FANDOM


Zoe Ramirez – córka Rene Ramireza i Laury, która w wyniku strzelaniny w domu została przeniesiona do rodziny zastępczej.

Osobowość Edytuj

Zoe jest miłą i uprzejmą dziewczynką, która lubi spędzać czas z rodzicami. Posiadała z ojcem wspólne zainteresowanie, jakim była rozgrywka sportowa ich ulubionej drużyny. Po ujrzeniu martwej matki na podłodze w salonie dziewczynka nie mogła pojąć, co się właśnie wydarzyło i na dodatek niedługo po tym została ona zabrana ojcu i trafiła do rodziny zastępczej.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Zoe urodziła się ze związku Rene i Laury, z którymi od małego zamieszkiwała niebezpieczną dzielnicę. Około 2015 roku rodzina opuściła Glades, aby móc żyć normalnie bez obawy o przeżycie kolejnego dnia, a Laura postanowiła, że wraz z tym krokiem przestanie brać narkotyki. Jej cel jednak nie został wypełniony i ukrywała swoje uzależnienie przed rodziną[1].

Zabójczy nałóg Edytuj

Zoe Ramirez see death mother

Ujrzenie martwej matki

Pewnego dnia w 2016 roku, rodzina miała udać się na mecz, kiedy Rene odkrył, że kobieta wciąż bierze narkotyki. Zaczęli się kłócić, a kiedy zauważyli Zoe, próbowali stwarzać pozory, jak gdyby nic się nie stało. Laura oszukała córkę, mówiąc, że nie pójdzie z nimi na mecz, gdyż boli ją głowa. Niedługo po wyjściu rodziny z domu, do mieszkania wszedł diler, któremu kobieta miała oddać 500 dolarów za ostatnią odsprzedaną działkę. Kiedy rodzina wróciła do domu, Rene zauważył, że coś jest nie tak i kazał córce iść do siebie. Po chwili zauważył zamieszanie wywołane przez dilera, który posiadał broń i groził Laurze. Mężczyzna oszukał napastnika, że pieniądze znajdują się w sejfie w szafie i zaraz je odda, kiedy to powolnym krokiem chciał wyciągnąć z niego broń. Nagle w pokoju zjawiała się przerażona Zoe, która przestraszyła dilera, dając ojcu czas na wystrzał. Kiedy jednak martwe ciało napastnika opadało na ziemię, mężczyzna ściągnął palec ze spustu, strzelając tym samym przypadkowo w stronę Laury. Kobieta w wyniku postrzału zmarła po kilku chwilach, a Zoe niedługo po tym została odebrana ojcu i trafiła do rodziny zastępczej[1].

W kwietniu 2017 roku Quentin Lance przyprowadził Zoe wraz z jej opiekunką do ratusza, gdzie dziewczynka spotkała ojca. Była zaskoczona, że mogła go zobaczyć, a także szczęśliwa, opowiadając ojcu o swoich osiągnięciach w hokeju. Za wszelką cenę chciała wrócić z Rene do domu, lecz ten jej wyjaśnił, że nie ma teraz takiej możliwości. Widząc smutną córkę, zrozumiał, iż popełnił błąd, ciągle to odkładając i obiecał jej, że zrobi wszystko, aby wkrótce znowu mieszkali razem, co uszczęśliwiło Zoe[2].

Powrót do ojca Edytuj

Zoe is waiting for her father to be interviewed

Oczekiwanie na ojca

Niedługo po tym, za sprawą prawnika Rene odbyło się przesłuchanie. Ramirez obawiał się, że stawiając się na nim, będzie musiał przypomnieć Zoe ból, jaki widziała podczas śmierci matki. W związku z tym nie stawił się na przesłuchaniu, rozczarowując córkę i Quentina[3]. Pod koniec 2017 roku Zoe wróciła pod opiekę ojca, który zabrał ją do domu. Dziewczynka była niezwykle ucieszona z tego powodu, lecz obawiała się, że Rene ponownie ją będzie musiał zostawić. Mężczyzna jednak obiecał jej, że już nigdy nie pozwoli jej odejść[4]. Pod koniec stycznia 2018 roku, pewnego ranka Zoe szykowała się do szkoły i rozmawiała z ojcem, chcąc wiedzieć, czemu ten nie idzie do pracy. Bała się bowiem, że może ponownie zostać z nim rozdzielona. Rene uspokoił ją, lecz ich rozmowę przerwała wizyta Curtisa, z której dziewczyna była bardzo zadowolona[5].

Kilkanaście dni później Curtis odwiedził Zoe Ramirez, zaraz po tym, jak jej opiekunka wyszła. Zebrał się do tego, aby powiedzieć jej o stanie ojca i tego, co go spotkało[6]. Holt tym samym zaczął opiekować się Zoe pod nieobecność Rene. Kiedy ta pewnego dnia wróciła do domu ze szkoły, zastała Dinah pracującą z Curtisem. Mężczyzna obiecał przygotować zaraz makaron z serem, lecz dziewczynce znudził się ten posiłek, który Holt przygotowywał dzień w dzień[7].

Rene wita córkę po miesiącu nieobecności

Przywitanie ojca

Kiedy Curtis przyprowadził Rene ze szpitala po ponad miesięcznej nieobecności. Po przekroczeniu progu domu mężczyzna dostrzegł córkę i Dinah, którzy przygotowali świąteczne powitanie. Dziewczynka przytuliła się do ojca, za którym się stęskniła. Nieco później tego samego dnia, Holt odwiedził Rene, chcąc wiedzieć, czy ten zamierza wrócić do zespołu, lecz ten nie był do końca pewien, martwiąc się o to, że zostawi córkę. Niespodziewanie Zoe wyszła ze swojego pokoju, ukazując, że zna prawdę o działalności ojca i przyjaciół. Chciała, aby dalej był Wild Dogiem, gdyż walczy o dom — jej dom[8].

Zoe została odebrana ze szkoły przez policjanta z człowiekiem w garniturze, którzy powiedzieli jej, że ojciec miał wypadek. W rzeczywistości została zaprowadzona do sądu, do którego Diaz wszedł, obejmując dziewczynkę. Jego celem było wymusić zeznania na przesłuchiwanym Rene, o czym Zoe nie zdawała sobie sprawy. Ramirez dla jej bezpieczeństwa oskarżył Olivera, co sprowokowało Diaza do opuszczenia sądu samotnie. Po zakończeniu rozprawy sądowej oboje wrócili do domu, gdzie zaczęli oglądać horrory. Niespodziewanie ktoś zapukał do drzwi, co przestraszyło Rene, który nakazał córce zamknąć się w swoim pokoju, a sam wyciągnął broń. Ostatecznie okazało się, że gościem był sam Oliver Queen, który podziękował mężczyźnie za pomoc i sprowadzenie Human Targetu[9].

Zoe oglądała z ojcem mecz, kiedy do ich domu wtargnęli uzbrojeni mężczyźni pracujący dla Diaza. Ostrzelali całe mieszkanie, lecz Rene zdążył ukryć córkę za meblami. Kazał jej zakryć oczy, kiedy on pozbył się napastników. Następnie dla bezpieczeństwa, wraz z innymi bliskimi członków z drużyny, Zoe została zabrana dla bezpieczeństwa do skrytej kryjówki A.R.G.U.S.[9].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Spectre of the Gun” wyemitowany 15 lutego 2017 roku.
  2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Dangerous Liaisons” wyemitowany 26 kwietnia 2017 roku.
  3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Honor Thy Fathers” wyemitowany 10 maja 2017 roku.
  4. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Irreconcilable Differences” wyemitowany 7 grudnia 2017 roku.
  5. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Divided” wyemitowany 18 stycznia 2018 roku.
  6. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Doppelgänger” wyemitowany 8 marca 2018 roku.
  7. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Thanatos Guild” wyemitowany 29 marca 2018 roku.
  8. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Shifting Allegiances” wyemitowany 26 kwietnia 2018 roku.
  9. 9,0 9,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Docket No. 11-19-41-73” wyemitowany 3 maja 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.