FANDOM


The Pieces Missing” – dwudziesty piąty rozdział komiksu „Arrow: Komiks”. Jego amerykańska premiera miała miejsce 27 marca 2013 roku.

O komiksie Edytuj

Twórcy Edytuj

Informacje Edytuj

  • Ilość stron: 23 stron
  • Odpowiedni wiek: 12+ lat
  • Prawa autorskie: 2013 DC Comics.

Opis Edytuj

Diggle spotyka się ze starym przyjacielem, aby to dowiedzieć się więcej na temat przeszłości Olivera Queena.

Streszczenie Edytuj

Diggle spotyka się z Lylą w związku z tajemnicami Queena

Spotkanie z byłą żoną

Diggle spotkał się późnym wieczorem z dawną znajomą, Lylą Michaels na obrzeżach Starling City. Mimo początkowych zaprzeczeń mężczyzna chciał dowiedzieć się czegoś o synu swojej klientki – Oliverze Queenie. Jednocześnie wspomina sytuacje, jakie spotkały go z milionerem.

Jedną z nich było, chociażby tajemnicze opuszczenie imprezy w październiku 2012 roku zorganizowanej przez Tommy'ego Merlyna na cześć powrotu Queena do żywych. Kolejną była próba wyrzucenia ochroniarza przez Moirę, która nie była zadowolona z postępów mężczyzny. Za nim wstawił się jednak sam Oliver, który poprosił o kolejną szansę dla weterana. Rozmyślenia Johna przerwała Lyla, która zaciekawiła go informacją o plikach, jakie FBI posiada na milionera. Agencji nie pasowało bowiem, aby rozbitek przetrwał pięć lat na bezludnej wyspie i wrócił z bliznami zadanymi przez ludzi. W tym momencie Diggle przejął się, zdradzając tym samym, że przez kilka miesięcy współpracy mężczyźni zrozumieli siebie.

Diggle wręcza Lyli kartkę z napisem Lian Yu

Prośba Diggle'a

Wtedy przypomniał sobie, jak dla bezpieczeństwa jego alter ego po przegranej z Magikiem, Diggle zmuszony był szantażować lekarza, aby sekret Olivera był wciąż sekretem. Jego spotkanie z Lylą było spowodowane jednak tym, co ostatnio zaszło między ochroniarzem i miliarderem. Ten zdradził bowiem, że nie był tylko na wyspie przez te pięć lat. Oprócz FBI Queenem interesował się również Departament Obrony Stanów Zjednoczonych i Centralna Agencja Wywiadowcza, lecz to niezbyt interesowało Johna. Chciał bowiem, aby Michaels poruszyła swoje kontakty w Ministerstwie Bezpieczeństwa Państwowego Chińskiej Republiki Ludowej i znalazła odpowiedź na najważniejsze pytanie – Lian Yu.

Obsada Edytuj

Role główne

Role drugoplanowe

Ciekawostki Edytuj

  • Wspomnienia Diggle'a odnoszą się do poszczególnych odcinków:
    • pierwsze nawiązuje do odcinka „Pilot”;
    • drugie nawiązuje do odcinka „Vendetta”;
    • trzecie nawiązuje do odcinka „Koniec roku”.

Galeria Edytuj

Okładki Edytuj

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.