Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Vixen” – animacja traktowana jako serial animowany, wydawany w 30-minutowych częściach, produkowany przez sieć telewizyjną The CW. Amerykańska premiera miała miejsce 25 sierpnia 2015 na kanale CW Seed.

Fabuła animacji jest oparta o komiks pt. „Vixen” wydawany przez DC Comics, który opisywał przygody sieroty Mari McCabe, która odziedziczyła po rodzicach mistyczny totem umiejący połączyć duszę użytkownika z esencją życiową zwierząt. Tym samym kobieta postanowiła chronić swoje miasto jako mścicielka znana pod pseudonimem Vixen.

23 maja 2017 roku miała miejsce premiera filmu „Vixen: The Movie”, w którego skład wchodziły splecione ze sobą pierwsza i druga cześć animacji oraz dodatkowe sceny, które wcześniej nie były nigdzie dostępne.

Obsada[]

Aktorzy[]

Produkcja[]

  • James Tucker.pngJames Tucker
  • Curt Geda.pngCurt Geda
  • Wendy Mericle.pngWendy Mericle
  • Lauren Certo.pngLauren Certo

Fabuła[]

Trial By Fire[]

Karta tytułowa części pierwszej

Po tym, jak rodzice Mari McCabe zostali zabici w skorumpowanej Afryce, dziewczyna ucieka do Ameryki. Tam poznaje moc totemu Anansi, który odziedziczyła po zmarłej rodzinie. Korzystając z niego, uzyskuje ona umiejętności zwierząt, które używa do walki z przestępczością. Przybiera pseudonim Vixen i tym samym próbuje uczcić pamięć swoich rodziców. Wykorzystuje swoją moc, aby chronić świat przed niebezpieczeństwami, podobnymi do tych, które skrzywdziły jej najbliższych.

Family Reunion[]

Karta tytułowa części drugiej

Kiedy Mari wróciła do Detroit po pokonaniu siostry, odwiedziła wykład profesora Macalestera, który nauczał o zaginionych i zapomnianych totemach Zambezi, w skład których wchodził między innymi amulet dziewczyny. Wiedza o tym, że istnieje więcej artefaktów z mistycznymi zdolnościami, otworzyła oczy wielu poszukiwaczom, w tym mężczyźnie, który za wszelką cenę chce zdobyć je wszystkie. Czy Mari pokona go, wiedząc o tym, że ma on jakieś informacje o rodzinie dziewczyny?

Ciekawostki[]

  • The CW ogłosiło, że jeśli animacja zgromadzi wokół siebie dużo fanów, sama postać pojawi się w innych serialach z uniwersum[1].
    • Ostatecznie zadecydowano, że 24 lutego 2016 roku zostanie wyemitowany odcinek „Uprowadzony” serialu „Arrow”, który przedstawi Mari McCabe w wersji aktorskiej.

Przypisy[]

Zobacz też[]