FANDOM


Samandra Watson – agentka specjalna FBI, która zainteresowała się Oliverem Queenem i domysłami, że może on być Zieloną Strzałą. Ostatecznie mężczyzna osobiście się jej do tego przyznał i dobrowolnie się aresztował, zyskując pomoc w walce z Dragonem oraz immunitet dla przyjaciół, którzy walczyli z nim ramię w ramię.

Osobowość Edytuj

Samandra rozpoczęła swoje śledztwo dotyczące Olivera Queena z podobnym zaangażowaniem, jakim Quentin Lance swego czasu ścigał Strzałę. Działała jednak spokojnie i zrównoważenie, nie wykazując żadnych oznak gniewu. Podczas pierwszego aresztowania Queena podczas przyjęcia w Święto Dziękczynienia, bezlitośnie zakuła mężczyznę przed jego synem, pokazując tym samym, że nie obchodzi jej fakt, iż może zranić innych. Samandra jest wielką arogantką, nie raz stawiając siebie ponad innych, przez co uważa, że prawa agenta FBI pozwalają jej na wszystko.

Samandra potrafi działać niehonorowo, decydując się przesłuchać przyjaciół Olivera i utworzyć „sieć powiązań”, podczas jego nieobecności w mieście. Dopiero kiedy Queen sam się przyznał do winy i poprosił ją o pomoc, ta dała jego przyjaciołom immunitet, skazując go na więzienie.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

 • Ekspert w walce wręcz – Samandra jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać dłuższą walkę z kilkoma przeciwnikami.
 • Ekspert w walce bronią – agentka potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – Samandra posiada poprawną kondycję fizyczną, co pozwala jej na efektywne walczenie i stosowanie uników.

Biografia Edytuj

Na tropie Zielonej Strzały Edytuj

Pierwsze spotkanie Samandry Watson z Oliverem Queenem (1)

Przedstawienie się burmistrzowi

Kiedy anonimowy osobnik przekazał w ręce kanału 52 zdjęcie Olivera w kostiumie Zielonej Strzały, FBI zainteresowało się burmistrzem i przydzieliło agentkę Watson do zbadania sprawy. Ta zjawiła się następnego dnia z rana w biurze polityka, co niezwykle go zaskoczyło. Kobieta poinformowała go o prowadzonym śledztwie i obiecała, że rozwiąże wszystkie jego tajemnice, po czym opuściła ratusz. Niedługo później wezwała do swojego gabinetu Quentina Lance’a, Rene Ramireza i samego Queena, który przez sprawy rodzinne nie mógł się pojawić, co tylko potwierdziło teorie agentki. Przyznała ona, że nie jest również pewna, czy śmierć Samanthy Clayton jest taka, jaką opisano ją w papierach, które według niej można podrobić. Kilka godzin później Samandrę odwiedził sam Oliver, który był gotowy porozmawiać z agentką. Ich konwersację przerwały wiadomości Bethany Snow w telewizji, która dostała informacje o fałszywości wcześniej przedstawionego zdjęcia. Agentka Watson nie zamierzała się jednak poddać, gdyż przeczuwała, że burmistrz coś ukrywa[1].

Agentka Watson odwiedziła burmistrza w jego biurze kilka dni później, chcąc go poinformować o swoich przeczuciach. Mimo że Oliver miał solidne alibi, podczas gdy Zielona Strzała działał, Samandra była przekonana, że mężczyzna coś ukrywa. Dostrzegła bowiem, że obecnie łucznik nie używa strzał. Po powrocie do swojego biura obserwowała wiadomości, gdzie na tablicy korkowej ze śledztwem mścicieli ze Star City przyczepiła zdjęcie Johna Diggle’a[2].

Samandra Watson poznaje w swoim biurze Felicity Smoak

Rozmowa z Felicity Smoak

Kiedy Vigilante zaatakował radną Pollard Samandra pojawiła się na miejscu zbrodni, gdzie zauważyła Johna Diggle u boku Dinah Drake. Mężczyzna zdradził, że burmistrz poprosił go o świeże spojrzenie na sprawę z powodu jego doświadczenia militarnego. Agentka jednak wiedziała swoje i zabrała mężczyznę na rozmowę do gabinetu. Niedługo po tym wezwała Felicity Smoak, która na jej nieszczęście dostała wiadomość i musiała odejść, co wcale nie zdziwiło Watson. Kiedy radna Pollard miała udzielić wywiadu dla kanału 52, Samandra zebrała swoich agentów i towarzyszyła funkcjonariusz Drake podczas obławy na mściciela, jednak ten zdołał zbiec. Gdy Dinah zamierzała wrócić do domu, Watson ostrzegła ją, że ma świadomość tego, kto kryje się pod maską nowego Czarnego Kanarka[3].

Samandra wraz ze swoimi agentami przerwała zbiórkę żywności z okazji święta dziękczynienia przed nowym komisariatem, gdzie aresztowała burmistrza Queena na oczach syna i całego miasta. Kobieta żądała procesu, oskarżając go o bycie łucznikiem, zdradzając mu tym samym, iż wie, że Diggle od początku śledztwa nosi kaptur. Nie zamierzała jeszcze wciągnąć w sprawę reszty drużyny, próbując się pozbyć głównego problemu. Oliver jednak dość szybko opuścił areszt za kaucją, lecz gdy następnego dnia poinformował miasto, że ustawa przeciw mścicielom weszła w życie, Watson ponownie spotkała się z oskarżonym, którego ostrzegła, że nie odpuści i dowiedzie swego[4].

Pomoc mścicielom na pewnych warunkach Edytuj

Samandra Watson decyduje się pomóc Zielonej Strzale z Dragonem (1)

Oferowanie pomocy Queenowi

W maju 2018 roku, niedługo po nieudanej rozprawie sądowej Queena, mężczyzna odwiedził agentkę Watson i opowiedział o Ricardo Diazie i tym, jak przestępca przejął całe Star City, włącznie z policją. Poprosił ją o pomoc w pokonaniu wroga, przyznając się do tego, że jest Zieloną Strzałą, co było jednym z warunków współpracy. Samandra oczekiwała jednak jeszcze jednej rzeczy od Olivera[5] – dobrowolnego oddania się po wszystkim w ręce FBI[6].

Na całej tej umowie, przyjaciele Olivera zyskali immunitet. Po ustaleniu wszystkich warunków Samandra wysłała armie agentów do Star City, gdzie współpracując z mścicielami, próbowali zatrzymać Diaza. Watson zyskała wtedy od burmistrza Lance'a dokument umożliwiający FBI działać w mieście. Zaraz po tym, dzięki kooperacji z Anatolym Knyazevem, zyskali pewien adres, który mógł być miejscem ukrywania się przestępcy. Okazała się być to jednak pułapka zaminowana bombami. Podczas oczekiwania na działanie Overwatch, Watson przyglądała się jak Rene Ramirez pewny śmierci zadzwonił do córki i powiedział, jaki jest z niej dumny. Na szczęście wszyscy wyszli z tej opresji cało i podwoili siły, aby dopaść Diaza. Zdecydowali się wykorzystać Quentina, który chciał odzyskać więzioną przez przestępców Laurel. Kiedy burmistrz spotkał się z gangsterem, oboje odjechali ku zdziwieniu Samandry. Oliver przypomniał sobie jednak, że Lance ma rozrusznik, po którym Felicity może namierzyć mężczyznę. Tym samym udało im się uratować zakładników Diaza, a Zielona Strzała stanął z nim do walki. Niestety pojawiła się Laurel, która sonicznym krzykiem zepchnęła przestępcę do wody z wysokiego miejsca. Ekipa poszukiwawcza Watson nie mogła odnaleźć ciała mężczyzny, więc przypuszczali, że ten żyje. Queen nie wyszedł jednak z walki z nimi, bowiem zyskał całą księgę płac Ricardo, którą przekazał FBI. Kilka godzin później Samandra z dwoma agentami udała się do szpitala, w którym Oliver z przyjaciółmi oczekiwał na informacje o Quentinie. Watson aresztowała byłego burmistrza na oczach innych mścicieli, co było dla nich wielkim zdziwieniem. Dopiero w kajdankach Queen miał możliwość opowiedzenia wszystkim o swojej umowie z FBI. Rozmowę przerwała wieść o śmierci Quentina, która pogorszyła emocje panujące na korytarzu. To jednak nie zmieniało warunków umowy i agentka federalna zaprowadziła go na komisariat, gdzie czekali na transport do wiezienia. Gdy ten się pojawiło, mężczyzna przed prasą przyznał, że jest Zieloną Strzałą i opowiedział całą historię, oczyszczając Roya Harpera oraz Tommy'ego Merlyna z wszelkich podejrzeń[6].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. Tribute
 2. Next of Kin
 3. Deathstroke Returns
 4. Thanksgiving
 5. The Ties That Bind
 6. Life Sentence

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Tribute” wyemitowany 19 października 2017 roku.
 2. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Next of Kin” wyemitowany 26 października 2017 roku.
 3. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Deathstroke Returns” wyemitowany 9 listopada 2017 roku.
 4. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Thanksgiving” wyemitowany 23 listopada 2017 roku.
 5. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Ties That Bind” wyemitowany 10 maja 2018 roku.
 6. 6,0 6,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Life Sentence” wyemitowany 17 maja 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.