FANDOM


Zari Tomaz – cyberprzestępca i hakerka działająca dawniej w ruchu oporu w 2042 roku przeciwko A.R.G.U.S., która dołączyła do legend, poszukując odpowiedzi na temat totemu brata.

Pomogła zespołowi w walce z nowym problemem w postaci mistycznego demona Mallusa, który zebrał zespół mający jedno zadanie — tworzyć anachronizmy, które osłabiają jego więzienie, jakim jest sam czas. Legendy zebrały sześć magicznych totemów Zambezi, które ostatecznie wykorzystali do stworzenia manifestacji ich mocy pod postacią maskotki Beebo, która to też pokonała wroga. Zniszczenie demona otworzyło jednak drzwi na świat innym, mistycznym bytom.

Osobowość Edytuj

Zari jest odważną i bezinteresowną osobą, która jest w stanie zrobić wszystko, aby chronić bezbronnych, lecz wobec wrogów często staje się agresywna i bezwzględna. Jej działania są przemyślane, lecz woli skupiać się na improwizowaniu. Żyła w totalitarnym, policyjnym kraju i robiła najróżniejsze, nawet złe rzeczy, aby przeżyć, ale nigdy nie myślała tylko o sobie – na uwadze miała innych, również meta-ludzi, których broniła. Załamała się, kiedy zrozumiała, że jej rodzina nie żyje i podjęła wtedy wiele decyzji, a jedną z nich była współpraca z legendami.

Moce i zdolności Edytuj

Zari Tomaz staje się czystym powietrzem dzięki totemowi

Moce totemu powietrza

Zdolności Edytuj

 • Geniusz – Zari jest niezwykle inteligentna, o czym świadczą jej działania i wiedza technologiczna. Była w stanie zhakować drona A.R.G.U.S., aby nie dostrzegał jej, a za cel obrał legendy. Oprócz tego kobieta ma doskonałą pamięć i jest komputerowym geniuszem.
  • Ekspert w hakowaniu – dzięki niezwykłym zdolnością informatycznym, Zari jest też niesamowitym hakerem, zdolnym do włamania do dowolnego komputera, systemu, czy serwera na świecie. Była w stanie włamać się do wojskowego drona, a także systemu w więzieniu.
 • Kondycja fizyczna – Zari posiada niezwykłą kondycję fizyczną, dzięki czemu jest bardzo zwinna i szybka.
 • Totem powietrza – Zari posiada totem powietrza, dzięki któremu uzyskuje umiejętności kontrolowania i manipulowania powietrzem. Nie ogranicza się ona do pocisków czy pułapek, ale również transformacji się w żywe powietrze.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Zari urodziła się i dorastała w muzułmańskiej rodzinie w totalitarnym i policyjnym kraju, gdzie religia była nielegalna. Mieszkała z rodzicami i bratem, który walczył z Ameryką kontrolowaną przez A.R.G.U.S. – organizację skazującą meta-ludzi na więzienie lub życie w laboratoriach[1].

Spuścizna brata Edytuj

Legendy uciekają z Zari Tomaz

Zari ucieka z legendami

Pewnej nocy agenci przekroczyli próg ich domu i zamordowali mężczyznę, który używał zdolności totemu, a Zari aresztowali i przewozili ciężarówką. Pojazd został jednak zaatakowany przez wodą wiedźmę, lecz hakerce udało się uciec bez konfrontacji. Udała się ona do swojej kryjówki, gdzie odnaleźli ją legendy. Nie mogąc zaufać bohaterom, nasłała na nich drona i agentów, po czym uciekła do baru. Niedługo później dosiadł się do niej Mick Rory, który próbował wyjaśnić intencje swojej drużyny. Rozmowę przerwała prześladowczyni Tomaz, z którą Sara zaczęła walczyć. Rory rozpoczął dywersję, torując zespołowi drogę do ucieczki na Waveridera, który okazał się być ku zdziwieniu kobiety, wehikułem czasu. Zgodziła się ona zostać przynętą bohaterów na „wodną wiedźmę”, pod warunkiem, że ci pomogą jej wyciągnąć brata z więzienia. W związku z tym włamali się do placówki, gdzie uwolnili wszystkich meta-ludzi, a sama Zari w tym czasie odzyskała totem i uciekła legendom. Niedługo później Atom odnalazł ją przy zgliszczach jakiegoś domu, gdzie kobieta z płaczem przyznała się, że oszukiwała ich, aby odzyskać pozostałość po bracie. Opowiedziała swoją historię, kiedy to „wodna wiedźma” ponownie zaatakowała. Przestępczyni chciała tylko odzyskać totem, na co początkowo Tomaz chciała przystać, aby uratować Palmera, lecz zaatakowała ją w ostatnim momencie, zaczynając walkę. Po chwili pojawiło się kilka członków legend, w tym Amaya Jiwe, którzy pomogli w walce, zmuszając wroga do odwrotu. Następnie Mick odstawił kobietę do kryjówki i zamierzał ją zostawić, kiedy pojawiła się Vixen proponując hakerce dołączenie do zespołu. Uważała bowiem, że ich totemy są powiązane i wspólnie mogą nauczyć się je kontrolować[1].

Palmer próbował polepszyć zespołowe relacje, kiedy nagle zniknął z pokładu. Jak się okazało, został on zamordowany w 1988 roku, więc bohaterowie natychmiast udali się do Ivy Town dzień przed jego zniknięciem i zajęli się sprawą. Drużyna podzieliła się i każdy z nich doglądał młodej wersji przyjaciela, odkrywając, że ten znacznie się zmienił: kradł, wagarował, a wszystko po to, aby zająć się Gumballem – dzieckiem Dominatorów. Jakby tego było mało, na kosmitę polował agent Smith oraz jego matka – królowa Dominatorów. Zari próbowała zaprzyjaźnić się z młodym chłopakiem, lecz została porwana przez agentów. Tymczasem Nate i Amaya próbowali okiełznać matkę kosmity i sprowadzić ją w bezpieczne miejsce. Zari i pozostałość czasowa Raya wyciągnęli młodą wersję Palmera i kosmitę z laboratorium, a następnie zwrócili ją matce, która zabrała dziecko i odleciała z Ziemi. Legendy przez krótki czas postanowili zostać w 1988 roku i wesprzeć młodego Raya na imprezie Halloweenowej, strasząc nękające go dzieci. W tym momencie Zari za namową Amayi ubrała kostium bohaterki[2].

Totem Amayi i totem Zari synchronizują się

Synchronizacja totemów

Kiedy Nate stworzył wzór anachronizmów i odkrył jeden niepasujący w 1895 roku, drużyna postanowiła to sprawdzić. Zari odkryła wtedy, że przyjaciele nie chcą zabrać jej 2041, aby ta uratowała brata. Amaya postanowiła wziąć na siebie odpowiedzialność i wytłumaczyć kobiecie, jakie są konsekwencje zmieniania biegu wydarzeń, zauważając tym samym, że ich totem razem synchronizują się. Współpracując z Hunterem, drużyna natrafiła na tajemniczą organizację, która zamierzała wskrzesić w całkowite zaćmienie księżyca pewną osobę. Aby uniknąć podejrzeń, bohaterowie wmieszali się w tłum na przedstawieniu okultystycznym Eleanor, która wyczuła obecność Zari chcącej porozmawiać ze zmarłym przodkiem. Ten przemawiał przez usta mediatorki, wyrażając zaniepokojenie tym, że siostra zostawiła go na pewną śmierć. Roztrzęsiona tym, co usłyszała, chciała na Waveriderze pozbyć się totemu i dać go Amayi, lecz ta odmówiła, uważając, iż artefakt jest jej przeznaczony. Po przemyśleniach Tomaz wróciła do Eleanor, prosząc ją o kolejną rozmowę. Kobieta zgodziła się, lecz potrzebowała czegoś, co należało do zmarłego, otrzymując totem powietrza. Tym samym Zari stała się bezbronna i można było ją ogłuszyć. Kiedy się obudziła, była świadkiem seansu, w którym dzięki całkowitemu zaćmieniu księżyca, Damien Darhk został wskrzeszony. W dymie walki Zari została uwolniona i odebrała totem, zmuszając wrogów do ucieczki. Całe zamieszanie Ripa i przeszkadzanie zespołowi poskutkowało późniejszą decyzją Sary w oddaniu Ripa w ręce Biura Czasu[3].

Od ostatnich wydarzeń Nate pracował nad odnalezieniem kolejnego tropu Darhka, odnajdując anachronizm w 1937 roku w Hollywood. Bohaterowie natychmiast się tam udali, odkrywając na planie filmowym Helenę Trojańską, która była ich celem. Jej zdolność, a raczej „klątwa piękności” zmusiły ją do ucieczki i dołączenia do K&B Pictures. Drużyna udała się na bal studia, na którym miała zostać przedstawiona Helena, lecz tam odkryli, że jej agentem został sam Damien Darhk. Mężczyzna nie zamierzał walczyć z legendami, chcąc iść na kompromis. Sara jednak się nie zgodziła, zabrała Helenę na Waveridera i uciekła z przyjaciółmi. Kiedy wydawało się, że wszystko szło po ich myśli, Martin Stein w ciele Jaxa stanął w obronie Hedy Lamarr i został zaatakowany przez sojuszników Darhka. Legendy natychmiast udały się na miejsce, lecz Amaya i Zari pozostały z Helen na statku, aby móc ją przypilnować. Na ich nieszczęście na pokład dostała się Kuasa, która ogłuszyła Tomaz i zaczęła walczyć z Amayą. Po niedługim czasie zespół wrócił na statek, gdzie okazało się, że wrogowie uciekli, a Sara została poważnie zraniona przez córkę Damiena. Kapitan w ciężkim stanie trafiła do sali szpitalnej na statku, gdzie rozpoczęła regenerację, a Zari zabrała Helen na Skoczka i umieściła ją na wyspie kobiet, Temiskerze, gdzie w końcu mogłaby być sobą[4].

Rekonstrukcja czasu Edytuj

Amaya, Ray i Zari rozmawiają z Anh Ly

Rozmowa ze świadkiem

Jako że Sara od ostatniej walki wciąż była nieprzytomna, zespół postanowił samodzielnie zająć się kolejnym anachronizmem, napotykając owy w Wietnamie w 1967 roku. Zari, Ray i Amaya udali się do obozu, porozmawiać z żołnierzem, który przeżył atak niejakiego potwora. Tomaz dostrzegła jednak, że są obserwowani przez tajemniczą kobietę – Anh Ly. Ta zaproponowała ukazanie im bestii, wskazując na jej potencjał i świętość, a także przedstawiając go jako boga. Jak się okazało, potworem był sam Grodd, który zamierzał przywrócić porządek na świecie, poczynając od Wietnamu. Jego poczynania mogłaby jednak rozpętać III Wojnę Światową. Palmer wraz z Tomaz zajęli się próbą zakłócenia urządzeń zakłócających komunikację, kiedy Amaya próbowała przeciwstawić się Groddowi. Goryl jednak odkrył spisek i nakazał przyszykować legendy do ostrzału. Amaya nie zamierzała się jednak poddać i powiedziała Groddowi, że może mu pomóc, przenosząc go do czasów, kiedy ludzie nie istnieli. Wtedy ten zrozumiał, że ma doczynienia z podróżnikami w czasie i postanowił zabrać ich wehikuł. Jakby tego było mało, do obozu wtargnął Rory z ojcem i jego wojskiem. Dick zamierzał wybić wszystkich obozowiczów, lecz Rory wyjaśnił mu, że nie ma to najmniejszego sensu, grożąc mu bronią i mówiąc, że ma wiele do stracenia. Po całym zamieszaniu i pozbyciu się anachronizmu zespół wrócił na statek, na którym zajadali się ciastem z przepisu żony prezydenta Johnsona. Po chwili dostrzegli Sarę, która przebudziła się ze śpiączki ku zadowoleniu drużyny[5].

Sara, Jax, Martin i Mick opuścili zespół i udali się na ślub Iris West i Barry'ego Allena[6]. Kilka godzin później pozostali członkowie legend dostali wezwanie do 2017 roku[7], więc natychmiast odwiedzili S.T.A.R. Labs oblegane przez nazistów. Tomaz wraz z sojusznikami zaatakowała Metallo, ostatecznie go pokonując. Następnie bohaterowie przenieśli się na Waveridera, gdzie zaczęli szykować się do starcia z wrogiem z Ziemi-X, kiedy to omawianie planu przerwała im wiadomość od złego Queena, który zaproponował rozejm w zamian za życie Supergirl. Herosi się jednak nie zgodzili, wywołując tym samym walkę na ulicach miasta. Po niedługim czasie okazało się, że Overgirl staje się niestabilna i może wybuchnąć, zmiatając Central City z powierzchni Ziemi. Wells poradził Supergirl zabrać swoją odpowiedniczkę wysoko w kosmos, gdzie ta uległa zniszczeniu. Tym samym Zielona Strzała zamordował Black Arrowa, zakańczając wojnę. Po pozbieraniu się Zari wraz z przyjaciółmi udał się na pogrzeb Martina Steina, którego wszyscy honorowo pożegnali, a następnie wrócili na pokład statku z nowym sojusznikiem – Leo Snartem[8].

Zari gra z Jaxem w Mortal Kombat

Zari spędza czas z Jaxem

Po stracie profesora Steina, każdy z drużyny zmagał się z żałobą na swój sposób. Leo Snart postanowił pomóc ekipie w wyrażaniu emocji i za pomocą kukiełki chciał, aby ci powiedzieli Martinowi ostatnią rzecz, jaką chcieliby powiedzieć. Pomysł jednak był dość mocy po tak krótkim czasie i nie wypalił na dłuższą metę, a jakby tego było mało, pojawił się potężny anachronizm w Południowej Ameryce w 1000 roku. Legendy natychmiast się tam udały odkrywając, że wikingowie czczą nowego boga – Beebo – maskotkę z teraźniejszości, a także porwali młodego Steina. Bohaterowie odbili młodszą wersję przyjaciela i powrócili na Waveridera, gdzie dowiedzieli się wszystkiego. Chcąc wyruszyć i odzyskać zabawkę z osady wikingów, Sara poprosiła o pomoc Ave Sharpe, która pomogła legendom z infiltrować plemię wojowników. Na ich nieszczęście Mick został przyłapany na kradzieży maskotki i rozpoczęła się bitwa, którą przerwał Damien Darhk udający boga Asgardu — Odyna. Zdając sobie sprawę z zagrożenia, legendy wycofywały się, aby ułożyć plan. Biuro Czasu odmówiło wysłania kilku agentów z powodu poważnych stratach w swoich szeregach spowodowanych aresztowaniem Ripa Huntera. Przez ten cały czas Zari starała się doradzić Jaxowi, aby zmienił czas za pomocą luki w czasie, tak jak ona zrobiła z Heleną Trojańską. Mimo to bohaterowie postanowili działać, skutecznie ogłuszając córkę wroga i zmuszając go do ucieczki, którą przerwała Sara. Darhk użył jednak artefaktu pozwalającego mu przenosić się w czasie, skutecznie uciekając, natomiast Lance została przeniesiona do tajemniczego miejsca, gdzie miała okazję porozmawiać z Mallusem. Po chwili wyciągnęła ją stamtąd Ava, zakańczając misję. Późnym wieczorem na statku Jax planował potajemnie odejść z drużyny, nie mogąc być bohaterem i myśląc o tym, jak wskrzesić Steina. Przyjaciele więc przygotowali świąteczną kolację, którą pożegnali Jeffersona, czcząc przy tym pamięć poległych[9].

Zari wraz z Rayem przesiadywali w pomieszczeniu technicznym, kiedy na pokład trafił John Constantine – egzorcysta podążający za tropem tajemniczego demona, który znał imię Sary Lance. Jak się okazało, bytem tym był sam Mallus, z którym bohaterowie walczyli od kilku miesięcy. W związku z tym wojownicy ruszyli do zakładu psychiatrycznego, aby dowiedzieć się więcej od pacjentki Constantine, którą okazała się być sama Nora Darhk. Mimo to bohaterowie zdecydowali się pomóc Johnowi podczas kolejnego egzorcyzmu na dziewczynce, lecz właśnie wtedy demon przejął nad Norą kontrolę, rysując runę, która to przeniosła egzorcystę, Sarę oraz Snarta do przeszłości. Kiedy Zari i Ray dowiedzieli się o tym, próbowali wyciągnąć od dziewczyny informację, co mogła im zrobić. Wiedząc, że siłą nic z niej nie wyciągną, postanowili zabrać ją do CC Jitters, gdzie zaczęli się ze sobą wygłupiać. Gdy tylko dziewczynka ujrzała w telewizji reportaż dotyczący Zielonej Strzały, przestraszyła się, pozwalając tym samym Mallusowi na przejęcie kontroli nad jej ciałem. Demon zaczął walczyć z Rayem i Zari, niszcząc kawiarnię. Kiedy kobieta dotknęła ciała dziewczynki, demon przestraszył się posiadaczki totemu z Zambezi. Ostatecznie jednak Nora odzyskała nad sobą kontrolę, zanim zrobiła krzywdę Tomaz. Nagle w kawiarni pojawił się Damien, który przestrzegł córkę, iż nie ma co się bać Mallusa, gdyż nie jest demonem, a zbawicielem. Pozwalając mu zawładnąć jej osobą, pozwoli, aby Darhk został wskrzeszony kilka lat później. Dziewczyna postanowiła obrać wskazany przez ojca kierunek i wróciła z Ellen Moore do kryjówki, dołączając tym samym do Zakonu Spowitego Kompasu. Mimo porażki zespół wrócił cały i zdrowy na pokład, Constantine odszedł, oferując swoją pomoc w każdym momencie, a Leo pożegnał się z legendami, uważając, iż nadszedł czas na powrót na swój świat[10].

Własne miejsce w zespole Edytuj

Zari zaczyna poważnie traktować Sarę jako kapitana

Odnalezienie własnego miejsca

Z rozkazu Sary, Zari miała przeprowadzić rutynową kontrolę Waveridera. Hakerka postanowiła jednak zmodyfikować lekko system Gideon, dodając program wyszukujący luki w historii, dzięki czemu Tomaz mogłaby uratować swojego brata i zmienić przyszłość. Na jej nieszczęście pozostali członkowie wrócili z misji, dostrzegając przepalenie rdzenia SI. Kapitan Lance wściekła się na Zari, której nakazała naprawić statek. Podczas napraw, tajemnicza substancja z rur rdzenia trysnęła na twarz kobiety, która zapadła w śpiączkę. Gdy tylko zespół odnalazł Zari, zabrali ją do sali medycznej i podłączyli do Gideon. Nieświadoma niczego hakerka zaczęła w kółko przeżywać tę samą godzinę, zaczynając coraz to bardziej rozumieć drużynę i kończąc pętle wybuchem Waveridera. Z czasem udało jej się trafić do punktu, w którym rozwiązała zagadkę i była gotowa poświęcić się dla przyjaciół. Wtedy właśnie Gideon ukazała się Zari w ludzkiej postaci, wyjaśniając, iż podłączyła ją podczas śpiączki do własnego systemu. Stworzyła symulację, chcąc pokazać Tomaz, że może ufać legendom. Zaraz po tym przebudziła dziewczynę, która w końcu znalazła swoje miejsce w drużynie, zdradzając przy okazji Sarze zadanie, które Constantine powierzył Palmerowi. Jednocześnie wsparła Nate’a i Amayę w ich związku, a także oceniła dzieło literackie Micka, sugerując mu inne zakończenie[11].

Kiedy Sara udała się z Avą na randkę, legendy ruszyły tropem totemów z Zambezi. Pierwszym celem był totem ognia, lecz ten został skradziony z muzeum Detroit przez Damiena Darhka. Drugim kursem był totem ziemi ukryty przez Czarnobrodego w 1717 roku na Bahamach. Gdy Amaya i Mick ruszyli odzyskać artefakt, statek okazał się być zaparkowany w samym środku trójkąta bermudzkiego. To zmusiło drużynę do pozostawienia przyjaciół i awaryjnego cofnięcia się do 2018 roku do Star City. Po niedługim czasie na pokładzie niespodziewanie pojawiła się kapitan Lance, która przerwała randkę, widząc spadający z nieba statek. Kiedy zespół wytłumaczył jej, co się stało, Sara rozkazała migiem Zari naprawić statek i gdy tylko było to możliwe, powrócić do 1717 roku, gdzie bohaterowie ostatecznie zdobyli totem ziemi, utracili totem Anansi i stracili Palmera, który został porwany przez Darhków[12].

Amaya i Zari dowiadują się więcej o totemach i Mallusie

Odkrycie prawdy o Mallusie

Kiedy zespół odkrył, że Darhkowie porwali Palmera, natychmiast przystąpili do poszukiwań. W międzyczasie na pokładzie pojawił się Hunter i Wally West, którzy postanowili pomóc bohaterom. Amaya zdecydowała się z Zari pomedytować i spróbować zlokalizować swój totem, co pozwoliłoby im odnaleźć przyjaciela. Młody West przyłączył się do kobiet, lecz źle zaczął z nimi znajomość i postanowił odpuścić. Niedługo po tym Jiwe i Tomaz weszły w stan nirwany, dowiadując się więcej o totemach i tym, że muszą współpracować z Kuasą. Jednocześnie odkryły, że czas jest więzieniem Mallusa, a tworzenie anachronizmów niszczy jego celę. Gdy tylko wyszły z transu, poinformowały o tym zespół, który przez ten czas zdążył odkryć położenie Raya w Berlinie w 1962 roku. Kid Flash szybko uratował naukowca, kradnąc wrogowi totem ognia. Jakby problemów było mało, dyrektor Bennett został zamordowany przez Grodda, automatycznie awansując agentkę Sharpe na jego stanowisko. Wally natomiast przyjął propozycję Sary i dołączył do legend, odnajdując swoje miejsce wśród wyrzutków i odmieńców[13].

Zari starała się oprowadzić Wally'ego po statku i zapoznać go z panującymi zasadami, lecz nie mogła znieść jego popisywania się prędkością. Ich „próby zaprzyjaźnienia się” przerwał szereg dziwnych zmian w czasie, którego przyczyną był wielki anachronizm w Memphis w 1954 roku. Wszystko powiązane było z Elvisem Presleyem, który nie został nigdy „królem rock & rolla”, co skłoniło legendy do podjęcia próby spotkania go podczas mszy jego wuja. Kiedy Elvis grał na gitarze, totem Zari zaczął wariować, co zmusiło bohaterów do ucieczki na statek. Jak się okazało, Presley był posiadaczem szóstego zaginionego artefaktu, totemu śmierci. Wally szybko podmienił gitarę, lecz to nie wystarczyło, aby naprawić bieg historii. Okazało się, że dzięki kryształowi Elvis podczas grania widział ducha swojego brata, co dawało mu siłę do dalszego tworzenia muzyki. To zmusiło Nate'a do spróbowania z Amayą wskazania Elvisowi właściwej drogi, ostatecznie pozbywając się duchów przywołanych przez muzyka. Tym samym Heywood pokazał ukochanej klimat rock & rolla, jednocześnie zdobywając najniebezpieczniejszy totem. Sam Wally nauczył się od Tomaz, że ingerencja w historię wymaga precyzji, aniżeli szybkości[14].

Zari mierzy się z wizją swojego zmarłego brata

Konfrontacja z własnym żalem

Kiedy anachronizmów zaczęło przybywać, zespół nie mógł siedzieć z założonymi rękoma i patrzeć, jak Mallus rośnie w siłę. Sara podzieliła więc drużynę na kilka mniejszych oddziałów i powysyłała w konkretne miejsca, aby naprawić czas. Kiedy wszyscy wrócili, znaleźli nieprzytomnego i rannego Raya Palmera oraz opętaną przez Mallusa za pomocą totemu śmierci kapitan Lance. Bohaterowie nie mieli szans w walce z nią, więc schronili się w pokoju medycznym. Kolejno próbowali powstrzymać przyjaciółkę, lecz całe zasilanie statku zostało odcięte, uniemożliwiając legendom komunikację czy też ewakuację. Kiedy po kilkudziesięciu minutach odnaleźli ranną Zari, zdecydowali się pokonać totem totemem i w tym celu Amaya nakazała Mickowi użyć totemu ognia, z którego pomocą udało się unieruchomić Sarę. Ta jednak wciąż zamknięta była w królestwie Mallusa i dopiero szczere słowa Avy sprawiły, że ta się przebudziła, przepraszając zespół za całe zamieszanie[15].

Zari przestrzegała Ramadanu i stała się niezwykle nerwowa, nie mogąc zrozumieć, do czego Mick używa totemu. Jako że kapitan Lance była na swojej misji, a jej obowiązki przejęła Amaya, Zari została poproszona o przeprowadzenie treningu z Rorym. Ten jednak ciągle był głodny, denerwując Tomaz. Dopiero po kilku godzinach próg zdenerwowania dziewczyny osiągnął szczyt i zaczęła ona torturować swoją mocą przyjaciela. Jej „zabawę” przerwał sygnał totemów, który mówił o śmierci innego posiadacza - Kuasy. To zmieniło atmosferę w pomieszczeniu i oboje zaczęli szczerze rozmawiać, godząc się ze sobą. Mimo wszystko Rory wciąż nie rozumiał, dlaczego Zari nie je mięsa[16].

Konfrontacja z demonem Edytuj

Legendy i Damien Darhk obserwują, jak Mallus ukazuje swoją prawdziwą postać

Ujrzenie prawdziwej postaci Mallusa

Kiedy Nate dostrzegł, że Amaya zniknęła, natychmiast powiadomił o tym drużynę. Jakby tego było mało, Rip Hunter potrzebował pomocy z odciągnięciem Grodda od młodego Baracka Obamy. Zari zajmowała się technicznym wsparciem zespołu z pokładu Waverdiera, kiedy inni działali w terenie. Dopiero kiedy bohaterowie zaczęli współpracować z Damienem Darhkiem, Tomaz przyłączyła się. Wspólnie z wrogiem przenieśli opętaną Norę do wioski w Zambezi i czekali na uwolnienie się demona, będąc wyposażonymi w totemy. Plan jednak nie powiódł się z powodu uwolnienia Grodda przez Darhka, któremu totem śmierci ukazał inną drogę na odzyskanie Nory. Mimo starań bohaterów Mallus uwolnił się wyśmiewając nieudolność zespołu[17].

Legendy nie widząc szans w walce z demonem, postanowiły przegrupować się na Waveriderze. Pomógł im w tym Rip Hunter, który poświęcił się, aby zyskać im trochę czasu. Bohaterowie musieli zaprzestać rozpaczać i pokierowali się do Salvation w 1874 roku, gdzie zgodnie z odkryciem Nate'a i Amai zamierzali wykorzystać moc totemów do stworzenia czegoś czystego, co byłoby w stanie stanąć przeciwko Mallusowi. Pierwsza próba nie wyszła najlepiej, co popsuło morale drużyny. Ich kłótnię przerwało przybycie Avy z posiłkami w postaci Heleny Trojańskiej, Kuasy z nowej osi czasu oraz Jaxa z 2023 roku, którzy byli gotowi pomóc w walce ze złem. Kiedy armie Juliusza Cezara, Freydís Eriksdottir i Czarnobrodego przybyły po totemy, bohaterowie rozpoczęli walkę, do której dołączyli również Eleanor Darhk i Jonah Hex. Gdy tylko Mallus pojawił się osobiście, zespół był zmuszony przystąpić do kolejnej próby użycia mocy totemów. Tym samym stworzyli manifestację ich mocy, która przybrała formę Beebo, pod której postacią udało im się zniszczyć Mallusa. Po tym wszystkim Zari dostała od Hexa prezent pożegnalny w postaci kowbojskiego kapelusza, a Amaya zdecydowała się wrócić do swoich czasów. Następnie drużyna udała się na Arubę w 2018 roku, lecz ich wypoczynek został szybko przerwany przez Gary'ego i Constantine'a. Egzorcysta miał pretensje do herosów, że ci wypuścili demona, otwierając drzwi nowym, mistycznym zagrożeniom. Jednocześnie wyrzucił z worka odciętą głowę smoka, wskazując na powagę sytuacji[18].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Adrianna Tomaz była superbohaterką znaną pod pseudonimem Isis. Jej moce pochodziły z mistycznego amuletu, których zdolności uruchamiała za pomocą słów „Jestem Isis”, zyskując szereg boskich zdolności.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Zari” wyemitowany 24 października 2017 roku.
 2. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Phone Home” wyemitowany 31 października 2017 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Return of the Mack” wyemitowany 7 listopada 2017 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Helen Hunt” wyemitowany 14 listopada 2017 roku.
 5. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Welcome to the Jungle” wyemitowany 21 listopada 2017 roku.
 6. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 1” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 7. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 2” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 8. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 4” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
 9. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Beebo the God of War” wyemitowany 5 grudnia 2017 roku.
 10. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Daddy Darhkest” wyemitowany 12 lutego 2018 roku.
 11. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Here I Go Again” wyemitowany 19 lutego 2018 roku.
 12. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Curse of the Earth Totem” wyemitowany 26 lutego 2018 roku.
 13. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „No Country for Old Dads” wyemitowany 5 marca 2018 roku.
 14. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Amazing Grace” wyemitowany 12 marca 2018 roku.
 15. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Necromancing the Stone” wyemitowany 19 marca 2018 roku.
 16. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „I, Ava” wyemitowany 26 marca 2018 roku.
 17. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Guest Starring John Noble” wyemitowany 2 kwietnia 2018 roku.
 18. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Good, The Bad and The Cuddly” wyemitowany 9 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.