FANDOM


Wikipedia Ta strona zawiera treści z Wikipedii na licencji CC-BY-SA 3.0. Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

TV Puls – kanał telewizyjny, który rozpoczął emisję pierwszych sezonów serialów „Arrow” i „Flash” w Polsce.

Historia Edytuj

TV Puls jest stacją telewizyjną, znaną też jako Telewizja Puls, która zaczęła nadawać 18 marca 2001. Według własnych danych telewizja znajduje się w zasięgu ok. 29,3 mln Polaków. Pierwszy kanał telewizyjny, który zaczął nadawać wersję serialów „Arrow” i „Flash” z polskim lektorem.

Stacja TV Puls została uruchomiono na bazie dawnej Telewizji Niepokalanów. Spółką, która nadawała tą stację, początkowo była Telewizja Familijna S.A. 1 kwietnia 2003 spółka ta zakończyła nadawanie z powodów ekonomicznych. Ponownie zaczęła ją nadawać spółka Antena 1, a TV Puls otrzymała wsparcie finansowe od Zygmunta Solorz-Żaka i magnata mediowego Ruperta Murdocha oraz News Corporation, które w 2008 roku sprzedały swoje udziały. 19 lipca 2012 roku, stacja uruchomiła drugi kanał TV Puls 2, a w 2013 otrzymała Telekamerę 2013 w kategorii kanał lifestylowy. W 2014 roku TV Puls zaczął nadawanie w HD[1][2][3].

W 2008 telewizja wyemitowała kilka filmów, w których usunęła niektóre sceny. Władze TV Puls oświadczyły, iż usuwają sceny niezgodne z jej misją[4]. Twórcy filmów, powiadomieni przez dziennikarzy, byli oburzeni samowolnymi decyzjami stacji. Spór nie dotyczył samej akcji wycięcia scen, lecz braku uzyskania zgody autorów i poinformowania ich o planowanych zmianach. Żadna ze stron nie zdecydowała się na drogę sądową, a sama stacja przeprosiła twórców.

Przypisy Edytuj

  1. http://satkurier.pl/news/103950/209-rusza-tv-puls-hd.html
  2. http://media2.pl/media/113304-We-wrzesniu-ruszy-TV-Puls-HD.-Gdzie-bedzie-dostepny.html
  3. http://tvpuls.pl/aktualnosci/tv-puls-hd-juz-od-2-wrzesnia
  4. http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/129050,telewizja-wycina-erotyke-z-filmow.html

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.