FANDOMThe Flash & The Furious” – sto drugi odcinek serialu „Flash”, który wchodzi w skład piątego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 15 stycznia 2019 roku na kanale The CW, natomiast polska premiera odbyła się 17 października 2019 roku na kanale AXN.

OpisEdytuj

Podczas gdy Nora próbuje pogodzić się ze świadomością, że Thawne zabił jej babcię, Flash wraz z drużyną ponownie musi powstrzymać Weather Witch, która uciekła z więzienia. Towarzyszy jej Silver Ghost, czyli nowy metaczłowiek umiejący kontrolować silniki i zmotoryzowaną technologię. Tymczasem Cisco i Caitlin rozmawiają o stworzeniu metaludzkiego lekarstwa.

Obsada Edytuj

CiekawostkiEdytuj

  • Tytuł odcinka jest nawiązaniem do serii filmów Szybcy i Wściekli .
  • Wcześniej miał to być jedenasty odcinek sezonu, a jego miejsce zajął odcinek „Spin Out”. Jednak z powodu nieznanych okoliczności, The Flash and the Furious został przybliżony, a 11. odcinek zakończył się jako „ Seeing Red”.
  • Według Danielle Panabaker, Grant Gustin miał mało czasu na ekranie ze względu na jego zaangażowanie w crossover Elseworlds w czasie, gdy kręcenie tego odcinka wciąż trwało. [1]
  • Nora odnosi się do faktu, że Barry nosił kostium Zielonej Strzały podczas Elseworlds.
    • Chociaż nie była w crossoverie, żeby go zobaczyć.
  • Prototypowym samochodem zbudowanym przez Wayne Enterprises jest Chevrolet Chevelle SS z 1970 roku.

PrzypisyEdytuj

  1. [ https://twitter.com/dpanabaker/status/1086004625369530368 Danielle Panabaker (@dpanabaker) - Twitter]

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.