FANDOM


Sins of the Father” – szesnasty rozdział komiksu „Arrow: Komiks”. Jego amerykańska premiera miała miejsce 23 stycznia 2013 roku.

O komiksie Edytuj

Twórcy Edytuj

Informacje Edytuj

  • Ilość stron: 23 stron
  • Odpowiedni wiek: 12+ lat
  • Prawa autorskie: 2013 DC Comics.

Opis Edytuj

W celu pozbycia się wenezuelskiego kartelu narkotykowego z ulic Starling City, Strzała daje jednemu z jego członków szansę na odkupienie.

Streszczenie Edytuj

Raul spotyka Strzałę

Spotkanie mściciela

Helikopter z kilkoma gangsterami zbliżał się do Starling City. Jeden z nich dostrzegł zmęczenie Raula, co mu się nie podobało. Nie zamierzał bowiem ponownie kryć jego osoby przed szefem, lecz ich rozmowę przerwało lądowanie helikoptera. Mężczyźni uzbroili się i mieli kryć człowieka z walizką podczas transakcji między kartelami. Ich klient nie był zadowolony jednak z ponad półtora godzinnego spóźnienia, które było spowodowane podróżą obiektu transakcji, który pochodził aż z Caracas. Nagle pojawił się Strzała, który zaczął walczyć z przestępcami.

Gdy na polu walki pozostał tylko Raul, poprosił łucznika, aby nie robił mu krzywdy. Mściciel, widząc młody wiek chłopaka, postanowił się nad nim zlitować, ale chciał też wyciągnąć od niego informacje, strasząc go policją. Ten wskazał na starą fabrykę na obrzeżach miasta, do której postanowił zaprowadzić łucznika. Bohater do końca nie był pewien, czy można ufać chłopakowi, uważając, że tacy jak on doprowadzają miasto do ruiny. Raul opowiedział historię swojej rodziny i tego, jak został zmuszony do służenia w kartelu, zdradzając przy tym, że ma tylko siedemnaście lat. Mężczyźni umówili się, że pomogą sobie nawzajem, co pozwoli chłopakowi wrócić do rodziny. Ten jednak ogłuszył łucznika, korzystając z jego nieuwagi.

Raul opłakuje konającego ojca

Podarowanie szansy Raulowi

Gdy Strzała się obudził, zobaczył przed sobą szefa kartelu, który chciał odkryć tożsamość mściciela. Okazało się, że Raul oszukał bohatera i tak naprawdę współpracuje w kartelu z własnym ojcem. Kiedy ci odeszli nakazując pozbyć się „problemu”, łucznik uwolnił się i zaatakował strażników z zaskoczenia, przez co jeden z pocisków broni trafił ojca Raula. Strzała ustał nad opadającym z sił ciałem starca i jego synem, mówiąc, iż jego ojciec był taki sam, lecz osobowość i czyny ich rodziców nie kształtują ich samych. Zdziwiony chłopak zapytał, czy nie zostanie zabrany na policję, a w odpowiedzi usłyszał tylko o szansie, jaką bohater mu dał – szansie na naprawienie błędów ojca.

Obsada Edytuj

Role główne

Role drugoplanowe

Galeria Edytuj

Okładki Edytuj

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.