FANDOM


Verdant – klub nocny prowadzony przez Theę Queen, a wcześniej przez Tommy'ego. Oliver potajemnie wykorzystuje piwnicę magazynu jako kryjówkę swojej drużyny.

Historia Edytuj

Verdant flyer

Plakat zapraszający na otwarcie klubu

Oliver Queen otworzył klub Verdant, aby zapewnić sobie alibi podczas nocnych zmian na Strzałę. W odcinku „Spalony”, Garfield Lynns podpalił go, opóźniając oficjalne otwarcie. W odcinku „Powrót Łowczyni”, Oliver przekazał uprawnienia managera przyjacielowi, który w odcinku „Niedokończone sprawy” porzucił klub. Po „przedsięwzięciu” właścicielem budynku stała się Thea, która szybko doprowadziła go do porządku.

Gdy w dużej części przez upartość i niechęć Thei do podpisania papierów, które byłyby w stanie zatrzymać firmę rodzinie, Queen Consolidated zostało wykupione przez Isabel Rochev, klub zmienił właściciela. W wyniku tej straty i wyjazdu młodej dziewczyny ze Starling City, klub został zamknięty na czas nieokreślony. Po powrocie do rodzinnego miasta, Thea ponownie wykupiła klub z rąk Palmer Technologies za pieniądze Malcolma.

Carrie Cutter z pomocą hakera i jego obliczeń algorytmów, dowiedziała się, że Verdant jest przykrywką dla Strzały. Podczas ponownego wielkiego otwarcia, kobieta kręciła się po klubie. Gdy spotkał ją Oliver, Carrie zaczęła grozić, że zabije wszystkich zgromadzonych, gdy nie zjawi się następnego dnia w wyznaczonym miejscu.

Pracownicy Edytuj

Byli pracownicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Początkowo Oliver chciał nazwać klub „Queens”, jednak zdecydował się na nazwę „Verdant”, która bardziej odnosiła się do jego tajemniczej tożsamości Mściciela.
    • Nazwa „Verdant” oznacza „zielony”, co nawiązuje do Strzały.
  • Oliver po powrocie z wyspy zatrudnił Steve'a Aokiego, gdyż kiedyś był z jego siostrą.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.