Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Totem ziemi – jeden z sześciu mistycznych totemów Zambezi, pozwalający użytkownikowi na używanie zdolności ziemi.

Wygląd[]

Totem ziemi jest dużym zielonym kryształem w kształcie rombu, którego krawędzie są „nadgryzione”. Na samej górze znajduje się małe oczko, przez które przewleczony jest stary łańcuch.

Opis[]

Totem ziemi podczas użycia

Po licznych atakach na spokojną i płodną ziemię Zambezi mieszkańcy zaczęli modlić się o ochronę i według legendy ich modły zostały wysłuchane. Dzięki temu zyskali sześć mistycznych totemów pozwalających władać sześcioma żywiołami – ziemią, powietrzem, wodą, ogniem i duchem, a także śmiercią. Przez następne tysiąc lat, ludność Zambezi żyła w stanie rozkwitu, jednak ulegli kolonializmowi i wojnie, podczas której niektóre totemy zostały zagubione i zapomniane. Ponownie w ręce ludzi totem wpadł w 1717 roku, kiedy to stał się on jednym z cennych artefaktów Czarnobrodego, który to postanowił podarować przedmiot ukochanej. Legendy ostatecznie zdobyły artefakt i ukryły go z pozostałymi na Waveriderze.

Bohaterowie wykorzystali wszystkie sześć totemów, aby stworzyć projekcje czegoś czystego, co mogłoby stanąć do walki z Mallusem i go zniszczyć. Tym samym moc artefaktów przybrała postać maskotki Beebo, która skutecznie pokonała demona, a po wszystkim totem ziemi został zwrócony Kuasie, aby ta odnalazła nowych nosicieli.

Amulet daje użytkownikowi możliwość dostępu do zdolności ziemi, pozwalając na pełną kontrolę i manipulację nią. Korzystając z totemu ziemi, użytkownik uzyskuje umiejętności tego żywiołu, a także jego wszelkie wady. Moc artefaktu nie ogranicza się do samej kontroli czy manipulacji, gdyż użytkownik może tworzyć pociski i nimi miotać, generować kontrolowany żywioł, a także zmieniać się w niego.

Znani użytkownicy[]

Byli użytkownicy[]

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, totem ziemi nie odegrał dużego znaczenia i był tylko kilkukrotnie wspomniany.
Advertisement