FANDOM


Granica między żalem, a poczuciem winy jest cienka... Czasami śmierć jest lepsza od agonii życia...
Tatsu Yamashiro, „Nocne miasto

Tatsu Yamashiro – żona Maseo Yamashiro, matka Akio Yamashiro i była mentorka Olivera Queena. Kiedy liga zabójców zamierzała zniszczyć Starling City, Tatsu dołączyła do drużyny Strzały i pomagała pod pseudonimem Katany.

Po pokonaniu Ra's al Ghula, Tatsu dołączyła do organizacji zakonu półksiężyca i obiecała strzec eliksir lotus przed ligą zabójców.

Osobowość Edytuj

Tatsu nienawidziła Olivera, czego przed nim nie ukrywała. Oświadczyła mu raz, że jedynym podziękowaniem od niego, jakie przyjmie, będzie dzień, w którym Oliver opuści dom jej rodziny i kompletnie się od niej odetnie. Nie wiedziała ona jednak, że mężczyzna został umieszczony w jej rodzinie, by ją chronić. Jej nastawienie do Queena zmieniło się, gdy zaoferował swoją pomoc w odnalezieniu Maseo, gdy ten nie wracał z misji przeciw Triadzie. Tak samo jak jej mąż, Tatsu była niezwykle troskliwa, próbując rodzinie zapewnić bezpieczeństwo.

Śmierć Akio zmieniła zarówno Maseo, jak i Tatsu. Aby walczyć z bólem, mężczyzna odciął się od żony i dołączył do ligi zabójców. Kobieta nie potrafiąc pomóc ukochanemu, zaczęła żyć w odosobnieniu i samotności. Kiedy nadszedł moment, w którym sprzymierzyła się z drużyną Strzały, doszło do pojedynku między nią a Maseo. Mężczyzna obezwładnił kobietę i przed zabiciem jej powiedział, aby przekazała synowi, jak bardzo go kocha. Tatsu w tym momencie przejrzała na oczy, że jej mąż nie jest sobą i przebiła mu bok kataną. Konając, Maseo przeprosił kobietę za swoje grzechy i podziękował jej za uwolnienie, co wywołało u niej wielka rozpacz.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

MaseoYamashiroFight

Katana podczas walki z mężem

 • Ekspert w walce wręcz – Tatsu jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać kilku członków ligi zabójców.
 • Ekspert w walce bronią – była matka potrafi obsługiwać większość broni białej, której najczęściej używa do walki. Jej ulubioną bronią jest katana, którą zraniła niejednego przeciwnika.
 • Kondycja fizyczna – Tatsu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
 • Medytacja – Tatsu umiała niezwykle korzystać z medytacji, która pomagała w dostrzeganiu informacji, które są przez mózg przeoczane.
 • Zdolności medyczne – Tatsu nie jeden raz pochwaliła się niezwykłymi zdolnościami medycznymi, które są o wiele wyższe od zdolności Johna Diggle'a.
 • Poliglotka – Tatsu potrafiła biegle posługiwać się kilkoma językami: chińskim, japońskim i angielskim.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Tatsu i jej rodzina musiała uciekać z Japonii, gdyż popadła w konflikt z wpływowymi ludźmi.

Mentorka Olivera Edytuj

TatsuYamashiroInHome

Zaniepokojona Tatsu dzwoni do męża

Gdy Oliver pojawił się w jej domu, ta od razu nastawiła się do niego wrogo. Próbowała zapobiegać jego kontaktom z Akio czy z nią samą, gdyż nie mogła go powstrzymać od rozmawiania z Maseo, bo tego wymagała Amanda Waller. Pomogła ona mu za pomocą medytacji wypełnić zadanie dla A.R.G.U.S.[1]

Jakiś czas później, Maseo długo nie wracał z pewnej misji, więc Tatsu zaczęła się martwić. Oliver zaproponował jej pomoc w odnalezieniu jej męża. Queen został złapany wtedy przez Triadę, ale Tatsu zdołała go uratować i dowiedziała się, że tego dnia zginęło trzech agentów A.R.G.U.S.. Obawiając się najgorszego, Tatsu powróciła do domu, gdzie czekał na nią Maseo[2].

MaseoYamashiroAndTatsuYamashiroMission

Tatsu i Maseo na misji

Pewnego dnia, gdy Maseo i Oliver przesłuchiwali członków Triady, Chien Na Wei włamała się do domu Tatsu, gdzie zaatakowała przebywającą tam rodzinę. Tatsu kazała synowi uciekać, a sama zaczęła walczyć z białowłosą kobietą, ostatecznie walkę przegrywając i zostając przez nią porwana. Maseo i Oliver udali się na spotkanie z Chien Na Wei, gdzie handlowali wirusem Omega dla odzyskania Tatsu. Amanda Waller wiedząc, że Yamashiro posunie się do tego kroku, zmieniła wirusa na fałszywą fiolkę. Gdy członkini Triady dowiedziała się o tym, rozpoczęła się walka. Agentom A.R.G.U.S.A udało się uciec i odnaleźć po drodze Tatsu. Rodzina agentów chcąc rozpocząć normalne życie została zaatakowana, a jedyną formą ucieczki było pozostawienie Akio z Oliverem. Gdy Queen ukrywał się z młodym chłopcem, napotkał Mei, która pozwoliła im się schronić. Gdy kobieta zauważyła na ciele Olivera tatuaż taki sam, jak miała jej siostra Shado zadzwoniła na policję. Zamiast niej pojawili się agenci, którzy przechwycili rozmowę i zaczęli ostrzeliwać dom. Z odsieczą pojawiła się Tatsu z mężem, którzy załatwili mężczyzn, po czym ukryli ciała. Aby ich nie odnaleziono, udali się w dalszą ucieczkę, dziękując Mei za schronienie[3].

Tatsu, Maseo, Akio i Oliver znaleźli schronienie u starej przyjaciółki. Tam ustalili, że Queen zabije Amandę Waller, a do siedziby agencji wejdzie za pomocą przepustki Yamashiro. Po powrocie mężczyzny okazało się, że Amanda była więziona przez generała, który zamierza użyć niebezpiecznych gazów. Wspólnie włamują się do laboratorium, z którego kradną kilka szczepionek. Tatsu nie pozwala, aby Oliver się dla nich poświęcił, dlatego decydują się mu pomóc w pokonaniu wroga[4].

MaseoYamashiroAndOliverQueenAndTatsuYamashiroInMission

Trio dyskretnie szpieguje wojsko

Trio obserwowało wojsko, które uzbroiło Alfę i Omegę w niebezpieczną broń biologiczną. Udali się w pościg za ciężarówką i po dłuższej walce zauważyli, że walizka była pusta. Tatsu zmusiła jednego z żołnierza do wyjawienie miejsca, w którym ukryto broń biologiczną. Mężczyzna powiedział, gdzie ją ukryto jednak na miejscu rozpoczęła się strzelanina. W walce fiolka z Alfą i Omegą rozbiła się, wypuszczając wirus w powietrze[5].

Katastrofa jaka się wydarzyła, zmusiła Maseo i Tatsu do powrotu do syna. Po drodze zauważają wojskową ciężarówkę, z której żołnierze dają szczepionki poszkodowanym. Trio szybko się domyśla, że jest to wirus, gdyż generał Shrieve nie chce, aby ktoś mu umknął. Pokonują wrogów i palą wszystkie próbki, po czym udają się do syna. Gdy doszli do domu, do rodziców podbiegł przestraszony Akio patrzący na martwą opiekunkę. Chcąc wykorzystać zamieszanie i uciec z miasta, drużyna ukradła samochód. W nim Tatsu zauważyła, jak młody chłopak zaczyna odczuwać skutki zarażenia wirusem[6].

MaseoYamashiroAndtatsuYamashiroLookIsDeadAkioYamashiro

Śmierć Akio na rękach rodziców

Drużyna udała się do pobliskiej zniszczonej apteki, aby uratować Akio. Maseo wpadł na pomysł, aby zabrać szczepionkę generałowi. Zdeterminowany mężczyzna przekonał Olivera, aby z nim poszedł i pozostawił Tatsu z synem. Kobieta przez cały czas próbowała ratować chłopca. Gdy mężczyźni przybyli z Shrieve'm i szczepionką, okazało się, że Akio zmarł. Rzekome lekarstwo tak naprawdę było insuliną, gdyż generał jest cukrzykiem. Przez zabranie go do swojej kryjówki zostali namierzeni przez wojsko, co zmusiło ich do poddania się[7].

Płacząc nad ciałem syna, Tatsu zaważyła, jak Oliver atakuje generała. Po krótkiej walce i pokonaniu kilku żołnierzy, trójka udała się do pobliskiego zaufanego człowieka i poprosili go o skremowanie ciała młodego chłopca. Mężczyzna umieścił prochy w trzech urnach, dając dwie z nich rodzicom. Trzecią Tatsu dała Queenowi, któremu oświadczyła, że był przyjacielem dla Akio. Gdy Maseo postanowił opuścić kobieta, ta udała się we własną podróż. Pożegnawszy się z Oliverem, odpłynęła do rodzinnego klasztoru[8].

Ponowna pomoc Edytuj

Maseo zabrał zwłoki Olivera, który zginął podczas pojedynku z Ra's al Ghulem, do Tatsu. Kobieta była jednym sposobem ratunku i ożywiła go nieznanym sposobem. Próbowała także przekonać męża do opuszczenia ligi zabójców i wznowienia ich związku, gdyż ona nadal darzyła go silnym uczuciem, lecz to się jej nie udało. Następnie pomogła Oliverowi powrócić do Starling City. Pomimo wielu prośbach mężczyzny dotyczących zamieszkania w Starling City, przyjaciółka z przeszłości postanawia zostać sama w swojej kryjówce[6].

MaseoYamashiroDead

Śmierć na rękach żony

Jako, że Ra's al Ghul zamierzał wypuścić Alfę i Omegę na Starling City, Oliver nakazał Malcolmowi zatrudnić Tatsu, która przekona drużynę Strzały do racji. Początkowo bohaterowie nie chcieli jej wierzyć, jednak zdecydowali się dołączyć do jej planu. Wojowniczka odwiedziła wcześniej Felicity, której odpowiedziała o swojej przeszłości. Słowa kobiety pobudziły w informatyczce wewnętrznego ducha i postanowiła się udać do Nanda Parbat z resztą. Gdy na miejscu zaatakowała ich liga zabójców, Yamashiro była zmuszona walczyć ze swoim mężem. Mężczyzna obezwładnił kobietę i przed zabiciem jej powiedział, aby przekazała synowi, jak bardzo go kocha. Tatsu w tym momencie przejrzała na oczy, że jej mąż nie jest sobą i przebiła mu bok kataną. Konając, Maseo przeprosił kobietę za swoje grzechy i podziękował jej za uwolnienie, co wywołało u niej wielka rozpacz. Gdy zostali zamknięci przez ligę, Tatsu jako jedyna została wyniesiona z celi, gdyż była zaszczepiona i broń biologiczna na nią by nie zadziałała[8].

Kilku członków ligi prowadziło Tatsu na pewną śmierć, jednak Flash ją uwolnił. Gdy kobieta spotkała Laurel wychodzącą z celi, odmówiła propozycję powrotu do Starling City. Zadecydowała, że po śmierci syna zaczęła żyć samotnie i tak chce to zakończyć. Po pożegnaniu się z Czarnym Kanarkiem, kobieta poszła w swoją stronę[8].

Tatsu pilnowała lotusa w Kyushu, kiedy za jej plecami pojawiła się Nyssa al Ghul. Rozpoczęły walkę swoimi ostrzami, jednak Córka Demona po chwili uznała, że są sobie równe i nie ma sensu walczyć, aż któraś padnie z wycieńczenia. Kobieta przestawiła wojowniczce dwie opcje: walczyć dalej albo wysłuchać co ma do powiedzenia w kwestii dotyczącej Olivera Queena[9].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Tatsu Yamashiro znana była jako Katana, która posiadała niezwykłe umiejętności waleczne. Będąc nastolatką, dwaj bracia – Maseo i Takeo zakochali się w niej. Dziewczyna lubiąc obu chłopaków, wybrała pierwszego z nich, co spowodowało dołączenie drugiego do Yakuzy.
 • Początkowo tę rolę miała otrzymać Devon Aoki, lecz ostatecznie Tatsu została zagrana przez Rilę Fukushimę.

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Wyciszenie” wyemitowany 8 października 2014 roku.
 2. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Napiąć łuk” wyemitowany 19 listopada 2014 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Wspinaczka” wyemitowany 10 grudnia 2014 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Osamotniona” wyemitowany 21 stycznia 2015 roku.
 5. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Nocne miasto” wyemitowany 28 stycznia 2015 roku.
 6. 6,0 6,1 Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Powrót” wyemitowany 18 lutego 2015 roku.
 7. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Oto twój miecz” wyemitowany 6 maja 2015 roku.
 8. 8,0 8,1 8,2 Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Nazywam się Oliver Queen” wyemitowany 13 maja 2015 roku.
 9. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zrzucone okowy” wyemitowany 3 lutego 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.