Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Na naszej ziemi wojna trwa od wielu pokoleń. Giniemy za tą samą sprawę, co nasi dziadkowie!

Winn Schott – generał organizacji ruchu oporu na Ziemi-X, nazywanej Freedom Fighters.

Osobowość[]

Winn jest stanowczym i odważnym mężczyzną, działającym w imię dobra i wolności na Ziemi-X. Silną ręką przewodzi Freedom Fighters i nie lubi, kiedy ktoś przeciwstawia się jego rozkazom. Ma wszystko wcześniej zaplanowane, a jego cele sprowadzając się do jednego – odzyskania Ameryki i wolności. Kiedy znalazła się okazja, aby pozbyć się führer i Overgirl, zamierzał zniszczyć transporter wymiarowy, nie zwracając uwagi na to, że ci sami ludzie, którzy zniszczyli jego świat, mogą zniszczyć inny. Do tej decyzji doprowadziła desperacja i życie w wojnie przez kilkanaście lat, a także chęć zakończenia tego raz na zawsze.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

  • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobył podczas wykonywania misji dla Freedom Fighters, Winn stał się genialnym taktykiem. Właśnie dzięki temu stanął na czele ruchu oporu i zarządza jego działaniami.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Winn w pewnym momencie dołączył do Freedom Fighters i z czasem wspinał się po szczeblach kariery, stając się generałem organizacji ruchu oporu[1].

Przybysze z Ziemi-1[]

Schott poznaje bohaterów Ziemi-1

Kiedy Ray Terrill i Leo Snart sprowadzili do kryjówki kilku bohaterów z Ziemi-1, generał Schott był wściekły na swoich ludzi. Jednocześnie przyznał, że nadszedł czas na wysadzenie hangaru, w którym znajdował się transporter międzywymiarowy. Wszystko po to, aby odciąć führera i Overgirl przed powrotem na Ziemię-X. Nie obchodziło go, że bohaterowie znajdujący się w jego bazie pochodzą właśnie z tego świata i muszą tam wrócić, aby uratować swoje miasta. Alex Danvers próbowała nakłonić generała do zmiany decyzji, lecz ten był nieugięty nawet po tym, jak kobieta opowiedziała o jego odpowiedniku. Po kilku kłótniach z Rayem i Leo Schott ostatecznie przystał na propozycję bohaterów, dając im godzinę na ucieczkę z jego świata[1].

Winn przemyślał całą sprawę i postanowił dla wszelkiego spokoju wcześniej wysłać tajną broń, jaką był Red Tornado. Android kierował się w stronę transportera międzywymiarowego, ale nie dotarł tam na miejsce, zostając zniszczonym przez The Raya i Flasha[1].

Występy[]

Flash[]

  1. Kryzys na Ziemi-X: część 3

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, Winn Schott znany był jako Toyman – przestępca wykorzystujący zabawki do popełniania przestępstw i krzywdzenia innych, będący wrogiem Supermana.

Galeria[]

Sceny z serialu „Flash[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 1,2 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 3” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement