FANDOM


Waiting for the Man” – trzynasty odcinek serialu „Constantine”, który wchodzi w skład pierwszego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 13 lutego 2015 roku na kanale NBC. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

John Constantine i Zed Martin powracają do Nowego Orleanu, kiedy Jim Corrigan prosi o pomoc przy poszukiwaniach zaginionej dziewczyny. Tymczasem Papa Midnite podejmuje kolejne kroki w ramach zemsty na Johnie. Prawda o Nadchodzącej Ciemności wychodzi na jaw.

Streszczenie Edytuj

Zaginięcie Vesty Whitney (10)

Spotkanie tajemniczych dziewczyn

Pewien mężczyzna w środku nocy wszedł do pokoju, w którym spały trzy dziewczynki – Caroline, Amberly i Waynetta, którym kazał przyszykować się do jego wielkiego ślubu. Niedaleko jego domu błąkała się Vesta Whitney, która uciekła od matki. Zaczepił ją starszy bezdomny, który mówił jej o śmierci. Po chwili trzy dziewczyny przegnały mężczyznę, okazując łaskę znalezionej. Dziewczyny zaczęły rozmawiać o ślubie, mówiąc, że tylko „On” może ją wyzwolić. Każda z nich bowiem była mu poślubione, co zaciekawiło Vestę, która to od zawsze rozmyślała o ślubie. Zgodziła się iść z poznanymi dziewczynami i poślubić tajemniczego osobnika, będąc zachwyconą tym, co o przyszłości z „Nim” mówiły rówieśniczki. Całości z daleka przyglądał się „Mężczyzna” z samochodu, którego zaczepił ochroniarz pobliskiego obiektu. Aby nie dać po sobie nic poznać, powiedział mu, że akumulator mu padł i nie może ruszyć dalej. Ochroniarz postanowił pomóc, lecz po chwili został ogłuszony przez człowieka.

Tymczasem w pobliskim barze, John Constantine wraz z Zed spotkali się z detektywem Corriganem, który pokazał zdjęcia martwego partnera – Clementa Dupree, który został zmumifikowany. Na jego ciele znajdował się również dziwny symbol, więc zespół postanowił sprawdzić grób zmarłego. Na miejscu okazało się, że badał on sprawę dotyczącą zaginięcia trzech dziewczynek w tym samym wieku i łączył to wszystko z teorią Tetrady Krwawych Księżyców. Sam symbol był używany do piętnowania czarownic w XII wieku, co oznaczało, że dziewczyny zostały uprowadzone przez satanistę. Każda z nich była mu potrzebna do jednej z pełni księżyca, składając tym samym ofiary, aby odnowić nowy cykl. Corrigan dostał telefon z posterunku, w którym dowiedział się o kolejnym porwaniu. Tymczasem rozmowę Zed i Johna przerwało nagłe obudzenie się wyciągniętych z grobu zwłok, w które wstąpił Gary Lester, ostrzegając przyjaciela o wyznaczonej nagrodzie za jego głowę. W tym samym czasie „On” rozpoczął piętnowanie ogłuszonego wcześniej ochroniarza, a do zestawu tortur dorzucił naznaczenie go symbolem takim, jakim naznaczał poprzednie ofiary.

Constantine odprawia rytuał, aby odnaleźć zaginioną (2)

Rytuał odnalezienia

Papa Midnite był zainteresowany nagrodą oferowaną za głowę Constantine’a, więc wykorzystał jednego ze swoich ludzi, który zamordował swoją żonę do rytuału, który zmienił go w posłuszne zombie. Mógł go kontrolować z odległości i patrzeć jego oczami, a jego jedynym celem było pozbycie się egzorcysty. Vesta obudziła się w pustym pomieszczeniu w dziwnym mieszkaniu i przerażona chodząc po pokojach, próbowała zrozumieć, co się wydarzyło. Po chwili ponownie spotkała trzy dziewczyny, które w dziwny sposób starały się ją uspokoić i obiecały jej pomóc przygotować się do ślubu. Kiedy ta zwróciła uwagę na zapach panujący w domu, dziewczyny się zdenerwowały, lecz oznajmiły, że po ślubie już nic nie będzie czuć. Tymczasem okultyści wraz z detektywem odwiedzili matkę zaginionej, która opowiedziała o ich ostatniej kłótni. Trójka postanowiła zbadać sprawę w jej pokoju, gdzie Zed nie mogła nic zobaczyć w wizji z powodu swojej dezorientacji. Z tego też powodu zeszła na dół do matki dziewczynki, której ciało przejął Manny. Anioł widział wewnętrzny dylemat kobiety dotyczący wyjawienia prawdy Corriganowi, więc ten przyznał, że ma ona o tyle łatwiej od anielskich istot, iż posiada możliwość wyboru i nie obowiązują ją żadne zasady.

Po tych słowach Zed wróciła na górę do Johna, który postanowił za pomocą specjalnego rytuału dowiedzieć się, gdzie jest Vesta. Polegał on jednak w głównej mierze na porażeniu prądem, co nie spodobało się Jimowi i Martin, jednakże osiągnęli oni cel, wiedząc o ostatnim miejscu pobytu dziewczynki. Szybko udali się na miejsce, gdzie Constantine zauważył, iż są obserwowani. Zgodnie z jego oczekiwaniami zaatakował ich zombie voodoo Papa Midnite’a, którego Corrigan w ostatnim momencie zastrzelił. W związku z tym kapłan voodoo postanowił wysłać kruka, który byłby jego oczami. John wiedział, że kończy się czas, więc poprosił Zed, aby skupiła myśli i pomogła im swoimi zdolnościami. Tym samym kobieta uzyskała adres, pod który natychmiast się udali. Na miejscu znaleźli ukrzyżowane ciało ochroniarza, które było zapieczętowane tym samym symbolem, co poprzednie ofiary. Egzorcysta wiedział, że coś się szykuje, więc kazał uciekać przyjaciołom, obiecując, iż niedługo oddzwoni. Zgodnie z jego oczekiwaniami po niedługim czasie zaatakował go Papa Midnite, skutecznie trafiając go z kuli Asa Winchestera. Po chwili okazało się, że Constantine upozorował własną śmierć, używając do tego ciała ochroniarza i zaklęcia kamuflującego. Tym samym udało mu się ogłuszyć przeciwnika i odebrać mu broń.

John Constantine rozmawia z Mannym o ludzkim potworze (2)

Podstępna rozmowa z aniołem

W tym samym czasie „Mężczyzna” wrócił do domu, gdzie oczekiwała na niego Vesta ubrana w suknię ślubną. Dziewczynka była zaskoczona i przerażona całą sprawą, a jej obawy nasiliły się, kiedy ten zabrał ją przed diabelski ołtarz. W związku z tym zaczęła uciekać. John natychmiast udał się do domu, w którym prawdopodobnie była przetrzymywana dziewczynka. Odkrył tam ciała trzech pozostałych ofiar, których duchy widziała Vesta. Po chwili spotkał Corrigana i Martin, z którymi rozpoczął poszukiwania dziecka i oprawcy. Po znalezieniu jej Zed zabrała dziewczynkę w bezpieczne miejsce, a John z Jimem zajęli się przestępcą. Detektyw początkowo planował oddać go w ręce policji, kiedy to egzorcysta wyjaśnił mu o bestialstwach, jakich ten się dokonał. Nie chciał bowiem, aby za wszystko, co zrobił, spędził tylko kilka lat w więzieniu i ponownie wyszedł na wolność, więc Jim go wypuścił, kazał uciekać i po chwili zastrzelił, kończąc jego marny żywot. Po tym wszystkim Vesta wróciła do matki, a Corrigan spędzał czas z Martin w barze, gdzie dowiedział się o swojej przyszłości, lecz mimo wszystko postanowił się z nią pogodzić, całując kobietę. Sam John na zewnątrz spotkał Manny’ego, któremu powiedział, że dzień za dniem mierzy się ze złem, ale dzisiejszy dzień był dla niego prawdziwym piekłem. Nie walczył z demonem, potworem z czeluści, tylko z człowiekiem – niezwykle niebezpiecznym. Jednocześnie zapewnił anioła, że mimo wszystko nie ucieknie z pola walki, ponieważ gra tylko wtedy, kiedy jest pewny, że wygra.

Tymczasem Papa Midnite był przewożony na komisariat, kiedy czas wokół niego się zatrzymał. Wyszedł on z radiowozu, kiedy to ujrzał Manny’ego, który go rozkuł. Kapłan voodoo nie mógł zrozumieć, z kim ma doczynienia, więc anioł przedstawił się jako istota, dla którego Brujería służy. Jednocześnie unieważnił on kontrakt związany z Johnem Constantinem, w związku z czym stał się on nietykalny. Zaraz po tym Manny rozprostował skrzydła i odleciał, zostawiając przerażonego kapłana na ulicy.

Obsada Edytuj

Ścieżka dźwiękowa Edytuj

  • „Work Song” – Hozier
    John Constantine uwalnia dusze trzech zmarłych dziewczyn.
    Hozier - Work Song

Ciekawostki Edytuj

  • Historia przedstawiona w tym odcinku oparta jest w dużej mierze na czwartym rozdziale komiksu „Hellblazer”.
  • 8 maja 2015 roku stacja NBC ogłosiła zakończenie produkcji serialu po jednym sezonie, oznaczając tym samym trzynasty odcinek, jako ostatni epizod pierwszego sezonu.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.