FANDOM


Stub Ta strona jest zaledwie zalążkiem artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go korzystając z odpowiedniego wzoru.

Star City, dawniej Starling City – miasto w Stanach Zjednoczonych, którego specjalnością jest biznes. Stanowi siedzibę takich korporacji jak Queen Consolidated, Palmer Technologies czy Merlyn Global Group. Mimo tego, że Starling City jest prosperującą metropolią, szerzy się tam ubóstwo, przestępczość oraz korupcja. Usytuowane jest 600 mil od Central City.

Po przejęciu Queen Consolidated przez Raya Palmera nazwa firmy została zmieniona na Palmer Technologies, a miasto zyskało nowy obiecujący przydomek „Star City”.

Historia Edytuj

Starlin City Night

Starling City nocą

Starling City zostało założone w 1910 roku i było niezwykle rozwiniętym miastem, którego specjalnością był biznes. Były w nim siedziby takich korporacji jak Queen Consolidated zarządzanej dawniej przez Roberta Queena, czy też Merlyn Global Group zarządzanej dawniej przez Malcolma Merlyna. Miasto było nękane przez korupcję na wszystkich poziomach społeczeństwa, a także występowała wysoka przestępczość z Triadą, Bratvą i rodziną Bertinellich na czele. Handel narkotykami był poważnym problemem dla Departamentu Policji od wielu lat, ale nie potrafiono sobie z nim poradzić. Dzięki temu, ludzie tacy jak Werner Zytle, Hrabia Vertigo i Webb mogli bezproblemowo rozwinąć swoją niebezpieczną działalność.

W 2008 roku, bokser Ted Grant rozpoczął swoją działalność jako mściciel, który walczył z przestępczością na biednej dzielnicy miasta – Glades. Wziął Isaaca Stanzlera na ucznia, dzięki czemu oboje zyskali niewielką uwagę mediów. Ich bohaterskie wyczyny zakończyły się wraz z pobiciem jednego przestępcy przez młodego pomocnika Teda na śmierć. Te wydarzenie spowodowało, że Grant wziął całą winę na siebie i trafił za to do więzienia.

Arro in roof bulid in Starling City

Strzała na dachu budynku

W 2012 roku, miliarder Oliver Queen powrócił do cywilizacji po pięciu latach spędzonych na odległej wyspie Lian Yu. Nakładając kaptur, stawał się mścicielem i wypełniał ostatnią wolę ojca – rozprawiał się z ludźmi, którzy zatruwają Starling City. Pierwsze miesiące działania Kaptura spowodowały obniżenie liczników przestępczości w mieście. Jakiś czas później do krucjaty mściciela dołaczyła Helena Bertinelli, która jako Łowczyni starała się zemścić na własnym ojcu. Udało jej się zniszczyć jego gigantyczne imperium, jednak nie doszło do jego zabójstwa.

Jakiś czas później okazało się, że organizacja Tempest składająca się z największych przedstawicieli miasta, miała plany dotyczące naprawy Glades. Malcolm Merlyn jako głowa całego ugrupowania uruchomił dwa generatory wstrząsów, w wyniku czego, większa część Glades została zniszczona, a śmierć poniosło 503 mieszkańców w tym Tommy Merlyn – syn Malcolma i najlepszy przyjaciel Olivera Queena. Starling City zaczęło porządnie podupadać, a wiele korporacji zostało zamkniętych bądź straciły swoje wpływy. Właśnie wtedy pojawił się nowy mściciel – Kanarek, za którego maską stała Sara Lance.

The Undertaking

Starling City po przedsięwzięciu

Po przedsięwzięciu, Sebastian Blood stał się burmistrzem upadłego miasta, a Kościół Krwi zyskał gigantyczny wpływ na rozwój i władzę Starling City. Sama korporacja należąca dawniej do rodziny Queenów została przejęta przez Isabel Rochev. Kiedy zaczęło się wydawać, że miasto ponownie się rozrasta i jest bezpieczne, nastąpiło oblężenie – armia żołnierzy ulepszonych przez cudowne lekarstwo zaatakowała. A.R.G.U.S. nie widząc ratunku zdecydował się wysłać drony niszczycielskie, które miały zniszczyć wszystko. Na szczęście, drużynie Strzały udało się pokonać organizację, jak armię. Niestety, kolejny atak miał znaczny wpływ na miasto i ludzie zaczęli się wyprowadzać, a biznes zaczął podupadać.

Kilka miesięcy po oblężeniu, w Starling City pojawił się kolejny mściciel nazywany Arsenałem. Pod maską łucznika skrywał się Roy Harper – dawny przestępca mieszkający w Glades, który chciał stać się kimś takim jak Kaptur. Miasto zaczęło szanować poczynania Strzały, a Quentin Lance został kapitanem Departamentu Policji i zaczął współpracować z mścicielami. W mieście zaczęli się pojawiać coraz to groźniejsi przestępcy, więc bohaterowie mieli więcej pracy. Po jakimś czasie, w nieznanych okolicznościach została zamordowana Sara Lance, a zrozpaczona jej śmiercią siostra – Laurel Lance, postanowiła stać się Czarnym Kanarkiem, aby oddać jej cześć. Chcąc odkryć tajemnicę tej zbrodni, Queen natyka się na ligę zabójców i odkrywa, że jego dawny wróg nadal żyje. Aby przeżyć, łączy z nim siły i pozwala swojemu zespołowi rozwijać się, tak jak on. Kiedy życie Theii jest zagrożone, Oliver jest zmuszony wyjawić jej swój sekret, aby tym samym nauczyć ją przetrwać. Ra's al Ghul zmusza Strzałę do współpracy, przez co mężczyzna musi poświęcić wiele ważnych rzeczy, aby jego rodzina i przyjaciele więcej nie cierpieli. Ostatecznie wspólnie z zespołem pokonują nieśmiertelnego wojownika i ratują Starling City przed skażeniem wirusem biologicznym.

Star City renamed in memory of Raymond Palmer

Narodziny Star City

Starling City traci Strzałę i Arsenała, jednak drużyna wciąż walczy z przestępczością mimo niechęci miasta do mścicieli. Thea Queen przybiera postać Pędziwiatra, aby uczcić swojego chłopaka, który poświęcił się dla brata. Natomiast John Diggle nakłada hełm Najemnika, aby nie być rozpoznawalnym podczas wykonywania misji. Na cześć uznanego za zmarłego Raya Palmera – naukowca, który w tajemnicy był Atomem, miasto zostaje przemianowane na Star City. Miasto jest atakowane przez „duchy”, zabójców dowodzonych przez Damiena Darhka. To zmusza Felicity Smoak i Olivera do powrotu, jednak tym razem jako Zielona Strzała.

Lokacje Edytuj

Publiczne lokacje Edytuj

Prywatne lokacje Edytuj

Mieszkańcy Edytuj

Byli mieszkańcy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. https://moviemaps.org/movies/n7
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.