FANDOM


The Devil's Vinyl” – trzeci odcinek serialu „Constantine”, który wchodzi w skład pierwszego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 7 listopada 2014 roku na kanale NBC. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

John Constantine wraz z Zed Martin jadą do Chicago w poszukiwaniu płyty winylowej, na której, według legendy został nagrany głos diabła wzywającego muzyka do piekła. Odkrywają również, że na tropie płyty jest niejaki Papa Midnite – kapłan voodoo.

Streszczenie Edytuj

Jasmine Fell find devil vinyl

Odnalezienie diabelskiego winylu

Jasmine Fell włamała się do starego budynku, przy którym leżało wiele martwych, zakrwawionych zwierząt: od wiewiórek po lisy. Przerażona postanowiła iść dalej, aż doszła do ściany z diabelskim symbolem. Zabrała jedną cegłówkę, odnajdując skrytkę, w której znajdowała się płyta z nagraniem Williego Cole’a. Zabrała ją i udała się do studia Berniego Reeda, któremu przekazała znalezisko. Poprosiła go o zbadanie płyty, prosząc, aby jej nie odsłuchiwał. Ona sama w tym czasie poszła porozmawiać z córką przez telefon. Ciekawość Berniego dała za wygraną i mężczyzna podłączył słuchawki, wsłuchując się w utwór. Nagle usłyszał dziwny dźwięk i uszy zaczęły mu zamarzać. Przerażony tym, co go spotkało, wbił sobie śrubokręt w szyję, zabijając się na miejscu.

W tym czasie Zed podjechała pod młyn, gdzie ze strzelbą przywitał ją Chas Chandler. Mężczyzna zabrał ją do środka, gdzie tymczasem John Constantine nago, umazany krwią uczył się jakiegoś zaklęcia. Po krótkim oprowadzeniu dziewczyny zespół spojrzał na krwawą mapę, która ukazała im Chicago. Jak się okazało, John dowiedział się o śmierci Berniego, która nie była normalna. Gdy Zed oddaliła się od mężczyzn, Constantine poprosił, aby Chas ją sprawdził, gdyż jest sprytna, lecz jej wciąż nie ufa. Niedługo po tym John z Martin udali się do Chicago, zostawiając Chandlera w Atlancie. Włamali się do kostnicy, gdzie egzorcysta za pomocą ręki chwały wskrzesił chwilowo martwe ciało zmarłego przyjaciela, który ostatkiem sił dał wskazówki Constantine’owi, mówiąc, iż uczynił mu to głos z winylowej płyty, a także wspomniał o „Moonrise”.

Idąc tym tropem, dwójka zrozumiała, że kolejnym ich przystankiem powinna być stara wytwórnia Moonrise Records, w której pracował kiedyś Bernie. Według odnalezionych informacji, jej właściciel, Marcus Mooney, nadal żył, więc postanowili go odwiedzić. Tym samym znaleźli się na oddziele pielęgniarskim Devonshire, gdzie za pomocą zaczarowanej karty zmusili pielęgniarkę do wpuszczenia do pokoju pacjenta. Tymczasem Jasmine Fell ukryła płytę u siebie w domu, kiedy to zobaczyła córkę. Dziewczynka przyznała matce, że nie może spać, gdyż śniło jej się, że ktoś chciał jej ją odebrać. Po chwili zobaczyła, jak półka z płytami zaczyna zamarzać, wskazując na nią Jasmine.

Many catch Marcus Mooney soul

Śmierć Marcusa Mooneya

Zed i John rozpoczęli rozmowę z Marcusem, który opowiedział im historię o Williem Cole’u, zaprzedaniu duszy Diabłu i winylowej płycie, którą ukrył. Wspomniał również, że jakiś czas temu odwiedził go detektyw wypytujący o to samo, a na kartce wyczytał nazwisko „Fell”. Nagle Marcus dostał ataku, a kiedy wszyscy wybiegli zawołać pielęgniarkę, czas się zatrzymał, czego jako jedyny nie dostrzegał Constantine. Nad łóżkiem umierającego producenta stał Manny, który zabrał jego duszę. Niedługo po tym, Zed i John włamali się do domu Fellów. Egzorcysta uważał, że za wszystkim stoi muzyk, Ian Fell, którego zaatakował i oskarżył o zabójstwo Berniego.

Po chwili pojawiła się uzbrojona Jasmine, która zdradziła, iż to ona jest związana z całym bałaganem. Opowiedziała o kontrakcie podpisanym z niejakim Antonem, który miał posłużyć jako ratunek dla męża umierającego 20 lat temu na raka. Wszystko się udało, lecz teraz ten sam handlarz duszy obiecał jej, że zwróci jej duszę w zamian za „diabelską płytę”. Constantine postanowił odwiedzić Antona, napotykając Papa Midnite’a, którego ludzie ogłuszyli egzorcystę. Gdy ten się obudził, był przywiązany do metalowej bramy, a wróg wstrzyknął mu środek przeciwkrzepliwy, po czym rozciął mu rękę. Uznał, że podąży jego tropem, ale nie zamierza go zabić i powróci do niego, gdyby podpowiedzi okazały się niesłuszne. Tymczasem na dom Fellów napadli ludzie Midnite’a, którzy zabrali płyty. Będąc jednak w samochodzie, dotknęli winylu i zaczęli wariować, uważając, że więcej ludzi musi jej wysłuchać.

Papa Midnite create voodo Constantine (2)

Voodoo Constantine’a

Tymczasem Zed zadzwoniła do Chasa, aby przyjechał z odsieczą. Sama podążyła tropem, udając się uratować Johna. Po niedługim czasie odnalazła go przy wysypisku, gdzie odgoniła od niego przybłędę, który próbował go zabić. Po przyjeździe Chandler, w trójkę szli tropem ofiar winylu, których było jeszcze więcej. Szansę na odbicie płyty zdobyli dopiero dzięki wizji Martin, która ujrzała białego tygrysa, wskazując tym samym na tutejszą stację radiową. Kiedy Zed i Chas starali się urwać sygnał nadawania, John postanowił zawalczyć z głównym problemem, dostając się ze słuchawkami do środka. Te jednak nie do końca podziałały, lecz na jego szczęście do budynku wtargnął Midnite, który zniszczył głośniki i zażądał od swoich ludzi płyty. Ci jednak nie zamierzali tego zrobić, a ową okazję wykorzystał Constantine, który zaklęciem wysłał winyl do Piekła, co zezłościło przestępcę. Nie zdążył się jednak zemścić, gdyż egzorcysta uciekł. Zaraz po tym drużyna wróciła się po Antona, którego przyprowadziła do domu Fellów. Zmusiła go do zjedzenia kontraktu, co było równoznaczne z cofnięciem jego warunków i przywróceniem zdrowia Jasmine i powrotem choroby Iana. Po tym wszystkim zespół wrócił do Atlanty, gdzie znalazł chwilę na odpoczynek.

Obsada Edytuj

Ścieżka dźwiękowa Edytuj

 • „Reaper Man” – Martin Yarbrough
  Dźwięk wydawany przez diabelski winyl.
 • „I Wanna Be Sedated” – Ramones
  Constantine nago ćwiczy zaklęcie, kiedy zauważają go Chas i Zed.
  Ramones - I Wanna Be Sedated
 • „Anarchy In the U.K.” – Sex Pistols
  John biegnie do radiostacji, aby powstrzymać ludzi Papa Midnite przed włączeniem winyla.
  Sex Pistols - Anarchy In the U.K.

Ciekawostki Edytuj

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.