Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Subject 9” – osiemdziesiąty trzeci odcinek serialu „Flash”, który wchodzi w skład czwartego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 27 lutego 2018 roku na kanale The CW, natomiast polska premiera odbyła się 10 sierpnia 2018 roku na kanale AXN.

Opis[]

Barry napotyka niezwykłą kobietę, której zdolności mogą pomóc w walce z Thinkerem. Ralph podejmuje ważną decyzję życiową po tym, jak dowiaduje się, że podobnie jak inni meta-ludzie z autobusu jest celem DeVoe – postanawia on, że nie chce być już dłużej superbohaterem, a jego jedynym zmartwieniem staje się sposób, jak ukryć się przed wrogiem. Tymczasem Harry oferuje Joemu pomoc.

Obsada[]

Role drugoplanowe

Ciekawostki[]

  • Pierwsza piosenka zagrana przez Izzy na odcinku nosi tytuł „Somethin' Bad” i jej autorkami są Miranda Lambert i Carrie Underwood.
  • Ralph sugeruje pseudonim „Soundwave” dla Izzy, lecz Cisco słusznie zauważa, że jest on zajęty przez Transformersa.
  • Na stronie Izzy jest wpis „sprawa z rozgwiazdą” w Blue Valley, co odnosi się do odcinka „Therefore I Am”, w którym Wally zdradził, iż walczył w tym mieście z rozgwiazdą z kosmosu, nawiązując do Starro.
  • Kiedy Ralph starał się przekonać Izzy do pozostania w S.T.A.R. Labs, ostrzegł ją przed windą, z której lubią wyskakiwać mordercze roboty. Tym samym odniósł się do Metallo, który zaatakował Supergirl podczas Kryzysu na Ziemi-X.
  • Ralph mówi Barry'emu, że „ten Turner nie potrzebuje Hoocha”, nawiązując do komedii detektywistycznej z 1989 roku „Turner i Hooch”.
  • Izzy mówi, że skrzypce pomogłyby tylko w walce z diabłem, nawiązując do piosenki „The Devil Went Down to Georgia”.
  • Słowa Cisco „kosmos, ostatnia granica” nawiązują do serii „Star Treka”.

Zobacz też[]

Advertisement