FANDOM


Wintergreen” – dziewiętnasty rozdział komiksu „Arrow: Komiks”. Jego amerykańska premiera miała miejsce 13 lutego 2013 roku.

O komiksie Edytuj

Twórcy Edytuj

Informacje Edytuj

  • Ilość stron: 23 stron
  • Odpowiedni wiek: 12+ lat
  • Prawa autorskie: 2013 DC Comics.

Opis Edytuj

Poznaj sekretną i bolesną przeszłość największego wroga StrzałyDeathstroke'a.

Streszczenie Edytuj

Przeżycie katastrofy samolotu przez Wilsona i Wintergreena

Chwila po katastrofie

Oliver trenował z Sladem, kiedy to młody rozbitek dostrzegł maskę człowieka, który go torturował. Wilson pośpiesznie wyjaśnił, że nie jest tym, za kogo ten go uważa, ale zna tego drugiego. Myślami powrócił do czasu, kiedy to został wraz z Billym wysłany na Lian Yu, gdzie mieli odnaleźć Yao Fei Gulonga – byłego generała Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Ich samolot niespodziewanie został zestrzelony przez potężne rakietnice, opadając w głąb wyspy. Mężczyznom udało się przeżyć i wiedząc, że to nie koniec trudności, ubrali maski i opuścili wnętrze płonącego wraku, rozpoczynając ucieczkę.

Tak jak przypuszczali, zaatakowała ich grupa uzbrojonych żołnierzy, z którą nie było sensu walczyć ze względu na liczebność. Dowodził nimi niejaki Edward Fyers, który nakazał związać obu mężczyzn i rozdzielił ich, przywiązując do palów w namiotach. Przez kolejne dni próbował wyciągnąć od nich informacje, lecz ci byli nieugięci. Wszelakie tortury, próby złamania wojowników trwały kolejne 324 dni, lecz ci dalej nie wyjawiali celu swojej misji. Kiedy przyjaciele przenoszeni byli w inne miejsca, żartowali ze swojej sytuacji, próbując pokazać, że nie da rady ich złamać. W końcu do namiotu Slade'a dołączył sam Yao Fei – człowiek, po którego wojownicy przybyli na wyspę. Wilson przedstawia mu się jako agent ASIS i wyjawia mu, dlaczego znalazł się na wyspie. Wspólnie ustalają plan, który pozwoliłby im się wydostać. Niedługo potem jeden z żołnierzy wszedł do namiotu i Yao Fei zdradził, iż wojownik zmarł.

Slade dowiaduje się o zdradzie przyjaciela i z nim walczy

Walka przyjaciół

Kiedy tylko żołnierz się schylił, Fei go zaatakował i ogłuszył, po czym przywrócił Wilsonowi dopływ krwi do serca i wspólnie się uwolnili, zabierając klucze strażnikowi. Uzbroili się i postanowili uwolnić Wintergreena – przyjaciela Slade'a, lecz okazało się, że ten współpracuje z Fyersem. Jak stwierdził, zgodził się na ofertę dowódcy, w której grę wchodziło przetrwanie. Mężczyźni zaczęli walczyć, a kiedy Billy padł ogłuszony na ziemię, Fei zarządził ucieczkę, gdyż w przeciwnym wypadku, mogliby skończyć martwi. Wilson powraca umysłem do obecnych czasów, prosząc Olivera ponownie o wybranie broni, stwierdzając przy tym, że uwielbia miecze.

Obsada Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Okładki Edytuj

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.