FANDOM


Tommy Merlyn (zm. 27 listopada 2017 roku) – generał Nowej Rzeszy na Ziemi-X będący najlepszym przyjacielem führer Queena. Podczas walki znany jest pod pseudonimem Prometeusz.

Osobowość Edytuj

Tommy jest sadystycznym i zimnokrwistym faszystą, który jest lojalny wobec nazistowskiej misji. Początkowo wydawał się, że jest współczującym człowiekiem, niż jego sojusznicy, twierdząc, że był szkolony na generała Nowej Rzeszy od urodzenia, nie czując nigdy prawdziwego dzieciństwa. Była to jednak tylko maska, którą przybrał dla złamania Olivera Queena i pokazania naiwności jego osoby. Mężczyzna szydził z wysokiej moralności Queena, jego idealizmu i uczuć, uważając przyjaciół za słabość. Paradoksalnie sam był przyjacielem führer, którego wieść o śmierci Merlyna zasmuciła.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Prometeusz walczy z Sarą Lance i Alex Danvers (3)

Zdolności waleczne Prometeusza

  • Ekspert w walce wręcz – Tommy jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać kilku wyszkolonych przeciwników jednocześnie.
  • Ekspert w walce bronią – Tommy potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
  • Kondycja fizyczna – Tommy posiada niezwykłą kondycję fizyczną, co znacznie ułatwia wykonywanie najróżniejszych akrobacji, uników, czy także prowadzeniu walk z przeciwnikami.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Tommy urodził się w Rzeszy i zamiast pójść do szkoły, szkolił się w walce w specjalnych szkółkach. W tym czasie zaprzyjaźnił się z Oliverem Queenem i wraz z nim zyskał przywództwo nad Nową Rzeszą. W końcu Queen ożenił się z Karą, lecz z powodu nadmiernej ilości pochłoniętego promieniowania słonecznego przez jej ciało, serce zaczęło słabnąć, powoli zabijając kobietę. Wtedy w ich życiu pojawił się Eobard Thawne, który zaproponował pomoc, opowiadając o multiwersum i innych światach, a także sobowtórach[1].

Niehonorowa śmierć Edytuj

Tommy Merlyn (Ziemia-X) popełnia samobójstwo (4)

Merlyn popełnia samobójstwo

Kiedy Dark Arrow wpadł w posiadanie transportera wymiarowego, przekazał wszelkie informacje Nowej Rzeszy, która natychmiast zaczęła pracować nad przeniesieniem przywódców na Ziemię-1. Tommy wraz z przyjaciółką, przyjacielem i małą częścią dostępnej armii zaatakował kościół, w którym Barry Allen brał ślub z Iris West. Ich celem była Supergirl, lecz na ich nieszczęście, oprócz poszukiwanej, w lokacji znajdowało się wielu innych bohaterów. Overgirl mocno oberwała po ataku swojej odpowiedniczki, w związku z czym Queen zdecydował się wycofać, porzucając Prometeusza na pastwę Sary Lance i Alex Danvers, którego kobiety z drobny wysiłkiem pokonały. Przestępca zakuty został zabrany do S.T.A.R. Labs, gdzie zamknięto go w rurze[2].

Po kilku minutach bohaterowie podeszli do jego celi, kiedy ten zdecydował się ściągnąć maskę. Queen zdziwiony widokiem twarzy swojego najlepszego przyjaciela poprosił, aby pozostali dali mu trochę czasu na rozmowę. Merlyn zdradził, że pochodzi z Ziemi-X i opowiedział trochę o sobie, chcąc złamać Olivera i pokazać jego naiwność. Wykrzyczał, że Nowa Rzesza zniszczy wszystkich słabych, takich jak on, po czym wyjął ząb, w którym znajdował się cyjanek i rozgryzł kapsułkę. Mężczyzna zmarł, mimo próby uratowania jego osoby przez Olivera[3].

Występy Edytuj

SupergirlEdytuj

  1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

ArrowEdytuj

  1. Kryzys na Ziemi-X: część 2

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „SupergirlEdytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 3” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
  2. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 1” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
  3. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 2” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.