FANDOM


The Rage of Caliban” – szósty odcinek serialu „Constantine”, który wchodzi w skład pierwszego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 21 listopada 2014 roku na kanale NBC. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

John Constantine i Chas Chandler badają sprawę morderstw w rodzinie, gdzie pomimo brutalnych zabójstw rodziców, dzieci zostają nietknięte i uchodzą cało z sytuacji. Mężczyźni zdają sobie sprawę, że za wszystko odpowiedzialny jest duch, który opętuje dzieci.

Streszczenie Edytuj

Constantine and Chas working together in Birmingham (1)

Planowanie podróży

W Birmingham późnym wieczorem doszło do tragedii, w wyniku której cała rodzina została brutalnie zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach we własnym domu. Kiedy jeden z sąsiadów usłyszał krzyki, podbiegł i zaczął pukać z przerażenie w drzwi, lecz nikt nie otworzył. Tymczasem w nieznany sposób, cały zakrwawiony ojciec lewitował przy suficie, prosząc, aby zakończyć jego mękę. Po chwili upadł na ziemię i zginął, a całemu zajściu przyglądała się siedząca pod ścianą dziewczynka, która jako jedyna wyszła cało z tragedii. Niedługo po tym na miejscu zjawiła się policja, która zabezpieczyła teren i zajęła się dzieckiem, które niedługo po tym zabrała opieka społeczna.

Tymczasem w Atlancie John po upojnej nocy z Norą został przez nią obudzony, która w pośpiechu i ze strachem zaczęła wyganiać mężczyznę z domu. Poinformowała go, że jej chłopak zaraz przyjdzie i musi się szybko zabrać, po czym dała mu ubrania i wypuściła przez okno. Po tym zajściu Constantine udał się do młyna, gdzie przygotował sobie śniadanie. Chas pod nieobecność Zed postanowił pomóc Johnowi w kolejnych działaniach, mimo jego niechęci i wybrali się do Birmingham zbadać dziwne zabójstwo całej rodziny. Pojechali pod domy zmarłych, gdzie Constantine postanowił sprawdzić, co się tam wydarzyło, kiedy to Chandler miał zabezpieczać tyły. Podczas śledztwa pojawił się Manny, który po raz kolejny wspomniał o tym, że siły ciemności rosną w potęgę i będą jeszcze trudniejsze do pokonania. John próbował na nim wymusić, aby powiedział, co zaszło w domu, lecz ten nie mógł tego uczynić, tłumacząc się, że po dani wolnej woli ludziom, aniołom zabroniono ingerować w wydarzenia. Egzorcysta dalej badał sprawę, odkrywając, że dziewczynka, która przeżyła atak, była kontrolowana przez istotę zamieszkującą jej ciało.

Becca Schultz meet John Constantine on the bar (3)

Spotkanie z przyjaciółką

Tymczasem w innym domu w tym samym mieście, rodziców Henry'ego obudził krzyk syna, który obawiał się, że ktoś jest w jego pokoju. Daryl z żoną sprawdzili pomieszczenie, aby udowodnić chłopakowi, że jest bezpieczny, po czym wrócili do siebie. Młodzieniec mimo to wciąż był zestresowany, kiedy to nagle za firanką dostrzegł dziwną posturę. Krzyknął ze strachu, a gdy jego rodzice wbiegli do pokoju, okazał się spokojny, informując ich, że od teraz będzie wszystko dobrze. W tym samym czasie w jednym z barów John spotkał się z przyjaciółką Beccą Schultz, która jako adwokat dobrała się do źródeł i zdobyła dla egzorcysty potrzebne mu dokumenty na temat ostatniego niewytłumaczonego zgonu całej rodziny, oprócz dziecka. Mężczyzna mimo to nie mógł zbliżyć się do ofiar podobnych zajść, lecz miał okazję skontaktować się z pierwszym z nich, niejakim Marcello Panneti, który aktualnie znajdował się w szpitalu psychiatrycznym, gdzie ten też się udał. Na miejscu jeden z lekarzy opisał mu przypadek Panneti, a także po krotce opowiedział jego historię. Zaraz po tym Constantine zbliżył się do pacjenta, z którym próbował porozmawiać. Nie słysząc odpowiedzi, podszedł bliżej i zobaczył, że z Marcellem nie można się skontaktować w żaden sposób.

Tej samej nocy, Henry zaczął zastawiać pułapki w domu, a na jedną z nich wszedł ojciec, który nie widział w synu podejrzanego. Natomiast John z Chasem postanowili wrócić do młyna, gdzie próbowali znaleźć jakiś trop. Tam egzorcysta dostrzegł, że wszystkie podobne zabójstwa są na jednej linii geomagnetycznej, co pozwoliło im przewidzieć kolejną ofiarę. Zaraz po tym John poszukiwał czegoś do uchwycenia bestii, kiedy to w artefaktach Chas odnalazł Miecz Nocy, który zmuszał użytkownika do mówienia prawdy. Tym samym przypadkowo wydał, że John jest zbyt zadufany w sobie i że jego żona odeszła od niego. Egzorcysta szybko zabrał przyjacielowi artefakt i próbował nie komentować całego zajścia, odnajdując poszukiwany wcześniej przedmiot. Niedługo po tym powrócili do Birmingham, gdzie postanowili odnaleźć kolejnego młodzieńca kontrolowanego przez ducha. Za dnia Constantne przyglądał się Henry'emy, kiedy ten bawił się na placu zabaw w szkole. Dostrzegł jego dziwne zachowanie i zawołał nauczyciela, aby zareagował. Niestety było za późno i młodzieniec skrzywdził rówieśnika, za co przez szkołę został obarczony winą. Niedługo po tym John udał się do domu chłopaka, gdzie podał się za nowego pedagoga szkolnego. Jako że został wpuszczony do domu, gdy tylko zbliżył się do Henry'ego, niespodziewanie pokazał rodzicom za pomocą korzenia mandragory, że nie jest on ich synem. To wywołało złość Daryla, który ogłuszył Constantine'a. Kiedy ten się obudził, znajdował się w areszcie, a jego więzienny towarzysz zmienił się w Manny'ego, z którym ten się pokłócił. Po niedługim czasie oskarżenia wycofała Clarie, która dostrzegła zmianę w synu i chciała wiedzieć, jak sobie z tym poradzić.

Claire work with Constantine and help Henry (7)

Pozbycie się problemu

Wspólnie udali się na kawę, gdzie John wytłumaczył, co się dzieje z jej synem i wymyślił plan, obawiając się egzorcyzmu po tym, co stało się Astrze. Nakazał kobiecie wrócić do domu, podstępem uśpić syna, po czym wrócić do niego. Gdy to zrobiła, spotkała się w jednym z okolicznych opuszczonych domów z Constantinem i Chasem, którzy zamierzali pomóc w rytuale. Był to dom, w którym doszło do pierwszej tego typu tragedii, do którego John zamierzał przywiązać ducha. Niestety proces był bezskuteczny. Chandler wpadł na pomysł, że Marcello nigdy nie był opętany, tylko sam zabił swoich rodziców. Postanowili więc wrócić do domu, lecz chłopiec zaczął uciekać, ogłuszając przy tym Daryla. John ruszył za nim w pościg i dorwał go w pokoju strachów, gdzie wypędził ducha Panneti z ciała Henry'ego, którego następnie oddał rodzicom. Jak się okazało, Marcello sam zamordował swoich rodziców, ale czyn ten był tak mocno traumatyczny, że dusza opuściła ciało i zaczęła zabijać. Podczas egzorcyzmu, John wysłał duszę chłopaka do jego ciała, które było pod opieką lekarzy ze szpitala psychiatrycznego, dzięki czemu nie mógł nikomu więcej zrobić krzywdy.

Obsada Edytuj

Ścieżka dźwiękowa Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Zed Martin nie pojawiła się w odcinku, jednakże jej nazwisko pojawiło się w napisach końcowych.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.