FANDOM


Vixen” – animacja traktowana jako serial animowany, wydawany w 30-minutowych częściach, produkowany przez sieć telewizyjną The CW. Amerykańska premiera miała miejsce 25 sierpnia 2015 na kanale CW Seed.

Fabuła animacji jest oparta o komiks pt. „Vixen” wydawany przez DC Comics, który opisywał przygody sieroty Mari McCabe, która odziedziczyła po rodzicach mistyczny totem umiejący połączyć duszę użytkownika z esencją życiową zwierząt. Tym samym kobieta postanowiła chronić swoje miasto jako mścicielka znana pod pseudonimem Vixen.

23 maja 2017 roku miała miejsce premiera filmu „Vixen: The Movie”, w którego skład wchodziły splecione ze sobą pierwsza i druga cześć animacji oraz dodatkowe sceny, które wcześniej nie były nigdzie dostępne.

Obsada Edytuj

Aktorzy Edytuj

Produkcja Edytuj

Fabuła Edytuj

Trial By FireEdytuj

Vixen (season 1) title card

Karta tytułowa części pierwszej

Po tym, jak rodzice Mari McCabe zostali zabici w skorumpowanej Afryce, dziewczyna ucieka do Ameryki. Tam poznaje moc totemu Anansi, który odziedziczyła po zmarłej rodzinie. Korzystając z niego, uzyskuje ona umiejętności zwierząt, które używa do walki z przestępczością. Przybiera pseudonim Vixen i tym samym próbuje uczcić pamięć swoich rodziców. Wykorzystuje swoją moc, aby chronić świat przed niebezpieczeństwami, podobnymi do tych, które skrzywdziły jej najbliższych.

Family ReunionEdytuj

Vixen (season 2) title card

Karta tytułowa części drugiej

Kiedy Mari wróciła do Detroit po pokonaniu siostry, odwiedziła wykład profesora Macalestera, który nauczał o zaginionych i zapomnianych totemach Zambezi, w skład których wchodził między innymi amulet dziewczyny. Wiedza o tym, że istnieje więcej artefaktów z mistycznymi zdolnościami, otworzyła oczy wielu poszukiwaczom, w tym mężczyźnie, który za wszelką cenę chce zdobyć je wszystkie. Czy Mari pokona go, wiedząc o tym, że ma on jakieś informacje o rodzinie dziewczyny?

Ciekawostki Edytuj

  • The CW ogłosiło, że jeśli animacja zgromadzi wokół siebie dużo fanów, sama postać pojawi się w innych serialach z uniwersum[1].
    • Ostatecznie zadecydowano, że 24 lutego 2016 roku zostanie wyemitowany odcinek „Uprowadzony” serialu „Arrow”, który przedstawi Mari McCabe w wersji aktorskiej.

Przypisy Edytuj

  1. http://deadline.com/2015/01/flash-arrow-universe-expansion-supernatural-spinoff-hart-dixie-mark-pedowitz-cw-1201347209/

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.