FANDOM


Myślałam, że jestem przeklęta. Ale teraz rozumiem, że mam dar.
Siobhan Smythe, „Propozycja pomocy

Siobhan Smythe – była asystentka Cat Grant, która została wyrzucona z CatCo Worldwide Media po tym, jak Kara Danvers wysłała do redakcji Daily Planet poufne informacje dotyczące Supergirl. Niedługo po tym odkryła, że nad jej rodziną ciąży klątwa, przez którą posiada nadludzkie zdolności i zaczęła nazywać się Silver Banshee.

Osobowość Edytuj

Siobhan była niemiłą kobietą, troszczącą się tylko o siebie i swoje własne sprawy. Inaczej jednak zachowywała się w stosunku do Winna, którego darzyła większym uczuciem i troską. Mimo to, kiedy odkryła swoje zdolności, za wszelką cenę chciała się zemścić na Karze, przez którą to została wyrzucona z CatCo Worldwide Media. Gdy dowiedziała się od ciotki, skąd pochodzą jej umiejętności, postanowiła zmienić podejście. Uwolniła niebezpieczną kobietę – Livewire, z którą ostatecznie połączyła siły. Kiedy podczas porwania Cat, Winn próbował ją przekonać, aby tego nie robiła, Siobhan całkowicie przestała go słuchać, chcąc osiągnąć tylko jedno – zemstę.

W głębi duszy Siobhan jest zagubioną osobą poszukującą szczęścia, wsparcia oraz miłości, której nigdy nie doświadczyła.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Silver Banshee and Livewire fight with Supergirl and Flash (5)

Dźwiękowy krzyk Silver Banshee

 • Zwiększona siła – Siobhan dzięki swoim nadludzkim genom posiada znacznie większą siłę od przeciętnego człowieka.
 • Zwiększona wytrzymałość – Siobhan dzięki swoim nadludzkim genom posiada znacznie większą wytrzymałość od przeciętnego człowieka.
 • Dźwiękowy krzyk – Siobhan potrafi emitować dźwięki o wysokiej amplitudzie. Fale generowanych dźwięków są wystarczająco silne, aby odrzucić przeciętnego człowieka, czy rozbić szkło lub beton. Przy odpowiednim skupieniu Siobhan może kierować dźwięki tylko w dany cel, nie tworząc szkód dla otoczenia i sojuszników.

Biografia Edytuj

Asystentka w CatCo Edytuj

Siobhan coffee rivalry in CatCo

Rywalizacja z Karą

Siobhan została zatrudniona przez Cat Grant jako druga asystentka, chcąc zdenerwować Karę za to, iż ta zraniła jej syna. W dodatku szefowa potrafiła poprawnie wymówić imię kobiety, a także zaczęła nazywać Danvers „asystentką #2”. Smythe chcąc zaimponować Cat, robiła wszystko szybciej i lepiej od Kary, co ją denerwowało. Przez kolejne godziny, oprócz wykonywania swoich obowiązków, Siobhan irytowała Winna oraz zaczęła podsłuchiwać cudze rozmowy, w tym rozmowę Jamesa i Lucy na temat D.E.O. Jakiś czas później, dziewczyna zaczęła pisać podczas pracy do Danvers, pytając ją, czy łączy ją coś z Olsenem i zadając mnóstwo innych osobistych pytań. Tym samym sprowokowała asystentkę do wydzierania się, przez co została skarcona przez panią Grant. Po kilku godzinach Kara zaczepiła Siobhan i powiedziała jej, że jej nie lubi. Ta odparła tylko, że nie potrzebuje przyjaciół, gdyż posiada ambicje zostania następną Cat Grant i nikt jej w tym nie przeszkodzi[1].

Siobhan zaczęła interesować się Winnem, lecz nie pokazywała mu tego. Informatyk starał się jej pomagać i przystosować do ludzi, lecz ta nie była skłonna mu nawet podziękować. Jakiś czas później dostała przesyłkę, którą postanowiła wręczyć osobiście Cat podczas telekonferencji, mimo ostrzeżeń Kary. Grant zezłościła się i nakazała otworzyć list Olsenowi, z którego wyciągnął list i pendrive'a. Cat odetchnęła, ale postanowiła nie zajmować się tą sprawą i nakazała Smythe włożyć dysk do mikrofalówki i usmażyć. Dziewczyna jednak postanowiła go zachować na wszelki wypadek i udała się wykonać telefon. Po tym czasie próbowała zrobić kopie dokumentów, ale nie wychodziło jej ze względu na przepełniającą ją złość spowodowaną faktem, iż jej ojciec został wymieniony przez Indigo jako członek sieci wyłudzaczy. Z odsieczą przybył Winn, który zaoferował pomoc. Informatyk przybliżył się do asystentki po tym, jak opowiedział jej o swoich problemach ze swoim ojcem. Kobieta postanowiła go pocałować i zaciągnęła go do windy, grożąc mu, że jeśli komuś coś powie, to zginie[2].

Winn and Siobhan talk about work

Rozmowa z Winnem

Siobhan kontynuowała swój romans z Winnem, zostając przyłapana przez Karę na igraszkach w schowku. Jakiś czas później, kobieta nagrała Supergirl, jak ta puściła przestępcę wolno, nie wiedząc, że ta była pod działaniem Czerwonego Kryptonitu. Kiedy Cat odmówiła opublikowania tego, Smythe zaczęła zastanawiać się nad przesłaniem materiału do Daily Planet, kierując swoje ambicje do Metropolis. Korzystając z nieuwagi asystentki, Kara znalazła taśmę i wydrukowała e-mail, który następnie pokazała pani Grant. Szefowa, dowiadując się o zdradzie Siobhan, wyrzuciła ją z CatCo, upewniając się, że żaden dziennikarz – w tym Perry White nigdy jej nie zatrudni[3].

Sfrustrowana Siobhan pozornym przekreśleniem swojej kariery medialnej, postanowiła zemścić się na Karze. Wstała wcześnie i udała się do CatCo, gdzie z komputera Kary wysłała jej nieprzyjemny e-mail do Cat. Następnego dnia, przekonana, że Danvers została wyrzucona, przybyła do firmy na wezwanie pani Grant. Kobieta jednak przeanalizowała wiadomość i zauważyła podobieństwo do innych dzieł pisany Smythe, ostrzegając ją, że zostanie aresztowana, jeśli jeszcze raz kiedykolwiek przekroczy próg CatCo. Tej samej nocy, załamana Siobhan zaczęła pić na dachu budynku, nie słuchać rad i ostrzeżeń Winna. Nagle jedna ze szpilek złamała się, a dziewczyna wypadła za krawędź dachu. Niespodziewanie, krzyk wytworzył fale dźwiękowe, które zamortyzowały upadek, wytwarzając w chodniku gigantyczną dziurę[4].

Narodziny demona Edytuj

Livewire and Silver Banshee defeated by heroes (3)

Przegrana z miastem

Siobhan została przetransportowana do siedziby D.E.O., po ostatnim wypadku, z którego wyszła bez szwanku poprzez swoje umiejętności. Wychodząc z tajnej bazy, próbował zatrzymać ją Winn Schott i dać jej do zrozumienia, że jest gotowy jej pomóc. Kobieta jednak nie słuchała jej, gdyż dziwne okrzyki i wizje przeszywały jej myśli. Jakiś czas później spacerując w National City wizje i dźwięki powróciły. Siobhan postanowiła udać się do CatCo Worldwide Media, gdzie zaatakowała Karę wyrzucając ją przez okno. Następnie odwiedziła swoją ciotkę, która opowiedziała jej o przodkach przeklętych przez Banshee. Jedynym sposobem na zatrzymanie tych „zdolności” jest zabicie osoby, która ją skrzywdziła. Poprzez te słowa Siobhan zrozumiała, że musi zabić Karę. Pamiętając o uwięzionej w D.E.O. Livewire, która chciała zabić Cat i Supergirl, Siobhan z bezpiecznej odległości, nie ujawniając się swoim okrzykiem, rozbiła celę przestępczyni, pozwalając jej uciec. Tym sposobem wróciła do National City do opuszczanego magazynu, w którym spotkała Siobhan Smythe. Kobieta przedstawiła się i oznajmiła, że pomogło uciec Leslie. Poinformowała ją, że mogą sobie wspólnie pomóc, gdyż mają podobne cele. Leslie zgodziła się, jednak wpierw ubrała inaczej Siobhan i nadała jej pseudonim Silver Banshee[5].

Kiedy Flash i Supergirl zaatakowali Livewire w magazynie, przestępczyni pochłonęła energię sprintera i szybko go ogłuszyła. Następnie przedstawiła Silver Banshee, która swoim dźwiękiem osłabiła bohaterkę. Herosi postanowili się wycofać, co spodobało się przestępczynią. Następnie obie udały się do CatCo Worldwide Media, skąd porwały Cat Grant. Po tym skontaktowali się z Dziewczyną ze Stali, którą wyzwali na pojedynek w parku decydujący o losie Cat. Oczekując na bohaterów, Livewire chciała zatrzymać serce swojej byłej szefowej, jednak dowiedziała się o dzieciach kobiety, przez co zaczęła mieć wyrzuty sumienia. Po przybyciu herosów rozpoczęła się walka, którą przestępczynie miały początkowo w kieszeni. Podczas bijatyki Leslie zauważyła lecący helikopter i się wściekła, chcąc go zniszczyć. Supergirl pozwoliła jednak przekierować atak na siebie, co całkowicie ją osłabiło. Zgromadzeni ludzie widząc zaistniałą sytuację, postawili się za bohaterką, co niezwykle zdziwiło Leslie. Kiedy była gotowa zabić ją, strażacy polali ją wodą, przez co poraziła samą siebie, jak i Silver Banshee. Następnie zostały aresztowane i zamknięte w celach ograniczających jej moce[5].

Występy Edytuj

SupergirlEdytuj

 1. Prawda i sprawiedliwość po amerykańsku
 2. Samotność
 3. Upadek
 4. Łowca ludzi
 5. Propozycja pomocy

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „SupergirlEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Pierwszy sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Prawda i sprawiedliwość po amerykańsku” wyemitowany 22 lutego 2016 roku.
 2. Pierwszy sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Samotność” wyemitowany 29 lutego 2016 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Upadek” wyemitowany 14 marca 2016 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Łowca ludzi” wyemitowany 21 marca 2016 roku.
 5. 5,0 5,1 Pierwszy sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Propozycja pomocy” wyemitowany 28 marca 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.