Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Szanghaj” – trzynasty rozdział komiksu „Arrow: Komiks”. Jego amerykańska premiera miała miejsce 2 stycznia 2013 roku.

O komiksie[]

Twórcy[]

  • Scenariusz: Andrew Kreisberg, Marc Guggenheim
  • Szkic: Pol Gas
  • Kolory: Ikari Studio (David Lopez & Santi Casas)
  • Litery: Wes Abbott
  • Okładka: Mitch Breitweiser, Elizabeth Breitweisere
  • Dyrektor artystyczny: nieznany
  • Poprawki: Alex Antone

Informacje[]

  • Ilość stron: 23 stron
  • Odpowiedni wiek: 12+ lat
  • Prawa autorskie: 2013 DC Comics.

Opis[]

Oliver udaje się do Chin w poszukiwaniu pewnego celu, ale znajduje się w niespodziewanej sytuacji.

Streszczenie[]

Poznanie małego chłopca

Będąc w Szanghaju, Kaptur zajął się Shenem Leiem, który to transportował do Starling City narkotyki. Łucznik wskazał, że jeśli ceni swoje życie, ma zaprzestać tej działalności, na co ten się zgodził. Zaraz po opuszczeniu budynku dostrzegł małego chłopca uciekającego przed dwójką policjantów. Ustał pomiędzy nimi a młodzieńcem, chcąc dowiedzieć się, co się stało. Mimo porozumiewania się za pomocą mandaryńskiego mężczyźni postanowili pozbyć się przebierańca. Ten jednak odpowiednio szybko zareagował i ogłuszył ich, po czym zwrócił się do chłopca, chcąc dowiedzieć się, czemu go ścigali. Młodzieniec uważał, że przysłał go ich bóg, lecz Kaptur temu zaprzeczył. Gdy chłopak się uspokoił, opowiedział o tym, jak policjanci znęcają się nad nimi, kiedy nie płacą im za ich „bezpieczeństwo”. Jak się okazało, ojciec młodzieńca nie mógł zapłacić, więc Strzała postanowił pomóc mieszkańcom i udał się z chłopcem do ich domu.

Na miejscu zastał wielu ubogich ludzi, kiedy to nagle do łucznika podbiegł ojciec młodzieńca. Agresywnie tłumaczył, że nikt im nie może pomóc i mimo próśb ojca, aby się uspokoił, ten wciąż był wrogo nastawiony do bohatera. Matka chłopca uznała jednak, że skoro jej syn mu zaufał, oni też mogą. Opowiedziała o sierżancie Gan Jaw-Longu, który terroryzuje ich od bardzo długiego czasu. Kontrolował obszar, w którym oni mieszkają i nigdy nikt nie zdobył się na odwagę, aby się mu przeciwstawić. Kaptur dowiedział się, gdzie aktualnie znajduje się mężczyzna i udał się do niego. Nagle zatrzymał go chłopiec, który wręczył łucznikowi złoty medalik ze smokiem, który miał go ochraniać.

Pożegnanie młodzieńca

Strzała pokonał kilkunastu policjantów, po czym wszedł do biura Longa. Po krótkiej walce z jego ludźmi, w kołczanie zabrakło strzał, a sam sierżant mierzył do łucznika z broni. Bohater zapytał, dlaczego człowiek jak on torturuje ludzi, lecz usłyszał w odpowiedzi tylko „bo mogę”. Kiedy Gan zapytał, dlaczego Kaptur im pomaga, ten równie oschle odpowiedział tak samo, po czym szybkim ruchem zerwał medali i przeciął nim szyję policjanta, pozwalając mu się wykrwawić na śmierć. Niedługo po tym wrócił do mieszkania ubogich, gdzie oznajmił, że to koniec ich męki. Chłopiec przytulił się do bohatera i podziękował mu. Łucznik wręczył mu grot strzały i powiedział, że musi pokazać innym siłę i odwagę oraz że nie musi dłużej się bać, nigdy więcej.

Obsada[]

Role główne

Role drugoplanowe

Galeria[]

Okładki[]

Zobacz też[]

Advertisement