FANDOM


Ziemia-1 – jeden z równoległych światów leżących w multiwersum, na którym żyją takie postacie jak Zielona Strzała, John Constantine, Flash, Vixen czy Biały Kanarek.

Historia Edytuj

Ziemia powstała około 4,5 miliarda lat temu jako część tworzącego się Układu Słonecznego, który uformował się z wielkiej wirującej chmury gazu, pyłu i skał, z Wielkiego Wybuchu. W przeciągu kolejnych tysięcy lat na planecie zaczęły się pojawiać żywe istoty znane jako dinozaury. Wiele lat później pojawili się pierwsi ludzie, którzy z biegiem czasu zaczęli posługiwać się narzędziami i uprawiać rolę, a tym samym powstawały pierwsze cywilizacje. W pierwszym roku naszej ery narodził się Chrystus, który uważany był za proroka wysłanego przez Boga na Ziemię. Podczas ukrzyżowania mężczyzny, jego bok został przebity przez włócznię, tworząc tym samym potężny artefakt. Przez kolejne setki lat, historia toczyła się sama, odkrywano nowe lądy, nastąpił postęp w medycynie oraz innych naukach, filozofii, budownictwie, transporcie oraz samej technologii. Wraz z tym zaczęły narastać konflikty zbrojne między państwami, doprowadzając tym samym do rozpoczęcia w 1914 roku I Wojny Światowej, która trwała do 11 listopada 1918 roku. Niedługo po niej, bo w 1 września 1939 roku rozpoczęła się kolejna wojna ochrzczona mianem II Wojny Światowej, wskutek czego w 1942 roku powstała pierwsza organizacja zrzeszająca superbohaterów, działająca dla Stanów Zjednoczonych, znana pod nazwą Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości. Jej zadaniem była walka z nazistami i ratowanie ludzkości za wszelką cenę, znacznie przyczyniając się do zakończenia największego konfliktu zbrojnego 2 września 1945 roku i upadku ugrupowania podczas ostatniej misji w Lipsku w 1956 roku.

W 2012 roku na Ziemi począwszy od Olivera Queena zaczęli ukazywać się bohaterowie, mściciele. Milioner zapoczątkował „modę”, działając jako łucznik wymierzający sprawiedliwość w Starling City. Niedługo po nim zaczęli pojawiać się kolejni: Kanarek oraz Arsenał, aż do 11 grudnia 2013 roku, kiedy to nastąpił wielki przełom w historii Ziemi. Właśnie tego dnia w S.T.A.R. Labs wybuchł akcelerator cząstek, tworząc tym samym nowy gatunek potężnych i zarazem niebezpiecznych ludzi, zwanych meta-ludźmi. Wielu z nich wybrało ścieżkę zła, lecz pojawili się też bohaterowie tacy jak Flash czy Vibe. Z roku na rok ludzi gotowych walczyć jako zamaskowani mściciele przybywało, a każdy działał w innym mieście. Dzięki temu wielkie populacje ludności, jak w Detroit, Tulsie etc. były bezpieczne i miały własnych obrońców.

Co do przyszłości świata są różne kwestie, a jej przedstawicielami są postacie takie jak Eobard Thawne, Rip Hunter czy Abra Kadabra. Każda z nich opisuje Ziemię inaczej, zaznaczając na postęp technologiczny, czy wiele prób dążenia do władzy oraz ataki ze strony kosmitów. Mimo to nie da się jednoznacznie określić, jak będzie ona wyglądała ze względu na częste ingerencje w linię czasu ze strony sprinterów, legend i innych postaci potrafiących ingerować w czas.

Lokacje Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Ziemia-1 jest światem, na której bohaterowie są znacznie młodsi od odpowiedników z głównego świata, Ziemi-0. W dodatku wyróżniają je pozmieniane originy Supermana, Batmana czy Wonder Woman, a sam skład Młodych Tytanów jest obszerniejszy.
  • Mimo że świat ten miał swoją premierę już w serialu „Arrow” i na nim działy się wydarzenia z uniwersum, to dopiero w drugi sezonie serialu „Flash”, wszechświat został odkryty jako jeden z równoległych światów leżących w multiwersum i został odpowiednio nazwany.
  • Mieszkańcy Ziemi-2 nazywają Ziemię-1 Ziemią-2, natomiast mieszkańcy Ziemi-17 nazywają ten świat Terra Prime.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.