FANDOM


Totem Anansi – jeden z sześciu mistycznych totemów Zambezi, pozwalający użytkownikowi na używanie zdolności zwierząt.

Wygląd Edytuj

Totem Anansi przypomina indiański naszyjnik na cienkim, czarnym sznurku. Z przodu widnieje biała, niewielka lisia czaszka z parą skośnych oczodołów i szpiczastych uszu. Z obu stron czaszki, na sznurku ułożone są symetrycznie, na przemian trzy czarne korale oraz trzy kościste kły w tym samym odcieniu co czaszka.

Opis Edytuj

TantuTotem Alibitles

Totem Anansi podczas użycia

Po licznych atakach na spokojną i płodną ziemię Zambezi, mieszkańcy zaczęli modlić się o ochronę i według legendy ich modły zostały wysłuchane. Dzięki temu zyskali sześć mistycznych totemów pozwalających władać sześcioma żywiołami – powietrzem, ziemią, wodą, ogniem i duchem, a także śmiercią. Przez następne tysiąc lat, ludność Zambezi żyła w stanie rozkwitu, jednak ulegli kolonializmowi i wojnie, podczas której niektóre totemy zostały zagubione i zapomniane. W wieku czterech lat Kuasa została wybrana jako następny posiadacz totemu Anansi po swojej babci i matce, jednak lokalny przywódca najechał wioskę i wymordował większość mieszkańców. Obecna posiadaczka nie chciała, aby jej córki ucierpiały, jednakże udało jej się tylko uciec z jedną, której przekazała później artefakt. Kiedy rodzina zastępcza dziewczynki – Chuck i Patty zdecydowali, że ta osiągnęła wystarczającą dorosłość w wieku 10 lat, kiedy to nie mogła poradzić sobie z wyśmiewaniem przez koleżanki, dali jej totem. Przyrodnia matka stwierdza, że Mari w odpowiednim momencie dzięki niemu znajdzie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Legendy wykorzystali wszystkie sześć totemów, aby stworzyć projekcje czegoś czystego, co mogłoby stanąć do walki z Mallusem i go zniszczyć. Tym samym moc artefaktów przybrała postać maskotki Beebo, która skutecznie pokonała demona.

Amulet daje użytkownikowi możliwość dostępu do „Ashe” królestwa zwierząt – życia, siły, esencji zwierząt, które użytkownik przywołuje myślami. Korzystając z totemu Anansi, użytkownik uzyskuje umiejętności zwierząt, a także ich wszelkie wady. Każda z tych cech jest odmienna dla innych zwierząt, na przykład: siła słonia, szybkość pantery, czy wytrzymałość antylopy.

Znani użytkownicy Edytuj

Byli użytkownicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, totem Anansi jest nazywany amuletem Tantu, a także artefaktem.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.