Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Nie, nie jestem Zieloną Strzałą...

Prometeusz, „Legacy

Simon Morrison (ur. w 1986 roku, zm. 17 maja 2017 roku) – znany jako Adrian Chase, były prokurator okręgowy Star City, współpracujący z burmistrzem miasta Oliverem Queenem, który w tajemnicy próbuował pozbyć się Zielonej Strzały za to, że ten w przeszłości zamordował jego ojca. W tym celu przybierał maskę mściciela i nazywał siebie Prometeuszem.

Morrison przez długi czas grał na psychice Olivera, starając się mu pokazać, że wszyscy wokół niego cierpią. Jednocześnie chciał zmusić mężczyznę do zabicia siebie, aby tym samym udowodnić mu i jego bliskim, że zabijanie ludzi z „listy” było tylko wymówką. Ostateczna konfrontacja odbyła się na Lian Yu, gdzie Simon zamierzał wszystko zakończyć wraz ze swoją drużyną. Plan jednak nie do końca się powiódł, lecz dał Queenowi ostateczny wybór, albo przyjaciele, albo syn. Oliver wybrał syna, nie spodziewając się kolejnego ruchu przestępcy, który strzelił sobie w głowę, doprowadzając tym samym do aktywowania ładunków C4 poukrywanych po całej wyspie.

Osobowość[]

Simon od początku okłamywał wszystkich i przedstawiał się jako Adrian Chase – miły, opiekuńczy i bezinteresowny człowiek, który dla Star City jest gotowy zrobić wszystko. Brał swoją pracę prokuratora okręgowego bardzo poważnie, lecz zdarzało mu się tracić nerwy i korzystać z ekstremalnych sposobów na osiągnięcie sprawiedliwości. Jego współpraca z Oliverem doprowadziła do tego, że nazwał go nie tylko swoim szefem, ale także przyjacielem. W rzeczywistości jednak Simon nienawidził Queena, gdyż ten zamordował jego ojca z zimną krwią, co skutkowało u niego chęcią zabicia burmistrza. Był o tyle sprytny, że ukrywał swoje motywy, aby nie zdradzić swojej sekretnej tożsamości, wiedząc tym samym o tożsamościach mścicieli z drużyny Zielonej Strzały.

Simon jest okrutnym, zimnym, sadystycznym, bezwzględnym i niestabilnym człowiekiem posiadającym nienawiść do Olivera tak wielką, że jest gotowy stanowić zagrożenie, a nawet zabijać tych, którzy zagrażają jego życiu. Wszystko przez to, że sam zamierzał zniszczyć Queena, co przekazał Tobiasowi chwilę przed jego zamordowaniem za wielokrotne atakowanie mężczyzny. Działania Simona często opierają się na podłożu psychologicznym, zaznaczając, iż przy burmistrzu giną ludzie – jego najbliżsi jak Shado, Tommy Merlyn, Moira Queen czy też Laurel Lance. Był do tego stopnia okrutny, że zabijał rodziny ludzi z „listy” tylko po to, aby wskazać miejsce spotkania, które przyszykował w ten sam sposób, jak wyglądało w noc śmierci jego ojca. Wystawił też mściciela na próbę, pozwalając mu zabić detektywa Malone, czy też dając mu się spotkać z Laurel z Ziemi-2. Celem Simona nie jest mimo wszystko zabicie Olivera, tylko spowodowanie, żeby cierpiał i uwierzył, że wszystko, czego się dotknie, umiera. Posunął się do tego stopnia, że zagroził jego wszystkim przyjaciołom oraz synowi i ostatecznie popełnił samobójstwo, chcąc udowodnić swoją rację.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności waleczne Prometeusza

 • Ekspert w walce wręcz – Simon jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby dotrzymać kroku Zielonej Strzale.
 • Ekspert w walce bronią – Simon potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – kilkuletni trening pod czujnym okiem Talii al Ghul spowodował, że Simon nabrał niezwykłej kondycji fizycznej.
 • Zdolności łucznicze – największą zdolnością Simona, jest niezwykła umiejętność posługiwania się łukiem. Potrafi oddać strzał z niesamowitą dokładnością i szybkością, nawet gdy jest w ruchu.
 • Znakomity taktyk – dzięki doświadczeniu, które zdobył, Simon stał się genialnym taktykiem. Zdolności te są tak doskonałe, że potrafi przewidzieć każdy ruch przeciwnika, dostosować się do każdej sytuacji i zaplanować najbardziej skomplikowany plan.
 • Ekspert podstępu – zdolności podstępu, kłamstwa i oszustwa przydają się Simonowi podczas prowadzenia podwójnego życia jako Adrian Chase.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Simon urodził się w 1986 roku ze związku Justina Claybourne'a i Amandy Morrison. Mieli trudne życie, ale układało im się[1].

W 2004 roku Simon spotkał Olivera, który z powodzeniem odbił mu dziewczynę[2]. Kilka lat później, w 2012 roku ojciec Morrisona został zamordowany przez nieuchwytnego mściciela Kaptura. Od tamtego czasu mężczyzna poszukiwał zemsty, zmieniając swoje imię na „Adrian Chase”[1][3]. Kiedy odnalazł cel, zaczął się uczyć o nim wszystkiego, aż w końcu odkrył tożsamość łucznika i obsesyjnie obserwował go przez kolejne 3 lata, podobnie jak jego sojuszników[1]. Wpadł również w posiadanie „listy” ojca, dowiadując się o jego powiązaniach z organizacją Tempest[4].

W 2015 roku po dowiedzeniu się wszystkiego o swoim celu Simon odnalazł Talię al Ghul – byłego mentora Queena, która nauczyła go walczyć podobnie jak członka ligi zabójców. Gdy dowiedziała się o celu swojego ucznia, nie powstrzymała go z tego względu, iż były milioner zamordował również jej ojca[5]. Po nauczeniu się wielu sztuk walki, Morrison uzbroił się w szeroki wachlarz broni, który tworzył głównie ze strzał Kaptura zdobytych przez Departament Policji w Starling City. Następnie przyszykował kostium i zaczął nazywać się Prometeuszem – mrocznym alter ego. Powróciwszy do Star City, Simon pod nazwiskiem Adriana Chase'a zaczął pełnić funkcję prokuratora okręgowego, a niedługo po tym ożenił się z Doris. Simon na tym nie kończył, gdyż wciąż starał się być na bieżąco tego, co dzieje się w drużynie mścicieli, dowiadując się tym samym o świadomości istnienie podróży w czasie i multiwersum, a także istnienia drużyny Flasha i drużyny legend[2].

Praca w ukryciu[]

Chwila przed zabójstwem

Kiedy porucznik Conahan wracał do domu z komisariatu, zauważył na dachu zakapturzoną postać. Po sylwetce stwierdził, iż jest nim Zielona Strzała i zapytał, w czym może pomóc. Łucznik jednak postrzelił policjanta i kiedy ten pokładał się z bólu, Prometeusz zeskoczył do niego, efektywnie wytrącając mu małym ostrzem pistolet z ręki. Kiedy mężczyzna próbował uciec, przestępca przebił mu nogę nożem, po czym odpowiedział, że nie jest Zieloną Strzałą i zamordował funkcjonariusza mieczem[6].

Kilka dni później, kiedy Tobias w nocy opuszczał klub XLR8, został zaatakowany przez Prometeusza, który zagroził gangsterowi, że jeśli jeszcze raz zbliży się do Zielonej Strzały, zginie, zaznaczając tym samym, że to on osobiście wykończy bohatera[7].

Współpraca z burmistrzem

Adrian jako nowy prokurator okręgowy Star City pracował nad sprawą przeciwko dilerowi narkotyku StardustDerekowi Sampsonowi. Sprawa szła po jego myśli, kiedy to mściciel w masce hokejowej wrzucił Dereka do nieznanej mieszaniny, przypuszczalnie go uśmiercając. Kiedy okazało się, że przestępca przeżył, Chase skontaktował się z Queenem, aby ten załatwił nakaz od sędzi Pittson. Podczas tej rozmowy, Adrian wspomniał, jak poznał Olivera, zaznaczając, że nie trzyma urazy za stare czasy. Kiedy nowej drużynie mścicieli udało się zatrzymać niezniszczalnego Sampsona, Adrian poinformował o tym Queena, zadowalając się z bohaterów tego miasta, którzy się nie poddają[2].

Adrian rozmawiał wraz z burmistrzem, jego zastępcą i siostrą odnośnie ostatnich działań Tobiasa Churcha i uchwyceniu jego człowieka – Sergio Espinosa. Oliver zdradził prokuratorowi, że nie będzie obecny przez kilka następnych dni z powodu choroby. Chase zdecydował więc, że paczkę, którą zdobyli od przestępcy, zaniosą do depozytu policyjnego wraz z Quentinem. Wieczorem podczas dostawy wszystko szło po ich myśli i zgodnie z planem do ostatniego momentu przypilnowali odłożenie przedmiotu na półki. Kiedy jednak chcieli odejść, ta zaczynała się dziwnie poruszać. Były kapitan policji zrozumiał, co się szykuje i chwycił Adrian, rzucając się z nim na ziemię i chroniąc ich obu przed urazami spowodowanymi wybuchem. Po chwili przez dziurę w ścianie wszedł Tobiasa Church ze swoimi ludźmi, którzy pozabierali broń z depozytu, a następnie wysadzili pomieszczenie. Dwójce udało się uciec, a rozwścieczony całym zajściem Adrian postanowił sam przesłuchać Sergio, lecz mimo gróźb ten się nie poddał. Church nagle ponownie zaatakował, chcąc odbić swojego człowieka, jednak próbowali przeszkodzić im w tym rekruci Zielonej Strzały. W czasie misji Wild Dog został porwany, a sam Sergio zdołał uciec. Kiedy Adrian później rozmawiał z Quentinem i Theą rozmyślał nad tym, czym staje się to miasto i zaczął postrzegać, że trzeba mu pomóc inaczej[8].

Dążenie do celu[]

Zabójstwo Charona

Prometeusz udał się zabić Tobiasa, po tym, jak ten porwał Wild Doga, prowokując mściciela do pojawienia się właśnie tam. Kiedy wystrzelił w kierunku przestępcy strzałę, ta została zatrzymana przez Scimitara – zabójcę i ochroniarza, przez którego Prometeusz dał Churchowi ostatnią szansę. Kiedy później Charon był transportowany do Iron Heights, mściciel zatrzymał kordon policyjny, wymordował policjantów, dostał się do ciężarówki i po dowiedzeniu się o tożsamości Zielonej Strzały, zamordował Tobiasa i opuścił powolnym krokiem miejsce boju[9].

Prometeusz włamał się do domu Gay Eked, którą zamordował mimo jej błagań i tłumaczeń, że jest samotną matką dwójki dzieci. Po tym wydarzeniu Adrian pojawił się na miejscu zbrodni wraz z policjantami. Nagle do pomieszczenia wszedł Zielona Strzała, więc Chase poprosił policjantów o wyjście. Wynikła z tego rozmowa między dwójką, podczas której prokurator okręgowy dowiedział się, że za wszystkim stoi niejaki Prometeusz. Łucznik obiecał, że go złapie, po czym uciekł. Jakiś czas później Adrian spotkał się w ratuszu z Oliverem, którego poinformował o wiadomościach Susan Williams mówiących o mordercy, który zabija w dziwny sposób swoje przypadkowe ofiary. W międzyczasie Chase jako Prometeusz zabił kolejną ofiarę, a tuż po tym miał zamordować maszynistę metra. Podczas osiągnięcia tego celu napotkał problem w postaci Artemis, która nie chciała dopuścić do tego incydentu. Mężczyzna okazał się być jednak silniejszy i powalił mścicielkę, po czym udał się w kierunku swojego celu. Wtedy to pokazał się Zielona Strzała, który wypłoszył wojownika. Kilka dni później, późnym wieczorem Prometeusz spotkał się z Artemis na dachu budynku. Kiedy dziewczyna się odwróciła, dumnie zdradziła, że upewniła się i nikt jej nie śledził[10].

Przesłuchiwanie Laury Buser

Kiedy członkini Spooky Crew, Laura Buser została złapana, trafiła do pokoju przesłuchań w policji, gdzie przesłuchiwał ją Adrian. Na swój dziwny sposób wymusił z kobiety informacje o miejscu pobytu Erica Dunna, po czym wyszedł z pomieszczenia. Queen był niezwykle zaskoczony sposobem wymuszenia tych informacji, a jednocześnie zły na to, że tajemniczy mściciel jako pierwszy odnajdzie ich cel[11].

Kiedy Prometeusz przygotowywał swoje bronie w kryjówce, Evelyn dostarczyła mu zdjęcia z adresami rekrutów drużyny mścicieli. Dzięki nim zabójca wyśledził Curtisa i kiedy ten opuścił ratusz, zaatakował go, odsyłając go do szpitala. Po tym wydarzeniu Adrian zaczepił Olivera i tłumaczył mu, że Zielona Strzała powinien zająć się zabójcą, tak jak swego czasu zajął się Damienem Darhkiem. To zaskoczyło burmistrza, lecz Chase tłumaczył swoje słowa faktem, że groźby już nie pomagają na takie osoby jak „rzucający shurikenami zabójca”. Podczas kolejnej konfrontacji Prometeusza z Zieloną Strzałą w Claybourne Pharmaceuticals, Artemis stanęła przeciwko bohaterom, skutecznie pozwalając sobie i swojemu nowemu przywódcy na ucieczkę. Gdy później w budynku zaczął kręcić się detektyw Malone, zabójca porwał go i ubrał w swój kostium, do którego przyczepił głośnik. Podczas kolejnego spotkania z mścicielem na dachu AK Desmond Group mężczyzna zdradził, że jest krewnym Justina Claybourne'a, którego Kaptur zamordował cztery lata temu. Wszystkie działania Prometeusza były kierowane zemstą, a łucznik, wiedząc, ile ten narobił szkód, postanowił pozbyć się przestępcy raz na zawsze. Kiedy tylko mógł oddać czysty strzał, wystrzelił trzy strzały prosto w serce, jednak nie zabił wroga a detektywa Malone, którego wcześniej Prometeusz ubrał w swój kostium. Za pomocą głośnika zaczął wyśmiewać się z bohatera, zaznaczając, że wszyscy wokół niego giną[1].

Tymczasowe wstrzymanie procesu

Adrian spotkał się z burmistrzem w ratuszu, gdzie Chase przedstawił Oliverowi, jak zmarł detektyw Malone. Po tej rozmowie Queen poprosił prokuratora o pomoc w wyciągnięciu Johna Diggle'a z więzienia i mimo początkowej niechęci, Adrian obiecał przyjrzeć się sprawie. Zgodnie z obietnicą Chase spotkał się z Johnem w więzieniu, gdzie dowiedział się o tym, że mężczyzna został wrobiony przez generała Walkera, który teraz planuje przenieść Diggle'a do innego więzienia, w którym nie przeżyje. Adrian próbował dogadać się z generałem, jednakże dostał tylko dwadzieścia cztery godziny, lecz wiedząc, że to nie wystarczy, postanowił zadziałać w inny sposób. Następnego dnia przed próbą wywiezienia Diggle'a spotkał się z nim w więzieniu i zaczął rozmowę o tym, jaką trudną sprawę wziął w ręce, sugerując tym samym to, że jest bezsilny. Po chwili szepnął niezauważenie, aby John go uderzył i pomimo początkowej niechęci, mężczyzna odegrał tę scenkę. Tym samym za pomocą paragrafu hrabstwa mówiącego, że prokurator stanowy może wyprzeć przeniesienie pod inną jurysdykcję, jeżeli podejrzany popełni drugie przestępstwo pod tą jurysdykcją, którym w tym przypadku było zaatakowanie urzędnika, Chase mógł zatrzymać Diggle'a w obecnym miejscu, ratując tymczasowo jego życie[12].

Prometeusz uwolnił Czarną Syrenę z celi w S.T.A.R. Labs i w zamian nakazał jej infiltrować drużynę mścicieli, wmawiając im, że jest ich Laurel i Sara przywróciła ją do życia za pomocą Waveridera. Podstęp jednak szybko wyszedł na jaw przez ostrożność Felicity, co zmusiło kobietę do ucieczki. Prometeusz był zawiedziony z postępów przestępczyni, jednakże kazał jej przejść do fazy drugiej. Laurel umówiła spotkanie z Zieloną Strzałą, wmawiając mu, że była do wszystkiego zmuszana, jednakże pozostała część zespołu odpowiednio zareagowała i pojmała kobietę, po czym zamknęła ją w celi w kryjówce. Mimo starań Laurel została szybko pokonana dzięki technologii Mister Terrifica, a następnie zamknięta w celi A.R.G.U.S.[13]

Przekazanie dobrych wiadomości

Adrian wraz z Oliverem odwiedzili Johna następnego dnia, kiedy Chase zdradził skazanemu, że dowiedział się, iż jest prowadzone śledztwo w sprawie generała Walkera. Niestety, wszystko jest utajnione i nie może zdobyć do dokumentów dostępu od razu, a uzyskanie podglądu może trwać nawet do kilku lat. Adrian obiecał się nie poddawać i szukał dalej, kiedy następnego dnia odwiedził Diggle'a z lepszymi wieściami. Otóż anonimowa osoba przesłała dowody obciążające Walkera, dzięki którym Johna można było wyciągnąć z więzienia. Dzień później Adrian uczestniczył w konferencji Queena, w którym burmistrz dziękował prokuratorowi za pomoc w uwolnieniu Johna. Zaraz po zebraniu, Chase'a zaczepiła Susan Williams, która bezskutecznie próbowała zachęcić mężczyznę do udziału w wywiadzie na temat ostatnich zajść w mieście[14].

Oliver i Quentin przedstawili Adrianowi nowego sekretarza zastępcy burmistrza – Rene Ramireza, kiedy Thea wróciła do ratusza. Po krótkiej rozmowie w budynku narodziła się strzelanina, w wyniku której ciężko rany Chase został przetransportowany do szpitala. Jakiś czas później na sali odwiedziła go żona, a zaraz po nim odwiedzili go przyjaciele. Mężczyzna chciał dorwać przestępcę, wychodząc ze szpitala, jednak współpracownicy wraz z Doris przekonali go do wypoczynku. Kiedy zamachowiec został złapany, odbył się wiec przed ratuszem upamiętniający zmarłych podczas ataku terrorystycznego[4].

Bliżej wyjawienia prawdy[]

Oglądanie złych wiadomości

Kiedy z autobusu więziennego uciekły China White, Kupidyn oraz Liza Warner i zaczęły siać spustoszenie w Star City, cały ratusz został ustawiony do pionu. W dodatku ACU skupiło się na próbach uchwycenia Zielonej Strzały, zamiast uciekinierek, chcąc zamknąć mściciela za zabójstwo detektywa Malone'a. Adrian wspólnie z Queenem prosił kapitana Pike'a o odpuszczenie łucznikowi, tłumacząc, co tam zaszło i sugerując się faktem, że mężczyzna będzie musiał z tym czynem żyć. Ostatecznie udało się przekonać kapitana do swoich racji, jednak to doprowadziło, że niedługo po schwytaniu uciekinierek, Bethany Snow poinformowała w wiadomościach o oszustwie, jakiego dokonał burmistrz z prokuratorem okręgowym, ukrywając sprawę śmierci detektywa[3].

Z powodu ostatnich wydarzeń, Adrian zaproponował, aby Queen zrzucił całą winę na niego, jednak burmistrz nie chciał się zgodzić, lecz poprosił mężczyznę o bycie jego prokuratorem podczas zebrania rady. Niedługo po nim Chase dowiedział się, że limuzynę Olivera zaatakował Vigilante, który zbiegł z miejsca wypadku. To tylko sprawiło, że prokurator był jeszcze bardziej przekonany tego, że winę powinien ponieść on albo sam detektyw Malone. Niedługo po tym Adrian w kostiumie Prometeusza spotkał się z niebezpiecznym mścicielem na dachu i ostrzegł go, że Queen należy do niego, po czym doszło do walki, którą Chase wygrał. Po wszystkim późnym wieczorem Adrian zatrzymał Susan Williams, z którą chciał porozmawiać, jednocześnie nie pozwalając jej wsiąść do samochodu i odjechać[15].

Ostatnia rozmowa z żoną

Adrian torturował Susan, którą więził w nieznanym miejscu. Kiedy Oliver wrócił z kilkudniowej wycieczki, poprosił Chase'a o pilną rozmowę, co świadczyło o tym, iż Queen zna już prawdę. Chwilę później, po spotkaniu rady Adrian udał się do swojego samochodu, gdzie zaatakował go Zielona Strzała. Wszystkie karty były wyłożone na stół i nikt z nich nie miał przed sobą nieznanej tajemnicy, jednak prokurator miał przewagę w postaci ukochanej dziennikarki Olivera, która umrze, jeśli on sam umrze. To doprowadziło do puszczenia wolno mężczyzny, który następnie poinformował policję, iż łucznik zaatakuje jego Doris Chase żonę we własnym domu, lecz ten mimo wszystko zdołał zbiec policjantom. Adrian wraz z burmistrzem zachowując pozory, zwołali konferencję, zaznaczając, aby Zielona Strzała sam się poddał, gdyż w przeciwnym razie wyda rozkaz rozstrzelania mściciela. Po tym wszystkim Chase śledził Olivera i dowiedział się, że wręczył on kapitanowi Pike'owi dowody w sprawie Prometeusza. To zmusiło mężczyznę do zaatakowania policjanta, co skutkowało zapadnięciem jego w śpiączkę. Podczas spotkania z Queenem w szpitalu Adrian ponownie pokazał, że jest krok przed łucznikiem. Tuż po tym rozpoczęła się rozgrywka w opuszczonym budynku, który miał namierzyć drużynę Zielonej Strzały do Prometeusza. Tam bohaterom udało się uwolnić Susan Williams, po czym łucznik skonfrontował się z zabójcą. Bohater miał jednak asa w rękawie, gdyż Spartan przyprowadził jego żonę. Wydawało się, że kobieta przekona mężczyznę do poddania się, jednak ten przytulił się do niej i ukradkiem wbił jej nóż motylkowy w brzuch, pozwalając jej kilka godzin później zginąć. Rozpoczęła się walka, podczas której Adrian zaznaczył, że nie zabije Queena, kiedy to pojawiła się Talia al Ghul, która z pomocą usypiającej strzałki ogłuszyła byłego ucznia. Kiedy ten się obudził związany, córka demona poprosiła, aby Oliver cierpiał. Na ten czas Chase powrócił do Departamentu Policji, gdzie uniemożliwił Quentinowi i Susan złożenie zeznań, sugerując, iż jest w żałobie po utracie żony. Zaznaczył też, że jego żonę zamordował łucznik, a Queena teraz nie można znaleźć, chcąc tym samym uświadomić im, że wszelkie działania w stronę policji mogą się źle skończyć[5].

Przez kolejne siedem dni od porwania, Adrian przetrzymywał Queena i torturował go, chcąc, aby ten wyjawił swój największy sekret. Podtapiając go, chciał pokazać, że strzała wystrzelona w serce jego ojca nie przyczyniła się do śmierci, lecz po jej wystrzeleniu mężczyzna wpadł do basenu, gdzie żył jeszcze przez 145 sekund starając się przeżyć, ostatecznie dusząc się pod wodą. Niedługo później Chase obwiesił celę Olivera zdjęciami osób z listy, które Kaptur zabił. Wciąż próbując osiągnąć swój cel, na przykładzie Cecila Adamsa próbował zmusić do tego swoją ofiarę. Queen nie zamierzał nic powiedzieć, nie do końca wiedząc, o co mu chodzi, za co oberwał on trzema strzałami wystrzelonymi w pierś. Zaraz po tym wyciągnął strzały z burmistrza, Chase zaczął grozić jego synowi, Williamowi Claytonowi, lecz to nie pomogło. W związku z tym postanowił wykorzystać Evelyn, którą wpuścił ją do celi burmistrza i nakazał jej odegrać rolę poszkodowanej, która została zraniona i przetrzymywana tak, jak on. Dał im jeden nóż i jedna osoba miała zginąć, lecz nikt tego nie zrobił. Simon postanowił więc udawać, że złamał dziewczynie kark, osiągając tym samym swój cel – przyznanie się do faktu, że sprawiedliwość przy zabijaniu ludzi z listy była tylko wymówką, a w rzeczywistości łucznik robił to, bo lubił zabijać. Po tym Evelyn wstała i wykazała, że jest jeszcze bardziej zażenowaną postawą mężczyzny i jego działaniami. Adrian był zadowolony, że udało mu się uzyskać prawdę, po czym palnikiem wypalił tatuaż mafii sołncewskiej na piersi Queena, obiecując, iż to koniec. Przy tych działaniach Oliver stracił przytomność, a gdy się obudził, był rozkuty, cela otwarta, a jego kostium leżał przy nim[16].

Zachęcenie do zabójstwa

Adrian odwiedził Queena w ratuszu, gdzie w jego biurze dał mu nóż, prowokując do zabicia go. Oliver jednak odmówił, zaznaczając, że to koniec, że Chase wygrał. Niedługo po tym, wieczorem Adrian podróżował samochodem pod ochroną policji, kiedy to zaatakowała go mafia sołncewska. Zgodnie z poleceniem funkcjonariusza, mężczyzna uciekł w krzaki, gdzie zaatakował go Mister Terrific, który ukradł mu urządzenie maskujące przed kamerami. W związku z tymi działaniami prokurator został objęty federalnym programem ochrony świadków. Ukrywany był w specjalnym budynku z dwójką agentów, którzy dostali wiadomość o tym, że Adrian jest Prometeuszem. Wiedząc, że zaraz przejdą do działania, Chase szybko ich zamordował i uciekł samochodem, mijając po drodze długi konwój policyjnych radiowozów[17].

Simon za pomocą EMP uwięził Olivera i Felicity w bunkrze, a sam w tym czasie udał się do Central City. Tam czekał na przystanku na autobus, z którego wyszedł William Clayton. Uczeń przedstawił się jako Matthew. Morrison powiedział, że wie o jego zmianie imienia i że zna jego mamę, co spowodowało, że chłopiec się zatrzymał[18].

Ostateczna bitwa[]

Adrian klęka przed łucznikiem

Adrian wysłał do biura Queena ciało Henry'ego Goodwina zabetonowanego w skrzyni. Tym samym starał się przekazać wiadomość, iż Robert Queen nie był taki święty i stoi za nieumyślnym morderstwem Goodwina. Niedługo po tym wręczył pewnemu prawnikowi nagranie, które miał wręczyć Oliverowi. W międzyczasie opracował plan, który po części miał wykonać zwolniony z więzienia Sampson. Chciał stworzyć pozory, że zamierza wypełnić plan ojca na szerszą skalę. Na swojej drodze spotkał jednak mścicieli i był zmuszony rozprawić się z Zieloną Strzałą. W trakcie walki łucznik rozproszył Chase'a, któremu powiedział, że chroni spuścizny ojca, a nie wie, że ten chciał się go pozbyć, gdyż odkrył jego chorobę. To doprowadziło do tego, że Adrian odłożył miecz i klęknął przed bohaterem, mówiąc, iż może go zabić. Zielona Strzała jednak znokautował przestępcę i dostarczył go do celi A.R.G.U.S., gdzie niedługo później mężczyzna oglądał przemowę burmistrza Star City[19].

Adrian przesiadywał w celi A.R.G.U.S., kiedy jego drużyna zaczęła porywać przyjaciół Queena. Rozwścieczony i załamany Oliver odwiedził Chase'a, który wyznał, że jeśli bohater chce zobaczyć swoich bliskich bezpiecznych, musi mu pomóc wydostać się z aresztu. Burmistrz się nie zgodził, lecz później ponownie odwiedził jego celę, aby osobiście przypilnować transport więźnia. Podczas wychodzenia z budynku Adrian powiedział, że mężczyzna zaraz otrzyma telefon. Zgodnie z tymi informacjami, po chwili do Queena zadzwonił telefon, na którym mężczyzna ujrzał Williama błagającego o pomoc. Załamany i zdruzgotany mężczyzna zaczął działać i ogłuszył wszystkich agentów z pomocą Czarnego Łucznika, pozwalając Adrianowi uciec helikopterem. Następnie przestępca wymienił pojazd na samolot i ze złapanymi przyjaciółmi Olivera i swoim zespołem udał się na Lian Yu, gdzie wyznał, że czekają tylko na jedną osobę[20].

Samobójstwo Adriana

Przez kolejne godziny Oliver poszukiwał Chase'a na wyspie, lecz mężczyzna ukazał mu się dopiero w klasztorze, gdzie rozpoczęła się pierwsza walka pomiędzy bohaterami a drużyną przestępców. Adrian przegrał walkę z Queenem, ale udało mu się uciec, po tym, jak burmistrz nie chciał się nakłonić do zamordowania zabójcy. Po kilku minutach łucznik odnajduje wroga na statku, który odpływa z wyspy, lecz Queenowi udaje się na niego dostać. W brutalnej walce przestępca wciąż nie chciał zdradzić bohaterowi, gdzie znajduje się William Clayton, lecz korzystając z chwili nieuwagi, wyciągnął młodzieńca z pomieszczenia na statku i przystawił mu do skroni pistolet. Tym samym kazał wybierać Oliverowi między synem a ludźmi na wyspie. Queen miał lepszy plan i postrzelił Adriana w nogę, doprowadzając do przejęcia Williama. Wykończony i ranny Chase uznał, że to koniec i nie uda mu się namówić mężczyzny do zabicia siebie. Mimo to uznał swoją porażkę za wygraną i po przyznaniu, że już zawsze będzie on samotny, wyciągnął pistolet i strzelił sobie w głowę. Tym samym doprowadził do aktywacji poukrywanych ładunków C4 na Lian Yu, przyczyniając się do jej zniszczenia[21].

Występy[]

Arrow[]

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Adrian Chase znany był jako Vigilante – superbohater i mściciel, posługujący się najróżniejszą bronią i różnymi sztukami walk w walce z przestępczością.

Galeria[]

Koncepty[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „What We Leave Behind” wyemitowany 7 grudnia 2016 roku.
 2. 2,0 2,1 2,2 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „A Matter of Trust” wyemitowany 19 października 2016 roku.
 3. 3,0 3,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Sin-Eater” wyemitowany 22 lutego 2017 roku.
 4. 4,0 4,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Spectre of the Gun” wyemitowany 15 lutego 2017 roku.
 5. 5,0 5,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Checkmate” wyemitowany 15 marca 2017 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legacy” wyemitowany 5 października 2016 roku.
 7. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Recruits” wyemitowany 12 października 2016 roku.
 8. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Penance” wyemitowany 26 października 2016 roku.
 9. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Human Target” wyemitowany 2 listopada 2016 roku.
 10. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „So It Begins” wyemitowany 9 listopada 2016 roku.
 11. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Vigilante” wyemitowany 16 listopada 2016 roku.
 12. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Who Are You?” wyemitowany 25 stycznia 2017 roku.
 13. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Second Chances” wyemitowany 1 lutego 2017 roku.
 14. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Bratva” wyemitowany 8 lutego 2017 roku.
 15. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fighting Fire With Fire” wyemitowany 1 marca 2017 roku.
 16. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kapiushon” wyemitowany 22 marca 2017 roku.
 17. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Disbanded” wyemitowany 29 marca 2017 roku.
 18. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Underneath” wyemitowany 3 maja 2017 roku.
 19. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Honor Thy Fathers” wyemitowany 10 maja 2017 roku.
 20. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Missing” wyemitowany 17 maja 2017 roku.
 21. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lian Yu” wyemitowany 24 maja 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement