Advertisement
Fire Totem.png

Ikony (Vixen).svg Ikony (E1).svg Totem ognia – jeden z sześciu mistycznych totemów Zambezi, pozwalający użytkownikowi na używanie zdolności ognia.

Wygląd

Totem ognia przypomina indiański naszyjnik na cienkim, czarnym sznurku. Z przodu widnieje przeźroczysto-czerwony kryształ, w którym widoczny jest czerwony symbol płomienia.

Opis

Eshu come back.png
Totem ognia podczas użycia
Po licznych atakach na spokojną i płodną ziemię Zambezi, mieszkańcy zaczęli modlić się o ochronę i według legendy ich modły zostały wysłuchane. Dzięki temu zyskali sześć mistycznych totemów pozwalających władać sześcioma żywiołami – powietrzem, ziemią, wodą, ogniem i duchem, a także śmiercią. Przez następne tysiąc lat, ludność Zambezi żyła w stanie rozkwitu, jednak ulegli kolonializmowi i wojnie, podczas której niektóre totemy zostały zagubione i zapomniane. Dopiero w XXI wieku profesor Macalester odnalazł go w Afryce podczas poszukiwań archeologicznych. Benatu Eshu wpadł w posiadanie artefaktu, niszcząc Detroit, lecz został pokonany przez Vixen i jej sojuszników. Niedługo po tym Damien Darhk wykradł go z muzeum, po czym przejęli go legendy, którzy go odbudowali.

Bohaterowie wykorzystali wszystkie sześć totemów, aby stworzyć projekcje czegoś czystego, co mogłoby stanąć do walki z Mallusem i go zniszczyć. Tym samym moc artefaktów przybrała postać maskotki Beebo, która skutecznie pokonała demona, a po wszystkim totem ognia został zwrócony Kuasie, aby ta odnalazła nowych nosicieli.

Amulet daje użytkownikowi możliwość dostępu do zdolności ognia, pozwalając na pełną kontrolę i manipulację nim. Korzystając z totemu ognia, użytkownik uzyskuje umiejętności tego żywiołu, a także jego wszelkie wady. Moc artefaktu nie ogranicza się do samej kontroli czy manipulacji, gdyż użytkownik może tworzyć pociski i nimi miotać, generować kontrolowany żywioł, a także zmieniać się w niego.

Znani użytkownicy

Byli użytkownicy

Ciekawostki

  • W komiksach DC Comics, totem ognia nie odegrał dużego znaczenia i był tylko kilkukrotnie wspomniany.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.