Arrowwersum
Advertisement

Wentworth Earl Miller III – amerykański aktor, który wcielił się w rolę Leonarda Snarta i Leo Snarta w serialach „Flash” oraz „Legends of Tomorrow”.

Biografia[]

Wentworth Miller urodził się 2 czerwca 1972 roku w Chipping Norton, w Anglii. Po ukończeniu studiów literatury angielskiej w 1995 roku na prestiżowym Uniwersytecie Princeton podróżował po świecie ze śpiewającą a cappella grupą „The Princeton Tigertones”. W 1995 roku przeprowadził się do Los Angeles, by spróbować swoich sił jako aktor, ale przez kilka lat nie udało mu się zagrać w żadnym filmie. Większą sławę przyniosła mu dopiero rola Michaela Scofielda w serialu „Skazany na śmierć”.

Dzięki castingom stacji telewizyjnej The CW, Wentworth Miller otrzymał możliwość wcielenia się następujące postacie:

Ciekawostki[]

  • Wentworth Miller w 2013 roku publicznie oświadczył, że jest gejem. Tego samego dnia odmówił zostania gościem honorowym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Petersburgu ze względu na antygejowskie przepisy wprowadzone w Rosji przez rząd Władimira Putina.
  • Wentworth Miller pojawił się w uniwersum komiksów DC Comics produkcji The CW, wraz z Dominiciem Purcellem, Peterem Stormarem, Robertem Knepperem i Alem Sapienzą, którzy wspólnie grali w serialu „Skazany na śmierć”.
  • Kiedy producent orzekł, że potrzebują partnera dla Colda, z którym łączyłyby go braterskie relacje, z sojuszami i sporami. Mężczyzna miałby być postawny i porywczy, Wentworth zaproponował Dominica Purcella, który od razu dołączył do obsady serialu[1].
  • Wentworth ma 184 centymetry wzrostu.

Przypisy[]

Zobacz też[]

Advertisement