Arrowwersum
Advertisement

Ufaj, ale sprawdzaj” – jedenasty odcinek serialu „Arrow”, który wchodzi w skład pierwszego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 23 stycznia 2013 roku na kanale The CW, natomiast polska premiera odbyła się 12 listopada 2013 roku na kanale Universal Channel.

Opis[]

Kolejną osobą na liście Strzały jest dowódca i mentor Diggle'a z Afganistanu, Ted Gaynor. Oliver podejrzewa, że jest on odpowiedzialny za ostatnie napady z wykorzystaniem opancerzonego sprzętu. John zaczyna bronić Teda i przyjmuje posadę w jego firmie ochroniarskiej, aby mieć na niego oko. Queen decyduje się na zrobienie pierwszego kroku w tej sprawie, co stawia go przeciwko przyjacielowi. Tymczasem Thea podejrzewa, że Moira ma romans z Malcolmem. Tommy i Laurel mają niezręczny obiad z Merlynem.

Scenariusz[]

Zaatakowanie Gaynora

Kiedy Diggle dowiedział się, że kolejnym celem Kaptura ma być jego były dowódca z Afganistanu, Ted Gaynor, starał się nie dopuścić łucznika do jego osoby. Mimo przekonań ochroniarza Oliver podejrzewał, że był on odpowiedzialny za ostatnie napady na ciężarówki z bronią. W związku z tym udał się do jego firmy i stanął z nim twarzą w twarz, lecz Diggle mu przeszkodził. Kaptur wiedząc, że nie może zabić przyjaciela, postanowił się wycofać, zabierając po drodze dysk z tajnymi informacjami. Ted w zamian za ratunek zaoferował Johnowi pracę w firmie ochroniarskiej, co Queen zdecydował się wykorzystać.

Tymczasem Thea będąc na zakupach z matką cieszyła się z jej obecności i nadchodzących urodzin. Konwersację przerwał jednak telefon od Merlyna, przez co kobieta musiała stawić się w jego firmie. Jak się okazało, pewna osoba chciała zagrozić operacji Malcolma, a Moira zgodziła się go wstrzymać w zamian za dowód, że Walter żyje. Thea była świadkiem ich spotkania i zaczęła podejrzewać, że mają ze sobą romans. Powiedziała o tym Oliverowi po powrocie to domu, przypominając jednocześnie, co działo się z ich rodzicami przed zatonięciem jachtu. Queen postanowił porozmawiać z matką, a ta na swoją obronę wyznała, że Robert nie był jej wierny, a relacja jej z Malcolmem opiera się tylko na biznesie i często prosi go o rady.

Kolacja z Malcolmem

W tym czasie Tommy otrzymał telefon od ojca, który zaprosił go i Laurel na kolację. Mężczyzna zgodził się na to dopiero po namowach prawniczki, która nalegała, aby poprawił relacje z Merlynem. Do pewnego momentu posiłek przebiegał wręcz idealnie, aż biznesmen zdecydował, że warto łączyć przyjemne z pożytecznym i położył na stół dokument, który miał świadczyć o rezygnacji syna z praw do darmowej kliniki, którą wcześniej prowadziła jego matka. Doszło do kłótni między mężczyznami, a w jej wyniku Malcolm zdradził Laurel, jak zginęła Revecca.

Następnego dnia Oliver przekazał zdobyty dysk Felicity z prośbą o złamanie zabezpieczeń, tłumacząc całą sprawę zabawą bogaczy. W tym czasie John i Ted udali się do Big Belly Burger, gdzie wspominali stare czasu. Diggle poznał Paula Knoxa, który nie był dobrym żołnierzem, ale również został zrekrutowany przez Blackhawk. Gaynor dał ochroniarzowi do zrozumienia, że Carly bardzo go lubi, po czym wyszedł, tłumacząc się, iż musząc zająć się ważnym klientem. Gdy Felicity złamała hasło i uzyskała dostęp do danych na temat napadów na ciężarówki, przerażona przekazała informacje Queenowi, który obiecał oddać je policji. W rzeczywistości jednak udał się jako Kaptur w kolejne miejsce przestępstwa i tam w krótkiej walce zranił jednego napastnika. Oliver nałożył na siebie strój żołnierza i za pomocą mapy znajdującej się w kieszeni, postanowił ocalić Yao Feia. Fyers rozgryzł jednak, kto kryje się pod maską i pokazał cele mężczyźnie, po czym go ogłuszył.

Narkotyki jako prezent dla Theii

W trakcie imprezy z okazji 18 urodzin Thei dziewczyna otrzymała od znajomych narkotyk zwany Vertigo. Poszła na górę, aby go ukryć , lecz zobaczyła, jak Malcolm obejmuje Moirę. Mężczyzna przekazywał jej dowód, że Walter żyje, ale Thea widziała w tym jedynie potwierdzenie własnych obaw. W późniejszej kłótni z Moirą dziewczyna powiedziała matce, że chciałaby, aby to ona znalazła się na pokładzie statku, który zatonął. Na przyjęciu John poinformował Olivera, że Ted nie mógł być odpowiedzialny za ataki. Queen zdradził Diggle'owi, że zranił jednego z mężczyzn, więc przyjaciel zgodził się sprawdzić, czy w którymś z vanów była krew, a dla dodatkowego bezpieczeństwa, Oliver dyskretnie podłożył mu pluskwę. Kiedy John zlokalizował auto wykorzystane do kradzieży, został powstrzymany przez Paula i Teda, którzy porwali Carly, aby móc szantażować ochroniarza. Kaptur wyruszył z pomocą przyjacielowi, a w tym czasie Thea wzięła swoje nowe auto i wściekła wyruszyła na przejażdżkę, która zakończyła się wypadkiem.

John miał zaatakować kolejny konwój, ale nie mógł się przemóc. Kiedy stanął ponownie naprzeciwko Teda i Paula, postanowił wykorzystać broń, którą miał, aby umożliwić Carly ucieczkę. W całym zamieszaniu mężczyzna postanowił dorwać swojego byłego dowódcę. Paul chwycił za broń, ale w porę przybył kaptur, który zabił przestępcę. Diggle dorwał Teda, ale nie był w stanie wystrzelić w jego kierunku, co wykorzystał Gaynor. Kiedy miał sam zaatakować, strzała przebiła jego klatkę piersiową. Po tym wszystkim Oliver i Moira odwiedzili Theę w szpitalu. Dziewczyna jednak nie chciała widzieć matki na oczy, a po wyjściu trafili na dwójkę policjantów, którzy przybyli, aby aresztować pannę Queen za jazdę pod wpływem narkotyków. W trakcie rozmowy z Edwardem, Oliver odkrył, że Yao Fei przez cały czas pracował dla Fyersa.

Obsada[]

Role drugoplanowe

Cytaty[]

 • John Diggle – Zniknął. Jesteś cały?
 • Ted Gaynor – Tak. Muszę pogadać z szefem, ale raczej cię zatrudnimy.
 • John Diggle – Niezła rozmowa o pracę.
 • Carly Diggle – Specjalność zakładu.
 • Ted Gaynor – Dzięki Carly.
 • John Diggle – A gdzie moje ciastko?
 • Carly Diggle – Narzekasz, że garnitur ci się skurczył.
 • John Diggle – Ohh...
 • Malcolm Merlyn – Pod choinkę Tommy chciał szczeniaka. Planował go nazwać królem Arturem, bo przezywali go Merlyn.
 • Laurel Lance – Byłeś uroczy.
 • Tommy Merlyn – Nadal jestem.
 • Felicity Smoak – Dawno nie byłam twoim osobistym komputerowcem.
 • Oliver Queen – Tęskniłaś?
 • Felicity Smoak – Nie, ale... myśl co chcesz.
 • Oliver Queen – Bądź czujny.
 • John Diggle – Taki się urodziłem.

Ciekawostki[]

 • Z wyjątkiem Roberta, wszyscy członkowie rodziny Queen byli w szpitalu z powodu jakiegoś wypadku.

Zobacz też[]

Advertisement