FANDOM


The Curse of the Earth Totem” – czterdziesty piąty odcinek serialu „Legends of Tomorrow”, który wchodzi w skład trzeciego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 26 lutego 2018 roku na kanale The CW. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

Kiedy Sara decyduje się na wydzielenie odrobiny czasu dla siebie, legendy próbują dowiedzieć się czegoś o dawno zaginionym totemie ziemi. Bez wiedzy kapitan zespół udaje się do 1717 roku w pogoni za zaginionym skarbem Czarnobrodego, ale cały plan wychodzi w stylu legend – niezbyt dobrze. W międzyczasie Ray czuje się winny przez coś, czego dokonał i próbuje się zrekompensować, co wpędza go w jeszcze większe kłopoty.

Obsada Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Oryginalny tytuł odcinka początkowo nosił nazwę „Daddy Dearest”, nawiązując do jednego z poprzednich odcinków serialu – „Daddy Darhkest”.
  • Oryginalny tytuł odcinka nawiązuje do filmu „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, pierwszej części popularnej serii filmów o piratach.
    • Cała fabuła epizodu skupia się na czasach, kiedy piraci szaleli po wodach.
    • Legendy próbując w barze wzbudzić uwagę na „Okrutną kapitan Jiwe”, mówią, że „martwi ludzie nie opowiadają”. Odnosi się to do tytułu piątej części serii „Piratów z Karaibów” – „Zemsty Salazara”.
    • Sam Czarnobrody jest głównym antagonistą czwartej części, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”.
  • Kiedy Rip pyta Wally'ego, czemu postanowił wybrać buddyjską wioskę jako strefę odpoczynku, bohater wyjaśnił, że przebywał tutaj ze względu na Dominica Torretto i jedną ze scen z filmu „Szybcy i wściekli”.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.