Arrowwersum
Advertisement

Wallace F. West (ur. w 1995 roku) – syn Joe Westa i Francine West, a także młodszy brat Iris West. Podczas kontaktu z kamieniem filozoficznym jego ciało zmieniło się, a geny uległy mutacji w meta-geny, obdarowując chłopaka sprinterskimi zdolnościami. Od tamtego momentu chronił wraz z drużyną Central City pod pseudonimem Kid Flash.

Kiedy po wygranej walce z Savitarem, Barry zgodził się pójść z Mocą Prędkości do wymiaru szybkości, aby go ustabilizować, Wally został mianowany Flashem na pewien czas. Po powrocie przybranego brata, cały świat zaczął mu się osuwać, a oliwy do ognia dołożyło zerwanie z Jesse Wells i fakt, że zespół dawał sobie radę bez jego pomocy. W związku z tym rozpoczął „duchową wyprawę”, podczas której poszukiwał swojego powołania. Tak w Chinach w Junnan natrafił na Ripa Huntera, który zrekrutował go do legend. Wraz z nimi zebrał sześć magicznych totemów Zambezi, które ostatecznie wykorzystali do stworzenia manifestacji ich mocy pod postacią maskotki Beebo, którą pokonali demona Mallusa. Zniszczenie demona otworzyło jednak drzwi na świat innym, mistycznym bytom.

Osobowość[]

Wally wydaje się być niepewnym, ale zarazem silnym mężczyzną. Bał się rozmowy z ojcem i siostrą, których wcale nie znał, jednak zebrał się na odwagę i odwiedził ich w święta. Nie do końca dogaduje się z Joe, który próbował wcisnąć między nich relacje „ojciec-syn”. Dodatkowo starał się ukryć fakt, że od dłuższego czasu bierze udział w nielegalnych wyścigach ulicznych, aby płacić za opiekę medyczną matki. Jego konkurencją w odbudowywaniu relacji rodzinnych był Barry Allen, o którego ten był zazdrosny. Ciągle słyszał pochwały w jego kierunku, co doprowadzało go do szału, wiedząc, że to Allen miał od początku Joe jako ojca. Dopiero kiedy Wally dowiedział się, co spotkało Barry'ego zrozumiał wszystko i podjął decyzję, aby traktować go bardziej jako brat, a nie rywal.

Kiedy nastała „metapokalipsa”, Wally podjął się ratowaniu zagrożonych przez meta-ludzi na własną rękę, pomagając innym tak, jak tylko potrafi. Chciał tym samym udowodnić Flashowi, że warto go było uratować przed Zoomem. Uważał, że to przez niego rozpoczęła się „metapokalipsa”, gdyż sprinter stracił moce właśnie przez niego – chciał tym samym odkupić wszelkie swoje winy. Po odkryciu sekretu Barry'ego Wally zyskał niezwykłą obsesję na temat szybkości i za wszelką cenę chciał zdobyć podobne moce, zwłaszcza po porażeniu przez drugi akcelerator cząstek. Kiedy w końcu nadarzyła się okazja, chłopak spotkał się z Doktorem Alchemym i poprzez kontakt z kamieniem filozoficznym zyskał połączenie z Moc Prędkości. Bohaterskie przygody spodobały mu się tak bardzo, że pogorszyły się jego relacje z Jesse, lecz po długich dyskusjach udało im się je odbudować.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Superszybkość Wally'ego

 • Superszybkość – Wally posiada superszybkość, która jest jego główną zdolnością.
 • Szybka regeneracja cząsteczek – dzięki swojej superszybkości, jego cząsteczki regenerują się w niezwykłej prędkości.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Wally'ego jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Nadludzka siła – dzięki swojej superszybkości, Wally może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Zwiększony refleks – dzięki swojej superszybkości, Wally posiada zwiększony refleks, który pozwala mu między innymi na przyspieszoną percepcję.
 • Podróżowanie w czasie – przy osiągnięciu niezwykle szybkiej prędkości i działaniu wielu innych nieznanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, Wally może złamać barierę czasoprzestrzenną i podróżować w czasie. Oprócz tego, że ta umiejętność jest niezwykle potężna, jest też niezwykle niebezpieczna i niekontrolowana.
 • Elektrokineza – Wally może generować potężne błyskawice energetyczne i przekierowywać je w wybranym kierunku, przy uzyskaniu odpowiedniej prędkości. Zazwyczaj robi to nieświadomie podczas biegu, ale przy odpowiednim użyciu może strzelać nimi, a także przywracać akcję serca.
 • Nietykalność – dzięki swojej superszybkości, wszystkie komórki ciała Wally'ego mogą wibrować z taką samo częstotliwością jak powietrze, dzięki czemu może przechodzić płynnie przez dowolne przedmioty stałe bez jakichkolwiek obrażeń.
 • Zdolność jazdy – Wally potrafi bez problemu „okiełznać” samochody sportowe, dzięki czemu wygrywa większość nielegalnych ulicznych wyścigów.
 • Zdolności techniczne – jako kierowca wyścigowych samochodów, Wally potrafi je naprawiać, a także ulepszać.

Zdolności[]

 • Poliglota – Wally potrafi biegle posługiwać się kilkoma językami – swoim ojczystym, jak i japoński.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Francine West opuściła rodzinę i po ośmiu miesiącach od przeprowadzki do Keystone City urodziła Wally'ego, nie mówiąc o niczym swojemu byłemu mężowi. Kiedy urósł i dowiedział się o problemach zdrowotnych matki, zaczął brać udział w wyścigach ulicznych, aby spłacić koszty leczenia[1].

Spotkanie ojca i siostry[]

Pierwsza kłótnia z ojcem

Wally pojawił się pod domem Westów, kiedy ci wraz z przyjaciółmi obchodzili święta. Zapukał do drzwi i spotkał ojca i siostrę, których przeprosił za czas, w którym się pokazał. Mimo strachu przed rozmową, Wally został zaproszony na kolację świąteczną[2].

Joe wraz z Iris pokazywali Wally'emu miasto. Wspólnie udali się do Departamentu Policji, gdzie ojciec przedstawił synowi swoje stanowisko. Przedstawił też z kapitanem Singhem, przed którym młody West pokazał wyraźną niechęć w stosunku do detektywa Joe. Chwilę później jeden z więźniów był zakuwany w kajdanki i zwrócił Wally'emu uwagę, pytając, czemu on nie jest skuty. Nastolatek pokazał zmieszanie całą sytuacją i nagle odszedł, umawiając się wcześniej na rodzinną kolację. Wieczorem jednak wziął on udział w wyścigu ulicznym, który bezproblemowo wygrał, odbierając tym samym samochód przeciwnikowi. Kiedy zauważył w tłumie Joe, podszedł do niego wściekły, że teraz go śledzi. Zaczął wypominać, że nie miał ojca, który by mu wpoił zasady, a także przyznał, że robi to, co robi, aby spłacić rachunki medyczne matki. Nie wiedzący wcześniej o tym detektyw zaproponował swoją pomoc finansową, jednak Wally ze złością odrzucił ofertę. Tego samego dnia, znacznie później, młody West powrócił do domu rodziny, aby zabrać swoją bluzę przed powrotem do Keystone City i zapewnić, że nie przeprosi za swoje zachowanie. Joe przeprosił jednak, że próbował wcisnąć między nich relacje „ojciec-syn”, dzięki czemu młodzieniec zgodził się na wspólny posiłek z policjantem[3].

Wally zajmował się samochodem w warsztacie, kiedy odwiedziła go Iris. Chłopak zdradził, że skończy z wyścigami, kiedy przestaną przychodzić rachunki za leczenie matki. Po chwili wybuchł i wytłumaczył, że jest zły na matkę i nie zamierza jej odwiedzić w szpitalu, gdyż ta przez dwadzieścia lat nie mówiła mu nic o rodzinie, a teraz nagle ma żyć razem z nimi. Słysząc to, Iris wspomniała o swoim zmarłym narzeczonym, z którym to dziewczyna nie zdążyła się pożegnać. Swoją mową chciała przestrzec brata, że może nie mieć więcej okazji na rozmowę z matką, jednak ten opuścił magazyn, próbując zapomnieć o tych słowach. Następnie Wally odwiedził siostrę w domu i poprosił ją, aby udała się z nim do szpitala porozmawiać z Francine[3].

Zmiany na lepsze[]

Szczera rozmowa z siostrą

Wkrótce po śmierci Francine, Wally stawał się bliższy Joe i Iris, jednak jego siostra nie podziwiała pasji chłopaka i starała się odciągnąć go od wyścigów ulicznych. Dziennikarka próbowała przemówić do rozsądku Wally'ego, a nawet spotkała się z organizatorem imprez sportowych i groziła mu opublikowaniem artykułu o tym, co robi. Mimo to młody West w dalszym ciągu brał udział w wyścigach i lekceważył ostrzeżenia siostry. Podczas kolejnego przedsięwzięcia, Joe i Iris niespostrzeżenie przyglądali się chłopakowi. Kiedy młodzieniec miał wygraną w kieszeni, pewien meta-człowiek połączył się z asfaltem i zaatakował rajdowców. Wally w ostatnim momencie został uratowany przez Flasha, jednakże odłamek szyby z jego samochodu przebił ramię Iris, przez co dziewczyna trafiła do szpitala. Kiedy nastolatek odwiedził dziennikarkę w szpitalu, Joe zabrał go z sali i przedstawił mu najważniejszy problem. Uznał, że przez cały czas oboje traktowali siebie jak kolegów, a nie jak rodzinę. Wszystko przez to, że detektyw bał się ponownie stracić syna, o którym się dopiero dowiedział. Po tych słowach Wally postanowił pozostać z siostrą w szpitalu i kiedy ta tylko się przebudziła, chłopak przyznał się, dlaczego wciąż bierze udział w nielegalnych wyścigach. Cała ta konwersacja przybliżyła do siebie rodzeństwo[4].

Wally odwiedził Joego w Departamencie Policji, chcąc mu coś powiedzieć. Detektyw był zaskoczony wizytą syna, gdyż nie byli umówieni. Gdy tylko chłopak chciał coś powiedzieć, przecznicę od komendy zaczął szaleć Geomanta wywołujący trzęsienia ziemi. To zmusiło Joego do pozostawienia Wally'ego samego, musząc zatrzymać niebezpiecznego meta-człowieka[5].

Wally nazywa Barry'ego tchórzem

Podczas rodzinnej gry, Barry odmówił udziału w zabawie, co zirytowało Wally'ego, który nie miał godnego sobie przeciwnika. Widząc, że atmosfera staje się napięta, zdecydował się opuścić mieszkanie i odwiedzić znajomych. Jakiś czas później, Joe próbując naprawić relacje synów zaproponował Wally'emu pomoc Allena przy projekcie technicznym, który pozwoliłby dostać się młodzieńcowi na college. Po chwili wspólnej pracy, młody West zauważył, że chłopak miał mu pomóc, a nie go wyręczać. Wściekł się, że jest „panem idealnym” w tym domu i gdzie się nie rozejrzy, widzi właśnie jego zdjęcia. Kiedy chciał wyjść, rekinopodobny meta-człowiek zerwał kawałek dachu budynku, wyczuwając w nim Flasha. Po chwili na ulicy pojawił się sprinter, który odwrócił uwagę przeciwnika. Kiedy Allen po wszystkim zbiegł po schodach, Wally nazwał go tchórzem, który to schował się pod łóżkiem, kiedy zrobiło się niebezpiecznie. Joe wiedząc, co się szykuje, nakazał zaprzestać, skutkując tym samym wyjściem chłopaka z domu. Po jakimś czasie Wally spotkał się z ojcem w CC Jitters, gdzie detektyw wspomniał, że matka Barry'ego została zamordowana, a ojciec niesłusznie skazany za morderstwo. Kiedy oni go przygarnęli, chcieli dać mu wszystko, na co zasłużył i chcieli, aby jedenastoletni wtedy chłopiec poczuł się jak w domu. Wszystko to doprowadziło do ukształtowania takiej jego osobowości, ale nie oznacza to, że jest on idealny, gdyż też posiada wady. West podkreślił, że kocha Allena tak samo, jak Wally'ego, ponieważ oboje są jego synami[6].

Wally wraz z Iris spotkali Barry'ego, Caitlin i Cisco w barze. Młodzieniec zauważył z nimi nową dziewczynę – Jesse. Po krótkiej rozmowie nowa znajoma poszła do łazienki, pozostawiając Wally'ego samego. Kilka dni później, młodzieniec spożywał kolacje wraz z rodziną i opowiadał o projekcie, nad którym aktualnie pracuje ze swoją doradczynią. Mówiąc o nim, wspomniał, że musi przeczytać dzienniki takich osób jak Enzo Ferrari czy Ferdinand Porsche, gdyż nie może się z nimi spotkać, a potrzebuje ich wiedzy na temat prędkości. Te słowa zaowocowały jakimś pomysłem u Barry'ego, który wyszedł, nie dotykając jedzenia i dziękując Wally'emu za „klucz do sprawy”, nad którą on pracuje[7].

Wielka szansa[]

Wally porwany przez Zooma

Kolejnego wieczoru, Wally odwiedził ojca w domu, przynosząc brudne pranie i prosząc go o możliwość skorzystania z pralki. Wytłumaczył się, że wyprowadził się z kampusu, ponieważ czynsz stał się zbyt drogi. Mimo propozycji pomocy finansowej, Wally nie zgodził się, uważając, że da sobie sam radę. Jakiś czas później Joe zrozumiał odmowę i zaproponował synowi, aby się wprowadził, co go niezwykle ucieszyło. Kiedy wieczorem wspólnie oglądali telewizję, zadzwonił dzwonek do drzwi. Gościem okazał się być człowiek, który według młodego Westa był niezwykle podobny do Harrisona Wellsa. Chłopak, chcąc dać mężczyzną czas na spokojną rozmowę, wyszedł zająć się swoimi sprawami. Kilka godzi później, Zoom porwał Wally'ego i zabrał go na Ziemię-2, dając młodzieńcowi do zrozumienia, że Flash jest jedyną osobą, która teraz może go uratować. Po tym, jak sprinterzy zawarli umowę, West został wymieniony na szybkość bohatera[8].

Wally odwiedził ojca w Departamencie Policji, gdzie za wszelką cenę chciał skontaktować się z Flashem i podziękować mu za wszystko. Rozmowę przerwało jednak wezwanie przez kapitana, co zdenerwowało chłopaka. Po kilku godzinach napotkał jednak ojca w policyjnym laboratorium, gdzie starał się go ponownie namówić na spotkanie ze sprinterem. Detektyw nie zgadzał się, jednak Wally zaznaczył, że przez całe życie był lekkomyślny, nie martwił się o nic. Kiedy porwał go Zoom, poczuł, że może umrzeć. Te słowa sprawiły, że Joe zdecydował się spróbować pomóc. Wieczorem udał się zgodnie z planem na dach, na którym napotkał Flasha. Powiedział mu to samo, co ojcu w laboratorium i zaznaczył, że nie zmarnuje danej mu szansy[9].

Napromieniowani Wally i Jesse

Wally rozmawiał ojcem w Departamencie Policji, kiedy pojawił się Zoom i groził wszystkim policjantom. Po wydostaniu się z budynku bez ofiar Joe postanowił dla bezpieczeństwa zamknąć syna i Jesse w krypcie czasu. Przesiadując tam przez długi czas, dwójka bardziej się zapoznała. Po kilku godzinach Wally postanowił spróbować się wyrwać z pomieszczenia. Chłopak uważał, że zamiast siedzieć tam bezczynnie, powinni pomóc drużynie walczyć z wrogiem. Po krótkiej namowie Jesse poczuła się beznadziejnie i postanowiła pomóc chłopakowi. Kiedy po dłuższym czasie udało się im wydostać z pomieszczenia, nastąpiło trzęsienie ziemi spowodowane uruchomieniem drugiego akceleratora cząsteczek i próbą przywrócenia Mocy Prędkości Flashowi. Szukając przyczyny tego zdarzenia, dwójka pobiegła w kierunku hali. Po drodze uderzyła w nich czarna materia, poprzez którą oboje zostali znokautowani[10].

Chwilę później, Joe, Iris i Harry znaleźli nieprzytomną dwójkę na podłodze. Wally szybko się obudził w przeciwieństwie do Jesse, której serce na chwilę się zatrzymało. Dziennikarka powiedziała zdenerwowanemu bratu, że Barry zniknął, po czym odprowadziła go do domu. Później w nocy, Joe był podejrzliwy, że Wally stał się sprinterem, gdyż ciemna materia go ogłuszyła. W tym celu upuścił kubek, chcąc sprawdzić refleks młodzieńca. Po całym tym zamieszaniu, kiedy policjant usłyszał alarm samochodowy, kazał synowi iść na górę i pozostać tam, póki ten nie wróci[11].

Wally ratuje Flasha przed Czarną Syreną

Wally jeździł po mieście w czasie „metapokalipsy”, pomagając bezbronnym i potrzebującym wsparcia. Kiedy zauważył, jak jeden człowiek skradł torebkę dziewczynie, przystąpił do działania. Skutecznie powalił na ziemie wroga, lecz gdy ten tylko wstało, okazało się, że jest meta-człowiekiem. Nagle pojawił się Joe z policjantami, którzy za pomocą B.O.O.T. ogłuszyli przestępcę. Detektyw był zły na syna, który chciał pomóc Flashowi, wiedząc, że ten nie może być wszędzie, a także zamierzał odkupić tymi czynami swoje wszelkie winy i pokazać bohaterowi, że był godny ratunku. Jakiś czas później, Wally przeszukiwał raportów w policyjnym radiu, kiedy zauważył Flasha. Sprinter tłumaczył, że chłopak powinien zostać w domu, a nie narażać siebie i bliskich. Ten jednak zaprzeczył, że to jest też jego miasto i będzie o nie walczył, taki jak powinni inni mieszkańcy. Po chwili usłyszał raport w komunikatorze bohatera, który natychmiast odbiegł. Chłopak bez większego zastanowienia pojechał za nim, a kiedy dojechał na miejsce, zauważył jak Czarna Syrena powala Flasha na ziemie. Chcąc go uratować, Wally potrącił wroga i zabrał ze sobą bohatera, który po chwili od zregenerowania się, podziękował Westowi i pobiegł. Kiedy w domu Westów organizowana była kolacja czcząca zażegnanie „metapokalipsy”, Jesse i Joe wyrazili dumę z Wally'ego, chwaląc go, że dobrze postąpił, ratując sprintera. Po chwili dobrej zabawy pojawił się Zoom, który chwycił Henry'ego i zabrał go ze sobą, po czym zły i przerażony Barry pobiegł za nim. Obserwując wszystko, Wally zauważył, że Flashem jest młody Allen i zaczął powoli wszystko rozumieć[12].

Wally pojawił się wraz z resztą drużyny na pogrzebie Henry'ego Allena, a zaraz po nim, na stypie podszedł do Barry'ego chcąc porozmawiać. Podziękował mu za wszystko, co zrobił dla niego, jak Flash i poinformował go, że jeśli tylko będzie czegoś potrzebował, wystarczy, że o tym powie. Jakiś czas później odwiedził S.T.A.R. Labs, gdzie dowiedział się, że drużyna uwięziła Flasha i próbowała na własną rękę powstrzymać Zooma, zaciągając tym samym Joe na Ziemię-2. Przerażony chłopak nie mógł uwierzyć, że wszyscy podjęli taką decyzję i udał się po kryjomu do rury, skąd wyciągnął Barry'ego. Kryminolog zdenerwował się na zespół, lecz po chwili zrozumiał, że muszą się trzymać razem, aby powstrzymać wroga. Następnie Wally udał się z innymi na wyścig Flasha i Zooma, który miał zadecydować o losie multiwersum i detektywa Westa. Przyglądając się całemu niebezpiecznemu wydarzeniu, zauważył, że w pewnym momencie było dwóch Flashów, a jeden z nich poświęcił się dla uratowania wszystkich światów. Widział też koniec Zooma, kiedy zabrały go Widma Czasu. Po wygranej i powrocie do S.T.A.R. Labs Wally dowiedział się więcej o zjawisku, w wyniku którego było dwóch bohaterskich sprinterów. Rozmowę przerwało jednak otworzenie maski więźnia w żelaznej masce, który okazał się być odpowiednikiem Henry'ego z Ziemi-3 zwanym Jay'em Garrickiem. Gdy ten zamierzał odnaleźć drogę do swojego świata na Ziemi-2, Harry i Jesse postanowili wrócić z nim. Podczas pożegnania, Wally był niezadowolony z tego, że nie będzie mógł już pisać z dziewczyną, którą polubił. Późnym wieczorem młody West spędzał czas z rodziną i przyjaciółmi, słuchając wiadomości o wygranej Flasha[13].

Zmiany linii czasu[]

Kid Flash zraniony przez Rywala

Po tym, jak Barry Allen postanowił uratować swoją matkę i zatrzymał Reverse-Flasha przed zabójstwem, utworzył nową linię czasu, w której nigdy nie został bohaterem. Życie Wally'ego również potoczyło się inaczej, gdyż podczas brania udziału w nielegalnych wyścigach, chłopak użył nowego specyfiku połączonego z nitrogliceryną, aby jechać szybciej. W pojazd uderzyła jednakże błyskawica i West zapadł w śpiączkę na dziewięć miesięcy, a gdy się obudził, okazało się, że posiada zdolności sprintera. Gdy innym meta-człowiek znany jako Rywal zaczął terroryzować miasto, Wally przybrał kostium bohatera nazywanego Flashem i zaczął ochraniać metropolię w miarę swoich możliwości. Podczas jednego z pojedynków, sprinter uratował Allena przed piorunem wroga, a następnie kontynuował walkę, która jednak doprowadziła do jego upadku na śmietnik, gdzie został zdemaskowany przez Allena. Gdy bohater się ocknął, zaprowadził kryminologa do swojego domu, który był zarazem bazą operacyjną mściciela. Właśnie wtedy okazało się, że z Wallym współpracuje jego siostra – Iris West, którą to Barry chciał zaprosić na kawę. Dyskusja jednak ponownie przeszła na niebezpiecznego sprintera, lecz tym razem rodzeństwo postanowiło poprosić o pomoc Cisco Ramona – założyciela Ramon Industries. Po przybyciu do jego laboratorium drużyna początkowo nie słyszała nic innego, aniżeli odmowę. Dopiero później po rozstaniu, tajemniczy sprinter zgromadził Wally'ego i Iris ponownie w laboratorium biznesmena, gdzie Barry wyjawił swój sekret. Mimo zaskoczenia, West nie zamierzał współpracować z drugim sprinterem, uważając, że sam da sobie radę. Mimo wszystko wspólnie wyruszyli do miejsca, które odnalazła Caitlin Snow pracująca jako okulistka. Tam po chwili pojawił się również Rywal i rozpoczęła się zacięta walka, w której Kid Flash poważnie ucierpiał. Przestępca, chcąc też zaatakować Flasha, został postrzelony przez Joe Westa, a sam Wally został przeniesiony nieprzytomny do Ramon Industries, gdzie okazało się, że komórki sprintera nie regenerują się tak szybko[14].

Wszystkie te wydarzenia zmusiły Barry'ego do odwrócenia efektu „Flashpointu”, uwalniając Eobarda Thawne'a i pozwalając mu ponownie na zabicie jego matki, tworząc tym samym nową linię czasu, do złudzenia podobną do tej oryginalnej. Wally pił piwo z ojcem, kiedy do domu wszedł Allen, który przytulił się bez słowa do przyrodniego brata. Po chwili zapytał, gdzie jest Iris, co niezwykle zdenerwowało detektywa. Według Wally'ego, oni nie rozmawiają ze sobą, o czym chłopak powinien doskonale wiedzieć. Następnego dnia, kiedy Barry uganiał się za przestępcą, Wally przesiadywał z resztą drużyny w S.T.A.R. Labs i opuścił z ojcem laboratorium po powrocie Flasha. Wieczorem cały zespół spotkał się w domu Westów na kolacji, gdyż Allen za wszelką cenę chciał poprawić ich relacje, które przez ostatnie zmiany nie miały się najlepiej. Kiedy posiłek zaczął się sypać, został przerwany przez atak jakiegoś sprintera miasta, przez co wszyscy musieli interweniować. Kilka godzin później Flash wrócił do bazy, gdzie przyznał się drużynie o zmianach dokonanych w czasie. Ci jednak po długim zastanowieniu się zdecydowali się, że nie chcą poznawać, jacy byli w poprzedniej linii czasu[15].

Spotkanie Jesse z mocami

Wally znajdował się w S.T.A.R. Labs z resztą drużyny, kiedy pod laboratorium otworzył się wyłom. Przyszykowany zespół czekał na przejście wroga, jednak okazało się, że to Harry Wells z Jesse, która w ostatnich dniach została sprinterem. Po krótkim przywitaniu i opowiedzeniu historii poszli do pokoju szybkości, gdzie chcieli sprawdzić osiągnięcia dziewczyny. Wally jednak nie mógł zrozumieć, dlaczego on nie otrzymał tych mocy mimo przeżycia takiego samego wypadku jak ona i postanowił wyjść w czasie testowania Jesse. Jakiś czas później, Joe zaprosił syna na komisariat, gdzie widząc zmartwienie syna, pocieszył go, że bohater nie musi posiadać super mocy. Wydawało się, że chłopak zrozumiał jego słowa, po których wrócił do S.T.A.R. Labs i zobaczył kłótnię Harry'ego i Jesse. Postanowił porozmawiać z dziewczyną, która wybiegła z pomieszczenia. Po znalezieniu jej dowiedział się, jak ta odkryła swoje moce – poprzez pędzący w jej stronę samochód. Wally postanowił uczynić to samo i rzucił się pod pojazd, jednak uratowała go Jesse. Kiedy tylko po tym wydarzeniu spotkał się z ojcem i Barrym, usłyszał tylko od nich rozczarowanie, lecz mimo wszystko nie zamierzał się poddawać, gdyż wiedział, że z mocami może osiągnąć więcej. Gdy Jesse z Flashem próbowali pokonać Magentę, młody West przesiadywał w S.T.A.R. Labs[16].

Kiedy Flash i Jesse Quick ćwiczyli, Wally podziwiał prędkość przyjaciółki, która była niemal tak szybka, jak Barry. Po udanym treningu oboje postanowili wyskoczyć na miasto i powygłupiać się zdolnościami dziewczyny. Gdy zatrzymali się w centrum miasta, rozmowa szybko przeistoczyła się w pocałunek, co zdziwiło Wally'ego. Wyznał Jesse, że ją bardzo lubi, jednak ta ma wkrótce wrócić na swoją Ziemię, więc ich związek nie ma sensu. Mimo tej niezręcznej sytuacji oboje postanowili przyjaźnić się dalej i powrócili do wygłupów. Kiedy dziewczyna nie posłuchała się rozkazu Flasha i przyczyniła się do uwięzienia bohatera w lustrze przez Władcę Luster, obwiniała siebie za wszystko. Wally jednak dał jej do zrozumienia, że Barry też na początku popełniał błędy i te mogą zdarzyć się każdemu. Po chwili młody West zmienił temat i wyznał dziewczynie, że wcześniej się bał ich związku z powodu rozłąki, jaka nastąpi, jednakże teraz jest na to gotowy i pocałował Jesse. Gdy drużyna przyczyniła się do pokonania Władcy Luster i Zakrętki, a następnie sprowadzili na Ziemię nowego Harrisona Wellsa, nadszedł czas na pożegnanie. Wally pogodzony z rozłąką z Jesse pozwolił jej odejść, dając do zrozumienia, że będzie na nią czekał[17].

H.R. daje Wally'emu kawę

Wally znajdował się w S.T.A.R. Labs, kiedy drużyna próbowała poznać nowego Harrisona. Mężczyzna za wszelką cenę chciał zdobyć zaufanie ekipy poprzez wręczenie kawy i przygotowanie deseru, myśląc, że tak lepiej się poznają. Kiedy Central City zaczął terroryzować potwór, Wally z drużyną starali się wymyślić sposób na pokonanie go. W tym samym czasie odkryli, że nowy Harrison tak naprawdę nie jest naukowcem, tylko pisarzem poszukującym natchnienia[18].

Wally zaczął miewać sny o byciu Kid Flashem i zdecydował się w końcu opowiedzieć o tym Joe. Ten nie był zachwycony tym faktem i poprosił Barry'ego, aby z nim porozmawiał. Jak się okazało, w linii czasu „Flashpoint” chłopak był sprinterem. Allen jednak nie mówił o życiu swojej rodziny w tej linii czasu, gdyż tego nie chcieli. Naukowiec przyznał też, że Kid Flash został poważnie zraniony przez Rywala i dlatego chłopak nie chciał dopuścić do momentu, w którym młodzieniec otrzyma swoje zdolności. Wiedząc jednak, że Doktor Alchemy nie da za wygraną, drużyna postanowiła go zamknąć na pewien czas w rurze, jednak tam głos wroga się nasilał. Kiedy Iris otworzyła cele, ten zamierza wyjść, jednak po chwili został ogłuszony przez dziewczynę. Kiedy drużyna ponownie się zebrała, postanowiła iść za radą chłopaka i wykorzystać go jako przynętę. Joe zwołał specjalny zespół policjantów i udał się z Flashem za Wallym. W opuszczonej stacji metra spotkali Doktora Alchemy'ego, który próbował namówić chłopaka do „wzięcia” swoich mocy. Mimo starań zebranej policji i uchwycenia wszystkich przestępców tam się znajdujących pojawił się tajemniczy sprinter, który uwolnił wszystkich i pozbył się dla niego zagrożenia. Wally korzystając z zamieszania chwycił kamień Doktora Alchemy'ego, który przeobraził go w kokon[19].

Życie sprintera[]

Wally po opuszczeniu kokona

Joe i H.R. otworzyli kokon w S.T.A.R. Labs, ku niewiedzy reszty zespołu doprowadzając tym samym do jego wybuchu. Gdy dym opadł, Wally był na granicy życia na Ziemi i Mocy Prędkości. Przerażony uciekł przed swój rodzinny dom w Keystone City, gdzie został odnaleziony po dobrej chwili przez Flasha i ojca. Sprinter podał młodzieńcowi substancje stworzoną przez Caitlin, która sprawiła, że mózg i ciało chłopaka pracowało w tym samym tempie, przywracając mu tym samym pełną świadomość. Po powróceniu do normalnego stanu w S.T.A.R. Labs, Wally trenował w laboratorium szybkości, gdzie Cisco stwierdził, że chłopak biega szybciej niż Barry na początku. Młody West był tak zachwycony faktem otrzymania zdolności, że chciał udać się na kolejną misję wraz z Allenem, aczkolwiek Joe nie pozwolił, zaznaczając, że doktor Snow musi wykonać wszystkie możliwe badania, chcąc tym samym pomału odciągnąć syna od niebezpiecznego bohaterstwa[20].

Wally trenował w laboratorium szybkości i mimo faktu, że Caitlin zamierzała wykonać więcej testów, był zadowolony ze swoich wyników. Kiedy wraz z drużyną odkrył, że kosmici najechali ziemię, chciał pomóc, jednak Iris stanowczo nie chciała mu pozwolić na jakiekolwiek działanie i pomoc zespołowi w hangarze. Powróciwszy do S.T.A.R. Labs Wally obejrzał swoje wyniki i zobaczył, że wszystko jest dobrze. To go zdenerwowało i pokłócił się z siostrą i ojcem, więc potajemnie poprosił H.R., aby ten go trenował. Mężczyzna się nie zgodził ku zdziwieniu młodzieńca, lecz kiedy większość bohaterów była pod kontrolą kosmitów, ten zdecydował się pomóc Flashowi i Zielonej Strzale, lecz mimo początkowego sukcesu, po chwili został ogłuszony. Kiedy się obudził, Joe i Iris nie byli dumni z jego wyczynu głupoty, aczkolwiek cieszyli się, że nic mu się nie stało. Właśnie wtedy H.R. zgodził się trenować Wally'ego, co go niezwykle ucieszyło[21].

Trening z Wellsem

H.R. trenował Wally'ego nad jeziorem, gdzie oboje dowiedzieli się, że chłopak jest szybszy niż Barry w tym okresie — to niezwykle ucieszyło młodzieńca, który chciał o wszystkim powiedzieć zespołowi. Wells jednak się nie zgodził, tłumacząc, że z rodziną Westów się nie zadziera. Kiedy ponownie pojawiło się zagrożenie ze strony Savitara i Doktora Alchemy'ego, Wally przypadkowo wygadał się zespołowi, że trenuje z H.R. To zdenerwowało Joe i po zamknięciu kamienia filozoficznego w skrzyni i zamknięciu Juliana w rurze, który w rzeczywistości był Alchemym, detektyw zrobił awanturę Harrisonowi. Ten jednak nie poddawał się, tłumacząc, że chłopak ma potencjał i tylko on to dostrzega. Gdy Cisco otworzył pudło z kamieniem i Savitar się uwolnił, Wally postanowił pomóc Allenowi, widząc, że wróg zamierza zabić kryminologa. Na szczęście przed atakiem sprintera, Ramon zamknął pudło z pomocą Caitlin. Po tym wszystkim drużyna postanowiła świętować święta w domu Westów, gdzie Wally otrzymał od całego zespołu kombinezon sprintera, co niezwykle go uszczęśliwiło[22].

Kid Flash trenował wraz z Flashem w terenie, ratując detektywa Pattersona z płonącego budynku, a po powrocie do S.T.A.R. Labs, odłożył kombinezon i ruszył na posiłek z ojcem. W Departamencie Policji Wally usłyszał komentarze policjantów, którzy uważali, że „żółty sprinter” do niczego się nie nadaje, jednak próbował się tym nie przejmować. Kiedy Grabieżca zaczął okradać sklepy jubilerskie w mieście i Flash po raz drugi próbował go złapać, do walki przyłączył się Kid Flash, który postanowił działać, widząc zagrożenie życia Barry'ego. Ten czyn z nieznanych powodów nie spodobał się Allenowi, który nie chciał Wally'ego podczas kolejnych misji. Jak się później okazało, zachowanie bohatera związane było z tym, co zobaczył w przyszłości – śmierć Iris z rąk Savitara. Wiedząc z wiadomości, które wtedy zobaczył na przystanku, o zamiarach Grabieżcy, nie chciał go złapać, ażeby spróbować zmienić przyszłość i nie dopuścić do tragicznej wersji wydarzeń. Drużyna postanowiła nie doprowadzić do takiego zdarzenia i kiedy Grabieżca uciekł, zamiast Flasha skutecznie uchwycił go Kid Flash. Po całej akcji Wally wraz z przyjaciółmi przyszedł na parapetówkę u Barry'ego i Iris, którym wręczył kwiatka z okazji wprowadzenia się do nowego domu[23].

Kid Flash z czirliderkami

Kid Flash wraz z Flashem ścigał Electric Gang i skutecznie go pokonali, otrzymując tym samym okrzyki wsparcia od pobliskich czirliderek. Jakiś czas później, kiedy niejaka Gypsy zaatakowała Harrisona w S.T.A.R. Labs, Wally ubrał swój kombinezon i próbował powstrzymać kobietę. Ta jednak za pomocą swoich meta-ludzkich mocy wstrzymała sprintera, redukując chwilowo jego energię kinetyczną do zera. Jak się okazało, wojowniczka zamierzała pojmać mężczyznę, gdyż podróże między światami są na ich Ziemi zakazane. West nie chcąc się mieszać, postanowił potrenować, jednak intensywny wysiłek przerwała Iris, która poprosiła brata o przysługę. Nie byłą do końca pewna, że drużyna może uratować ją przed przyszłą śmiercią, jednakże zamierzała coś osiągnąć do tego czasu i stać się dobrą reporterką. Wally zgodził się pomóc, a jego zadaniem było zabranie dokumentów policyjnych z biurka ojca na komisariacie. Następnie udali się do magazynu, gdzie niby znajdował się skład niebezpiecznej broni przestępców. Cała akcja rodzeństwa doprowadziła do tego, że Joe o wszystkim się dowiedział, więc młody West ponownie postanowił rozładować swoje emocje podczas treningu. Ćwiczenia zostały przerwane przez Barry'ego, który zauważył znaczny postęp w zwiększeniu szybkości młodzieńca. Uznał, że mogą zmienić przyszłość Iris, kiedy to Wally spróbuje pokonać Savitara[24].

Kid Flash trenował z Flashem na ulicach Central City i mimo pewności młodzieńca, przegrał on wyścig przez nieumiejętność wibrowania z cząsteczkami powietrza, przenikając tym samym przez materię. Tuż po tym, Joe poprosił swoje dzieci o spotkanie się z nim, Cecile i jej córką w CC Jitters. Podczas niego dziewczyna zdradziła, że bardzo lubi Kid Flasha co zaskoczyło Wally'ego. Radosną rozmowę przerwał meta-człowiek – Clive Yorkin, który polował na detektywa Westa. Jego zamiary niezauważenie przerwał Kid Flash, który odrzucił mężczyznę, pozwalając mu tym samym uciec. Po tym zajściu Wally trenował z Barrym, jak używać poprawnie zdolności, lecz chłopak nie mógł tego pojąć. Kiedy Iris w jej domu groziło niebezpieczeństwo, sprinter nie zdążył uratować siostry przed dotykiem przestępcy i szybko zabrał ją do S.T.A.R. Labs, gdzie zwątpił w siebie i swoje kompetencje. Gdy znacznie później Wally ponownie stanął naprzeciwko Yorkina, anulował jego zdolności swoją krwią i następnie aresztował. Po tym wszystkim w laboratorium sprawdzał odkryte moce, które odkrył pod napięciem ze strony Allena, kiedy to za jego plecami otworzył się portal, z którego wybiegła przerażona Jesse Quick. Bohaterka zdradziła, że jej ojciec został porwany przez Grodda i jest przetrzymywany w ostoi goryli[25].

Rozmowa o przeprowadzce

Drużyna postanowiła udać się na Ziemię-2, aby uratować Harry'ego, pozostawiając Jesse i Wally'ego na Ziemi-1. Chłopak przez cały czas próbował pocieszyć dziewczynę, jednocześnie ciesząc się z jej obecności. Ta jednak nie mogła zrozumieć, czy dla Westa ważniejsze są supermoce, czy ona. Jej przekonania potwierdziło zatrzymanie przestępców, którzy obrabowali sklep jubilerski. Ostatecznie Jesse zrozumiała, że Wally wciąż ją kocha, a zaraz po tym okazało się, że bohaterowie sprowadzili jej ojca całego do S.T.A.R. Labs. Kiedy ten odpoczywał, Jesse podjęła decyzje, aby zostać z Wallym na Ziemi-1 i zamierzała powiedzieć o tym ojcu zaraz po tym, jak ten by się przebudził[26].

Wally i Jesse świętowali dzień przyjaźni zorganizowany przez H.R., kiedy postanowili powiedzieć Harry'emu o swoich planach. Gdy mężczyzna się zgodził, spokojny dzień przerwał atak goryli na Central City, który postawił bohaterów do pionu. Dzięki zdolności Vibe'a drużyna dowiedziała się, gdzie ci planują atak, jednak wszystko okazało się być zmyłką, aby odciągnąć herosów od porwania generała McNally'ego, którego Grodd wykorzystał do aktywowania pocisków nuklearnych. Kiedy drużyna starała się powstrzymać ich start, Wally dowiedział się, że Harry jest chory i powiedział o tym Jesse, która domyśliła się, iż jej ojciec wymyślił tę historię, aby zatrzymać córkę ze sobą. Właśnie wtedy rozwścieczony Grodd wraz ze swoją armią ruszył na ulice Central City, gdzie sprinterzy próbowali go powstrzymać. Ostatecznie wojny uniknął Solovar przyprowadzony przez Vibe'a i Gypsy, który pokonał małpiego wojownika i ponownie odzyskał władzę i szacunek wśród podobnym sobie. Po tych wszystkich wydarzeniach Harry postanowił wrócić na swoją Ziemię, ciesząc się ze szczęścia Jesse i życząc jej powodzenia[27].

Niebezpieczne posunięcie[]

Utknięcie w Mocy Prędkości

Wally trenował z Barrym i Jesse na ulicach Central City, ostatecznie osiągając odpowiednią prędkość do uratowania siostry. Mimo niezwykłej radości chłopak zauważa w oddali Savitara, który po chwili znika. Po powrocie do S.T.A.R. Labs Allen ogłosił drużynie, iż zaręczył się z Iris, kiedy nagle sprinterzy byli zmuszeni udać się do płonącego budynku. Po drodze jednak Wally'ego zaatakował Savitar, którego tylko ten widział. Tym samym wyszło na jaw, że młody West widzi wroga od dłuższego czasu i ukrywał to przed zespołem. Zezłoszczony Barry wyrzucił na ten czas Wally'ego z drużyny, mówiąc, iż mu nie ufa. Zezłoszczony chłopak odkrył tym samym, że Allen zaręczył się z jego siostrą tylko dlatego, że w przyszłości nie są zaręczeni i dzięki temu może odwrócić bieg wydarzeń. Po tym wszystkim bohaterowie kilkukrotnie kontaktowali się z wrogiem poprzez Juliana i dowiedzieli się, że Caitlin przechowała kawałek kamienia filozoficznego. W tym czasie Wally spędzał czas z Jesse w domu, kiedy Savitar podstępem pokazał mu siebie jako Francine. To zdenerwowało młodzieńca, który bez zgody przyjaciół zabrał ostatni fragment artefaktu i starał się go wrzucić do Mocy Prędkości. Kiedy portal się otworzył, zaczął wciągać Wally'ego do środka i Flash nie zdążył go uratować. Młody West zastąpił miejsce Savitara, który był uwięziony w Mocy Prędkości, uwalniając tym samym go raz na zawsze[28].

Wally przeżywał w kółko swoją własną pętlę w Mocy Prędkości – śmierć matki, z którą wciąż się nie pogodził. Mimo nieodczuwania tam czasu, chłopaka w końcu wyciągnął Barry z pomocą Jay'a. Ktoś jednak musiał zastąpić miejsce młodzieńca, więc Garrick zebrał się na odwagę i posunął się do tego czynu, dziękując tym samym za pomoc w uratowaniu z rąk Zooma. Powróciwszy na Ziemię-1, Caitlin opatrzyła Wally'ego z wszelkich ran, który na pewien czas postanowił sobie odpuścić z byciem bohaterem. Zaraz po tym dowiedział się, że Jesse poszła zaatakować Savitara sama podczas jego nieobecności i ledwo uszła z życiem. Jakby tego było mało, bohaterka postanowiła udać się na Ziemię-3, aby chronić świat Garricka podczas jego nieobecności. Obiecała jednak Westowi, że wróci, nim się obejrzy i pożegnała go pocałunkiem[29].

Walka z Music Meisterem

Kiedy w S.T.A.R. Labs otworzył się portal, zespół powitał drużynę Supergirl, która potrzebowała pomocy z nieprzytomną Karą. Jak się okazało, tajemniczy Music Meister pojawił się na Ziemi-38 znikąd, a przy aresztowaniu zaatakowała agentów D.E.O., ukradł eksplorator międzywymiarowy bohaterki i uciekł na Ziemię-1 odnaleźć „najszybszego człowieka na świecie”. Gdy zespoły starały się „odzyskać” Karę, w budynku pojawił się niespodziewany gość – Music Meister, z którym Flash pobiegł się zmierzyć. H.R. doradził Wally'emu, że aby odzyskać sprawność, nie może stać w miejscu, tylko musi działać od razu. Podczas walki przestępca zahipnotyzował również Barry'ego, wykazując się zdolnościami Supergirl, po czym uciekł. Drużyny starały się uratować przyjaciół, nie wiedząc do końca, co się z nimi dzieje. Gdy przestępca zaczął terroryzować Central City, Kid Flash, Vibe i Marsjanin Łowca pokonali go, zamykając następnie w rurze. Zgodnie z radą wroga, kiedy stan Barry'ego i Kary zaczął się pogarszać, Iris i Mon-El postanowili wykorzystać zdolności Vibe'a, aby ich uratować, co się ostatecznie udało. Po chwili ukazał się sam Music Meister, który zaznaczył, że zamierzał dać tylko lekcję złamanym sercom, po czym zniknął i nie jest przestępcą, po czym zniknął, śpiewając piosenkę[30].

Kiedy w mieście pojawił się przestępca z przyszłości, Abra Kadabra, Wally wraz z drużyną starał się uchwycić przestępcę, który posiadał informacje na temat tożsamości Savitara. Gdy w końcu udało im się uchwycić wroga, ten zaczął stawiać warunki, które poróżniły zespół z Gypsy. W wyniku ataku przestępcy na S.T.A.R. Labs Caitlin ucierpiała i przyjaciele przyglądali się, jak Julian i Iris operują ją na żywo. Później zespołowi udało się złapać wroga, lecz oddali go w ręce Gypsy, nie mając mu nic do zaoferowania w zamian za pożądane informacje[31].

Mała zmiana[]

Przeniesienie w przyszłość

Barry obawiając się, że Savitar wygra i zabije Iris, postanowił udać się do 2024 roku, aby dowiedzieć się czegoś o sprinterze. Wally pomógł Allenowi w otworzeniu portalu i nim się obejrzał, chłopak zdołał wrócić, uważając, że ma plan mimo tego, iż wciąż nie wie, kto kryje się pod zbroją Savitara[32].

Po ostatnich wydarzeniach Wally udał się na Ziemię-3 do Jesse, z którą spędził cały dzień. Po powrocie pokazywał Iris i Barry'emu zdjęcia ze swojej podróży, którą był zachwycony. Dowiedział się też, że Joe powiedział Cecile o sekretach, z jakimi żyje, aby ich związek mógł się dalej ułożyć. Po krótkiej dyskusji Allen przeprosił i wybiegł z domu przerażony, co zdziwiło młodego Westa[33].

Zespół wpadł na pomysł, że usuwając pamięć Barry'emu będą mieli szansę pozbyć się Savitara, który również nic nie będzie pamiętać. Tak też uczynili, jednak plan wypalił aż za bardzo, usuwając Allenowi wspomnienia, kim jest. Julian i Cisco starali naprawić się swój błąd, a Allen musiał się zająć Luciousem Coolidgem. Przez swoją „przypadłość”, zespół postanowił pomóc i w tym, lecz nieskutecznie. Po pewnym czasie odwiedziła ich Caitlin, która powiedziała, że pomoże, obawiając się o samego Savitara. Wspólnie przywrócili Barry'emu pamięć, po czym próbowali namówić Snow, aby została z nimi. Słowa te jednak nie pomogły, a dziewczyna odeszła z powrotem do Savitara[34].

Savitar nokautuje Wally'ego

Wiedząc, że zostało niewiele do śmierci Iris, zespół starał się uzyskać potężne źródło energii do Speed Force Bazooki z A.R.G.U.S. Przed rozpoczęciem swoich działań z Leonardem Snartem, Allen poprosił Joe, aby ukryli gdzieś Iris tak, aby ten nie wiedział, gdzie się ona znajduje. Do tej roboty policjant wykorzystał Wally'ego, którego poprosił o otworzenie portalu na Ziemię-2. Tam mężczyźni wraz z Harrym starali się ochronić kobietę, kiedy to po kilku godzinach portal otworzył sam Savitar. Młody West rzucił się na niego, ale nie mógł nic zrobić, gdyż ten złamał mu nogę i odrzucił nieprzytomnego na bok. Joe i Harry nie mieli szans na ochronę dziewczyny, którą sprinter porwał. Kiedy Wally się obudził, znajdował się w S.T.A.R. Labs na łóżku i przepraszał Barry'ego, że nie zdołał nic zrobić[35].

Wally regenerował swoją złamaną nogę, a kiedy drużyna wróciła do S.T.A.R. Labs, chłopak dowiedział się, że H.R. poświęcił swoje życie dla Iris. Wspólnie przygotowywali się do wali z Savitarem, wyciągając z Mocy Prędkości Jaya Garricka. Kiedy nadszedł odpowiedni moment, bohaterowie zaczęli ze sobą walczyć, doprowadzając w końcu Allena z przyszłości do opuszczenia zbroi. Ku zdziwieniu pozostałych, ostateczny cios zadała Iris, która zastrzeliła wroga, wymazując go z czasoprzestrzeni. Po tym wszystkim drużyna przyrządziła H.R. godny pogrzeb, na którym pożegnali odważnego przyjaciela, jak i pozwolili Caitlin odejść i odnaleźć własną, nową ścieżkę życia. Wspólnie zamierzali wypocząć, kiedy to nad Central City zaczęła szaleć burza Mocy Prędkości. Nie widząc innego rozwiązania i znając przyczynę jej wystąpienia, Allen postanowił powstrzymać ją, udając się do wymiaru szybkości. Pożegnał się z przyjaciółmi i poprosił Wally'ego, aby miasto mimo jego nieobecności wciąż miało Flasha. Gdy wszedł w portal, burza ustąpiła, zmuszając zespół do przemyśleń[36].

Bohater #1[]

Walka z Samuroidem

Wally jako Kid Flash przez kolejne miesiące chronił Central City, wielokrotnie współpracując z Citizen Steelem w łapaniu bandytów[37]. Sześć miesięcy po zniknięciu Barry'ego, Wally wraz z Vibe'm pod dowództwem siostry ścigał Ciuciubabkę, którą ostatecznie przy drobnej pomocy Joego udało się pojmać. Niedługo po tym w mieście pojawił się Samuroid, który chciał zmierzyć się z Flashem, gdyż w innym przypadku zniszczyłby Central City. Kid Flash i Vibe nie mieli szans z tak silnym przeciwnikiem, więc pojawiły się propozycje, aby spróbować sprowadzić Allena z powrotem. Iris była jednak przeciwna temu, gdyż obawiała się najgorszego. Zespół miał jednak dość tego, że nie radzi sobie najlepiej bez naukowca, więc za plecami liderki, udali się na Ferris Air Testing Facility i przy pomocy Prędkościowej Bazooki zastąpili Barry'ego w Mocy Prędkości jego markerem genetycznym. Ku ich zdziwieniu chłopak nie pojawił się, co doprowadziło wielu członków do załamania. Kilka godzin później drużyna dostała informacje od Cecille Horton o dziwnym znalezisku, którym okazał się Allen. Naukowiec nie był jednak taki jak przedtem: dziwnie się zachowywał, rysował niezrozumiałe symbole i stracił kontakt z otoczeniem. Przez kilka kolejnych godzin przyjaciele starali się „odzyskać” Barry'ego, lecz bezskutecznie. W dodatku Samuroid ponownie dał o sobie znać, więc Wally postanowił ubrać strój brata i ruszyć do walki z wrogiem, który ku jego zdziwieniu połapał się w przekręcie. Jakby tego było mało, wbił ostrze w łydkę sprintera, unieruchamiając go na kolejne kilka godzin, przez które młody West obserwował prace przyjaciół w S.T.A.R. Labs. W końcu zespołowi udało się odzyskać Allena, a wróg – który okazał się być androidem – został pokonany[38].

Wally wraz z zespołem przyglądali się, jak Cisco oficjalnie wręcza Barry'emu nowy kombinezon wraz z instrukcją. Gdy tylko kryminolog opuścił S.T.A.R. Labs, w laboratorium rozbrzmiał alarm informujący o nieautoryzowanym wyłomie. Caitlin, Iris i Wally udali się do odpowiedniego pomieszczenia, gdzie byli gotowi stawić czoła zagrożeniu. Ku ich zdziwieniu, przerwał im Ramon, który nie chciał, aby przyjaciele zestrzelili zbliżającą się Gypsy. Niedługo później młody West chciał pomóc uratować pewnego mężczyznę przed wypadkiem samochodowym, lecz Barry postanowił uporać się sam z problemem. Po niedługim czasie okazało się, że zespół mierzy się z meta-człowiekiem potrafiącym kontrolować komputery – Kilg%rem. Wraz z odkryciem jego celu, Wally wraz z ojcem postanowili pilnować Shelię Agnani i w pewnym momencie musieli interweniować. Przestępca bowiem porwał Kwona, a kobietę wprowadził w szok insulinowy. Kid Flash migiem podał dziewczynie glukozę, ratując jej życie i otrzymując dzięki temu wskazówki, jak odnaleźć wroga. Po przekazaniu informacji drużynie i namierzeniu Kilg%re'a Kid Flash i Flash udali się na miejsce, ratując Tima Kwona z opałów. Następnie zamierzali pojmać przestępcę, lecz ten przejął kontrolę nad kombinezonem sprintera, nokautując na dłuższy czas Wally'ego. Mimo to zgranie drużynowe pozwoliło im złapać przestępcę i wysłać za kratki[39].

Jesse zrywa z Wallym

Wally oczekiwał na przyjście Jesse z Ziemi-2 z prezentami, lecz z wyłomu wyszedł tylko Harry. To zdziwiło chłopaka, ale najgorsze dopiero nadchodziło, bowiem naukowiec wręczył mu pudło z hologramem dziewczyny, które miało wyświetlić wiadomość, lecz te przestało działać. Wells wyjaśnił więc, że jego córka z nim zerwała, co skłoniło go do odejścia. Po przemyśleniu paru spraw Wally udał się na Ziemię-2, aby porozmawiać z Jesse w cztery oczy. Dziewczyna wyjaśniła mu, że musi skupić się na sobie, a ich związek obecnie nie ma większego sensu. Młody West zrozumiał to i po powrocie na Ziemię-1 pożegnał się z drużyną, chcąc również poukładać swoje życie prywatne. W tym celu postanowił zamieszkać u przyjaciela w Blue Valley, lecz w razie problemów obiecał się zjawić[40].

Po kilku tygodniach Wally wrócił z Blue Valley i natychmiast odwiedził S.T.A.R. Labs, gdzie przywitał się z przyjaciółmi i rodziną. Opowiedział im historie o walce z „gigantyczną rozgwiazdą z kosmosu”, po czym dostrzegł tablicę z napisem Thinker. Szybko domyślił się, że zespół znalazł trop dotyczący meta-ludzi z autobusu, co niezwykle go zadowoliło[41].

Dołączyć do wyrzutków[]

Konfrontacja z nazistami

Wally uczestniczył wraz z rodziną i przyjaciółmi na próbnej kolacji ślubnej, oczekując ślubu siostry i Barry'ego. Następnego dnia chłopak jak inni goście uczestniczył w ceremonii, będąc dumnym z Iris i tego, że spotyka ją takie szczęście. Ślub przerwał atak nazistów, w związku z czym bohaterowie musieli się ujawnić. Kiedy część z nich walczyła z przeciwnikami, inni — w tym młody West zajęli się ewakuacją bezbronnych gości. Herosom udało się odeprzeć atak wroga, który zdecydował się wycofać ostatkiem sił. Po wszystkim bohaterowie zebrali się w S.T.A.R. Labs, gdzie Allen nakazał Wally'emu zabrać ojca, Cecile i innych członków rodziny w bezpieczne miejsce i ich przypilnować[42]. Niedługo po tym Wally na kilka dni wyjechał do Kambodży[43].

Wally medytował w górskiej prowincji Chin w Junnan, kiedy to podszedł do niego tajemniczy człowiek w garniturze, który przedstawił się jako Rip Hunter – uciekinier z Biura Czasu. Powiedział on, że zna Westa i jest dość trudny do odnalezienia, zwracając uwagę na wiedzę o meta-genach chłopaka. Zaraz po tym zdradził, że potrzebuje jego pomocy, aby ocalić wszechświat[44]. Wally zrozumiał, iż Hunter jest znajomym legend, lecz nie spieszyło mu się do pomocy, gdyż wciąż nie znał własnego miejsca. Mając okazję poznać kogoś nowego, mężczyźni zaczęli dyskutować o swoich błędach przy alkoholu, przez co postanowili ukraść agentowi Greenowi telefon i kuriera czasu oraz wykraść z Biura Czasu płaszcz Ripa. Dzięki temu przenieśli się do Tokio w 1992 roku do baru za karaoke, gdzie zaczęli śpiewać. Dzięki metabolizmowi sprintera Wally obudził się bez kaca w przeciwieństwie do Ripa, który po krótkiej rozmowie zaproponował bohaterowi miejsce dla wyrzutków jak on — miejsce na pokładzie Waveridera[45].

Wally pokazuje skradziony totem ognia

Wally wraz z Ripem przenieśli się na pokład Waveridera, gdzie spotkali Sarę, agentkę Sharpe, a także po chwili Micka oraz Nate'a. Jak się okazało, Ray Palmer został porwany przez Damiena Darhka i jego córkę, więc bohaterowie przykładali całą uwagę do poszukiwania naukowca. West zdecydował się pomóc Zari Tomaz i Amai Jiwe w medytacji, dzięki której miały one odkryć prawdę o totemach, które zbiera wróg. Chłopak jednak nie zaczął dobrze znajomości z dziewczynami i postanowił nie przeszkadzać im w pracy. Gdy bohaterowie odkryli, że przyjaciel znajduje się w Berlinie w 1962 roku, Sara wysłała po niego Kid Flasha, który oprócz mężczyzny zdążył ukraść wrogowi totem ognia, bezpiecznie wracając na pokład statku. Po tym wszystkim Wally miał wrócić z Hunterem do Biura Czasu, którego dyrektorem po śmierci Bennetta stała się Ava Sharpe. Chłopak dostał jednak propozycję od Sary dołączenia do legend, którą ostatecznie zdecydował się przyjąć, ku uciesze Ripa[46].

Zari starała się oprowadzić Wally'ego po statku i zapoznać go z panującymi zasadami, lecz nie mogła znieść jego popisywania się prędkością. Ich „próby zaprzyjaźnienia się” przerwał szereg dziwnych zmian w czasie, którego przyczyną był wielki anachronizm w Memphis w 1954 roku. Wszystko powiązane było z Elvisem Presleyem, który nie został nigdy „królem rock & rolla”, co skłoniło legendy do podjęcia próby spotkania go podczas mszy jego wuja. Kiedy Elvis grał na gitarze, totem Zari zaczął wariować, co zmusiło bohaterów do ucieczki na statek. Jak się okazało, Presley był posiadaczem szóstego zaginionego artefaktu, totemu śmierci. Wally szybko podmienił gitarę, lecz to nie wystarczyło, aby naprawić bieg historii. Okazało się, że dzięki kryształowi Elvis podczas grania widział ducha swojego brata, co dawało mu siłę do dalszego tworzenia muzyki. To zmusiło Nate'a do spróbowania z Amayą wskazania Elvisowi właściwej drogi, ostatecznie pozbywając się duchów przywołanych przez muzyka. Tym samym Heywood pokazał ukochanej klimat rock & rolla, jednocześnie zdobywając najniebezpieczniejszy totem. Sam Wally nauczył się od Tomaz, że ingerencja w historię wymaga precyzji, aniżeli szybkości[47].

Walka z opętaną kapitan

Kiedy anachronizmów zaczęło przybywać, zespół nie mógł siedzieć z założonymi rękoma i patrzeć, jak Mallus rośnie w siłę. Sara podzieliła więc drużynę na kilka mniejszych oddziałów i powysyłała w konkretne miejsca, aby naprawić czas. Kiedy wszyscy wrócili, znaleźli nieprzytomnego i rannego Raya Palmera oraz opętaną przez Mallusa za pomocą totemu śmierci kapitan Lance. Bohaterowie nie mieli szans w walce z nią, więc schronili się w pokoju medycznym. Kolejno próbowali powstrzymać przyjaciółkę, lecz całe zasilanie statku zostało odcięte, uniemożliwiając legendom komunikację czy też ewakuację. Kiedy po kilkudziesięciu minutach odnaleźli ranną Zari, zdecydowali się pokonać totem totemem i w tym celu Amaya nakazała Mickowi użyć totemu ognia, z którego pomocą udało się unieruchomić Sarę. Ta jednak wciąż zamknięta była w królestwie Mallusa i dopiero szczere słowa Avy sprawiły, że ta się przebudziła, przepraszając zespół za całe zamieszanie[48].

Kiedy Sara zajęła się osobistą misją, Amaya została mianowana na kapitana. Szybko rozdzieliła obowiązku, nakazując Zari trenować Rory'ego, a Nate'owi i Wally'emu przemówić Mari McCabe w 2018 do rozsądku. Kiedy po niecałej godzinie West wrócił na pokład, wraz z nim pojawiła się Kuasa, która oddała totem Anansi babce, zdradzając przy tym, że zyskała go dzięki poświęceniu Heywooda. Jiwe nie mogła zrozumieć, do czego wnuczka się posunęła i natychmiast ruszyli przyjacielowi na ratunek. Tam jednak musieli zmierzyć się z Eleanor, którą po części zawładnął Mallus. Demon był do niepokonania w obecnej postaci, lecz skupił się na zdradzie Kuasy, której wyrwał z serca totem wody, uśmiercając ją na oczach babki. Jiwe była gotowa walczyć i pomścić zabójstwo wnuczki, lecz West i Heywood zdążyli ją odciągnąć i uciec na statek[49].

Konfrontacja z demonem[]

Ujrzenie prawdziwej postaci Mallusa

Kiedy Nate dostrzegł, że Amaya zniknęła, natychmiast powiadomił o tym drużynę. Jakby tego było mało, Rip Hunter potrzebował pomocy z odciągnięciem Grodda od młodego Baracka Obamy. Nate wraz z Wallym zostali wysłani, aby powstrzymać Jiwe przed popełnieniem głupstwa. Niestety przybyli za późno i byli świadkami przekazania totemu Anansi, bez jej następczyni – córki Amai. Zaraz po tym mężczyźni zaczęli szukać odpowiedzialnej za wszystko przyjaciółki, która ostatecznie nakłoniła Heywooda do pomocy. Wally nie był przekonany co do tego planu, wiedząc, do czego doprowadził Barry „Flashpointem”, lecz mimo wszystko zdecydował się wesprzeć przyjaciół. Nate udał się skraść starej Amai totem, nie spodziewając się, że ta się obudzi i go zaatakuje z pełną werwą. Kobieta zachowywała się, jakby nie pamiętała mężczyzny, ale ostatecznie postanowiła wysłuchać go i wykorzystała daną rade względem córki. Tym samym Esi przyjęła swoje dziedzictwo, a trójka legend mogła wrócić na pokład Waveridera. Tam okazało się, że zespół nie ma nic przeciwko anachronizmowi stworzonemu przez Amayę, gdyż chcieli wykorzystać to zjawisko do pokonania Mallusa ze współpracującym Damienem Darhkiem, którego jedynym celem była chęć uratowania córki. Wspólnie z wrogiem przenieśli opętaną kobietę do wioski w Zambezi i czekali na uwolnienie się demona, będąc wyposażonymi w totemy. Plan jednak nie powiódł się z powodu uwolnienia Grodda przez Darhka, któremu totem śmierci ukazał inną drogę na odzyskanie Nory. Mimo starań bohaterów Mallus uwolnił się wyśmiewając nieudolność zespołu[50].

Legendy nie widząc szans w walce z demonem, postanowiły przegrupować się na Waveriderze. Pomógł im w tym Rip Hunter, który poświęcił się, aby zyskać im trochę czasu. Bohaterowie musieli zaprzestać rozpaczać i pokierowali się do Salvation w 1874 roku, gdzie zgodnie z odkryciem Nate'a i Amai zamierzali wykorzystać moc totemów do stworzenia czegoś czystego, co byłoby w stanie stanąć przeciwko Mallusowi. Pierwsza próba nie wyszła najlepiej, co popsuło morale drużyny. Ich kłótnię przerwało przybycie Avy z posiłkami w postaci Heleny Trojańskiej, Kuasy z nowej osi czasu oraz Jaxa z 2023 roku, którzy byli gotowi pomóc w walce ze złem. Kiedy armie Juliusza Cezara, Freydís Eriksdottir i Czarnobrodego przybyły po totemy, bohaterowie rozpoczęli walkę, do której dołączyli również Eleanor Darhk i Jonah Hex. Gdy tylko Mallus pojawił się osobiście, zespół był zmuszony przystąpić do kolejnej próby użycia mocy totemów. Tym samym stworzyli manifestację ich mocy, która przybrała formę Beebo, pod której postacią udało im się zniszczyć Mallusa. Po tym wszystkim Amaya zdecydowała się wrócić do swoich czasów, do których odprowadził ją Heywood. Po powrocie na statek drużyna udała się na Arubę w 2018 roku, lecz ich wypoczynek został szybko przerwany przez Gary'ego i Constantine'a. Egzorcysta miał pretensje do herosów, że ci wypuścili demona, otwierając drzwi nowym, mistycznym zagrożeniom. Jednocześnie wyrzucił z worka odciętą głowę smoka, wskazując na powagę sytuacji[51].

W drugiej połowie maja 2018 roku Wally został wezwany przez Barry'ego do Central City, aby przywitać Jenny - młodszą siostrę. Gdy tylko Joe i Cecille pojawili się w domu, młody West dostarczył kieliszki z szampanem. Ojciec był zaskoczony wizytą syna i kiedy tylko znaleźli chwilę czasu, porozmawiali o tym, co skłoniło bohatera do podróżowania z legendami. Rozmowę przerwała wizyta niezapowiedzianego gościa – dziewczyny, którą Wally pamiętał z wesela brata. Przedstawiła się ona jako Nora – córka Barry'ego i Iris, a także powiedziała o gigantycznym błędzie, który popełniła[52].

Występy[]

Flash[]

 1. Biec, by się zatrzymać
 2. Energia potencjalna
 3. Reverse-Flash powraca
 4. Jeszcze szybciej
 5. Witamy na Ziemi-2
 6. King Shark
 7. Trajektoria
 8. Skok w przeszłość
 9. Przeciwko Zoomowi
 10. Powrót do normalności
 11. Rupture
 12. Zbiegły dinozaur
 13. Niepokonany
 14. Najważniejszy wyścig
 15. Flashpoint
 16. Magenta
 17. Nowe zagrożenie
 18. Potwór
 19. Cień
 20. Killer Frost
 21. Inwazja!
 22. Prezent
 23. Pożyczanie problemów z przyszłości
 24. Żywi lub martwi
 25. Niedotykalny
 26. Atak na Gorilla City
 27. Atak na Central City
 28. Gniew Savitara
 29. Powrót do Mocy Prędkości
 30. Duet
 31. Abra Kadabra
 32. Flash z przyszłości
 33. Wiem, kim jesteś
 34. Przyczyna i skutek
 35. Infantino Street
 36. Meta
 37. The Flash Reborn
 38. Mixed Signals
 39. Luck Be A Lady
 40. Therefore I Am
 41. We Are The Flash

Legends of Tomorrow[]

Supergirl[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Ciekawostki[]

Galeria[]

Koncepty[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Sceny z serialu „Supergirl[]

Przypisy[]

 1. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Goryle atakują” wyemitowany 17 listopada 2015 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Biec, by się zatrzymać” wyemitowany 8 grudnia 2015 roku.
 3. 3,0 3,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Energia potencjalna” wyemitowany 19 grudnia 2016 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Jeszcze szybciej” wyemitowany 2 lutego 2016 roku.
 5. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Witamy na Ziemi-2” wyemitowany 9 lutego 2016 roku.
 6. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „King Shark” wyemitowany 23 lutego 2016 roku.
 7. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Trajektoria” wyemitowany 22 marca 2016 roku.
 8. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Przeciwko Zoomowi” wyemitowany 19 kwietnia 2016 roku.
 9. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Powrót do normalności” wyemitowany 26 kwietnia 2016 roku.
 10. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Rupture” wyemitowany 3 maja 2016 roku.
 11. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Zbiegły dinozaur” wyemitowany 10 maja 2016 roku.
 12. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Niepokonany” wyemitowany 17 maja 2016 roku.
 13. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Najważniejszy wyścig” wyemitowany 24 maja 2016 roku.
 14. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Flashpoint” wyemitowany 4 października 2016 roku.
 15. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Paradoks” wyemitowany 11 października 2016 roku.
 16. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Magenta” wyemitowany 18 października 2016 roku.
 17. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Nowe zagrożenie” wyemitowany 25 października 2016 roku.
 18. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Potwór” wyemitowany 1 listopada 2016 roku.
 19. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Cień” wyemitowany 15 listopada 2016 roku.
 20. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Killer Frost” wyemitowany 22 listopada 2016 roku.
 21. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Inwazja!” wyemitowany 29 listopada 2016 roku.
 22. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Prezent” wyemitowany 6 grudnia 2016 roku.
 23. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Pożyczanie problemów z przyszłości” wyemitowany 24 stycznia 2017 roku.
 24. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Żywi lub martwi” wyemitowany 31 stycznia 2017 roku.
 25. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Niedotykalny” wyemitowany 7 lutego 2017 roku.
 26. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Gorilla City” wyemitowany 21 lutego 2017 roku.
 27. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Central City” wyemitowany 28 lutego 2017 roku.
 28. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Gniew Savitara” wyemitowany 7 marca 2017 roku.
 29. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Powrót do Mocy Prędkości” wyemitowany 14 marca 2017 roku.
 30. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Duet” wyemitowany 21 marca 2017 roku.
 31. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Abra Kadabra” wyemitowany 28 marca 2017 roku.
 32. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Flash z przyszłości” wyemitowany 25 kwietnia 2017 roku.
 33. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Wiem, kim jesteś” wyemitowany 2 maja 2017 roku.
 34. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Przyczyna i skutek” wyemitowany 9 maja 2017 roku.
 35. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Infantino Street” wyemitowany 16 maja 2017 roku.
 36. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Meta” wyemitowany 23 maja 2017 roku.
 37. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Aruba-Con” wyemitowany 10 października 2017 roku.
 38. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „The Flash Reborn” wyemitowany 10 października 2017 roku.
 39. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Mixed Signals” wyemitowany 17 października 2017 roku.
 40. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Luck Be A Lady” wyemitowany 24 października 2017 roku.
 41. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Therefore I Am” wyemitowany 21 listopada 2017 roku.
 42. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 1” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 43. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Don't Run” wyemitowany 5 grudnia 2017 roku.
 44. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Here I Go Again” wyemitowany 19 lutego 2018 roku.
 45. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Curse of the Earth Totem” wyemitowany 26 lutego 2018 roku.
 46. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „No Country for Old Dads” wyemitowany 5 marca 2018 roku.
 47. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Amazing Grace” wyemitowany 12 marca 2018 roku.
 48. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Necromancing the Stone” wyemitowany 19 marca 2018 roku.
 49. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „I, Ava” wyemitowany 26 marca 2018 roku.
 50. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Guest Starring John Noble” wyemitowany 2 kwietnia 2018 roku.
 51. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Good, The Bad and The Cuddly” wyemitowany 9 kwietnia 2018 roku.
 52. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „We Are The Flash” wyemitowany 22 maja 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement