FANDOM


Wikipedia Ta strona zawiera treści z Wikipedii na licencji CC-BY-SA 3.0. Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Universal Channel – kanał telewizyjny, który jako drugi rozpoczął emisję pierwszego, drugiego i trzeciego sezonu serialu „Arrow” w Polsce.

Historia Edytuj

Universal Channel należy do koncernu NBCUniversal, nadający w Ameryce Południowej i Europie Środkowej. Dostępny był na platformie N, CYFRA+ i Cyfrowy Polsat oraz w sieciach kablowych UPC Polska, Multimedia Polska, Vectra i Toya. Jako drugi kanał telewizyjny emituje wersję serialu „Arrow” z polskim lektorem.

Polska i rumuńska wersja Universal Channel wystartowała 1 grudnia 2007 roku. Po wielkich sukcesach i wysokiej oglądalności, zaczęto wprowadzać ten kanał do innych krajów. W Rosji rozpoczęto emisję od 30 maja 2008 roku, a w Azji południowo-wschodniej 1 lipca 2008 roku. W Ameryce Łacińskiej własnością tego kanału jest NBC Universal, ale jest on kontrolowany przez amerykańskie kanały sieci Fox. Universal Channel nie posiada wiekowych ograniczeń.

NBCUniversal International Networks to jedna z największych na świecie telewizyjnych sieci rozrywkowych, oferująca atrakcyjne kanały w ponad 176 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Azji. Portfolio składa się z kanałów: Universal Channel, Syfy, E! Entertainment Television, 13th Street, DIVA, Studio Universal, Telemundo, The Style Network i Golf Channel. Te wyjątkowe marki dostarczają pełen zakres oferty rozrywkowej do lokalnych odbiorców na całym świecie. Portfolio w Wielkiej Brytanii zawiera także kanał Movies 24. Dodatkowo NBCUniversal News Group, jedno z najbardziej wpływowych i poważanych portfolio telewizyjnych i internetowych programów informacyjnych, obsługuje na arenie międzynarodowej stacje CNBC i NBC News. NBCUniversal International Networksjest oddziałem NBCUniversal, jednej z wiodących globalnych spółek medialno-rozrywkowych, zajmujących się rozwojem, produkcją oraz marketingiem rozrywkowych i informacyjnych kanałów telewizyjnych przeznaczonych dla odbiorców na całym świecie.

Ciekawostki Edytuj

  • Pomimo wielu petycji i próśb fanów, Universal Channel w dalszym ciągu nie wykupił spin-offów serialu „Arrow”.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.