FANDOM


Sharon Finkel – psycholog, której klientami byli Barry Allen i Iris West oraz ich znajomi.

Osobowość Edytuj

Sharon jest miłą, rozmowną i uczuciową kobietą, której osobowość wykształtowała się głównie na potrzeby pracy, jaką wykonuje. Jest dokładna, przez co notuje rzeczy warte zapamiętania i jednocześnie ma się do czego odnieść później w dyskusji z klientami.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W pewnym momencie Sharon zaczęła studiować psychologię i z czasem otrzymała dyplom na Central City University[1].

Niezwykli klienci Edytuj

Sharon Finkle prowadzi pierwszą terapię Barry'ego i Iris (7)

Pomoc młodej parze

Sharon dostała telefon od Iris, która chciała umówić siebie i Barry’ego na pilne spotkanie. Odbyło się ono jeszcze tego samego dnia, lecz terapeutka spóźniła się kilka minut. Przeprosiła klientów za zwłokę i rozpoczęła dyskusję, chcąc się na początku dowiedzieć trochę o nich. Przyszłe małżeństwo nie było jednak mocno otwarte i używali metafor, a kiedy w końcu postanowili mówić, opisywali trudne chwile, jakie spotkały ich w ciągu ostatnich lat. Rozmowę przerwał telefon do Allena, który sprowokował go do opuszczenia sesji. Iris wytłumaczyła całe zajście jako wezwanie z pracy i obiecała, że wrócą za kilka godzin. Podczas kolejnego spotkania para otworzyła się nie tyle przed Sharon, ile przed sobą. Przedstawili swoje wady i zrozumieli, co pomiędzy nimi działa nie tak[2].

Kilka dni później Barry i Iris poprosili Sharon o pomoc w hipnozie przyjaciela, który zapomniał pewne rzeczy dotyczące jednej z detektywistycznych spraw, a musiał je sobie przypomnieć. Dibny był oporny działaniom psycholożki, której kompetencje bezskutecznie próbował wyśmiać. Dzięki niej jedna przypomniał sobie, co widział kilka tygodni temu w autobusie na kacu[1]. Kiedy do Sharon zgłosił się policjant ze swoją ciężarną dziewczyną, kobieta postanowiła przyjąć ich niemal natychmiast. Podczas spotkania nie skupiała się w pełni na problemach młodej pary i spisywała listę zakupów, co dostrzegła Cecile, wprawiając psycholożkę w zakłopotanie[3].

Sharon pomaga Barry'emu i Iris pogodzić się ze śmiercią Ralpha

Rozmowa o Ralphie

Pod koniec kwietnia Iris i Barry ponownie odwiedzili Sharon, chcąc pogodzić się psychicznie ze śmiercią Ralpha. Kiedy kobieta śmiało mówiła o swoich odczuciach, jej mąż zdecydowanie uważał, że pogodził się z utratą Dibny'ego. Przez całe swoje życie stracił wiele osób i nauczył sobie z tym radzić. Ich rozmowę przerwał alarm w telefonach małżeństwa, które musiała szybko opuścić terapię. Pojawili się jednak tego samego dnia, znacznie później, lecz tym razem Barry otworzył się dzięki ingerencji przyjaciela. Zdradził, że czuje się winny, a także uważa Ralpha za bohatera, chociaż nie zawsze to pokazywał[4].

W maju 2018 roku doktor Finkel przeprowadzała rozmowę z Caitlin Snow, która chciała powrotu „przyjaciółki, która zaginęła”. Sharon rozumiała, że dziewczyna podaje metafory, ale nie drążyła tematu i dążyła do tego, aby jej pomóc. Nakierowała ją na przeszłość i dramatyczne wspomnienia, które Caitlin mogła wyprzeć[5].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Mixed Signals
  2. When Harry Met Harry...
  3. Honey, I Shrunk Team Flash
  4. Fury Rogue
  5. Think Fast

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „When Harry Met Harry...” wyemitowany 14 listopada 2017 roku.
  2. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Mixed Signals” wyemitowany 17 października 2017 roku.
  3. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Honey, I Shrunk Team Flash” wyemitowany 30 stycznia 2018 roku.
  4. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Fury Rogue” wyemitowany 24 kwietnia 2018 roku.
  5. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Think Fast” wyemitowany 15 maja 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.