FANDOM


Talia al Ghul – członkini ligi zabójców, córka Ra's al Ghula, a także przyrodnia siostra Nyssy al Ghul. W Rosji poznała Olivera Queena, którego zaczęła szkolić, ucząc mężczyznę, jak wykorzystać drzemiącą w nim agresywną bestię, tworząc tym samym z niego Kaptura. Kiedy kilka lat później dowiedziała się, że mężczyzna stoi za zamordowaniem jej ojca, postanowiła pomścić jego imię mimo słabych relacji. Dołączyła do drużyny Prometeusza, z którą zamierzała wykończyć Queena. Podczas wykonywania dopracowanego planu złamania Olivera wraz z resztą zespołu, ładunki C4 porozmieszczane po całej wyspie zostały aktywowane przed tym, jak wszyscy zdążyli ją opuścić, prawdopodobnie zabijając Talię.

Osobowość Edytuj

Talia jest inteligentną, spokojną, cichą, szlachetną i cierpliwą kobietą, przejawiającą się w wielu momentach niezwykłą zaradnością. Rzadko daje upust emocją, co nauczyło ją doświadczenie w byciu wyrafinowanym zabójcą. Pozwala to jej być jednocześnie zimnym, okrutnym i bezwzględnym przeciwnikiem, jeśli wymaga tego sytuacja. W dzieciństwie słuchała każdego polecenia ojca, przynosząc mu tym samym szacunek i chlubę. Kiedy dorosła oddaliła się od niego i założyła własny klasztor, gdzie „wytwarzała” wojowników. Kilka lat później poznała Olivera Queena, z którego zrobiła wojownika doskonałego, Kaptura.

Talia posiada wielką rządzę zemsty, mając urazę do Queena za zabicie jej ojca i dołączając do drużyny Prometeusza, aby pomścić rodzica. Mimo swoich pierwotnych idei o uczynieniu świata lepszym miejscem kobieta błyskawicznie zmieniła postrzeganie wszystkiego, co osiągnęła, przez zupełne zaślepienie zemstą.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Talia al Ghul use bow

Zdolności łucznicze Talii

 • Ekspert w walce wręcz – Talia jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać wielu przeciwników jednocześnie.
 • Kondycja fizyczna – Talia przez kilka lat spędzonych w Nanda Parbat nabrała kondycji. Regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
 • Zdolności łucznicze – największą zdolnością Talii, jest niezwykła umiejętność posługiwania się łukiem. Potrafi oddać strzał z niesamowitą dokładnością i szybkością, nawet gdy jest w ruchu.
 • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobyła podczas wykonywania mordów, Talia stała się genialnym taktykiem.
 • Zdolności medyczne – będąc w lidze zabójców, Talia nauczył się wielu rzeczy, które nie jeden raz uratowały jej życie.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Talia przechodziła z Ra's al Ghulem przez salę treningową, na której odbywał się trening członków ligi zabójców. Mężczyzna nakazał wojowniczce nazywanej Ta-Er Al-Safar zaprzestać treningu i podejść do niego, po czym powiedział kobiecie, że to ona będzie uczyła Talię walczyć[1].

Żywot w Rosji Edytuj

Talia al Ghul meet Oliver Queen (1)

Spotkanie z Queenem

Późnym 2012 rokiem, Talia udała się do Rosji, gdzie pokonała ludzi Ishmaela Gregora – pakhana mafii sołncewskiej, a następnie zeszła do piwnicy, gdzie obezwładniła jego samego. Po chwili schowała broń i przedstawiła się rannemu i osłabionemu Oliverowi[2].

Kiedy Oliver się obudził, Talia wyjaśniła mu, po co przybyła, wskazując na to, że Yao Fei był jej uczniem. Uznała jednak, że może mu pomóc osłabić Kovara zabójstwem Yurievicha. Wspólnie udali się w określone miejsce, gdzie pozbyli się mężczyzny i jego ludzi. Wtedy Talia zauważyła, że w Queenie jest bestia, którą mógłby wykorzystać. Dała mu łuk i przebranie sugerując, że może przelać tę bestię na kogoś innego, a dalej być sobą jako Oliver. Talia wraz z Queenem w stroju „potwora” udała się „zapolować” na pomniejszych rosyjskich gangsterów, chcąc przygotować mężczyznę na kolejny cel. Po powrocie do kryjówki pokazała mu akta niejakiego Hideo Yamane – człowieka z listy, którego narkotyki zażywała siostra mężczyzny, Thea. Kiedy Oliver zgodził się wyeliminować cel, swoim zabójstwem zaimponował Talii, która była pod wrażeniem postępów i zaczęła zauważać, że Queen wie, czym jest jego cel[3][4].

Przymierze z uczniem Edytuj

Talia say Oliver realn name Prometheus

Wyjawienie tożsamości Prometeusza

Około 2012 roku Talia poznała Adriana Chase'a, który zamierzał rozpocząć swoją krucjatę jako Prometeusz. Kobieta wyszkoliła go na wojownika doskonałego i pozwoliła mu działać[5]. W 2017 roku odwiedził ją w jej klasztorze Oliver, który dostrzegł powiązanie między nią a zabójcą z Star City. Talia pokazała Queenowi, że miała powód go szkolić i wiedziała o jego celu, lecz pozwoliła na to, gdyż mężczyzna tak jak jemu, zabił jej ojca. Kilka dni później Córka Demona zjawiła się w Star City, gdzie przerwała walkę byłych uczniów, ogłuszając Zieloną Strzałę usypiającą strzałą. Następnie został on związany, a gdy się obudził, Talia poprosiła Adriana, aby sprawił, że Oliver będzie cierpiał[6].

Drużyna Prometeusza realizując ostatni krok planu Chase'a dotyczącego złamania Queena, porwali jego przyjaciół i najbliższych i zabrali na Lian Yu[7]. Kobieta wraz z Evelyn pilnowały więźniów na wyspie z ukrycia i kiedy Oliver się ukazał, zaatakowały go. Przekupiły na swoją stronę Diggera Harknessa, po czym starali się uczynić to samo ze Sladem Wilsonem. Mężczyzna się zgodził i kazał dziewczynie przyłożyć broń do skroni Queena, co pozwoliło mu i łucznikowi na osłabienie dwóch przeciwników. Przestraszona Talia uciekła wraz z Diggerem, pozostawiając Sharp samą. Jakiś czas później w klasztorze kobieta natrafiła na Nyssę, z którą zaczęła walczyć. Podczas pojedynku kłóciły się o rodzinne sprawy i drogi, które obrały, co przyczyniło się do porażki Talii. Niedługo po tym, ładunki C4 porozmieszczane po całej wyspie zostają aktywowane i niszczą lokację, pozornie zabijając w wybuchu kobietę[8].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Pozostawieni

ArrowEdytuj

 1. Who Are You?
 2. Second Chances
 3. Bratva
 4. Checkmate
 5. Missing
 6. Lian Yu

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pozostawieni” wyemitowany 31 marca 2016 roku.
 2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Who Are You?” wyemitowany 25 stycznia 2017 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Second Chances” wyemitowany 1 lutego 2017 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Bratva” wyemitowany 8 lutego 2017 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „What We Leave Behind” wyemitowany 7 grudnia 2016 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Checkmate” wyemitowany 15 marca 2017 roku.
 7. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Missing” wyemitowany 17 maja 2017 roku.
 8. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lian Yu” wyemitowany 24 maja 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.