Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Ziemia-X – jeden z równoległych światów leżących w multiwersum, na którym żyją takie postacie jak Dark Arrow, Overgirl czy Freedom Fighters. Świat ten nie ma oficjalnej nazwy z powodu swojej przerażającej historii.

Historia[]

Ziemia powstała około 4,5 miliarda lat temu jako część tworzącego się Układu Słonecznego, który uformował się z wielkiej wirującej chmury gazu, pyłu i skał, z Wielkiego Wybuchu. W przeciągu kolejnych tysięcy lat na planecie zaczęły się pojawiać żywe istoty, a wiele lat później pojawili się pierwsi ludzie, którzy z biegiem czasu zaczęli posługiwać się narzędziami i uprawiać rolę, a tym samym powstawały pierwsze cywilizacje. W 1939 roku Hitler zdobył władzę w Niemczech i rozpoczął konflikt zbrojny nazywany II wojną światową, która zakończyła się w 1945 roku zwycięstwem przywódcy. Wyprzedził on bowiem Amerykanów w stworzeniu broni atomowej i używając jej do zniszczenia Paryża, Londynu, Moskwy i Nowego Jorku. Tworząc SS, dyktator rozprzestrzenił placówki organizacji na terenie całej Ziemi-X, także w Amerykach. Pozostawiając na stanowiskach przychylnych sobie prezydentów i premierów, Hitler kontynuował rządy terroru aż do swojej śmierci w 1994 roku. Niedługo po jego śmierci władze w totalitarnym świecie przejął Oliver Queen wraz z Kara Zor-El.

Z czasem Kara zaczęła umierać z powodu nadmiernej ilości pochłoniętego promieniowania słonecznego przez jej ciało, więc wraz z Queenem i innymi członkami Nowej Rzeszy postanowiła ukraść serce Karze Danvers z Ziemia-38. Jako że ich cel znajdował się wtedy na Ziemi-1, naziści postanowili najechać właśnie ten świat. Ich działania zostały powstrzymane przez drużynę Zielonej Strzały, drużynę Flasha, drużynę Supergirl, legendy oraz współpracującymi z nimi członkami Freedom Fighters, z którymi to bohaterowie pozbyli się liderów totalitarnego świata, pozostawiając Ziemię-X w niewiadomym stanie.

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, Ziemia-X była światem opanowanym przez nazistów i nazistowskie wersje bohaterów.
  • Na Ziemi-X rozwinął się system merytokracji.
  • Mick Rory nazywa Ziemię-X „planetą nazistowską”.

Zobacz też[]

Advertisement