FANDOM


Nieważne, co zrobisz, to się stanie. Nie ma ratunku...
Zaman Druce, „Przeznaczenie

Zaman Druce – były Mistrz Czasu i dawny mentor Ripa Huntera. Jako jeden z najstarszych członków rady, mężczyzna przejął główne dowodzenie nad organizacją i kontrolował działania drużyny legend tak, aby doprowadzić do momentu w linii czasu, kiedy to Vandal Savage ratuje Ziemię przed najazdem Thanagarian.

Osobowość Edytuj

Zaman był manipulującym kłamcą starającym się ukazać jako dobry i miłosierny człowiek, który wszystko potrafi przebaczyć. Uwziął się na Ripa Huntera, który uważał mężczyzna za mentora. Nie chciał wyznać mu prawdy i wolał nim manipulować do tego stopnia, że uważał, iż jego drużyna w końcu go opuści. Druce będąc aroganckim człowiekiem, był pewny, że jego plany nie mogą zawieść. To zadufanie okazało się jedną przyczyną upadku, kiedy to wyjawił tajemnice o okulusie i o tym, że wolna wola jest tylko w punkcie wyjścia. Mężczyzna szybko się denerwował i tracił nad sobą kontrolę. Pokazał to wtedy, kiedy nie udało im się uchwycić Snarta i panny Lance i kiedy Leonard zniszczył okulusa.

Zaman był niemoralny i niestabilny do tego stopnia, że starał się uzasadnić swoje działania w pomaganiu przejęcia władzy przez Vandala Savage poprze inwazję Thanagarian. W rzeczywistości mężczyzna był wielkim tchórzem, gdyż kiedy jego plany zaczęły się sypać, uciekł. Wszystkie te cechy doprowadziły do wielu błędnych decyzji, przez co Snart zniszczył okulusa, zabijając całą rade Mistrzów Czasu.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Druce before death (4)

Zasoby Zamana

 • Ekspert w walce wręcz – Zaman jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby ochronić się przed napastnikiem.
 • Geniusz – Zaman jest niezwykle inteligentny, co przejawił, tworząc plan przejęcia władzy nad światem przez Vandala Savage. W dodatku rozumie działanie czasu, a także jego niebezpieczne strony, dzięki czemu stał się jednym z najważniejszych Mistrzów Czasu.

Biografia Edytuj

Polowanie na Huntera Edytuj

Druce and Rip Hunter meet in forest (8)

Niepomyślna rozmowa z Hunterem

Zaman odnalazł Ripa Huntera w 1986 roku, zaraz po tym, jak ten skradł Waveridera i stworzył drużynę legend, chcąc tym samym powstrzymać Vandala Savage’a od dojścia do władzy absolutnej. Mężczyzna oznajmił, że Chronos zginął w katastrofie i może uniewinnić podróżnika i odesłać jego podopiecznych do ich czasów, jeśli tylko ten dam mu o tym znać w ciągu następnej godziny. Kiedy po określonym czasie były Mistrz Czasu wrócił, zastał płatnego łowcę z Drucem. Starszy podróżnik oznajmił, że rada nie może ryzykować poprzez utrzymanie go przy życiu. Kiedy zaczął się śmiać ze swojego byłego podopiecznego, że przyjaciele go opuścili, pojawili się Heat Wave i Firestorm, którzy sprowokowali mężczyznę do ucieczki[1].

Po powrocie do 2166 roku, Zaman skazał Pirata CzasuKaylexa Druzana na śmierć z rąk Pątniczki. Następnie nakazał zabójczyni wymazać z linii czasu szóstkę bohaterów, którzy działają wbrew ich zasadom. Mężczyzna nakierował ją na ich młodsze wersje czasu z wyjątkiem Ripa i Kendry, gdyż ich śmierć mogłaby być niebezpieczna dla czasu. Zespół jednak ku zdziwieniu Zaman zdołał się uratować, zabijając tym samym Pątniczkę. Kiedy drużynie udało się schwycić Savage’a i dowiedzieli się, że manipulował on czasem, między innymi, aby stworzyć Lewiatana, postanowili przetransportować wroga do punktu wyjścia. Ku zaskoczeniu Rip, Druce powiedział, że Vandal nie można usunąć z linii czasu, gdyż jest ważny dla przyszłości, więc oddał mu jeden statek, aby wrócił do 2166 roku. Następnie nakazał aresztować Huntera, który uświadomił sobie, że został zdradzony i był oszukiwany przez cały czas[2].

Konfrontacja w punkcie wyjścia Edytuj

Druce and council Time Master talk with Vandal Savage and Rip Hunter (8)

Uwolnienie Vandala Savage’a

Zaman wyciągnął na pewien czas Ripa z celi, uznając, że należą mu się wyjaśnienia. Poinformował go o niebezpieczeństwach, które spotkałyby Ziemię, gdyby Vandal Savage na czas nie zostałby dowódcom. Mimo rzetelnych dowodów Hunter nie chciał w to uwierzyć i porównał Mistrza Czasu do szalonego tyrana, więc ten postanowił mu to udowodnić. Zabrał go do maszyny nazywanej okulusem, dzięki której Mistrzowie wyższej rangi mogą zobaczyć przeszłość i przyszłość w każdej możliwej kombinacji czasu. Właśnie za pomocą tego urządzenia, rada mogła manipulować linią czasu i aby pobudzić Ripa do działania, Mistrzowie nakazali Vandalowi zabić jego rodzinę. Po tych słowach załamany i zniechęcony Rip wrócił do celi, kiedy to sam Zaman próbował powstrzymać pozostałą załogę Waveridera przed zniszczeniem punktu wyjścia i uratowaniem przyjaciół. Mimo to został znokautowany przez Leonarda Snarta, który wraz z Sarą Lance stał za sabotażem ataku[3].

Druce pewny siebie, że dzięki okulusowi zespół Huntera nie może wygrać, zatrzymał ich zmierzających do rdzenia maszyny. Jego żołnierze zostali jednak szybko pokonani poprzez ostrzał z Jumpshipa pilotowanego przez Jeffersona Jacksona. Rozwścieczony mężczyzna ukrył się i po pewnym czasie wrócił z większym oddziałem. Przy rdzeniu spotkał Leonarda Snarta, który zniszczył rdzeń w ostatnim momencie, niszcząc tym samym okulusa i zabijając Mistrzów Czasu, w tym Druce’a[4].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Biali rycerze
 2. Ostateczny azyl
 3. Rzeka czasu
 4. Przeznaczenie

Ciekawostki Edytuj

 • Strona IMDb.com podaje, że „Druce” jest tylko nazwiskiem postaci, a jego imię to Zaman.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Biali rycerze” wyemitowany 11 lutego 2016 roku.
 2. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Ostateczny azyl” wyemitowany 21 kwietnia 2016 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Rzeka czasu” wyemitowany 5 maja 2016 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Przeznaczenie” wyemitowany 12 maja 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.