Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

T-Sphere – wielofunkcyjne urządzenia stworzone przez Curtisa Holta specjalnie dla jego alter ego, mające pomóc mu w walce z przestępczością.

Wygląd[]

T-Sphery są srebrno metalowymi kulkami wielkości większej od dłoni, na których jest wyryta litera „T” odnosząca się do pseudonimu użytkownika – Mistera Terrifica.

Opis[]

Curtis Holt zaczął tworzyć T-Sphery, pracując w Palmer Technologies, gdzie miały one służyć za urządzenie do projektu „prototyp przyszłości”. Mężczyzna jednak nie zdążyłby skończyć urządzenia na czas, więc zajął się czymś innym, odrzucając urządzenie na półkę. Dopiero po kilku miesiącach współpracy z drużyną mścicieli jako Mister Terrific, Holt dzięki Rene zrozumiał, że może walczyć z przestępczością na taki sposób, w którym jest najlepszy. To popchnęło mężczyznę do skończenia projektu, którego zaczął używać w walce z wrogami.

T-Sphery są wielofunkcyjnymi urządzeniami, które spełniają wiele zadań. Mogą wybuchać, być wyrzucane w dal i wracać w to samo miejsce, czy służyć jako mały plantom pomagający w namierzaniu technologii. Możliwości urządzeń jest niezwykle wiele, gdyż Curtis nieustannie je modernizuje. Z czasem zdobyły możliwość lewitacji kilka metrów nad ziemią, a także zwiększoną wytrzymałość pozwalająca na przebicie się przez grube, betonowe ściany. Dodatkową zdolnością są sensory, które wykrywają między innymi częstotliwość rezonansową.

Znani użytkownicy[]

Byli użytkownicy[]

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, T-Sphery były nierozłącznym arsenałem Mistera Terrifica i przez cały czas unosiły się wokół niego. Posiadały wiele funkcji, dzięki czemu były niezastąpione na polu bitwy.
  • Curtis nazwał swoje T-Sphery „Kodo i Podo”, odnosząc się do dwóch złodziejskich fretek z filmu „Władca zwierząt”.