Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Viktor (zm. w 2012 roku) – jeden z liderów mafii sołncewskiej, stacojnujący w Krasnoyarsku.

Osobowość[]

Viktor jako mieszkaniec Krasnoyarska nienawidzi Konstantina Kovara i dołączył do mafii sołncewskiej wierząc w siłę „sprawiedliwości” wobec uścisku i braterstwo. Cechuje go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Viktor nie ufa cudzoziemcom, przez co nie pojmuje dołączenia do braterstwa Olivera Queena i za wszelką cenę chce się go pozbyć, zakładając, że tak będzie lepiej.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

 • Ekspert w walce wręcz – Viktor jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby położyć dwóch wyszkolonych przeciwników jednocześnie.
 • Ekspert w walce bronią – Viktor potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.

Biografia[]

Nieufność wobec obcego[]

Spotkanie Olivera Queena

Viktor obserwował przez długi czas cudzoziemca, który uśmiercał najsilniejszych wojowników Konstantina Kovara, aż w końcu zadecydował się zaatakować. Kiedy jego ludzie ogłuszyli mężczyznę i zakneblowali, VIktor znalazł w torbie chłopaka listę. Widząc tam wiele nazwisk, nie był pewny, czy może ufać Queenowi. Gdy zamierzał go zabić, zatrzymał go Anatoly Knyazev, który wyjawił, że mężczyzna nie jest zagrożeniem, tylko przyjacielem[1].

Kiedy Oliver został przyjęty do mafii sołncewskiej, Viktor podobnie jak wielu innych członków, liderów i kapitanów organizacji chwyciło na nóż i nacinało skórę na plecach Queena, pokazując tym samym braterską więź, jaka ich łączy[2].

Rozmowa o braterstwie

Viktor wraz z innymi dwoma liderami mafii sołncewskiej dyskutowali z Queenem, chcąc wiedzieć, czym dla niego jest bratwa. Odpowiedzi cudzoziemca jednak mu się nie podobały, jednakże tak jak inni udał się do Cafe Lyublyu, gdzie organizacja świętowała. Po dobrej chwili Viktor podszedł do Olivera i zagroził mu, nie wierząc w jego intencje i chęci w pozbyciu się Konstantina Kovara. Z pomocą swoich ludzi zastawił pułapkę na Queena, jednak ten został uratowany przez „przyjaciela braterstwa[3].

Viktor wspierał Gregora podczas jego spotkania z Anatolym i Oliverem, podczas którego mężczyźni, chcąc uchronić się przed śmiercią, poprosili o użycie prawa „Sproß-dopros”, które pozwala członkom braterstwa na spędzenie ostatnich godzin na zamknięciu swoich spraw. Mimo nacisku Ishmaela Viktor pozwolił im zabawić się ten ostatni raz. Ku zdziwieniu wszystkich na ostatecznym spotkaniu, na którym dwójka miała być zamordowana, Queen przyniósł dowód na to, że Gregor bierze od Kovara więcej pieniędzy i trzyma je tylko dla siebie. To zaskoczyło wielu braci, którzy zdecydowali się zagłosować raz jeszcze, przy czym teraz znaczna większość wraz z Viktorem poparła stronę Anatoly'ego. Ubolewając nad zmianą wydarzeń, Gregor otworzył ogień w kierunku zwolenników Knyazeva i Viktora[4].

Śmierć za zdradę[]

Planowanie walki z Gregorem

Ogień szybko wymordował sporą część przedstawicieli braterstwa, a sam Gregor zdołał uciec. Viktor wraz z Queenem i Anatolym usiedli do zniszczonego barku i zaczęli pić, rozmyślając, co muszą zrobić, aby sami nie zginęli. Oliver wpadł na pomysł, iż muszą sami zamordować Ishmaela przed tym, aż on zrobi to z nimi. Po przygotowaniach udali się na lodowisko, gdzie wymordowali ludzi służących wrogowi, a na samym końcu Oliver wbił strzałę w pierś Gregora, którą następnie wyciągnął, zabijając go na miejscu[5].

Braterstwo przyprowadziło wykrwawiającego się Ishmaela do baru, gdzie chcieli się dowiedzieć, co miały znaczyć jego ostatnie słowa. Ranny mężczyzna odpowiedział tylko, że gdyby braterstwo wiedziało, co Kovar planuje, dawno zaczęliby go błagać o ratunek. Niedługo po tym Gregor zmarł, a jego pierścień i miano pakhana przejął Anatoly. Później mafia sołncewska odkryła, Konstantin posiadał duży zapas gazu „sarin”, który jest w stanie zabić tysiące. Po powrocie do kryjówki Viktorowi nie pasowało, w co się mieszają, niespostrzeżenie zdradzając jakiś czas później braterstwo i zaprowadzając ich w ręce Kovara, który zdradził Viktora, pozwalając mu umrzeć po otruciu się sarinem[6].

Występy[]

Arrow[]

 1. Legacy
 2. A Matter of Trust
 3. Human Target
 4. Fighting Fire With Fire
 5. Checkmate
 6. Kapiushon

Ciekawostki[]

 • Nazwisko Viktora nie zostało ujawnione.

Galeria[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

 1. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legacy” wyemitowany 5 października 2016 roku.
 2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „A Matter of Trust” wyemitowany 19 października 2016 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Human Target” wyemitowany 2 listopada 2016 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fighting Fire With Fire” wyemitowany 1 marca 2017 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Checkmate” wyemitowany 15 marca 2017 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kapiushon” wyemitowany 22 marca 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement