Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

The Elongated Knight Rises” – osiemdziesiąty odcinek serialu „Flash”, który wchodzi w skład czwartego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 23 stycznia 2018 roku na kanale The CW, natomiast polska premiera odbyła się 20 lipca 2018 roku na kanale AXN.

Opis[]

Kiedy stary złoczyńca zaczyna terroryzować Central City, Ralph Dibny wkracza do akcji w obronie niewinnych, podczas gdy Barry został zatrzymany w związku z procesem sądowym dotyczącym zamordowania Clifforda DeVoe. Allen stara się odnaleźć w sobie siłę, aby zachować optymistyczne nastawienie w obecnych okolicznościach.

Obsada[]

Role drugoplanowe

Gwiazdy specjalne

Ciekawostki[]

  • Oryginalny tytuł odcinka nawiązuje do finału trylogii Nolana opowiadającej o przygodach Bruce Wayne'a – „Mroczny rycerz powstaje”.
  • Obok napisu „Henry Allen tu był”, Barry napisał „tak jak Barry”, nawiązując tym samym do filmu „Skazani na Shawshank”, w którym to w jednej z cel widniał napis „Brooks tu był”, a pod nim kolejny: „tak jak Red”.
    • Nieco później podczas rozmowy Barry'ego i Axela, Allen przyznał przestępcy, że jest niewinny. Ten tylko prześmiewczo odparł, że każdy w Iron Heights jest niewinny, nawiązując do kolejnej sceny z filmu, w której Red poznał Andy'ego.
  • Po tym, jak Ralph Dibny pokonał uzbrojonego przestępcę, który groził wybuchem prowizorycznej bomby, bohater próbował w rozmowie z reporterką wymyślić sobie pseudonim, nawiązując do dwóch bohaterów z Marvela.
    • Wypowiadając frazę „To wasz przyjazny superbohater z sąsiedztwa”, odniósł się do Spider-Mana i jego ulubionego powiedzenia.
    • Kontynuował swoją przemowę, zacinając się na „Pan...”, odnosząc się do Pana Fantastycznego posiadającego identyczne moce jak Dibny.
  • Drużyna Flasha wspomina o kryptonicie, o którym Ralph jako jedyny nie ma pojęcia.

Zobacz też[]

Advertisement