FANDOM


Zachary – kaznodzieja z Briarwood, który zmartwychwstał przez pióro upadłego anioła.

Osobowość Edytuj

Zachary wydawał się być miłym człowiekiem, wychowanym na podłożu wiary. Od dziecka był związany z kościołem i pomagał zarówno ojcu, jak i siostrze w prowadzeniu go. Chciał tak bardzo czcić zmarłego ojca poprzez kazania, że dopuszczał się przedstawienia rzeczy, których sam nie rozumiał. Tym samym stracił na krótki moment życie, zyskując drugą szansę. Zdobył też pióro anioła i chciał wierzyć tak bardzo, że może dzięki niemu czynić dobro, że nie zwracał uwagi na rzeczy, które dzieją się wokół niego. Był do tego stopnia ślepy, że nie słuchał tego, co mówili do niego inni. Dopiero kiedy sprawa wymknęła się spod kontroli, kaznodzieja zrozumiał swój błąd i postanowił powrócić do normalnego nauczania, ukazując tym samym skruchę.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Jednej nocy, niedługo po śmierci ojca, Zachary wypił za dużo i wracał po pijaku do domu. W pewnym momencie przypadkowo zabił człowieka, wmawiając sobie, że to był jeleń i ukrywając prawdę przed innymi[1].

Druga szansa Edytuj

Zachary performs miracles (3)

Zachary dokonuje cudów

Kiedy Zachary wrócił do domu ze skrzynią z wężem, siostra ostrzegała go, aby uważał z nimi, gdyż jeszcze nie wycisnęła jadu. Mężczyzna się jednak zdenerwował i powiedział, że ich ojciec używał jadowitych gadów i on będzie robił to samo, aby uhonorować jego osobę. Uznał, że ich ojciec byłby zawiedziony, gdyby dostrzegł, że liczba wiernych spadła. Zgodnie z przekonaniami, Zach zabrał węża na kazanie, na którym nie mógł się wysłowić. Chwycił więc zwierzę, chcąc udowodnić, że Bóg go naznaczył i nie będzie uciekać od śmierci, nie będzie się bał. Wąż jednak ukosił kaznodzieję podczas kazania, a jego jad po chwili uśmiercił mężczyznę. Ten jednak po chwili się obudził, a w ręku miał pióro, które schował szybko do kieszeni. Wierzący byli zachwyceni, uważając owe wydarzenie za cud. Podszedł więc do niego mężczyzna bez nogi, chcąc również poczuć Boga. Zachary dotykiem sprawił, że kończyna odrosła, ku zachwyceniu ludzi. Słysząc o cudzie kaznodziei, ludzie z całych Stanów Zjednoczonych zaczęli odwiedzać kościół. Po jednej z mszy Sarah nie była pewna, czy dobrze robią, wykorzystując coś, co wpadło im w ręce i może być niebezpieczne, o czym wspomniała bratu. Zach jednak nie zamierzał się poddawać i zaznaczył, że nie mogą kwestionować daru od Boga. Kaznodzieja jak gdyby nigdy nic odprawiał kazania i dokonywał kolejnych cudów, a gdy wrócił do domu, siostra przekazała mu, że pierwszy człowiek, na którym dokonał cudu, zamordował policjanta. Była coraz bardziej przeciwna używania pióra. Mężczyzna jednak nie zamierzał się poddać i zły na siostrę nakazał jej się wynosić i nigdy nie wracać do jego wspólnoty. Po jakimś czasie kaznodzieję odwiedził Constantine, który próbował odebrać pióro. Ten jednak nieumyślnie odrzucił falą uderzeniową egzorcystę i kazał mu opuścić jego dom[1].

Następnego dnia Zachary organizował grupowy chrzest. Gdy chrzcił Zed, dziewczyna odebrała mu pióro. Całe zbiorowisko przerwał atak „ghuli” – uzdrowionych przez Zachary'ego, co zmusiło go wraz z Constantine i Martin do ucieczki do kościoła. Tam John nakazał Zed pobiec do Imogen i oddać jej pióro, kiedy on sam próbował zatrzymać ghule. Wtedy też Zachary zrozumiał swój błąd i powiedział, że to wszystko jego wina i że wszystko mogłoby się potoczyć inaczej, gdyby pewnego wieczoru nie zabił przypadkowo człowieka. Tym samym Constantine pojął, iż popełnili błąd, gdyż Imogen nie jest wcale aniołem Nieba, tylko Piekła. Następnego dnia pastor przeprosił za swoje czyny Kościół i ku zadowoleniu siostry zaczął ponownie normalnie nauczać[1].

Występy Edytuj

ConstantineEdytuj

  1. Blessed Are the Damned

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ConstantineEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Blessed Are the Damned” wyemitowany 5 grudnia 2014 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.