FANDOM


Prosto z Jamy Łazarza wskoczyłam w ten obłęd i kostium Pędziwiatra. Czy to naprawdę moja tożsamość? Kiedy zagroziłam, że zabiję dziecko, zrozumiałam, że jestem jak mój ojciec. Zastanowiłam się, co by powiedziała Laurel... Kazałaby mi wyjechać, zanim się zatracę...
Thea Queen, „Rozłam

Thea Daerden „Mia” Queen (ur. 21 stycznia 1995 roku) – siostra Olivera, która przez lata żyła w rodzinie Queenów, nie wiedząc o swoim pochodzeniu. Gdy dowiedziała się, że Malcolm Merlyn jest jej ojcem, udała się z nim na Corto Maltese, gdzie zaczęła trenować się w sztukach walki i opanowaniu. Tym samym skończyła buntowniczy okres w życiu, na który składały się narkotyki i imprezy.

Największą radość do życia Theii wniósł Roy Harper, który został jej chłopakiem i był nim do momentu upozorowania własnej śmierci, aby ratować sekretną tożsamość Strzały, którym był jej brat. Mężczyzna zaczął żyć w cieniu, pod różnymi nazwiskami, nie mogąc pokazać się żywym. Potrafiąc walczyć i mając zdolności łucznicze, Thea postanowiła uczcić pamięć Arsenała i przybrała jego kostium, stając się Pędziwiatrem. Tym samym dołączyła do drużyny Strzały i wraz z innymi mścicielami, chroniła Starling City przed złem i występkiem. Po roku służby jako bohaterka ujrzeniu wielu krzywd i walce z Ra's al Ghulem, Theii była na skraju życia i śmierci, że bliscy postanowili umieścić ją w Jamie Łazarza. Dziewczyna powróciła do świata żywych, ale wraz z „żądzą krwi”, która zmuszała ją do zabijania — nawet niewinnych. Kiedy w końcu udało jej się ją opanować, uznała, że walka bohaterów nigdy się nie skończy i myślała nad odejściem. Śmierć Laurel Lance tylko utwierdziła ją w tym przekonaniu i opuściła drużynę Zielonej Strzały, okazyjnie pomagając przyjaciołom w niektórych misjach. Postanowiła tym samym rozpocząć nowe życie i chcąc być blisko brata, została szefową sztabu burmistrza Star City.

Walka z Prometeuszem i wybuch na Lian Yu wprowadził Theę w sześciomiesięczną śpiączkę. Gdy tylko odzyskała zdrowie, dowiedziała się, że Ricardo Diaz porwał Roya Harpera. Po uwolnieniu jego i wskoczeniu ostatni raz w kostium bohaterki zdecydowała się spędzić resztę życia z ukochanym. Ich plany popsuł jednak konflikt Gildii Tantanosa, która planowała wykorzystać ostatnie Jamy Łazarza odkryte przez Merlyna przed jego śmiercią. Thea czując się winną za działania ojca, wraz z Harperem i Nyssą ruszyli zniszczyć ostatnie z pozostałych legendarnych jezior życia, odchodząc z zespołu mścicieli.

Osobowość Edytuj

Początkowo Thea była postrzegana jako lekkomyślna, samolubna, impulsywna i niedojrzała dziewczyna, która żyła alkoholem, narkotykami i imprezami. Wszystko po to, aby wypełnić pustkę po zmarłym ojcu i bracie. Pomimo tego, nawet wtedy miała dobre serce i często starała się zrobić to, co będzie miało pozytywne efekty. Kiedy poznaje Roya Harpera – młodocianego przestępce, szybko między nią a nim tworzy się silna więź. Thea wielokrotnie pokazuje swoje oddanie do chłopaka, wyciągając go z więzienia, czy oferując pomoc w odnalezieniu Strzały. Te czyny pokazały, jak dziewczyna zaczęła się zmieniać i zyskała silne poczucie lojalności i koleżeństwa dla osób, które kocha.

Podczas pracy w biurze pomocy prawnej, dziewczyna skończyła z narkotykami i stała się bardziej posłuszna oraz emocjonalnie odpowiedzialna. Po przedsięwzięciu, osobowość Thei uległa niezwykłej zmianie. Zaczęła sama zarabiać na swoje życie, pracując w przejętym przez nią klubie. Troszczy się o Roya, nawet podczas jego dziwnego zachowania. Ponadto, gdy dowiaduje się, że Malcolm Merlyn jej jej biologicznym ojcem, dziewczyna zaczyna czuć się odrzucona przez matkę i brata, którzy ukrywali przed nią ten fakt. Gdy Moira zostaje zamordowana, a armia żołnierzy niszczy miasto, zrozpaczona Thea opuszcza Starling City wraz z Merlynem.

Po sześciomiesięcznym szkoleniu pod czujnym okiem Malcolma, Thea stała się bardziej pewna siebie, zdyscyplinowana, silniejsza emocjonalnie, a także silniejsza fizycznie. Pomimo zbrodni dokonanych przez Merlyna, dziewczyna akceptowała go jako swojego ojca, jednak nie zdawała sobie z celu mężczyzny. Ciężkie treningi stworzyły z nieśmiałej dziewczyny zdolnego wojownika, który jest w stanie działać szybko i zdecydowanie. Gdy Thea dowiaduje się prawdy o Oliverze, pokazała wielką dojrzałość w przyjęciu tej tożsamości. Patrzyła na niego z wdziękiem, a nawet pochwaliła go za życia, które uratował i za wszystkie inne dobre uczynki, które zrobił w imieniu Starling City. Zdała sobie sprawę, że robił to wszystko, aby ją ochronić, co zmusiło Queena do wielu kłamstw.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

TheaQueenFightMalcolmMerlyn

Thea trenuje z Malcolmem

 • Ekspert w walce wręcz – Thea jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać Malcolma Merlyna. To dzięki jego szkoleniu, dziewczyna nauczyła się bronić i atakować.
 • Ekspert w walce bronią – pomimo trudnych początków z obsługą broni, Thea potrafi obsługiwać większość broni palnej. Zna się też na broni białej, którą to Malcolm uczył ją walczyć.
 • Kondycja fizyczna – Thea przez pięć miesięcy spędzonych z Malcolmem nabrała kondycji. Regularnie angażowała się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
 • Zdolności łucznicze – pięć miesięcy treningu nauczyły Theę niesamowicie strzelać z łuku, pomimo wcześniejszych początków z tą bronią. Potrafi oddać strzał z niesamowitą dokładnością i szybkością, nawet gdy jest w ruchu. Swoje umiejętności pokazała przy zabiciu Sary, a także przy próbie zaatakowania Malcolma.
 • Zdolności medyczne – dzięki szkoleniu Johna, Thea potrafi udzielić pierwszej pomocy.
 • Medytacja – Thea podobnie jak Oliver jest specjalistą w medytacji, której nauczył się od Merlyna. Dzięki niej stała się odporna na ból, a także potrafi wyczuć środki toksyczne, takie jak cyjanek.
 • Zdolność jazdy – Thea potrafi prowadzić samochody, co wydaje się być bardzo przydatną zdolnością.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Thea jest córką Moiry Queen i Malcolma Merlyna, chociaż przez długi czas nie byli tego świadomi. Nie wiedział tego również Robert Queen, który kochał Theę jak własną córkę. W dzieciństwie spadła z konia i była hospitalizowana, w tamtym okresie idealizowała również Olivera. Rodzeństwo było ze sobą bardzo blisko, a brat ścigał się z nią, gdy byli mali, przez co nadał jej przydomek „Speedy”. Po zaginięciu ojca i brata czuła się samotna, a próbując wypełnić pustkę po stracie członków rodziny uzależniła się od narkotyków[1].

Stub Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. Pilot
 2. Czcij ojca swego
 3. Samotny strzelec
 4. Niewinny człowiek
 5. Urazy
 6. Spuścizna
 7. Muza ognia
 8. Vendetta
 9. Koniec roku
 10. Spalony
 11. Ufaj, ale sprawdzaj
 12. Vertigo
 13. Zdrada
 14. Odyseja
 15. Złodziej zwany Dodgerem
 16. Powrót Łowczyni
 17. Zbawienie
 18. Zbrodniczy zamiar
 19. Przedsięwzięcie
 20. Mrok na skraju miasta
 21. Poświęcenie
 22. Miasto bohaterów
 23. Tożsamość
 24. Zepsute lalki
 25. Tygiel
 26. Wrogów trzymaj blisko
 27. Proces Moiry Queen
 28. Naukowiec
 29. Trzy duchy
 30. Promień rażenia
 31. Ślepy punkt
 32. Wstrząsy
 33. Potomstwo demonów
 34. Czas zgonu
 35. Obietnica
 36. Drapieżne ptaki
 37. Deathstroke
 38. Człowiek w kapturze
 39. Pomroczność
 40. Triumf Blooda
 41. Ulice w ogniu
 42. Niemożliwy wybór
 43. Sara
 44. Corto Maltese
 45. Magik
 46. Tajemnicza przeszłość Felicity Smoak
 47. Napiąć łuk
 48. Dzielni i odważni
 49. Wspinaczka
 50. Osamotniona
 51. Nocne miasto
 52. Bunt
 53. Kanarki
 54. Powrót
 55. Nanda Parbat
 56. Oferta
 57. Tendencje samobójcze
 58. Wróg publiczny
 59. Złamana Strzała
 60. Upadek
 61. Al Sah-him
 62. Oto twój miecz
 63. Nazywam się Oliver Queen
 64. Zielona Strzała
 65. Kandydat
 66. Odrodzenie
 67. Poza granicami odkupienia
 68. Upiory przeszłości
 69. Zagubione dusze
 70. Braterstwo
 71. Legendy dnia wczorajszego
 72. Ponura zatoka
 73. Krwawe porachunki
 74. Nieusprawiedliwiona nieobecność
 75. Zrzucone okowy
 76. Grzechy ojca
 77. Zmowa milczenia
 78. Uprowadzony
 79. Złamane serca
 80. Światło nadziei
 81. 11:59
 82. Płacz kanarka
 83. Genesis
 84. Monument Point
 85. Lost in the Flood
 86. Rozłam
 87. Legacy
 88. The Recruits
 89. A Matter of Trust
 90. Penance
 91. Human Target
 92. So It Begins
 93. Vigilante
 94. Invasion!
 95. What We Leave Behind
 96. Spectre of the Gun
 97. The Sin-Eater
 98. Fighting Fire With Fire
 99. Honor Thy Fathers
 100. Missing
 101. Lian Yu
 102. Fallout
 103. Thanksgiving
 104. Irreconcilable Differences
 105. Divided
 106. We Fall
 107. All for Nothing
 108. The Devil's Greatest Trick
 109. Collision Course
 110. Doppelgänger
 111. The Thanatos Guild

FlashEdytuj

 1. Legends of Today
 2. Inwazja!

Komiksy Edytuj

Arrow: KomiksEdytuj

 1. Time's Arrow

Arrow: Sezon 2.5Edytuj

 1. Following
 2. Transitions(retrospekcja)

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Mia Dearden znana była jako Speedy, która posiadała niezwykłe umiejętności waleczne i zdolności łucznicze. Była drugim pomocnikiem Zielonej Strzały, która dołączyła do zespołu, po odejściu Roya Harpera, który miał ponownie problem z narkotykami.
 • W pokoju Thei w odcinku Pilot można zauważyć trofeum łucznicze. Koncepcja ta ponownie pojawia się w odcinku Poświęcenie, kiedy dziewczyna rzuca butelką w przestępcę, ratując Roya.
 • Przez krótki czas, Thea kochała się w Tommy'm Merlynie i próbowała go pocałować, kiedy była pijana. Podczas rozmowy z bratem, po poznaniu prawdy o swoim ojcu, dziewczyna poczuła wielkie obrzydzenie.

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Grafiki promocyjne Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Naukowiec” wyemitowany 4 grudnia 2013 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.