Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Totem wody – jeden z sześciu mistycznych totemów Zambezi, pozwalający użytkownikowi na używanie zdolności wody.

Wygląd[]

Totem wody przypomina indiański naszyjnik na cienkim, czarnym sznurku. Z przodu widnieje przeźroczysto-niebieski kryształ, w którym widoczny jest niebieski symbol fali. Z obu stron kryształu na sznurku ułożone są symetrycznie trzy białe kościste kły.

Opis[]

Totem wody podczas użycia

Po licznych atakach na spokojną i płodną ziemię Zambezi, mieszkańcy zaczęli modlić się o ochronę i według legendy ich modły zostały wysłuchane. Dzięki temu zyskali sześć mistycznych totemów pozwalających władać sześcioma żywiołami – powietrzem, ziemią, wodą, ogniem i duchem, a także śmiercią. Przez następne tysiąc lat, ludność Zambezi żyła w stanie rozkwitu, jednak ulegli kolonializmowi i wojnie, podczas której niektóre totemy zostały zagubione i zapomniane. Według Kuasy, totem wody był odnaleziony dość wcześnie, lecz często zmieniał swoich posiadaczy. Ostatnim z nim był milioner z Star City, który zakupił artefakt na aukcji i następnie kurzył się na półce z innymi drogimi rzeczami. Przedmiot został początkowo zniszczony podczas śmierci Kuasy, ale wraz z jej wskrzeszeniem został odbudowany.

Bohaterowie wykorzystali wszystkie sześć totemów, aby stworzyć projekcje czegoś czystego, co mogłoby stanąć do walki z Mallusem i go zniszczyć. Tym samym moc artefaktów przybrała postać maskotki Beebo, która skutecznie pokonała demona, a po wszystkim totem wody został zwrócony Kuasie, aby ta odnalazła nowych nosicieli.

Amulet daje użytkownikowi możliwość dostępu do zdolności wody, pozwalając na pełną kontrolę i manipulację nią. Korzystając z totemu wody, użytkownik uzyskuje umiejętności tego żywiołu, a także jego wszelkie wady. Moc artefaktu nie ogranicza się do samej kontroli czy manipulacji, gdyż użytkownik może tworzyć pociski i nimi miotać, generować kontrolowany żywioł, a także zmieniać się w niego.

Znani użytkownicy[]

Byli użytkownicy[]

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, totem wody nie odegrał dużego znaczenia i był tylko kilkukrotnie wspomniany.
Advertisement