Arrowwersum
Advertisement

Mistrzowie czasu się nie spóźniają!

Sara Lance, „Legendarni

Sara Lance (ur. 25 grudnia 1987 roku) – były członek ligi zabójców, a także były członek drużyny Zielonej Strzały. Córka Quentina Lance i Dinah Lance, a zarazem młodsza siostra Laurel Lance.

Kiedy w 2007 roku, Sara wraz ze swoim kochankiem Oliverem Queenem, potajemnie udała się w podróż jachtem Queen's Gambit, napotkali sztorm w wyniku którego dziewczyna została uznana za zmarłą. Przez pewien czas przebywała na Lian Yu, jednak później ponownie zaginęła na morzu. Między 2008 i 2013 rokiem, Sara przeszła szkolenie do ligi zabójców, gdzie przyjęła imię Ta-Er Al-Safar (طائر الصفار – Kanarek). Na pewien czas uciekła od organizacji zabójców i starała się chronić swoją siostrę w Starling City. Po pewnym czasie Nyssa al Ghul zwolniła Sarę z przysięgi, dzięki czemu ta nie musiała służyć Ra's al Ghulowi, przez co rozpoczęła współpracę z drużyną Strzały. Podczas jednej z misji, Thea Queen manipulowana przez Malcolma Merlyna zabiła Sarę.

Rok po śmierci, Sara została wskrzeszona w Jamie Łazarza, jednak nie mogła sobie poradzić z niebezpieczną chęcią zabijania, co zmusiło ją do opuszczenia rodzinnego miasta. Po pewnym czasie spotkała Ripa Huntera i dołączyła do jego drużyny legend, chcąc uratować przyszły świat przed Vandalem Savage'm i zapewnić sobie należyte miejsce bohaterki jako Biały Kanarek. Po pokonaniu wroga i zniszczeniu Mistrzów Czasu, Sara postanowiła kontynuować przygodę podróżnika w czasie.

Po sześciu miesiącach spędzonych na naprawianiu aberracji czasowych stworzonych przez Piratów Czasu legendy napotkały na aberrację wywołaną przez nieznanego sprintera. Próbując ją naprawić, Waverider doznał poważnych uszkodzeń, więc dla bezpieczeństwa Hunter porozsyłał swoich przyjaciół w różne okresy, a sam udał się na spotkanie z Amerykańskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwości, z którym podzielił Włócznie Przeznaczenia na kilka fragmentów. Na drodze bohaterów stanął Legion Zagłady, którego celem było zdobycie potężnego artefaktu, aż w końcu udało im się użyć potężnej broni. Mimo to legendom udało się przywrócić dawny ciąg linii czasu, likwidując tym samym ostatnią aberrację stworzoną przez upadły już Legion Zagłady – samą siebie. Po tych wydarzeniach kontynuowała swoją misję, napotykając z zespołem nowy problem – zniszczoną historię całego świata.

Zespół pod przewodnictwem Sary postanowił naprawić swoje błędy, stając naprzeciw organizacji strzegącej linii czasu, założonej przez Huntera - Biura Czasu. Jakby tego było mało, pojawił się nowy problem w postaci mistycznego demona Mallusa, który zebrał zespół mający jedno zadanie — tworzyć anachronizmy, które osłabiają jego więzienie, jakim jest sam czas. Legendy zebrały sześć magicznych totemów Zambezi, które ostatecznie wykorzystali do stworzenia manifestacji ich mocy pod postacią maskotki Beebo, która to też pokonała wroga. Zniszczenie demona otworzyło jednak drzwi na świat innym, mistycznym bytom.

Osobowość[]

Sara podobnie jak Oliver była osobą, która nie potrafiła żyć bez kłopotów. Będąc młodszą siostrą Laurel Lance, dziewczyna uważała siebie za „czarną owcę” w rodzinie. Wszystko przez to, że podejmowała nierozsądne, często egoistyczne decyzje, czy też wdawała się w bójki z rówieśnikami. Jako nastolatka, Sara została złapana na okradaniu sklepu, co jej ojciec ukrył przed resztą policji. Po pewnym czasie Sara wdała się w romans z synem milionera – Oliverem Queenem, który był obecnie z Laurel. Całe to wydarzenie sprowadziło na nią kłopoty, a podczas zatonięcia Queen's Gambit została uznana za zmarłą. Doświadczenie bliskiej śmierci i czas spędzony z doktorem Ivo, który ją uratował, sprawiły, że Sara stała się bardziej apatyczna i zimna, a także zaczęła pojmować działanie technologii oraz biologii. Przez cały czas była niezwykle lojalna dla Anthony'ego, jednak potajemnie pomagała Queenowi. Jej oddanie zostało rozbite, kiedy doktor Ivo nazwał ją na Lian Yu „niewdzięczną suką”. Czas spędzony z Oliverem i Slade'em w trudnych warunkach spowodowały, że zaczęła ona odzyskiwać poczucie lojalności i czerpać radość z życia. Kiedy jednak ponownie została uznana zmarłą i odnalazła ją Nyssa al Ghul, dziewczyna w podzięce dołączyła do ligi zabójców. Tam Sara stała się bezuczuciową osobą, zimnym mordercą i zabójcą, a także przebiegłym wojownikiem przejawiającym się upartością i niezwykłą pewnością siebie. Niemej jednak dziewczyna nigdy nie zapomniała o swojej rodzinie i nadal troszczyła się o nią, bojąc się tym samym ujawnić fakt o swoim powrocie do Starling City, myśląc, że najbliżsi ją odrzucą, widząc, kim się stała.

Oprócz wszystkich swoich pozytywnych cech Sara wydaje się być mściwą osobą, którą się stała przez traumatyczne doświadczenia i styl życia zabójcy. Stając się „mścicielem”, dziewczyna próbuje walczyć honorowo, a także przelewa swoje smutki na przeciwników. Mimo swojej delikatnej osobowości Sara jest gotowa do zabicia ludzi, którzy ją zatrzymują, spowalniają lub stają na jej drodze. Kiedy Sara została wskrzeszona w Jamie Łazarza, zachowywała się jak dzikie zwierze. Kierowała się agresją oraz żądzą krwi, a także próbowała zaatakować każdego, kto stanął jej na drodze. Najgorzej zachowywała się w stosunku do Theii, która to przyczyniła się do śmierci dziewczyny. Była agresywna również w stosunku do siostry, patrząc na nią z silną nienawiścią. Dopiero po tym, jak John Constantine usunął skutki uboczne wskrzeszenia, Sara zaczęła myśleć racjonalnie. Mimo to, podczas walki w dziewczynie rozpalał się gniew i była gotowa zabić przeciwników bez najmniejszego zawahania. Poczucie swojej gigantycznej zmiany doprowadziło do tego, że Sara stała się bardziej humanitarna, optymistyczna i moralna. Wiedząc, że może skrzywdzić swoich bliskich, postanowiła opuścić Star City dla ich bezpieczeństwa i rozpocząć swoje życie od nowa, w nowym miejscu.

Zmiany nastąpiły dopiero po dołączeniu do drużyny Ripa Huntera, w której Sara została wsparciem i trenerem innych. Dzięki temu i późniejszemu ponownemu dołączeniu do ligi zabójców pozbyła się ona żądzy krwi, odzyskując pełną kontrolę nad sobą i stając się jeszcze bardziej optymistyczną osobą. Na pokładzie Waveridera zaprzyjaźniła się z Kendrą, jednak to Leonard Snart stał się jej najbliższą osobą. Spędzali razem wiele czasu, rozmawiając o życiu i grając przy tym w karty. Kiedy jednak mężczyzna poświęcił się dla drużyny, niszcząc tym samym Mistrzów Czasu, Sara ponownie straciła cząstkę siebie. Sytuacji nie poprawił fakt, kiedy dziewczyna dowiedziała się o śmierci siostry podczas jej nieobecności. Za wszelką cenę chciała cofnąć czas, jednak Rip zdradził jej, że wszystko, co by nie zrobiła, doprowadzi do śmierci kogoś z jej rodziny. Znając wagę misji, Lance postanowiła odłożyć smutki na bok i wykończyć raz na zawsze Vandala Savage'a. Zaraz po tym, nie widząc innej drogi w swoim życiu, zdecydowała się kontynuować swoją podróż u boku kapitana Huntera.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności waleczne Sary

 • Ekspert w walce wręcz – Sara jest niezwykle biegłą wojowniczką walki wręcz, wystarczająco dobrą, aby pokonać wielu członków ligi zabójców jednocześnie.
 • Ekspert w walce bronią – Sara pokazała w starciu z wieloma przeciwnikami, że potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – Sara przez kilka lat spędzonych na Lian Yu i w Nanda Parbat nabrała kondycji. Regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną. Dzięki niej potrafi w kilka sekund złamać kark swojemu przeciwnikowi, nie odczuwając przy tym zmęczenia i nie przykładając do tego gigantycznej siły.
 • Zdolności łucznicze – Sara posiada niezwykłą umiejętność posługiwania się łukiem. Potrafi oddać strzał z niesamowitą dokładnością i szybkością, nawet gdy jest w ruchu.
 • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobyła podczas wykonywania mordów, Sara stała się genialnym taktykiem.
 • Poliglota – Sara potrafi biegle posługiwać się kilkoma językami. Swoim ojczystym, jak i arabskim oraz mandaryńskim.
 • Zdolności medyczne – będąc w lidze zabójców, Sara nauczyła się wielu rzeczy, które nie jeden raz uratowały jej życie.
 • Ekspert podstępu – zdolności podstępu, kłamstwa i oszustwa przydają się Sarze w trudnych sprawach, takich jak oszukanie najbliższych dla ich bezpieczeństwa. Umiejętności te przydają się też w celu ukrycia podwójnego życia.
 • Zdolność jazdy – Sara potrafi prowadzić samochody i motory, co wydaje się być bardzo przydatne. W krótkim czasie nauczyła się również sterować Waveriderem, co niezwykle ułatwioło jej kilka zadań.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Wieczór spędzony z siostrą Sarą

Sara urodziła się 25 grudnia 1987 roku ze związku Quentina Lance i Dinah. Mając dziesięć lat, ojciec kupił córce kanarka, którym dziewczyna się zajmowała i troszczyła się o niego. Nie odrzuciła go, wiedząc, że jego śpiew doprowadza wszystkich do szału[1]. W czasach szkolnych Sara była zastraszana i odrzucana przez kolegów, co doprowadziło do wielu sprzeczek i bijatyk z rówieśnikami. Wydarzenia te były powodem, przez który dziewczyna zaczęła źle się zachowywać, a także źle się uczyć. Gdy Quentin dowiedział się o tym wszystkim, postanowił nauczyć córki, jak się bronić. Będąc nastolatką, Sara poznała Olivera oraz Tommy'ego i zakochała się w młodym Queenie. Pewnej nocy dziewczyna wymknęła się z domu, aby spędzić z chłopakiem więcej czasu na imprezie. Laurel będąc zazdrosna o chłopaka, wezwała policję, co doprowadziło do uziemienia młodszej siostry do czasu, aż Laurel zaczęła chodzić z Oliverem. Pod koniec 2007 roku, młody milioner zdradził swoją dziewczynę z Sarą[2].

Sara oszukała swoją rodzinę, że jedzie na kilka dni do college'u, jednak potajemnie planowała udać się z Oliverem w rejs. Nie była do końca pewna, czy tego chce, ale kłótnia z siostrą doprowadziły do pewnego zdecydowania dziewczyny. Na przystani, matka próbowała przekonać młodszą córkę, aby tego nie robiła. Sara odpowiedziała, że jest zakochana i musi robić to, co czuje. Dinah zgodziła się i pozwoliła jej odejść, uprzednio nakładając jej na głowę czapkę bejsbolówkę. Po długiej żegludze Queen's Gambita na morzu, sztorm porwał jacht, który zaczął tonąć[3]. Jak się później okazało, wydarzenie te było sabotowane przez Malcolma Merlyna. Sara została wciągnięta pod wodę, przez co Queen uwierzył, że jego kochanka nie żyje. Pozorna śmierć dziewczyny doprowadziła do wielu zmian w rodzinie Lance'ów. Laurel próbowała się tym nie zamartwiać, wiedząc, że Sara ją oszukiwała i ukradła jej Olivera. Quentin popadł w głęboki stan depresji i stał się alkoholikiem przesiadującym często w barze. Dostał obsesji na punkcie swojej pracy i ignorował wszelaki ból, stając się pełnoetatowym pracoholikiem. Brak zainteresowania ze strony męża doprowadziły do rozwodu i wyprowadzeniu się Dinah do Central City[4].

Życie na wyspie[]

Ponowne spotkanie Olivera na Amazo

Kilka dni po wypadku i dryfowaniu na kawałku zniszczonego jachtu, Sara została odnaleziona przez załogę frachtowca Amazo, którzy zabrali ją na pokład i umieścili w klatkach wraz z innymi niewolnikami. Po chwili podszedł do krat zdesperowany i zestresowany mężczyzna, który ku zdziwieniu reszty, zabrał dziewczynę do swojej kwatery. Tam przedstawił jej się jako doktor Anthony Ivo i oznajmił, że jego celem jest uratowanie rasy ludzkiej, po czym zapytał Sarę, czy do niego dołączy. Mężczyzna zdradził, że poszukuje surowicy nazywanej Mirakuru stworzonej przez Japończyków podczas II Wojny Światowej, która może zwiększyć siłę mięśni, wzmocnić zmysły, a także regenerować komórki. Okręt zapełniony tą substancją leży gdzieś na dnie obok wyspy, przy której się znajdują. Przez następny rok Sara była chroniona przez doktora Anthony'ego przed okrucieństwem jego ludzi, a także była uczona przez niego różnych rzeczy z dziedziny biologii i technologii oraz pomagała w torturowaniu innych więźniów, potajemnie będąc zadowoloną, że nie jest jedną z nich. Dziewczyna przez cały czas starała się być lojalna dla mężczyzny bez względu na jego złe czyny, wiedząc, że to on ją uratował. Rok późnej spotkała na frachtowcu Olivera i ogłuszyła go, zachowując się tak, jakby go nie znała. Jakiś czas później zaczęła pomagać nieznaczne Queenowi, ukrywając to przed innymi. Okazało się jednak, że był to podstęp, który polegał na sprawdzeniu, czy Slade Wilson i Shado wciąż ukrywają się na wyspie. Kiedy jednak kapitan próbował zabić Olivera, Sara powstrzymała go i zaproponowała, aby utrzymali rozbitka przy życiu, gdyż może on wiedzieć, gdzie znajduje się zatonięty statek podwodny[5].

Sara wraz z załogą Amazo i Oliverem udali się na wyspę w miejsce, gdzie ukrywali się przyjaciele Queena. Dziewczyna przyglądała się, jak Anthony wydał rozkaz ostrzelania kryjówki rozbitków. Kiedy okazało się, że nikogo tam nie ma, doktor pozostawił bombę, po czym nakazał Oliverowi zaprowadzić go do grobu japońskich żołnierzy. Kiedy dotarli do jaskini, załoga frachtowca zaczęła torturować młodego mężczyznę, ponieważ nie znaleźli na miejscu amuletu. Na zewnątrz zasadzkę zasadzili na nich Slade i Shado, którzy żądali oddania przyjaciela. Anthony uwolnił mężczyznę, po czym były milioner złapał Sarę za rękę i w czwórkę zaczęli uciekać. Kiedy tylko pozbyli się ogona, zastawiali się, po co mężczyźnie potrzebny jest amulet. Sara zdradziła, że liczby na nim to współrzędne zatopionego okrętu, na którym znajduje się lekarstwo mogące uratować ludzkość. Słysząc to, Oliver zapytał dziewczyny, czy zdoła ono uratować też niebezpiecznie chorego Wilsona[6].

Sara z przyjaciółmi odnajduje okręt

Kierując się współrzędnymi na amulecie, drużyna przebyła długą i męczącą drogę zwłaszcza dla Slade'a. Jego stan pogarszał się, co zauważają przyjaciele, którzy zaproponowali mu odpoczynek. Początkowo mężczyzna nie zgadza się, wiedząc, że doktor Ivo może podążać za nimi. Po chwili uznał propozycję za dobry pomysł. Jakiś czas później, po kolejnych przebytych kilometrach ekipa zauważyła duży zbiornik wodny, w którym widoczny był lekko wysunięty okręt. Kiedy tam weszli, pozostawili przy wyjściu Slade'a, a samu udali się znaleźć „cudowny lek”. Po kilku minutach poszukiwań odnaleźli go, ale Oliver nie był pewny, czy na pewno to pomoże. Sara zaznaczyła, że trzeba go najpierw ogłuszyć, jednak nie było jak i postanowili, tak czy inaczej, podać przyjacielowi lekarstwo. Gdy tylko substancja dostała się do organizmu Wilsona, zaczął on się trząść, a z jego oczu zaczęła cieknąć krew, po czym jego serce przestało bić. Drużyna załamała się, kiedy nagle do okrętu wszedł Anthony ze swoimi ludźmi. Doktor zaczął przyglądać się martwemu Slade'owi, po czym jeden z jego ludzi przyniósł mu skrzynkę pełną Mirakuru. Zadowolony mężczyzna zabrał ją i wraz z trzema związanymi niewolnikami udał się w kierunku frachtowca. Po drodze Anthony zatrzymał Sarę oraz Shado i dał Oliverowi trzydzieści sekund na wybór, kto umrze. Przestraszona dziewczyna rozbitka bała się i nie była gotowa na śmierć i to ją ostatecznie uratował mężczyzna, przyczyniając się tym samym do śmierci Shado. Nagle zza krzaków wyłonił się Slade, który pozbył się załogi statku. Kiedy zauważył martwą dziewczynę, przytulił się i zapytał, kto jej to zrobił. Gdy Oliver chciał wyjawić prawdę, Sara przerwała mu i powiedziała, że Anthony zrobił to bez powodu. Słysząc to, Wilson obiecał przyjaciołom, że sprawca pożałuje tego, co zrobił[7].

Przyjaciele pochowali ciało Shado obok grobów Yao Feia i Roberta Queena. Slade oddał kaptur dziewczyny Oliverowi, wiedząc, że ona właśnie jego wybrała. Kiedy mężczyzna odszedł, Queen miał wielką chęć wyznania prawdy rozpaczającemu wojownikowi. Zatrzymała go jednak Sara, która przekonała mężczyznę, że to doktor Ivo pociągnął za spust. Wyjaśniła też, że Wilson mając we krwi Mirakuru jest nieprzewidywalny i agresywny, a uczczenie śmierci ukochanej może się źle dla wszystkich skończyć. Chwile później wspólnie udali się w nieokreślone miejsce, podążając za Slade'm. Kiedy Oliver zapytał o drogę, okazało się, że kierują się w stronę samolotu, z którego mężczyzna zamierza zabrać sprzęt zdolny do zabicia Anthony'ego. Wilson zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do przyjaciół, kiedy uznali jego plan za niewykonalny. Wypomniał Sarze, że pracowała dla zabójcy Shado, a także uznał, że wciąż może pracować. Kiedy Oliver chciał go odciągnąć od dziewczyny, Slade zaczął dusić przyjaciela. Po chwili Sara uderzyła kijem wściekłego mężczyznę, ratując tym samym bezbronnego. Widząc, co się z nimi dzieje postanowili rozbić obóz i odpocząć. Podczas snu, Anthony próbował skomunikować się przez radio z Sarą i dał drużynie dziesięć dni na dostarczenie do niego Mirakuru, w zamian za transport do domu. Słysząc to, Sara poszła poinformować Slade'a, który odszedł wraz z substancją[8].

Sara ratuje Olivera przed Slade'm

Sara i Oliver udali się do samolotu w celu odnalezienia Slade'a, jednak tam go nie spotkali. Zdenerwowana dziewczyna zasugerowała, aby przyjęli propozycję Anthony'ego, jednak rozbitek ją natychmiast odrzucił. Stwierdził on, że czas spędzony na wyspie pokazał mu, że nie należy nikomu ufać. Po długich poszukiwaniach i wieczornej rozmowie, oboje położyli się spać. Kiedy tylko Queen zasnął, Sara zabrała komunikator i odeszła kawałek od przyjaciela, po czym skutecznie nawiązała kontakt radiowy z doktorem Ivo. Mężczyzna próbował namówić ją, aby ta do niego wróciła. Dziewczyna nie pozostawiając odpowiedzi, wyjaśniła, że gdy ten ja uratował, poczuła się, jakby była częścią czegoś większego. Cieszyła się, że nie musiała być jednym z tych ludzi, którzy byli torturowani. Teraz jednak wie, że wolałaby umrzeć, niż być w dalszym ciągu częścią jego planu. Kiedy się rozpoczął, usłyszała wiele bluźnierstw skierowanych w jej stronę i się rozłączyła. Zaraz po tym zauważyła Olivera, który przytulił się do Sary, stwierdzając, że odzyskała jego zaufanie[9].

Sara i Oliver użyli radaru z samolotu, aby odnaleźć Slade'a. Znaleźli go w jaskiniach, gdzie wspólnie się udali. Na miejscu nie spotkali przyjaciela, jednak zauważyli na ścianie rysunki będące obliczeniami dla wyrzutni rakiet, wycelowanej na frachtowiec Amazo. Przestraszeni udali się tam w szybkim tempie i próbowali zatrzymać Wilsona. Mężczyzna chciał jednak zakończyć żywot Anthony'ego za wszelką cenę. Pod groźbą karabinu, Oliver spokojnie próbował dogadać się z przyjacielem, wspominając, że Shado chciałaby, aby Slade wrócił do domu. Po krótkim zastanowieniu mężczyzna opuścił broń, zaznaczając, że w dalszym ciągu tkwią na wyspie. Oliver z Sarą uznali, że wspólnie mogą odbić frachtowiec, natomiast w pojedynkę są łatwym celem[3].

Oliver, Slade i Sara w dalszym ciągu obserwowali frachtowiec, planując, jak się na niego dostać. Nagle usłyszeli przelatujący nad wyspą samolot i zaczęli do niego machać. Nagle rakiety z frachtowca rozbiły maszynę, zmuszając pilota do nagłego lądowania. Kiedy odnaleźli wrak, mężczyzna był niezwykle ranny, więc Wilson i Queen udali się po apteczkę. Przed swoją śmiercią, ranny pilot dał Sarzę zdjęcie swojej córki - Cindy i poprosił ją, aby zadbała o nią, jeśli wydostanie się z wyspy. Kilka godzin później, kiedy Oliver i Slade wrócili, mężczyzna już nie żył. Były milioner zauważył jednak, że jego śmierć nie poszła na marne, gdyż posiadają spadochron, dzięki któremu mogą dostać się na Amazo[10].

Trudne życie Kanarka[]

Sara pojawiła się w Starling City i ogłuszyła przestępców z Glades, z którymi walczył Roy Harper. Kiedy wszystkich pokonała, młody chłopak zapytał, skąd ona się wzięła. Kanarek nie pozostawiła jednak odpowiedzi i uciekła[11].

Kanarek ratuje Strzałę

Jakiś czas później, Sara dostała się do budynku, w którym Laurel Lance z pomocą Departamentu Policji urządziła pułapkę na Strzałę. Kanarek używając swojej bomby dźwiękowej zdezorientowała przeciwników, pomagając tym samym mścicielowi w ucieczce. Kiedy znaleźli się w bezpiecznej odległości od wrogów, łucznik zapytał, dlaczego dziewczyna mu pomogła. Sara nie zdradzając w dalszym ciągu swojej tożsamości, odeszła, ponownie nie pozostawiając odpowiedzi na zadane pytania. Kilka dni później, Sara związała w wieży zegarowej Harpera, który gonił Sin. Kanarek zaczęła go zastraszać i pytać, czy to „oni” go przysłali i czy „im” służy. Po przyjrzeniu się komórce młodzieńca i zauważeniu wiadomości o porwanej Laurel, wojowniczka nakazała młodej dziewczynie go wypuścić, po czym uciekła. Chcąc uratować swoją siostrę, Sara spotkała się z Lalkarzem, z którym rozpoczęła walkę. Gdy została przygnieciona przez stalowe bele, mężczyzna chciał się zająć dziewczyną, jednak zatrzymał go Strzała. Kiedy oznajmił mordercę, że trafi do więzienia, Kanarek strzeliła w jego serce, uśmiercając go. Kiedy ta wróciła do swojej kryjówki, odwiedził ją członek ligi zabójców, który z rozkazu Ra's al Ghul miał sprowadzić Sarę prosto do niego. Dziewczyna nie zgodziła się i nakazała okłamać przywódcę organizacji morderców. Mężczyzna nie chciał okłamywać mistrza, co zmusiło Sarę do popełnienia kolejnego zabójstwa[12].

Kanarek obserwowała Laurel w jej mieszkaniu, kiedy zauważyła, że podąża za nią Strzała. Kiedy mścicielka zaczęła uciekać i nabrała dystansu od swojego napastnika, weszła w pułapkę, która uniemożliwiła jej ruch. Widząc, że mężczyzna się do niej zbliża, wyrzuciła bombę dźwiękową w jego kierunku, jednak bezskutecznie ją aktywowała. Zapytawszy, dlaczego śledzi Laurel, zabójczyni zaczęła sarkastycznie podchodzić do dyskusji, wykazując znajomość przeszłości łucznika. Kiedy ten spytał, kim tak naprawdę ona jest, Kanarek odparła, że wszystko się zmieni, kiedy się tego dowie. Gdy mściciel ściągnął jej maskę i perukę, przeraził się, że ujrzał swoją zaginioną kochankę. Nagle Sara aktywowała bombę dźwiękową, ogłuszając Olivera i bezpiecznie uciekając. Jakiś czas później, dziewczyna jadła z Sin hamburgery w kryjówce. Wojowniczka opowiedziała przyjaciółce, o tym, że spotkała swojego byłego chłopaka i boi się, że pójdzie on z tą informacją do jej rodziny. Po krótkiej rozmowie okazało się, że Cindy została uratowana przez Kanarka, ponieważ według niej, żadna kobieta nie powinna cierpieć z rąk mężczyzny. Następnego dnia, Sara odwiedziła Olivera w klubie Verdant, gdyż chciała dowiedzieć się, czy nie powiedział jej ojcu o jej powrocie. Queen zaczął wypytywać ją, gdzie była i jak przeżyła, ale nie otrzymał jednoznacznej odpowiedzi. Okazało się, że dziewczyna wróciła tuż po trzęsieniu, gdyż chciała być pewna, że jej rodzina jest cała. Rozmowę przerwał Quentin, który chciał poprosić Olivera o pomoc przy Laurel. Sara usłyszała, jak jej ojciec wspominał o początku swojego nałogu alkoholowego, co zmusiło ją do ucieczki. Jakiś czas później, Kanarek pomogła Strzale w konfrontacji z Burmistrzem. Podczas długiej walki doszło do przypadkowej wymiany broni obu bohaterów, dzięki czemu skutecznie pokonali niebezpiecznego przestępcę i jego armię. Sara chciała zabić Xaviera, za to, że ten zranił jej przyjaciółkę. Ostatecznie jednak za namową łucznika, dziewczyna tylko ogłuszyła wroga. Jakiś czas później, młoda panna Lance odwiedziła po kryjomu Sin w szpitalu, gdzie spotkała się z Queenem. Mężczyzna opłacił leczenie nastolatki i poprosił Sarę, aby się w końcu ujawniła i nie zachowywała się jak duch[13].

Trudne pożegnanie z ojcem

Sara nocowała w rezydencji Queenów, jednak nie mogła spać. Zeszła na dół do salonu, gdzie był Oliver. Wytłumaczyła, że nie lubi zamykać oczu, jednak milioner zmienia temat i nalega, aby dziewczyna ukazała się swojej rodzinie. Sara w dalszym ciągu nie zgadzała się, zauważając, że mało kto cieszył się z jego powrotu. Młoda panna Lance wspomina też o związku Queena z jej siostrą, oznajmiając, że nie była do końca pewna, czy ponownie się zejdą. Jakiś czas później, Sara przygląda się zdjęciom w rezydencji, kiedy wraca Oliver. Mężczyzna pyta, dlaczego dziewczyna nie chce się ujawnić. W końcu dostaje odpowiedź, że chodzi o to, co stało się po wyspie. Kiedy zdradza, że robiła wszystko by przetrwać, przez okno wpada członek ligi zabójców, który zaczyna walczyć z dwójką bohaterów. Krótki pojedynek demoluje dom, jednak przeciwnik zostaje osłabiony. Oliver pyta, dlaczego mężczyzna ubiera się jak Malcolm Merlyn, jednak ten rzuca strzałkę w lampę, która spada i dezorientuje bohatera, pozwalając przeciwnikowi uciec. Chwilę później wspólnie udają się do kryjówki Strzały, gdzie Sara poznaje Johna Diggle i Felicity Smoak – kompanów łucznika. Wspólnie planują odnaleźć napastnika i go pokonać, jednak panna Lance zdradza prawdę o mężczyźnie. Nazywa go Al-Owalem – zwanym pierwszym członkiem ligi zabójców, a także mówi, że sama należy do tej organizacji, gdyż przysięgła im wierność, kiedy ją uratowali. Opowiedziała też o swoim pierwszym zabójstwie, przez co atmosfera stała się napięta. Kiedy Felicity udało się odnaleźć kryjówkę wroga, Sara nie chciała pozwolić walczyć Oliverowi. Mężczyzna odparł jednak, że nie łatwo się go pozbyć i nie pozwoli na to, aby ktoś groził osobom, na których mu zależy. Po przybyciu na miejsce i krótkiej walce z przeciwnikami bohaterowie zmuszeni byli uciec z powodu odniesionych ran. Al-Owal oznajmił, że jeśli Sara nie wróci po dobroci, będzie zmuszona pochować swoją rodzinę. Powróciwszy do kryjówki, Oliver zszył rany Sary, która zaimponowała Felicity brakiem odczucia bólu. Widząc, że sytuacja jest ciężka, postanowili chronić Lance'ów. Kiedy Quentin nie zgodził się opuścić miasta, Sara zdecydowała się spotkać z ojcem. Mężczyzna myśląc, że ktoś go śledzi wycelował w tajemniczą postać, jednak kiedy zobaczył swoją córkę, przestraszył się. Wspólnie udali się do Chinese Food, gdzie rozpoczęli dość trudną konwersację, podczas której policjant zauważył dziwne zachowanie córki. Rozpoznał, że to ona jest dziewczyną w masce, że zna Strzałę, a także, że ma kłopoty. Sara zaprowadziła go do swojej kryjówki, gdzie dokończyli rozmowę. Nagle zaatakował ich Al-Owal i dwóch zabójców, z którymi Lance'owie zaczęli walczyć. Po chwili przybył Strzałą, który znacznie pomógł w walce. Kanarek na oczach ojca skręciła kark Al-Owalowi, a jednemu z członków ligi powiedziała, aby przekazał Ra'sowi, że jej rodzina jest nietykalna. Mimo tego, co Quentin zobaczył, za wszelką cenę chciał, aby jego córka zobaczyła się z matką i siostrą. Dziewczyna odmówiła, pożegnała się z ojcem i poprosiła łucznika, aby pilnował jej rodziny[14].

Znacznie później, Oliver skontaktował się z Sarą, po tym, jak Laurel straciła pracę i prawo do wykonywania zawodu, a także uzależniła się od narkotyków i alkoholu. Jego pretekstem był fakt, że siostra potrzebuje jej teraz. Podczas przedawkowania lekarstw, była prawniczka spotkała Sarę, ale uznała to za halucynację[9].

Pocałunek z Nyssą

Kilka godzin później, drużyna Strzały spotyka Sarę w kryjówce, gdzie dziewczyna poddaje się treningowi. Kiedy podziękowała Oliverowi za wezwanie, zaczęła się zbierać do odjazdu, tłumacząc, że liga wciąż na nią poluje. Queen zauważa, że jej rodzina wciąż ma kłopoty i jej potrzebuje, co sprowadza do faktu, że Sara musi się w końcu ujawnić. Po jakimś czasie młoda mścicielka spotkała się ponownie z ojcem w barze Chinese Food. Policjant był wściekły, że jego córka wpada tylko wtedy, kiedy jej rodzina jest w tarapatach. Zaproponował, aby wspólnie stawili czoła zagrożeniu ze strony ligi, jednak Sara słysząc to, pożegnała się z ojcem i odeszła. Kiedy dziewczyna wracała ulicą, zatrzymała ją Nyssa al Ghul, która ją pocałowała. Po chwili zabójczyni zauważa Strzałę, z którym nakazuje się Sarze pożegnać. Podczas późniejsze rozmowy, młoda panna Lace uznała, że nie wytrzyma w dalszym ciągu popełniania mordów. Nysa wytłumaczyła, że dziewczyna żyje tylko dzięki niej, gdyż inaczej byłaby już martwa. Ponownie poprosiła o zwolnienie z przysięgi, wzorując się na przykładzie Malcolma Merlyna, którego Ra's zwolnił. Kiedy Kanarek się poddała i była gotowa umrzeć, wściekła Nyssa odeszła. Po jakimś czasie Sara ukazała się w kryjówce, gdzie okazało się, że Laurel nie przedawkowała, a została otruta jadem węża. Następnie Dinah Lance została porwana przez ligę, a mściciele bezskutecznie próbowali odbić kobietę. Sara dostała 24 godziny na powrót do ligi, gdyż w przeciwnym wypadku jej matka zginie. Podczas konwersacji, mścicieli i Quentina atakuje zabójca, który zabija się tuż przed nimi. Sara postanawia się poddać, aby uratować matkę, jednak uprzednio się otruła, nie chcąc już więcej zabijać. W ostatnim momencie Strzale udało się uratować dziewczynę i ze łzami w oczach, Nyssa zwolniła ją z przysięgi. Jakiś czas później w mieszkaniu Laurel, rodzina Lance'ów spotyka się ze sobą. Cieszą się z powodu powrotu córki, w przeciwieństwie do siostry, która za wszystkie porażki w ciągu ostatni 6 lat obwinia właśnie ją. Złość, którą w sobie gromadziła, doprowadziła do wyrzucenia Sary z mieszkania. Zaskoczona zachowanie byłej prawniczki mścicielka powraca do kryjówki Strzały, gdzie oboje z Oliverem przyznają, że czują się zdradzeni przez swoje rodziny. Kiedy młoda panna Lace stwierdza, że jest w domu, Queen zaczyna namiętnie całować dziewczynę[3].

Podczas treningu z Johnem i Oliverem, Sara zostaje znokautowana, przez co rozpoczyna się rozmowa o bliznach, którą psuje Felicity. Po konwersacji Queen uznaje, że czas wydać przyjęcie z okazji powrotu najmłodszej członkini rodziny Lance'ów. Dziewczyna wydaje się być niechętna, zwłaszcza że musiałaby ukrywać związek z milionerem w tajemnicy. Ostatecznie jednak Quentin, Dinah i Sara pojawili się w rezydencji Queenów, jednak byli rozczarowani brakiem Laurel w towarzystwie. Kiedy jedna z ofiar Williama Tockmana została odnaleziona, mściciele wcześniej opuścili przyjęcie, aby przyjrzeć się bliżej tej sprawie. Następnie podczas poszukiwań inteligentnego wroga, Kanarek napotkała go wraz z innymi przestępcami i w ostatnim momencie udało jej się zdobyć jego próbkę krwi. Jakiś czas później w kryjówce, Sara przeanalizowała krew, dzięki czemu stwierdziła, że jej posiadacz cierpi na chorobę MacGreggora. Dzięki zdobyciu tylu informacji, Tockman zostaje namierzony, jednak na miejscu Strzała i Kanarek zastają tylko urządzenie, które niszczy cały sprzęt w kryjówce. Kiedy panna Smoak stara się go naprawić, przypomina Sarze, że powinna udać się na rodzinny obiad. Zdenerwowana ponownym spotkaniem z Laurel, dziewczyna pyta Olivera, czy pójdzie z nią. Ku zaskoczeniu wszystkich, podczas posiłku prawniczka zauważa, że Sara jest w związku z Queenem i zaczyna wytykać im wszystkie błędy. Kiedy po nieudanej rodzinnej kolacji para wraca do kryjówki, dowiaduje się, że Felicity jest w Starling National Bank i stara się na własną rękę uchwycić Williama. Gdy Kanarek, Strzała i Diggle docierają na miejsce, mężczyźni udają się uchwycić wroga. Jak na złość napotykają go dziewczyny i odbywają z nim ciężką walkę. Felicity ratuje Sarę przed pociskiem z pistoletu, po cym wysadza telefon przestępcy, skutecznie go nokautując. Powracając do kryjówki, dziewczyna zszyła informatyczkę i podziękowała jej za pomoc. Kilka godzin później, Thea przyjęła Sarę do pracy jako barmanka w Verdant, gdzie odwiedziła ją Laurel i przeprosiła za swoje zachowanie oraz słowa. Zaraz po jej odejściu, dziewczyna udała się wypłakać do magazynu. Zauważyła ją tam Sin, która przytuliła się do przyjaciółki i podziękowała jej za wszystko. Zabójczyni zaznaczyła, że pomimo tego, że Laurel jest jej starszą siostrą, ona zawsze pozostanie tą młodszą[10].

Nic nieznaczące życie[]

Sara przesiadywała w starej gospodzie w Tybecie, kiedy to jeden z mężczyzn zaczął szarpać pewną kobietę. Mimo przestrogi zabójczyni, ten nadal próbował się zabawiać. To zdenerwowało Sarę, która w krótkiej walce pokonała efektownie przeciwników. Kiedy się odwróciła, zauważyła tajemniczego mężczyznę, który ogłuszył ją promieniem dziwnego urządzenia. Gdy panna Lance się obudziła, znalazła się na dachu budynku wraz z Rayem Palmerem, Martinem Steinem, Jeffersonem Jacksonem, Carter Hallem, Kendrą Saunders, Leonardem Snartem i Mickiem Rory'm. Mężczyzna, który porwał ich wszystkich, przedstawił się jako Rip HunterMistrz Czasu z 2166 roku, który zebrał ósemkę, aby pomogli mu uratować świat przed Vandalem Savage'm. Podróżnik zaznaczył, że w przyszłości oni nie są znani jako bohaterowie, tylko jako legendy. Pokazał im co się stanie ze światem, jeśli mu nie pomogą, a następnie dał im trzydzieści sześć godzin na zastanowienie się, po czym mieli się spotkać w wyznaczonym miejscu. Jakiś czas później, Sara trenowała z siostrą w kryjówce i rozmawiały o możliwości rozważenia propozycji mężczyzny. Dziewczyna nie była jednak do końca pewna, mimo zachęceń Laurel. Prawniczka doradziła jej, aby nie była Kanarkiem, tylko bohaterką wypełnioną światłem. Pokazała Sarze kostium Białego Kanarka, który przygotował dla niej Cisco Ramon. Uznała, że maska nie jest teraz potrzebna, gdyż dziewczyna wystarczająco długo żyła pośród cieni. Po wyznaczonym czasie zabójczyni wraz z resztą udali się w określone miejsce, gdzie Rip pokazał im Waveridera – statek będący wehikułem czasu. Po zapoznaniu się z Gideon, ósemka ruszyła w pierwszą podróż w czasie, chcąc odwiedzić profesora Aldusa Boardmana żyjącego w 1975 roku. Podczas startu Hunter powiedział, że ludzkie ciało przyzwyczajone jest do czasu linearnego. Po znalezieniu się w wyznaczonej porze w St. Roch, Rip wylądował, zapominając wcześniej wspomnieć towarzyszom, że podróże w czasie mogą wywołać mdłości, bezwładność ciała i utratę wzroku. Są to tymczasowe efekty, jednak im większa różnica w czasie, tym gorsze skutki uboczne. Zabrał ze sobą profesora Steina, doktora Palmera, Cartera i Kendrę, pośpieszając ich, gdyż profesor Boardman miał za kilka godzin umrzeć[15].

Po krótkim czasie Sara zdecydowała, że chce się zabawić. Wraz z Leonardem i Mickiem udali się do jednego z barów, gdzie przez natrętnego mężczyznę zaczęli walczyć. Po powrocie przy Waveriderze napotkali Chronosa, z którym zaczęli walczyć, jednak drużynie ostatecznie udało się uciec. Podróżnik nakazał Gideon zablokować statek w strefie międzyczasowej na czas naprawy uszkodzeń pojazdu. Kednra zaczęła kłótnię, gdyż przez niego jej syn był ranny. Mężczyzna zdradził, że tak naprawdę kiedyś był Mistrzem Czasu, a Chronos pracuje właśnie dla rady Mistrzów Czasu. Pod wpływem agresji ekipy zdradził, że wybrał właśnie ich, bo ich życie za sto lat będzie miało znikomy wpływ na linię czasu, więc potrzebował ich pomocy bez wpływania na historię w 2166 roku. Przez Raya, Hunter opowiedział, że w całej misji ma swój cel – zamierza zemścić się na Vandalu za morderstwo jego rodziny. Zdecydował się tak działać, gdyż Rada Mistrzów Czasu ignorowała zagrożenie ze strony Savage'a. Po chwili pozwolił im wrócić do domu, kiedy tylko statek zostanie naprawiony, a stan profesora Boardmana się poprawi. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie żyje. Mimo wszystko ekipa postanowiła pomóc, pod warunkiem, że sami będą decydować o swoim losie. Rip słysząc to, zgodnie z dziennikiem Aldusa postanowił odnaleźć wroga w pewnym miejscu, do którego się udali[15].

Stub.svg Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy[]

Arrow[]

Legends of Tomorrow[]

 1. Pilot: część 1
 2. Pilot: część 2
 3. Więzy krwi
 4. Biali rycerze
 5. Misja ratunkowa
 6. Star City 2046
 7. Na pastwę losu
 8. Noc jastrzębia
 9. Pozostawieni
 10. Potomstwo
 11. Ośmiu wspaniałych
 12. Ostateczny azyl
 13. Lewiatan
 14. Rzeka czasu
 15. Przeznaczenie
 16. Legendarni
 17. Czas się kończy
 18. Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości
 19. Szogun
 20. Potwory
 21. Dawny znajomy
 22. Kraj bandytów
 23. Inwazja!
 24. Tak to się robi w Chicago
 25. Magiczne artefakty
 26. Legion śmierci
 27. Zdrajca
 28. Camelot/3000
 29. Ziemia zaginionych
 30. Człowiek rakieta
 31. Drużyna Włóczni
 32. Dziwny świat
 33. Aruba
 34. Aruba-Con
 35. Freakshow
 36. Zari
 37. Phone Home
 38. Return of the Mack
 39. Helen Hunt
 40. Welcome to the Jungle
 41. Kryzys na Ziemi-X: część 4
 42. Beebo the God of War
 43. Daddy Darhkest
 44. Here I Go Again
 45. The Curse of the Earth Totem
 46. No Country for Old Dads
 47. Amazing Grace
 48. Necromancing the Stone
 49. I, Ava
 50. Guest Starring John Noble
 51. The Good, The Bad and The Cuddly

Flash[]

 1. Inwazja!
 2. Kryzys na Ziemi-X: część 3

Supergirl[]

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Komiksy[]

Arrow: Komiks[]

 1. Limbo
 2. Call to the Bar

Arrow: Sezon 2.5[]

 1. Haunted
 2. Awakenings

Ciekawostki[]

 • Początkowo, w postać Sary Lance wcieliła się Jacqueline MacInnes Wood, jednak później twórcy postanowili zmienić aktorkę na Caity Lotz, co zmusiło ich do ponownego nakręcenia kilku scen z odcinka pilotażowego.
 • W odcinku „Pilot”, imię Sary było przedstawiane jako „Sarah”, jednak w kolejnych odcinków zmienione zostało one na „Sara”.
 • W odcinku „Liga zabójców”, Sara podczas walki z Al-Owalem mówi, że mężczyzna powinien być świadomy swojego otoczenia. Słowa te odnoszą się do filmu „Batman: Początek”, gdzie Ra's al Ghul trenował młodego Bruce Wayne'a.
 • Jest biseksualna.

Galeria[]

Koncepty[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Na celowniku” wyemitowany 27 lutego 2013 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Ślepy punkt” wyemitowany 22 stycznia 2014 roku.
 3. 3,0 3,1 3,2 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Potomstwo demonów” wyemitowany 5 lutego 2014 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zbawienie” wyemitowany 27 marca 2013 roku.
 5. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Proces Moiry Queen” wyemitowany 20 listopada 2013 roku.
 6. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Naukowiec” wyemitowany 4 grudnia 2013 roku.
 7. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Trzy duchy” wyemitowany 11 grudnia 2013 roku.
 8. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Promień rażenia” wyemitowany 15 stycznia 2014 roku.
 9. 9,0 9,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Wstrząsy” wyemitowany 29 stycznia 2014 roku.
 10. 10,0 10,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Czas zgonu” wyemitowany 26 lutego 2014 roku.
 11. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Miasto bohaterów” wyemitowany 9 października 2013 roku.
 12. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zepsute lalki” wyemitowany 23 października 2013 roku.
 13. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Tygiel” wyemitowany 30 października 2013 roku.
 14. Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Liga zabójców” wyemitowany 6 listopada 2013 roku.
 15. 15,0 15,1 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 1” wyemitowany 21 stycznia 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement