Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Tobias Church (zm. w listopadzie 2016 roku) – potężny przestępca, który zadecydował się zaprzysiąc wszystkie organizacje przestępcę z Star City we wspólnocie, którą on sam będzie zarządzał. Ze względu na dwie monety pozostawiane na oczach swoich ofiar, Tobias otrzymał pseudonim Charon.

Osobowość[]

Tobias jest szalonym i porywczym mężczyzną, który lubi stawiać na swoim. Nie ma w nawyku uciekać po pierwszej porażce i walczy dalej, choćby miał stracić przy tym życie. Jego wadą jest zamiłowanie do władzy i rządzenia innymi, przez co jest przygotowany na każdą okazję. Cechuje go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności bojowe Tobiasa

 • Ekspert w walce wręcz – Tobias jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz.
 • Ekspert w walce bronią – Tobias potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, Tobias stał się genialnym taktykiem. Właśnie przez to ma dowództwo nad organizacjami przestępczymi w Star City.
 • Ekspert podstępu – zdolności podstępu, kłamstwa i oszustwa przydają się Tobiasowi w trudnych sprawach.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Za swoje przestępcze wybryki, Tobias przesiadywał w więzieniach w Hub City i Blüdhaven, lecz kiedy został zwolniony, przeniósł się do Star City i zaczął na nowo rozwijać swoją działalność kryminalną[1].

Zwiększanie zasięgu[]

Próba uchwycenia łucznika

Po tym, jak grupa skorumpowanych policjantów pod wodzą Keatinga próbowała ukraść broń, narkotyki i pieniądze z kryjówki pewnego gangu, Tobias pojawił się wraz ze swoimi ludźmi. Policjanci przeciwstawili się przestępcy, a ten zamordował ich przywódcę, ogłaszając się nowym szefem. Wkrótce po tym kierował się na molo w Star City, chcąc porwać burmistrza Queena i sprowadzić tym samym w pułapkę Zieloną Strzałę. Akcja przebiegła na tyle pomyślnie, że prócz głównego celu, został porwanych kilku członków rady miejskiej. Church nie zauważył jednak, jak Oliverowi udało się uciec, gdyż cały etap torturowania więźniów przerwała mu wizyta łucznika, który walczył z przestępcą i ścigał go do helikoptera, z którego spadł za sprawą ciosu wroga. Zdenerwowany całym wydarzeniem Church zaaranżował spotkanie największych liderów organizacji przestępczych z miasta, chcąc zrzeszyć je w jedną, którą on sam będzie zarządzał. Pino Bertinelli przeciwstawił się temu pomysłowi, co poskutkowało jego śmiercią z rąk zaufanego człowieka, który infiltrował rodzinę Bertinellich na rzecz Tobiasa[1].

Jako że wpływy Churcha cały czas rosły, umówił się on z Janet Carroll – CEO AmerTek Industries na transakcję sprzętu wojskowego za około sto milionów dolarów, który byłby w stanie pomóc mężczyźnie zdobyć cały kraj. Wymiana została jednak przerwana przez Zieloną Strzałę i Ragmana, jednak obaj mieli inny cel. Kiedy łucznik walczył z Tobiasem, nowy mściciel zamierzał zamordować Carroll. Churchowi udało się jednak doprowadzić bohatera do momentu, w którym musiał on poprosić o pomoc Ragmana, który to odrzucił przestępcę, ogłuszając go. Kiedy wieczorem Tobias opuszczał klub XLR8, został zaatakowany przez zakapturzoną postać, która zagroziła gangsterowi, że jeśli jeszcze raz zbliży się do łucznika, zginie, zaznaczając tym samym, że to on wykończy bohatera[2].

Pozbycie się łucznika[]

Tortury Wild Doga

Tobias zaplanował sposób na odbicie z depozytu policyjnego skradzionej im broni i wystawił Sergio na cel mścicieli. Ci przejęli jego paczkę i dostarczyli do depozytu, a go samego aresztowali. Kiedy prokurator okręgowy wraz z zastępcą burmistrza zanieśli paczkę, Church aktywował urządzenie, które zamieniło tą w bombę. Dzięki temu jego ludzie mogli wejść i odebrać broń przez dziurę w ścianie. Następnie Tobias zamierzał odbić Sergio i w tym celu odnalazł jego położenie, które chaotycznie zaatakował. Na drodze stanęli mu mściciele, którzy uciekli na rozkaz Wild Doga – ten został, pozwalając innym uciec. Mimo efektywnej walki bohater padł, a Tobias postanowił go nie zabijać, zaznaczając, że może się na coś przydać. Gdy uliczny bojownik się obudził, znajdował się w jakimś magazynie przejętym przez Churcha. Mężczyzna podszedł do swojej ofiary i żądał od niej informacji, torturując go[3].

Podczas tortur, Tobias wyciągnął od Wild Doga, kto kryje się pod kapturem Zielonej Strzały. Wiedząc już, że nie musi zabijać mściciela, gdyż wystarczy, że pozbędzie się burmistrza Queena, zabrał swoją ofiarę do lasu, gdzie kazał mu wykopać sobie grób. Kiedy ten wykonywał posłusznie polecenie, Charon zdradził mu swój plan, kiedy nagle łucznik zaatakował. To sprowokowało Tobiasa do ucieczki, rezygnując z pozbycia się Wild Doga. Wracając do swojej kryjówki, zatrzymał go Prometeusz, który zamierzał zabić mężczyznę, jednak ze względu na jego ochronę, dał mu ostatnią szansę. Zaraz po tym Tobias rozkazał Scimitarowi zamordować burmistrza, a gdy dostali informacje o jego śmierci, Church zebrał największe głowy organizacji przestępczych z miasta, aby omówić dalsze plany. Właśnie wtedy gu jego zdziwieniu, drużyna mścicieli zaatakowała ich zgromadzenie. Church próbował uciec, lecz wpierw napotkał Wild Doga, który chciał rewanżu, a następnie spotkał Zieloną Strzałę, którego przed ogłuszeniem ostrzegł przed Prometeuszem. Kiedy się obudził, był przewożony w policyjną ciężarówkę i obawiał się swojego oprawcy. Nagle samochody się zatrzymały, słychać były strzały i policjant siedzący z Tobiasem postanowił wyjść i sprawdzić co się dzieje. Tuż po otwarciu drzwi, Prometeusz zamordował mężczyznę. Charon, chcąc wyjść z tego cało, zdradził mścicielowi tożsamość łucznika, lecz ten mimo wszystko zamordował gangstera[4].

Występy[]

Arrow[]

 1. Legacy
 2. The Recruits
 3. Penance
 4. Human Target

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics występowało wiele postaci pod pseudonimem Charon, jednakże postać Tobiasa jest utworzona specjalnie na potrzeby serialu.

Galeria[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legacy” wyemitowany 5 października 2016 roku.
 2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Recruits” wyemitowany 12 października 2016 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Penance” wyemitowany 26 października 2016 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Human Target” wyemitowany 2 listopada 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement