FANDOM


Nie wiesz z czym się mierzysz!
Ruvé Adams, „Lost in the Flood

Ruvé Adams (zm. w maju 2016 roku) – żona Damiena Darhka, a także matka Nory.

Osobowość Edytuj

Ruvé bardzo troszczy się o córkę i wraz z mężem starają się zapewnić jej bezpieczeństwo. Mimo dobrych cech kobieta podobnie jak Damien Darhk jest niezwykle cyniczna i pewna swojej wygranej bądź władzy.

Ruvé jest również bardzo spokojna, zrównoważona i cierpliwa, dzięki czemu rzadko traci kontrolę nad swoimi emocjami. Jej inteligencja, pewność siebie oraz pewne zasoby pozwoliły zostać burmistrzem Star City i zakończyć kandydaturę Olivera Queena. Kobietę cechuje także odwaga i jednocześnie głupota, gdyż mimo zagrożenia, jakim był dla niej Czarny Kanarek, postanowiła zostać na sali, sugerując się faktem, że mścicielka nie popełni morderstwa przy tylu świadkach.

Biografia Edytuj

Współpraca z męzem Edytuj

Damien Darhk, his wife and daughter in Christmas (1)

Ruvé spędza czas z rodziną

Ruvé wraz z córką ubierała choinkę, kiedy w domu pojawił się Damien Darhk. Mała dziewczynka z radością podbiegła do ojca, po czym wspólnie umieścili gwiazdę na czubku choinki, ciesząc się ze wspólnie obchodzonych świąt[1].

Ruvé wraz z córką zostały uwięzione przez Lonniego Machina we własnym domu, jednak po pewnym czasie drużyna Zielonej Strzały uratowała ich. Później obie przedstawiły fałszywe dokumenty, które zapewniły im anonimowość nazwiska. Następnie w nocy podczas przeprowadzki, Ruvé była zła na męża, że nie wykończył łucznika. Darhk cieszył się, że jego rodzina żyje i ogłosił, że ich cel zostanie wkrótce spełniony[2].

Efektywny burmistrz Edytuj

Ruvé Adams and Green Arrow talks (2)

Ruvé rozmawia z Zieloną Strzałą

Ruvé stała się przeciwniczką Olivera Queena w wyborach na burmistrza miasta. Kiedy kobieta opuściła nieznany budynek, zatrzymał ją Zielona Strzała mający propozycje dla Damiena Darhka. Podał adres miejsca, w którym chciałby się z nim spotkać, po czym uciekł[3].

Podczas powrotu do domu, Ruvé zauważyła, że śledzi ją Zielona Strzała. Urządziła na niego pułapkę, dzięki czemu udało jej się go zgubić. Mimo starań i współpracy z R.O.J.-em, Ruvé przegrała z Oliverem Queenem wybory, podczas których to drużyna wyburzająca miała zburzyć budynek[4].

Ruvé ostatecznie wygrała wybory, po czym przemówiła do mieszkańców. Na uroczystości pojawił się Oliver Queen z siostrą oraz Laurel Lance. Po wygłoszeniu przemowy, Adams podziękowała Queenowi za wsparcie i zaproponowała prawniczce posadę prokuratora okręgowego, co poszerzyłoby jej horyzonty[5].

Ruvé Adams attacked by Spartan (5)

Ruvé zaatakowana przez Spartana

Ruvé wypowiadała się u boku Alexa w telewizji, ogłaszając, że prokurator okręgowy – Laurel Lance została zamordowana. Kiedy burmistrz wracała limuzyną, zaatakował ją Spartan, który w pierwszej kolejności ogłuszył jej kierowcę i ochroniarza. Następnie nakazał Ruvé wyjść z samochodu, grożąc jej, że jeśli nie wskaże mu, gdzie jest jego brat, zabije ją. Nagle pojawił się Zielona Strzała, który zatrzymał mściciela, dając tym samym burmistrz czas na ucieczkę. To wydarzenie sprawiło, że Ruvé ponownie wygłosiła z Alexem przemówienie, w którym określili, że mściciele są niebezpieczni, a także zarządzili za nimi pościg. Podczas przyjęcia, ochroniarze poinformowali Adams o tym, że do budynku wdarł się Czarny Kanarek, jednak kobieta nie chciała uciekać. Kiedy dziewczyna wdarła się do sali i zaczęła grozić bronią burmistrz, pojawił się łucznik, który przekonał mścicielkę do zmiany poglądów. Przerażona wyrzuciła broń i uciekła, a Ruvé nakazała policjantom, którzy się pojawili – aresztować Zieloną Strzałę. Wysiłki te jednak poszły na marne, gdyż mężczyźnie udało się uciec[6].

Ruvé spotkała się z mężem w bazie R.O.J.-u, gdzie Damien przedstawił jej nowego pracownika ich organizacji – Coopera Seldona. Kiedy rozmawiali na temat Tevat Noah, na podglądzie z kamery podziemnego miasta kobieta zauważyła Lonniego, którym postanowiła się zająć. Udała się więc tam z córką, kiedy to spotkała Malcolma Merlyna, któremu nakazała znaleźć wroga w obiekcie. Kiedy okazało się, że dostali się tam również Zielona Strzała i Spartan, Ruvé nagrała wiadomość do mieszkańców „Arki”, aby pozbyli się nieproszonych gości. Niedługo po tym kobieta wraz z córką zostały porwane przez Lonniego i uwięzione w bunkrze. Chłopak torturował je za to, co zrobił mu Damien, kiedy nagle pojawiła się drużyna. Przestępca zmodyfikował jednak pomieszczenie do tego stopnia, że niecelnie wycelowana strzała Pędziwiatra wzburzyła ściany, co doprowadziło do szybkiego zawalania się schronu. Przerażona Ruvé obserwująca walkę mścicieli została przywalona gruzem, a kiedy podbiegł do niej Zielony Strzała i chciał ją uratować, ta uznała, że na to już za późno. Ostatnim tchem poprosiła, aby łucznik zaopiekował się jej córką, po czym wyzionęła ducha[7].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. Ponura zatoka
 2. Krwawe porachunki
 3. Zrzucone okowy
 4. Zmowa milczenia
 5. 11:59
 6. Płacz kanarka
 7. Lost in the Flood

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Ponura zatoka” wyemitowany 9 grudnia 2015 roku.
 2. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Krwawe porachunki” wyemitowany 20 stycznia 2016 roku.
 3. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zrzucone okowy” wyemitowany 3 lutego 2016 roku.
 4. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zmowa milczenia” wyemitowany 17 lutego 2016 roku.
 5. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „11:59” wyemitowany 6 kwietnia 2016 roku.
 6. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Płacz kanarka” wyemitowany 27 kwietnia 2016 roku.
 7. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lost in the Flood” wyemitowany 18 maja 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.