Arrowwersum
Advertisement

Dotrzymam słowa! Odbiorę ci wszystko i wszystkich!

Slade Wilson, „Niemożliwy wybór

Slade Wilson (urodzony w 1968 roku) – były członek ASIS, który podczas jednej ze swoich misji, utknął z Billym na wyspie Lian Yu. Tam po pewnym czasie spotkał Olivera Queena, którego zaczął nauczać przetrwania i sztuk walki, zostając jego mentorem. Wspólnie stawili czoło Edwardowi Fyersowi, a także Anthony'emu Ivo, lecz przy tym zginęła Shado – ukochana mężczyzny. Kiedy dowiedział się, że jej śmierć była wyborem Queena, zaczął go nienawidzić i obiecał zemstę, rezygnując ze wspólnej ucieczki z wyspy. Był bardzo niebezpieczny, głównie przez mirakuru, które wstrzyknięto mu w krwiobieg, aby uratować przed śmiercią. W ostatecznym pojedynku na wyspie Oliver pozornie uśmiercił Slade'a wbijając mu w oko strzałę, tworząc tym samym Deathstroke'a.

Ten jednak powrócił po pięciu latach do Starling City i chcąc się zemścić na Queenie, zaczął wypełniać obietnicę daną chłopakowi podczas ostatniej rozmowy na Lian Yu. Tym samym zabił Moirę Queen – jego matkę, lecz ten czyn doprowadził tylko do jego upadku, gdyż mężczyzna niedługo po tym został wyleczony z działania mirakuru i dla bezpieczeństwa wylądował w celi A.R.G.U.S. na wyspie. W maju 2017 roku Oliver odwiedził Slade'a w celi i w zamian za informacje o jego synu – Joe, mężczyzna zgodził się pomóc byłemu przyjacielowi w walce z Prometeuszem.

Osobowość[]

Jako agent ASIS, Slade był zimnym człowiekiem, dbającym tylko o powodzenie misji, lecz wciąż zachowywał honor i moralność, które pokazywały tylko, jak bardzo troskliwą osobą jest najemnik. Ukazał to, wielokrotnie ratując samego Olivera, Shado czy nawet próbując odbić z rąk Fyersa Yao Feia. Wilson miał wielkie wyrzuty sumienia do Wintergreena, który był jego przyjacielem i go zdradził, przez co ostatecznie najemnik go zamordował. Po dłuższym czasie spędzonym na Lian Yu z Shado i Queenem Slade stał się bardziej otwartym człowiekiem i nauczył się ufać ludziom. Wojownik był realistą i nienawidził, kiedy plan nie szedł po jego myśli, a wszystkie problemy starał się rozwiązywać agresją oraz przemocą. Często używał sarkazmu, ukazując swoją cyniczną i twardą stronę. Potajemnie podkochiwał się w Shado, ale widząc, że ta woli Olivera dał sobie spokój.

Śmierć dziewczyny jednak nim wstrząsnęła, a w połączeniu ze wstrzykniętym mirakuru, Wilson był jeszcze bardziej agresywny oraz niebezpieczny. Obiecał tym samym zemścić się na człowieku, który sprawił mu ból. W końcu jednak dowiedział się, że Shado mogłaby dalej żyć, a jej śmierć jest tylko winą Olivera. Nie zważał na przeszkody i zniszczył braterską więź ich dawniej łączącą, czyniąc z siebie wrogów. Jako że nie udało mu się odegrać na rozbitku na wyspie, obiecał Queenowi, że zniszczy wszystko i wszystkich, na kim mu zależy. Jako że udało mu się przeżyć, udał się do Starling City, gdzie ukazał się jako wciąż agresywnego, ale inteligentniejszego, cierpliwego i kalkującego wroga. Czekał pięć lat, aby się zemścić i przez ten czas zyskał pewność siebie oraz swoich mocy, będąc pewnym, że zwycięży. Chcąc sprawić, aby upadek Olivera był bardziej widowiskowy, zgromadził sojuszników, ukazując tym samym nietolerancje na nieposłuszeństwo, porażkę i nielojalność. Potrafił likwidować swoich ludzi, będąc przy tym okrutnym, sadystycznym i bezwzględnym mordercą, gotowym zabić niewinnych ludzi. Emocje Slade poszerzały się wraz z halucynacjami, przez które widział Shado podpowiadającą mu, co ma robić. Niedługo po wyleczeniu z efektów mirakurum, Wilson wciąż żywił urazę do Queena i wciąż chciał go zabić.

Trzy lata później, w 2017 roku Slade ukazał zmianę i był gotowy pomóc Oliverowi, okazując w stosunku do niego szacunek i respekt. Pokazał także skruchę i zaczął obwiniać siebie o śmierć Shado, majac wyrzuty sumienia za to, co zrobił. Wiedząc, że Queen ma teraz syna i potrzebuje pomocy, postawił się na jego miejscu, a w zamian dostał informacje o własnym potomku. Mimo wielu okazji do zdradzenia łucznika i pozbyciu się jego najbliższych Wilson honorowo służył byłemu przyjacielowi. Kiedy Oliver kazał, aby Slade opuścił wyspę z jego przyjaciółmi, wojownik początkowo nie chciał się zgodzić, ukazując powrót moralności i lojalności. Wspiera też bohatera i mówi mu, że nie musi się obwiniać za śmierć ojca i dać sobie spokój z przeszłością, która wciąż go prześladuje.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności waleczne Slade'a

 • Ekspert w walce wręcz – Slade jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać wielu przeciwników w krótkim odstępie czasu.
 • Ekspert w walce bronią – Slade niejednokrotnie pokazał, że potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – Slade przez kilka lat spędzonych na Lian Yu nabrał kondycji. Regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.
 • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobył podczas wykonywania misji w ASIS, Slade stał się genialnym taktykiem.
 • Zdolności medyczne – będąc w ASIS, Slade nauczył się wielu rzeczy, które nie jeden raz uratowały mu życie.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Slade ożenił się z Adeline, z którą wychowywał syna Joe'go[1]. Wciąż jednak pracował dla Australian Special Intelligence Service i wraz z Wintergreenem w 2004 roku został wysłany na misję dotyczącą odbicia Yao Feia – byłego chińskiego generała[2]. Wyśledził osobę, która mogła posiadać informacje o generale i w tym celu udał się z synem do Milford Sound na kemping. Po rozbiciu namiotu mężczyzna ugotował Joemu rybę, obserwując przy okazji z ukrycia innego agenta. Następnego dnia oboje spędzali czas, grając w football, kiedy obok ich obozu przeszedł inny mężczyzna z rodziną. Slade poprosił go o zrobienie zdjęcia z synem, po dowiedział się, że ma na imię Darryl, lecz w praktyce był on obserwowanym obiektem przez Wilsona. Kilka godzin później Slade ponownie przygotował Joemu rybę, którą ten zdecydowanie polubił. Nie chcąc wzbudzać podejrzeń, stwierdził, iż musi iść do łazienki, w rzeczywistości ubrał strój agenta i postanowił zapolować na Xien Minga, od którego dowiedział się, że Yao Fei został zesłany na wyspę Lian Yu. Po ukończeniu zadania Wilson zamordował agenta ministerstwa obrony Chin, a niedługo po tym wrócił z synem do domu[3].

Wraz ze zdobytymi informacjami Slade z Billym wyruszył na wyspę, lecz ich samolot został zestrzelony. Cudem udało im się przeżyć i gdy doszli do siebie, spotkali niejakiego Edwarda Fyersa, który zaproponował im współpracę. Ku zdziwieniu Wilsona, Billy przyjął ofertę, a Slade za jej odrzucenie stał się jego więźniem na pół roku, póki to Yao Fei go nie uwolnił. Obydwoje schronili się we wraku samolotu na wyspie, gdzie planowali wspólnie uciec za pomocą samolotu, który robił regularne dostawy. Na ich nieszczęście, mężczyźni zostali rozdzieleni, nim zdążyli wypełnić swój plan[2].

Walka u boku Queena[]

Spotkanie robitka

Sześć miesięcy później Slade pojmał Olivera Queena, który rozbił się na Lian Yu. Oliver wyjaśnił mu, że Yao Fei go tu przysłał. Mężczyzna znokautował Olivera i wytłumaczył rozbitkowi, że potrzebuje innej osoby, aby ukończyć plan Yao Feia, dając do zrozumienia chłopakowi, że do niczego się nie nadaje. Mimo to Queen zdecydował zostać z poznanym wojownikiem w jego kryjówce, a przeszukując jego rzeczy, natknął się na maskę, która przypominała mu osobę go torturującą. Pomiędzy rozbitkami doszło do szarpaniny, podczas której Wilson wytłumaczył, że oboje używali tych masek podczas misji ASIS, opowiadając przy tym historię Wintergreena, który wystawił przyjaciela[1].

Przez kilka następnych dni, Oliver i Slade trenowali walkę. Młodzieniec zaczął się poddawać, a Wilson próbował go zmotywować do treningu na różne sposoby, ostrzegając go przed tym, że Fyers nie bierze jeńców. Wspólnie stworzyli plan ucieczki z wyspy i przedostali się na lotnisko, gdzie oczyścili wieżę kontrolną i oczekiwali na samolot z zapasami. By ten jednak wylądował, Slade musiał podać przez radio odzew, którym był cytat z „Odysei” – jedynej lektury szkolnej, którą przeczytał Oliver. Hasło podane przez Queena było prawidłowe i zadowolony z postępów Wilson obiecał kompanowi, że oboje wrócą bezpieczni do domu, lecz wpierw naślą nalot na obóz Fyersa. Oliver szybko przypomniał Slade'owi, że ten obiecał uratować Yao Feia, lecz gdy wojownik odmówił, Queen postanowił sam wybrać się do obozu wroga, by uratować przyjaciela. Na miejscu okazało się, że Yao nie chce uciec, bo ktoś go tu zatrzymuje, lecz chwilę później do namiotu wszedł Fyers. Żołnierz, wiedząc, że nie może wydać rozbitka, ogłuszył go i przyznał dowódcy, że go złapał[2].

Slade i Oliver atakują lotnisko

Oliver ponownie był zmuszony do walki w kręgu, lecz tym razem miał walczyć z Billym Wintergreenem. Queen przegrywał to starcie, lecz wszyscy zostali rozproszeni pobliskim wybuchem, więc rozbitek skrył się i obserwował walkę pomiędzy Billym i Sladem, który wrócił go uratować. Starcie wygrał Wilson, który zamordował swojego byłego przyjaciela. Chwilę później, Fyers postrzelił Slade'a, więc Oliver wziął leżący obok karabin i odpowiedział ogniem[2]. Tym natarciem obu udało się uciec i ponownie ukryć w kryjówce, w której Queen wyjął z przyjaciela naboje, a następnie w celu odkażenia rany, udał się po zioła, którymi niekiedy leczył go Fei. Udał się po nie do jaskini, a gdy wrócił, uzdrowił Wilsona, opowiadając mu o człowieku, którego spotkał i który próbował go przekonać, że jest więźniem Fyersa[4].

Kiedy tylko Slade odzyskał siły, zauważył młodzieńca próbującego naprawić stare radio. Po kilku dniach udało mu się je uruchomić, lecz mogli dzięki niemu tylko odbierać komunikaty, a nie je nadawać. Z wiadomości usłyszeli, że Fyers oczekuje na maszynę zwaną „Scyllą” – rosyjską wyrzutnią rakiet, która może śledzić 100 celów i zestrzelić 12 z nich. Wojownik zaczął myśleć, że właściciel potężnej broni chce rozpocząć wojnę. Ostatecznie zdecydowali się na wysadzenie wyrzutni rakiet i zajęli się tym według planu Olivera, który polegał na zebraniu wszystkich strażników machiny w jednym miejscu. Gdy podkładali ładunki, Queen znalazł mniej destruktywne wyjście, a mianowicie wyjął płytkę kontrolną z obwodów maszyny, bez której wyrzutnia nie zadziała. Wilson ucieszył się, gdyż ta płytka mogła być ich „dźwignią negocjacyjną”, a skoro to był plan rozbitka, Slade pozwolił mu zająć się negocjacjami z Fyersem[5].

Ucieczka od Fyersa

Zgodnie z negocjacjami doszło do spotkania Olivera i Slade'a z Fyersem oraz jego najemnikami. Rozpoczęła się kolejna tura negocjacji, gdzie Queen przedstawił swoje warunki – płytka została ukryta, a jej położenie zostanie zdradzone Fyersowi z poziomu łodzi, którą ma im załatwić szef najemników, a wspomniana wcześniej łódź ma ich zabrać do domu[6]. Wtedy Fyers złożył kontrpropozycję, którą była tajemnicza dziewczyna, której życie zależało od decyzji rozbitka. Jak się okazało, była to córka Yao Feia, która przybyła na wyspę w poszukiwaniu ojca. Slade wycelował w Fyersa swoim pistoletem i rozkazał mu puścić dziewczynę wolno, lecz Edward rozkazał ją zabić. Ta jednak nie zamierzała skończyć i zaczęła walczyć, a z pomocą dwójki wojowników rozpoczęli ucieczkę. Podczas niej, ranny Yao Fei oznajmił Oliverowi, że jedynie ich spowalnia i rozkazał zabrać Shado w bezpieczne miejsce, a go zostawić. Gdy dotarli na miejsce, odkryli, że płytka zniknęła. Wtedy Shado podsunęła im plan, by jako „dźwignię negocjacyjną” zastosować wiedzę o zamiarach Fyersa, gdyż ona właśnie tę wiedzę posiadała[7].

Kilka miesięcy później, Oliver wyraźnie podszkolił się w walce, a także związał się z Shado, ku niezadowoleniu Slade'a. Czujniki, które grupa ukradła z obozu Fyersa, wykrył zbliżających się uzbrojonych ludzi. Szybko udali się na konfrontację z nimi, a w pewnym momencie Shado oddzieliła się od grupy, by zagwarantować Slade'owi i Oliverowi przewagę. Szybko została porwana, a Wilson i Queen udali się na poszukiwania. Znaleźli ją przetrzymywaną przez grupę żołnierzy, którzy chcieli odnaleźć pewne groby na tej wyspie i zamierzali się od niej dowiedzieć, gdzie się te znajdują. Queen widząc, że jeden z żołnierzy grozi Shado, wybiegł z ukrycia i zaatakował przeciwnika, ostatecznie go zabijając[8].

Śmierć ukochanej Shado[]

Rozmowa o załamaniu Olivera

Chwilę po dokonaniu morderstwa, zszokowany Oliver zaczął patrzeć na swoje ręce, na których miał krew swojej ofiary. Tymczasem Slade i Shado odkryli mapę, która była podejrzanie podobna do tej, którą dostał Wilson od ASIS, gdy agencja wysyłała go na wyspę. Po chwili najemnik, widząc stan młodzieńca, poprosił Shado, aby z nim porozmawiała. Dziewczyna zmyła z twarzy przyjaciela krew i wytłumaczyła mu, że pozostał sobą, argumentując swą wypowiedź informacjami o tym, iż w każdym człowieku jest trochę zła i trochę dobra, a cała ta rozmowa ta doprowadziła do pocałunku. Slade zazdrosny o kobietę oznajmił Oliverowi, że wyspa go zmieniła, a jego uczucia do Shado wkrótce go zgubią. Grupa wkrótce natknęła się na pozostałości po japońskich żołnierzach, których szkielety były zdeformowane[9].

Jedne ze zwłok zostało zabrane do kryjówki Slade'a, Shado i Olivera, gdzie Wilson narzekał na to, iż studiują kościotrupa, zamiast szukać ludzi odpowiedzialnych za wcześniejsze porwanie córki Yao Feia. Po namowach udał się z Oliverem na zwiady[9]. Podczas wspinaczki, Slade dał wykład przyjacielowi o tym, iż ten powinien unikać związków, gdyż troska może doprowadzić do jego śmierci. Po chwili pod Wilsonem zarwał się brzeg, a Queen go złapał, podsumowując swój czyn tym, iż gdyby się o niego nie troszczył, ten by teraz zginął. Podczas zwiadu zauważyli, że pewien statek wystrzelił w kierunku ich kryjówki rakiety. Uświadomili sobie, że została tam Shado i pobiegli na miejsce, gdzie ogłuszył ich wybuch. Oliver został porwany, natomiast Slade i Shado udało się ukryć[10].

Pogrzeb Shado

Eksplozja znacznie zraniła połowę twarzy Wilsona, który poważnie ranny poszukiwał na zbombardowanej wsypie schronienia. Na szczęście odnalazła go Shado, która próbowała zająć się raną mężczyzny. Najemnik kazał jej uciekać, lecz ta nie zamierzała zostawić przyjaciela samego[11]. Kobieta przez kilka dni opiekowała się Slade'm, kiedy to ich kryjówkę zaatakował odpowiedzialny za porwanie Queena, Anthony Ivo. Dwójce udało się ukryć i odbić Olivera i Sarę, po czym utrzymać dystans od wroga. Łucznikowi przypomniała się surowica, o której mówił naukowiec i która mogłaby pomóc Wilsonowi[12]. Po odnalezieniu łodzi podwodnej Shado dała wpierw mężczyźnie środek uspokajający, a następnie wstrzyknęła mu mirakuru, pozornie doprowadzając mężczyznę do śmierci. Po kilkunastu minutach Wilson złapał oddech i się przebudził, biegnąc za docierającymi do niego głosami przyjaciół. Na miejscu zobaczył wojowników, których dzięki niezwykłej sile z łatwością pokonał, a następnie chwycił martwe ciało Shado, obiecując jej, że osoba za to odpowiedzialna będzie cierpieć[13].

Trójka przyjaciół pochowała Shado obok grobu Roberta Queena. Podczas pochówku, Slade wręczył Oliverowi kaptur kobiety, uznając, że ta by tego chciała. Niedługo po tym Wilson starał się zmobilizować zespół do zabicia Ivo, uważając jednocześnie Sarę za wtykę naukowca. W złości mężczyzna zaczyna atakować Olivera, lecz zostaje ogłuszony przez pannę Lance gałęzią z drzewa. Gdy się budzi, zabiera pozostałe fiolki z serum i kieruje się w stronę wyrzutni rakiet Fyersa, którą ustawia na Amazo[14]. Przed tym czynem powstrzymują go Oliver i Sara, który przypominają, jak ważnymi osobami dla niego byli Shado i Joe. Załamany Wilson usiadł na ziemi i próbował pojąć, co się stało, kiedy to Oliver obiecał mu, że nie zrezygnuje z przyjaciela i wkrótce zabiorą się za szturm na statek. Przez kolejne dni trójka obserwowała frachtowiec, dopóki nie usłyszeli lecącego samolotu. Starali się zwrócić na siebie uwagę, lecz maszyna została zestrzelona, a pilot zmarł przed tym, jak Oliver i Slade zdążyli przynieść medykamenty. We wraku odnaleźli jednak spadochron, który uznali za przydatny w zdobyciu celu[15][16].

Slade torturuje Olivera

Slade obserwował trening Olivera i był pod wrażeniem jego postępów. Zgodził się z przyjacielem, że powinni spalić resztę serum przed atakiem na frachtowiec. Przygotowując się do przejęcia statku, Wilson przeprosił Queena za wyrządzone krzywdy i zaznaczył, że ponownie czuje między nimi braterską więź. Podstępem dostają się na pojazd i Slade mówi przyjaciołom, że sam zamierza dopaść Ivo. Podczas walki z ludźmi naukowca, mężczyzna podsłuchuje rozmowę jego z Oliverem, dowiadując się, że to przez decyzję rozbitka zginęła Shado. Rozzłoszczony najemnik atakuje przyjaciela, a po chwili ogłasza się nowym kapitanem statku. Wilson zamyka chłopaka w celi i obiecuje mu, że sprawi, iż będzie cierpiał w ten sam sposób[17].

Slade przez kolejne dni torturuje Olivera na frachtowcu, a jego załoga w tym czasie naprawia pojazd. Po chwili donoszą mu wiadomość, że nie są w stanie naprawić silników. Wilson kontaktuje się więc przez krótkofalówkę z Sarą i domaga się Hendricka Von Arnima – inżyniera, który uciekł podczas oblężenia statku. Kilka godzin później, Slade tatuuj Olivera takim samym tatuażem, jaki posiadała Shado, aby przypomnieć mu o jego błędzie[18]. Tortury przerywa panna Lance, która poinformowała o warunkach wymiany. Najemnik odstawił na wyspę Queena i Ivo w zamian za inżyniera potajemnie zaopatrzonego w materiały wybuchowe. Po powrocie na statek mężczyzna dowiaduje się o podstępie i pozbywa się zagrożenia, chcąc jeszcze bardziej odegrać się na Oliverze i Sarze, ale pojawiają się halucynacje Shado, która mówi, aby pozostawił ich na wyspie na zawsze. Jakiś czas później jeden z ludzi Wilsona porywa Lance i zamyka ją w celi, a na odsiecz przychodzi Oliver, który zamierza odnaleźć lekarstwo na mirakuru i uwolnić przyjaciółkę[19][20][21].

Śmierć Wilsona na Amazo

Mając obu wrogów w garści, Wilson nałożył maskę i zamierzał ich zabić, do czego przekonywała go halucynacja Shado. Nagle we frachtowiec uderzyła torpeda, rozdzielając statek na dwie części, niszcząc przy tym pozostałe zapasy serum. W złości Slade rzuca się na Sarę, którą próbuje utopić i mu się to udaje. Wściekły Oliver pełen gniewu zaczyna walczyć z najemnikiem, lecz przegrywa. Kiedy miał wykończyć chłopaka, spada na niego sufit, tworząc pułapkę. Oliver zamiast wyleczyć mężczyznę, postanowił go zabić i strzela mu strzałą w oko, pozornie go zabijając. Statek zaczął tonąć, a Queen zostaje uratowany przed utonięciem przez A.R.G.U.S.[22]

Slade był uważany za zmarłego, lecz naprawdę przeżył atak walkę z Queenem i poważnie ranny podpłynął z powrotem na brzeg Lian Yu, mając rozciętą skórę do samych kości przez skały na dnie oceanu. Mirakuru wyleczyło wszystko w krótkim czasie z wyjątkiem oka, w które Oliver wbił Wilsonowi strzałę[19].

Powrót z Lian Yu[]

Profil Deathstroke'a

Po powrocie do cywilizacji, Wilson planował zapomnieć o wydarzeniach z wyspy i wrócić do syna oraz żony, ale przeżyte historie wciąż go nękały[19][23]. Slade udał się do Perth, gdzie odkrył, że mirakuru przestało działać i tylko szczątkowe elementy znajdują się w jego organizmie, więc postanowił kontynuować pracę dla ASIS i odnaleźć tym samym z pomocą ich bazy danych Olivera, aby się na nim zemścić. Przez cały ten czas ćwiczył z Diggerem Harknessem, ostatecznie odzyskując zdolności zdobyte przez mirakuru i pokonując przeciwnika[24].

Przełożeni Wilsona odkryli jednak, że używał on bazy danych ASIS do odnalezienia milionera. W tym czasie Slade z wiadomości dowiedział się o powrocie chłopaka do Starling City, kiedy do jego domu wparowali agenci. Najemnik wszystkich pozabijał, a podczas strzelaniny zginęła Adeline – jego żona. Wilson znacznie się tym nie przejął i rozpoczął planowanie i zbieranie sojuszników, aby dokonać swojej obietnicy. Jego osobą zainteresowała się agencja A.R.G.U.S., która okrzyknęła go pseudonimem Deathstroke'a. Organizacja nie była jednak świadoma, kto kryje się pod maską wojownika[24].

Wojna z Oliverem[]

Wyjawienie planu Sebastianowi

Kiedy Oliver działał w Starling City jako mściciel nazywany Kapturem i wyjechał z miasta po przedsięwzięciu[8], Slade zaczął realizować swój plan, który ostatecznie miał się skończyć na zniszczeniu miasta przez armię ludzi podobnych sobie. Usadowił swoją sojuszniczkę – Isabel Rochev w Queen Consolidated, której zadaniem było doprowadzenie Queena do bankructwa, utraty funduszy i klubu. Jednocześnie trenował kobietę i zrobił z niej niebezpieczną wojowniczkę nazywaną Ravagerem. Jego drugim sojusznikiem był Sebastian Blood, któremu Wilson zafundował kampanię na burmistrza miasta. Obiecał mu przejęcie miasta, lecz w rzeczywistości potrzebował go do innych rzeczy i tworzenia żołnierzy poprzez Kościół Krwi, a także zapobiegnięcia gwardii narodowej przed jakąkolwiek interwencją[8][25].

Po śmierci Cyrusa Golda i zniszczeniu serum, Sebastian zgłosił całe zajście Wilsonowi, który zamierzał mężczyźnie przekazać kolejną porcję krwi z mirakurum. Ostrzegł również Blooda, aby nie próbował sprzeciwiać się Strzale ponownie, gdyż on osobiście się nim zajmie. Zaciekawiony Sebastian zapytał, czy Slade wie, kto kryje się pod maską, lecz w odpowiedzi usłyszał tylko, że to jego przyjaciel i nie poprzestanie, póki nie zniszczy każdego, kogo on kocha i się troszczy, a na samym końcu przebije jego oko strzałą[26].

Konfrontacja z Sebastianem

Slade przyjechał do biura Sebastiana, w którym czytał akta morderstwa jego ojca i nakazał mu zająć się niewygodną prawniczką, Laurel Lance, której niemalże pozwolił zbliżyć się do ich planu. Po tym, jak kobieta współpracując ze Strzałą doprowadziła do śmierci skorumpowanego policjanta, grupa ochroniarzy na czele z Sebastianem odwiedziła Wilsona. Deathstroke zaatakował jako pierwszy, zabijając strażników i ostrzegając Blooda, że on będzie kolejny, jeśli ponownie go zawiedzie[14]. Po dowiedzeniu się, że Moira Queen również jest kandydatką na burmistrza, mężczyzna nakazał sojusznikowi, aby poważniej traktował kobietę i pomimo obietnic, że się nią zajmie, Slade zdecydował się sam przystąpić do akcji[27].

Slade osobiście spotkał się z Moirą w jej rezydencji, kiedy do domu powrócił Oliver. Chłopak był zaskoczony widokiem żywego Wilsona, a kobieta nie była świadoma relacji ich łączących[16]. Mężczyzna, starając się zachować pozory, udawał towarzyskiego człowieka i poprosił o oprowadzenie po domu, biernie i agresywnie ośmieszając Olivera. Do konwersacji dołączyła się Thea, co spodobało się Slad'eowi, który niespostrzeżenie podkładał w domu pluskwy i kamerki. Po krótkiej chwili do domu przyszła Sara oraz Roy, którzy w rzeczywistości zostali wezwani potajemnie przez Queena. Kiedy Harper przedstawia się, Slade zauważa, że ma mocny uścisk dłoni, rozpoznając go jako ofiarę mirakuru. Po oprowadzeniu Oliver proponuje Wilsonowi odprowadzenie do auta, spodziewając się interwencji Diggle'a, który został niespostrzeżenie ogłuszony przez Ravager. Kiedy milioner pyta byłego przyjaciela o intencje, ten szybko odpowiada mu o obietnicy, którą mu złożył jeszcze na wyspie, po czym odjeżdża. Po powrocie do kryjówki Wilson za pośrednictwem rozmieszczonych po rezydencji kamer obserwuje życie Queenów[17].

Śledzenie Olivera Queena

Deathstroke śledził przez kolejne dni Olivera, pozwalając mu się wielokrotnie zobaczyć. W pewnym momencie zostawił mu podartą maskę Billy'ego z wyspy, która miała oznaczać jego śmierć. Znacznie później Wilson zamordował Alexiego Leonova, który miał informacje o nim. Ciało pozostawił jednak na miejscu, aby nakierować Queen na właściwy tor[24][19].

Wilson obserwował Theę i kiedy ta zdenerwowana wracała ze swojego klubu do domu, mężczyzna zatrzymał samochód i zaoferował podwózkę[18]. W rzeczywistości jednak nie zamierzał jej odstawić do rezydencji, o czym dziewczyna szybko sobie zdała sprawę. Udało jej się uciec z pojazdu, ale złapał ją Brat Krwi. Slade więzi dziewczynę i nagrywa ją związaną oraz płaczącą, a film wysłał na debatę Moiry, zadając pisemne pytanie: „ile warte jest życie Theii Queen?”. Felicity zdołała jednak namierzyć wroga i wysłała do niego Olivera, Sarę i Roya, lecz ten nie zdradza miejsca przetrzymywania zakładniczki. Strzała nakazał Harperowi zadzwonić do detektywa, aby aresztował Slade'a, po czym wystrzeliwuje w kierunku wroga strzałę z jadem węża, przez którą ten stracił przytomność. Na posterunku okazało się jednak, że Wilson posiada alibi, w związku z czym zostaje uwolniony. Nim wyszedł, załamany Oliver wkradł się do pokoju i błagał go, aby powiedział mu, gdzie jest jego siostra, lecz Pike przerwał konwersację, przez co milioner nie otrzymał odpowiedzi. Drużyna starała się śledzić wroga, lecz udało mu się uciec, udając się ponownie do miejsca, gdzie przetrzymywał Theę. Odwiązał dziewczynę i powiedział, że jest wolna, zaznaczając, że musiał po prostu komuś coś udowodnić. Otworzył drzwi jako znak dobroci, lecz powiedział, że jeśli opuści go teraz, nigdy nie pozna sekretu brata. Zaciekawiona zatrzymała się, a Wilson przedstawił jej fakt, iż Oliver wiedział od początku, że jej ojcem biologicznym jest Malcolm Merlyn. Po tym przedstawieniu Deathstroke udał się na drugi koniec miasta, gdzie zaczął realizować kolejny etap swojego planu[19].

Upadek Queenów[]

Przejęcie transportu więźniów

Deathstroke zatrzymał transport więźniów, pozabijał strażników i uwolnił więźniów, oznajmiając, że ma dla nich wszystkich wspaniałą propozycję. Następnie spotyka się z Isabel i Sebastianem, który jest sfrustrowany wzrostem poparcia Moiry przez wyborców i obwinia o wszystko Wilsona, który według niego nie pomaga mu w osiągnięciu jego celu. Rochev informuje najemnika, że dział nauk stosowanych jest gotowy do produkcji serum, lecz niedługo po tym bohaterowie niszczą laboratoria. Zaskoczony tym wojownik odwiedził kryjówkę mścicieli, gdzie wszystkich dość szybko pokonał, po czym opuszcza lokację ze skradzionym kluczem dostępu. Następnie postanawia, że nadszedł czas odkrycia jeszcze jednej tajemnicy Queena i w tym celu odwiedza Laurel Lance, której mówi, że Oliver jest Strzałą, po czym spokojnie odchodzi[19].

Deathstroke użył klucza dostępu, aby dostać się do placówki S.T.A.R. Labs, z której zamierzał ukraść trasfuzor krwi, potrzebny mu do zbudowania armii. Po odnalezieniu maszyny, najemnik zabija strażnika, po czym zauważa dwóch naukowców – Caitlin Snow i Cisco Ramona. Rozpoczął się pościg, w którym przestępca miał wielką okazję do pozbycia się świadków, lecz został ogłuszony pistoletem Arthura Lighta. Wilson szybko jednak dochodzi do siebie i ucieka ze skradzionym urządzeniem. Niedługo później Slade porywa Roy'a Harpera i używa jego krwi jako epicentrum działania maszyny. Następnie wraz z Isabel czekał na przybycie bohaterów, a kiedy ci się stawili, najemnik wskazał łucznikowi, że nie boi się niczego, zważywszy na moc, jaką posiada. Przestępcy zostają ogłuszeni, a Harper odbity. Kiedy Wilson się budzi, zauważa martwą Isabel, więc wstrzykuje jej swoją krew, przywracając jej życie. Sama armia jest gotowa, gdyż krew Roya spełniła swój cel[25].

Zabójstwo Moiry Queen

Aby zapewnić Sebastianowi posadę burmistrza i złamać Olivera, Slade wjechał autem w limuzynę Queenów. Kiedy rodzina była nieprzytomna, związał chłopaka, a jego siostrę i matkę trzymał na muszce. Gdy tylko Oliver się przebudził, przypomniał sobie scenę, jak Ivo kazał mu wybierać między Shado a Sarą. Wilson stwierdził, że wie, jak to się potoczyło tylko dzięki Shado, wskazując na jej halucynację. Zaraz po tym nakazał chłopakowi wybierać, lecz Moira wstała i zrozpaczona oraz przerażona prosiła, aby dał jej dzieciom przeżyć, a zabił ją. Slade opowiada kobietom, dlaczego jedna z nich musi zginąć, odnosząc się do wyboru Queena z przeszłości. Następnie wojownik schował broń i powiedział, że Moira jest niezwykle odważna, szybkim ruchem wyciągając miecz i przebijając jej brzuch. Odchodząc, mężczyzna powiedział, że zanim zabije Olivera, musi zginąć jeszcze jedna osoba[28]. Po tych wydarzeniach Sebastian został burmistrzem, a Wilson zaczął z niego szydzić, przypominając mu, że wciąż dla niego pracuje[20].

Gdy armia Slade'a zaczęła niszczyć Starling City, Wilson obserwował wszystko z biurowca Queenów wraz z Isabel. Niedługo później Wilson dowiedział się, że bohaterowie zdołali opracować antidotum na mirakuru, które jechało do miasta prosto z Central City. Aby je zdobyć, Deathstroke wysłał jednego ze swoich żołnierzy, któremu udało się dopaść kuriera. Po tym wszystkim nakazał Ravager zabić Sebastiana za nieposłuszeństwo i stawianie się jego osobie, co ta uczyniła[21].

Ostateczna walka

Mściciele posiadając antidotum, zaczęli przygotowywać się do ostatniej walki z Sladem. W tym celu szturmowali biuro Blooda, pokonując wielu przestępców i niwelując ich moce. Deathstroke jednak wciąż nie był pewny, czy lek działa i wciąż uważał się za zwycięzcę. Na jego nieszczęście do walki dołączyła się liga zabójców pod przywództwem Nyssy al Ghul, którym udało się pokonać wielu żołnierzy Wilsona oraz Ravager. W tym czasie Strzała próbował zestrzelić Deathstroka strzałą z lekarstwem, ale mężczyzna był za bardzo opancerzony, aby antidotum zadziałało. Przestępca zbiegł więc i porwał Laurel Lance, chcąc zabić osobę, którą Oliver kocha. Zobaczył jednak na nagraniu, że chłopak wyznaje miłość Felicity, co go zdenerwowany. Zszokowany całym zajściem zdecydował się porwać również informatyczkę, o czym poinformował Queena, kiedy ten pokonał armię wroga. Gdy się zjawił, kazał mu ponownie wybierać, jak to robił między Sarą a Shado. Chłopak prosi, aby mężczyzna oszczędził obie i zagaduje go, dzięki czemu Felicity może bez problemu wstrzyknąć lek Slade'owi. Osłabiony starał się walczyć, lecz kazamaty zaczęły się zawalać, przygniatając wroga. Wilson błagał o śmierć, ale Oliver uznał, że mimo wyrządzonych krzywd, najemnik nie zasługuje na to, pozwalając chwilę później na aresztowanie go przez A.R.G.U.S.[22]

Oliver odwiedził kilka dni później Slade'a na Lian Yu w jego celi i rozmawiał z nim na temat tego, co zaszło. Wilson krzyczał na bohatera, że jest on mordercą, a w odpowiedzi usłyszał tylko, że gdyby nim był, go nie byłoby za kratkami. Kiedy Queen wychodził, Slade sarkastycznie wspomniał, że dotrzymuje swoich obietnic i zniszczy życie mściciela[22].

Okres zmian[]

Walka z Theą

Pod koniec 2014 roku, Slade otrzymał współwięźnia – starego znajomego, Diggera Harknessa[29]. Na początku 2015 roku, wypuścił go Malcolm Merlyn, który przekazał mu informacje, iż na wyspie znajduje się Queen wraz z siostrą. Najemnik zabrał strój jednego z ochroniarzy i postanowił odnaleźć byłego przyjaciela, co mu się udało. Znienacka ogłuszył rodzeństwo i zamknął je w swojej celi, a wychodząc, wspomniał, że zamierza zostawić ich na wyspie tak, jak oni zostawili jego. Zaczął się wyśmiewać z Olivera, po czym zwrócił się do Theii, mówiąc, iż jej brat zawsze będzie miał przed nią tajemnice. Queenom udało się jednak uwolnić i ścigali Wilsona, który próbował użyć samolotu do ucieczki. Najemnik jednak to przewidział i chwycił Theę, celując jej z broni w głowę. Zezłoszczonej i przestraszonej dziewczynie udało się jednak uwolnić, przejmując pistolet i grożąc Wilsonowi śmiercią. Oliver starał się ją przekonać, aby nie zabijała mężczyzny, lecz ta postanowił go dla bezpieczeństwa postrzelić w plecy, a następnie zabrała do celi. Queen zdecydował się pożegnać z wrogiem, lecz ten zaczął drwić z ludzi, który łucznik stracił [30].

Niedługo po tym efekt mirakuru zaczął zanikać, a Wilson odzyskał rozsądek i dawną osobowość, stając się ponownie spokojnym i cierpliwym wojownikiem. Przez kolejne dwa lata rozmyślał o swoich działaniach i krzywdach wyrządzonych innym, a także zrozumiał, że śmierć Shado była jego winą, wybaczając Queenowi. Bardzo żałował tego, co uczynił w przeszłości i postanowił wziąć za to pełnią odpowiedzialność[31].

Poszukiwania Prometeusza

W maju 2017 roku, celę Slade'a odwiedził Oliver, który poprosił go o pomoc w uratowaniu przyjaciół i pokonaniu drużyny wroga, która porwała jego syna[32]. Na zachętę wręczył mu informacje o jego synu i lokalizacji, w której się znajduje. Wilson postanowił pomóc, wyrażając zadowolenie z powrotu bohatera. Wspomniał też, że złość, nienawiść i agresja nim kierujące zniknęły, podobnie jak efekt mirakurum. Queen wręczył mu jego kostium i broń, a następnie wraz z Kapitanem Boomerangiem i Nyssą ruszyli w głąb wyspy. Niedługo po tym odnaleźli przyjaciół w klatkach, lecz chcąc ich uwolnić, zaatakowali ich talia i Evelyn, a sam Harkness okazał się być zdrajcą. Australijczyk zaproponował Wilsonowi dołączenie do niego, na co ten się pozornie zgodził, instruując Sharp, aby przyłożyła broń do głowy Queena. Tym samym stworzył okazję odzyskania przewagi i pozbycia się broni przeciwników. Zaskoczona Talia wraz z Harknessem zniknęła w kłębach dymu, pozostawiając Evelyn samą. Slade powiedział dziewczynie, aby na przyszłość wybierała lepiej sojuszników, na co tam mu odpowiedziała, że cały ten zabieg mógł być tylko częścią planu Prometeusza. Przeszukując dalej wyspę, Wilson powiedział Oliverowi, że powinien przestać się obwiniać za to, czego nie zrobił. Po odkryciu kryjówki wroga, najemnik pomógł Queenowi znaleźć pozostałych przyjaciół, udając zdrajcę i nokautując łucznika. Chwilę później natknął się na walczące siostry al Ghul, pomagając Nyssie pokonać Talię, po czym wspólnie dołączyli do Olivera. Po chwili zaatakowali ich wrogowie z Adrianem na czele, który wyznał, że zabił Wiliama tylko po to, aby bohater ten go zabił. W rzeczywistości jednak zabójcy udało się uciec, a Queen ruszył w pościg za nim, natomiast Deathstroke poprowadził drużynę do samolotu, gdzie okazało się, że pojazd jest popsuty. Jakby tego było mało, na wyspie znajdowało się mnóstwo ładunków wybuchowych, które zostały aktywowane, kiedy Chase popełnił samobójstwo, prawdopodobnie zabijając Wilsona[31].

Większości drużynie dzięki interwencji Slade'a udało się przeżyć, lecz po wybuchu mężczyzna ruszył w poszukiwania Theii. Po niedługim czasie spotkał Olivera, którego zaprowadził do ciała nieprzytomnej siostry. Nagle do mężczyzn podeszła ranna Samantha Clayton, która chciała się upewnić, czy William jest bezpieczny. Następnie poprosiła, aby Queen zajął się jej synem – był dla niego ojcem, po czym zmarła. Po pięciu miesiącach Wilson powrócił do Star City, odwiedzając Olivera w szpitalu przy łóżku Theii. Powiedział Queenowi, że cynk o jego synu się sprawdził i leci do Calgary. Dowiedziawszy się, że relacje między burmistrzem a jego synem nie są najlepsze, doradził mu, aby potrafił dokonać wyboru między tym, kim jest, a tym, kim ludzie chcą, aby był. Życzył mu powodzenia, po czym wyszedł[33].

Poszukiwania syna[]

Nylander wyjawia Wilsonowi prawdę

Slade poszukiwał syna w Calgary, ale zniknął. Zaczął więc poszukiwania w Ibizie, a następnie w Mombasie, odkrywając, że zmienił nazwisko i dołączył do ASIS, a kiedy jedna z misji w Kasnii nie wypaliła, lokali wsadzili go do więzienia, zmuszając go do odsiedzenia dożywocia[3]. Nie widząc innego rozwiązania, zadzwonił do Olivera[34]i spotkał się z nim w jego mieszkaniu, gdzie o wszystkim mu opowiedział. Nie oczekiwał od wojownika bycia Zieloną Strzałą, lecz pokazania się jako dyplomata. Dał mu wybór i nie musiał dołączać do jego misji, lecz ten zjawił się w wyznaczonym miejscu i czasie, ku jego zadowoleniu. Po przyleceniu do Kasnii mężczyźni mieli spotkać się z niejakim Nylanderem, byłym partnerem Wilsona, który posiadał informacje o jego synu. Zaraz po tym oboje wynajęli pokój w hotelu, gdzie omówili dalsze plany i to, jak Oliver dzięki podejściu dyplomatycznemu ma uwolnić Joego i zabrać go do Londynu. Wilson jednak nie zamierzał osobiście ingerować w ratowanie syna, bojąc się, że ten będzie widział w nim potwora. Po kilku godzinach Queen wrócił do hotelu, gdzie przekazał Sladeowi złe wieści – jego syn chciał powstrzymać bójkę w więzieniu i został zamordowany. Zdruzgotany i załamany wojownik udał się wraz z Oliverem do więzienia, chcąc zobaczyć ciało syna, lecz to było niemożliwe. Po mocnym nacisku na strażnika więzienia zdradził on, że Joe badał organizację Szakali, którzy porwali go, kiedy usłyszeli, gdzie ten się znajduje. Wszystko przez to, że posiadał wiele cennych informacji, które mogli wykorzystać do własnych celów. Wściekły Wilson powrócił do hotelu, gdzie się przebrał i analizował informacje zdobyte przez Felicity Smoak. Nie chcąc, aby Oliver się angażował w całą walkę, po kryjomu podał mu środek usypiający i sam wyruszył do kryjówki wroga, gdzie zaczął po kolei wszystkich mordować. Po niedługiej walce został otoczony i zrezygnował z dalszego rozlewu krwi, a na dodatek usłyszał Nylandera, którego się spodziewał. Zdawał sobie jednak sprawę, że ten jest za głupi, aby przewodzić taką organizacją. Zaproponował więc, że dołączy do ich „zespołu” w zamian za zwrócenie syna, lecz to nie było możliwe, bowiem Joe stał się ich szefem. Wilson nie mógł w to uwierzyć, dopóki nie go nie zobaczył z oddali[3].

Joe zgodził się przyjąć Slade do swojej organizacji, chcąc odbudować dawniej łączące ich relacje. Chłopak zdradził mu kolejny cel ataku Szakali i jako Deathstroke udał się z nimi na misję, gdzie ujrzał brutalność syna, który nie zamierzał nikogo oszczędzać. Cel został spełniony i najemnicy wrócili do bazy, gdzie Nylander odnalazł Olivera Queena. Joe dał ojcu możliwość spełnienia zostawionej milionerowi obietnicy jeszcze na Lian Yu i pozbycie się go raz na zawsze. Wilson był załamany, bowiem nie był pewny, co ma robić. Przygotował się do morderstwa, ale w rzeczywistości uwolnił przyjaciela, który to ogłuszył Joego, po czym wspólnie uciekli. Slade nie wiedział co robić i przyznał Oliverowi, że nie poznaje własnego syna, a jedyną możliwością, aby zakończyć jego męki, jest zamordowanie go. Queen próbował odwieźć od tego byłego najemnika, sugerując mu, że może jeszcze odbudować rodzinę. Wspólnie wyśledzili Szakali i kiedy Joe został sam, Wilson go zaatakował. Wywiązała się walka, w której chłopak zdradził, iż widział, jak jego ojciec morduje nawet podczas ich wspólnego biwaku. Jakby tego było mało, Slade dowiedział się, że posiada drugiego syna, Granta. To zaskoczyło wojownika i dało szansę Joemu na ucieczkę. Po wszystkim Wilson podziękował Oliverowi za pomoc, ponownie nazywając go przyjacielem i postanowił ruszyć w samotną podróż zjednoczenia swojej rodziny[23].

Występy[]

Arrow[]

 1. Zdrada
 2. Odyseja
 3. Złodziej zwany Dodgerem
 4. Na celowniku
 5. Powrót Łowczyni
 6. Zbawienie
 7. Niedokończone sprawy
 8. Zbrodniczy zamiar
 9. Mrok na skraju miasta
 10. Poświęcenie
 11. Miasto bohaterów
 12. Tożsamość
 13. Zepsute lalki
 14. Tygiel
 15. Wrogów trzymaj blisko
 16. Proces Moiry Queen
 17. Naukowiec
 18. Trzy duchy
 19. Promień rażenia
 20. Ślepy punkt
 21. Wstrząsy
 22. Potomstwo demonów
 23. Czas zgonu
 24. Obietnica
 25. Drużyna samobójców ”
 26. Drapieżne ptaki
 27. Deathstroke
 28. Człowiek w kapturze
 29. Pomroczność
 30. Triumf Blooda
 31. Ulice w ogniu
 32. Niemożliwy wybór
 33. Powrót
 34. Genesis
 35. Invasion!
 36. Missing
 37. Lian Yu
 38. Fallout
 39. Deathstroke Returns
 40. Promises Kept

Komiksy[]

Arrow: Komiks[]

 1. Wintergreen

Arrow: Sezon 2.5[]

 1. Return
 2. Haunted

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Slade Wilson był niepokonanym wojownikiem i niebezpiecznym najemnikiem, który niejednokrotnie mierzył się z Batmanem, Młodymi Tytanami czy Zieloną Strzałą. W rzeczywistości był amerykańskim żołnierzem działającym w australijskiej jednostce, który wiele w swoim życiu przeszedł i wybrał drogę bycia Deathstroke'a.
 • Slade wspominał, że Billy Wintergreen był ojcem chrzestnym jego syna.

Galeria[]

Koncepty[]

Grafiki promocyjne[]


Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zdrada” wyemitowany 6 lutego 2013 roku.
 2. 2,0 2,1 2,2 2,3 Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Odyseja” wyemitowany 13 lutego 2013 roku.
 3. 3,0 3,1 3,2 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Deathstroke Returns” wyemitowany 9 listopada 2017 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Złodziej zwany Dodgerem” wyemitowany 20 lutego 2013 roku.
 5. Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Na celowniku” wyemitowany 27 lutego 2013 roku.
 6. Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Powrót Łowczyni” wyemitowany 20 marca 2013 roku.
 7. Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zbawienie” wyemitowany 27 marca 2013 roku.
 8. 8,0 8,1 8,2 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Miasto bohaterów” wyemitowany 9 października 2013 roku.
 9. 9,0 9,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Tożsamość” wyemitowany 16 października 2013 roku.
 10. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zepsute lalki” wyemitowany 23 października 2013 roku.
 11. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Wrogów trzymaj blisko” wyemitowany 13 listopada 2013 roku.
 12. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Proces Moiry Queen” wyemitowany 20 listopada 2013 roku.
 13. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Naukowiec” wyemitowany 4 grudnia 2013 roku.
 14. 14,0 14,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Promień rażenia” wyemitowany 15 stycznia 2014 roku.
 15. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Wstrząsy” wyemitowany 29 stycznia 2014 roku.
 16. 16,0 16,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Czas zgonu” wyemitowany 26 lutego 2014 roku.
 17. 17,0 17,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Obietnica” wyemitowany 5 marca 2014 roku.
 18. 18,0 18,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Drapieżne ptaki” wyemitowany 26 marca 2014 roku.
 19. 19,0 19,1 19,2 19,3 19,4 19,5 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Deathstroke” wyemitowany 2 kwietnia 2014 roku.
 20. 20,0 20,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Triumf Blooda” wyemitowany 30 kwietnia 2014 roku.
 21. 21,0 21,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Ulice w ogniu” wyemitowany 7 maja 2014 roku.
 22. 22,0 22,1 22,2 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Niemożliwy wybór” wyemitowany 14 maja 2014 roku.
 23. 23,0 23,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Promises Kept” wyemitowany 16 listopada 2017 roku.
 24. 24,0 24,1 24,2 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Drużyna samobójców” wyemitowany 19 marca 2014 roku.
 25. 25,0 25,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Człowiek w kapturze” wyemitowany 16 kwietnia 2014 roku.
 26. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Trzy duchy” wyemitowany 11 grudnia 2013 roku.
 27. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Potomstwo demonów” wyemitowany 5 lutego 2014 roku.
 28. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Pomroczność” wyemitowany 23 kwietnia 2014 roku.
 29. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Dzielni i odważni” wyemitowany 3 grudnia 2014 roku.
 30. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Powrót” wyemitowany 18 lutego 2015 roku.
 31. 31,0 31,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lian Yu” wyemitowany 24 maja 2017 roku.
 32. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Missing” wyemitowany 17 maja 2017 roku.
 33. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fallout” wyemitowany 12 października 2017 roku.
 34. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Reversal” wyemitowany 3 listopada 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement