FANDOM


Rory Regan – jedyny ocalały po wybuchu bomby atomowej w Havenrock, który poszukuje zemsty, przybierając kostium mściciela nazywanego Ragmanem.

Osobowość Edytuj

Rory był przeciętnym i dobrym chłopakiem, lecz po wydarzeniach z Havenrock jego osobowość diametralnie uległa zmianie. Za pomocą kostiumu podarowanego mu przez ojca chciał zemścić się na wszystkich powiązanych z R.O.J.-em i wybuchem bomby atomowej. Podczas dążenia do wybranego celu nie miał żadnych problemów z bólem i uczuciami, przez co nie przejmował się tym, że zabija po części niewinnych. Kiedy jednak zobaczył, że Zielona Strzała – człowiek walczący w słusznej sprawie mógł ucierpieć, zrezygnował ze swojej zemsty i mu pomógł. Tym samym na dłuższą metę porzucił swój cel i dołączył do drużyny Zielonej Strzały.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Ragman attack Janet Carroll (2)

Mistyczne zdolności Ragmana

 • Nadludzka siła – dzięki swojemu kostiumowi, Ragman może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Nadludzka wytrzymałość – dzięki swojemu kostiumowi, ciało Ragmana jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Powiązanie z kostiumem – Rory jest powiązany ze swoim mistycznym kostiumem, do tego stopnia, że może za pomocą umysłu kontrolować bandaże składające się na ubiór. Mogą one generować się z każdej części i są na tyle wytrzymałe i silne, że mogą unosić znacznie cięższe obiekty.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Kiedy podczas „dnia Genesis” na początku 2016 roku, jeden z pocisków nuklearnych kierował się na Havenrock, Rory został owinięty przez ojca szatami z czasów Devarima, które ochroniły go przed ogniem i wzbogaciły o nadprzyrodzone zdolności. Tym samym, Regan został jedynym człowiekiem, który przeżył wybuch bomby w Havenrock[1].

Poszukiwanie zemsty Edytuj

Rory Regan first talk with Green Arrow (5)

Podjęcie współpracy z łucznikiem

Jeszcze w tym samym roku, Rory przybierając kostium zaczął mścić się na wszystkich powiązanych z R.O.J.-em i wybuchem bomby atomowej. Jego pierwszym celem stała się firma AmerTek Industries, która po części była współtwórcą broni jądrowej. Udał się do Star City i śledził tam jednego z pracowników firmy – Evana Warnera, którego zabił na ulicy. Następnego dnia napadł on CEO AmerTek, Janet Carroll na wydarzeniu związanym z otwarciem charytatywnej kliniki. Ragman został jednak zaatakowany przez jakiegoś mężczyznę, lecz zdołał uciec, widząc zbliżającego się Zieloną Strzałę. Kolejnego dnia mściciel przerwał transakcję między jego poprzednią niedoszłą ofiarą a Tobiasem Churchem. Kiedy łucznik zajmował się gangsterem, Ragman miał okazję wytłumaczyć Janet, dlaczego ją atakuje. Gdy miał zakończyć sprawę, Zielona Strzała zawołał go z prośbą o pomoc. Rory chwycił Tobiasa i go odrzucił od bohatera, darując za jego namową życie Carroll. Chwilę później oboje spotkali się na dachu budynku, gdzie łucznik przekonał Rory'ego do porzucenia swojej zemsty i zamienienia ją na chęć uczczenia pamięci ojca, którego stracił. Tym samym Zielona Strzała zaprosił Ragmana do dołączenia do drużyny[2].

Rory wraz z resztą drużyny oglądali z Felicity, jak Zielona Strzała zmusza przestępcę do wydania człowieka, od którego ma narkotyk nazywany Stardustem. Kiedy łucznik dowiedział się, że Rene i Evelyn bez pozwolenia ruszyli załatwić Dereka Sampsona, wściekł się na całą drużynę, nie zezwalając im później działać i pomóc podczas poszukiwań przestępcy, który po wpadnięciu w mieszaninę Stardusta i jakiejś substancji przestał czuć ból, przez co w rzeczywistości nie zmarł. Później, kiedy Curtis trenował i rozmawiał z Rorym, chłopak zdradził, że pochodzi z Havenrock i po krótkiej konwersacji wyszedł. Dopiero później Oliver zrozumiał, że to on ponosi odpowiedzialność za swoją drużynę i nie powinien obwiniać Rene za całe zamieszanie. Wiedząc też, że sam nie podoła Derekowi i jego ludziom, postanowił po raz pierwszy wyruszyć z nową drużyną w teren. Na miejscu skutecznie pokonali przestępców i zniszczyli zapasy narkotyku, razem z mieszaniną, w którą wcześniej wpadł Derek. Po tym wszystkim Oliver postanowił wpuścić nową drużynę do bunkra, co wywołało niemałe zaskoczenie. Kiedy Rory zamierzał opuścić kryjówkę, zatrzymała go Felicity, która zdradziła, że bomba atomowa, która wybuchła w Havenrock miała w rzeczywistości uderzyć w Monument Point, lecz kobieta zmieniła jej trasę, chcąc ocalić więcej ludzi. Zdezorientowany chłopak wyszedł, ostatni raz spoglądając na informatyczkę z żalem[1].

Odpokutowane winy Edytuj

Rory work in metal monument (2)

Decydująca rozmowa

Rory odwiedził Olivera i wyznał mu, że odchodzi z drużyny nie mając za złe Felicity tego, co zrobiła. Problemem było to, że patrząc na kobietę, widział swoją rodzinę. Queen pozwolił Reganowi odejść, życząc mu powodzenia w dalszym życiu. Po jakimś czasie Felicity odnalazła i odwiedziła chłopaka, kiedy ten pracował. Przeprosiła go za to i podsumowała krótką i trudną rozmowę słowami, że gdy będzie ich potrzebował, oni tam będą. Dzięki tej rozmowie Rory przemyślał całą sytuację i wrócił do drużyny, kiedy Tobias Church postanowił odbić Sergio. Niestety podczas walki Curtis ucierpiał, a Wild Dog chcąc pomóc przyjacielowi uciec, postanowił zatrzymać przez pewien czas wroga. Kiedy po powrocie do kryjówki zespół zastanawiał się, jak odnaleźć Rene, Oliver powrócił ze swojej osobistej misji i zapewnił drużynie, że wspólnie odbiją przyjaciela[3].

Ragman współpracował z Artemis i Zieloną Strzałą na ulicach, chcąc dowiedzieć się od przestępców, gdzie ukrywa się Tobias Church, aby móc tym samym odnaleźć Rene. Kiedy dowiedzieli się od jednego z opryszków, gdzie może się ukrywać mężczyzna, wrócili do bazy, aby się przegrupować. Tam poznali Johna Diggle'a – mściciela znanego jako Spartan, którego w ostatnich dniach Oliver odbił z więzienia. Po przywitaniu Rory i Evelyn udali się do wspomnianego przez przestępcę miejsca i tam znaleźli jedynie kałuże krwi. Poprosili więc Felicity, aby zbadała trasę ostatnich ciężarówek wyjeżdżających z tego miejsca, lecz kobieta nie mogła podać lokalizacji zatrzymania się pojazdu na prośbę Olivera. Po sprowadzeniu Ramiereza, zespół dowiedział się o planach Charona, a także o tym, że gangster wie, kim tak naprawdę jest łucznik. Postanowili stworzyć plan z Human Targetem, ażeby pozwolić ruszyć Tobiasowi do przodu i go w końcu uchwycić. Kiedy ten uwierzył w historię ze śmiercią Queena, nie obawiał się też Zielonej Strzały i umówił spotkanie z innymi gangsterami. Okazję tą wykorzystał zespół, który złapał wielu przestępców i głowy najgroźniejszych organizacji przestępczych ze Star City[4].

Recruits meeting in Rory workshop (7)

Spotkanie rekrutów

Rory wraz z rekrutami zostali wezwani przez Overwatch, aby pomóc Zielonej Strzale i Spartanowi w pozbyciu się ludzi z targu, którzy wywołali panikę, strzelając na oślep w niebo. Po powrocie do kryjówki dowiedzieli się, że pozostali byli z nimi nieszczerzy i nie mówili o zagrożeniu, jakie sieje Prometeusz. Jak się okazało, mężczyzna zabijał ludzi z listy, o której mściciel postanowił powiedzieć rekrutom. To wywołało oburzenie, gdyż nie zdawali sobie oni sprawy, że Kapturem i Strzałą również był Queen. Rekruci spotkali się później w warsztacie Regana, gdzie rozmawiali między sobą o kłamstwach drużyny i wyraźnie byli niezadowoleni z tego, że ich mentor był seryjnym mordercą. Mimo wszystko postanowili przybyć na wezwanie i pomóc pilnować celów, które mogły być potencjalnymi ofiarami Prometeusza. Cel Rory'ego był jednak bezpieczny, natomiast cel Artemis został zaatakowany przez mściciela. Ten widząc, że musi zmierzyć się też z Zieloną Strzałą, uciekł. Jakiś czas później rekruci stawili się na oficjalnym koncercie charytatywnym, na który zostali zaproszeni przez samego burmistrza[5].

Rory podobnie jak reszta drużyny trenował w kryjówce, kiedy to Felicity dostała zgłoszenie o dostarczeniu ciał dwóch przestępców – Nathana Sierra i Pablo Esteveza – pod komisariat, zaznaczając tym samym, że w mieście pojawił się nowy mściciel, który zabija przestępców. Jakiś czas później drużyna została wezwana do banku, który stał się celem Spooky Crew. Kiedy tam dotarli, spotkali tylko wykrwawiającego się na podłodze Jenkinsa, który zmarł w rękach Spartana. Po naradzie w kryjówce zespół postanowił przesłuchać jednego z ulicznych przestępców, dzięki czemu mogli przewidzieć kolejne miejsce ataku Spooky Crew. W złapaniu ich przeszkodził im nowy mściciel – Vigilante, który zamierzał zabić przestępców. Widząc w wojowniku zagrożenie, bohaterowie postanowili udawać przestępców i przyciągnąć uwagę mężczyzny, jednak ten zrozumiał ich plan i ogłuszył Artemis siedzącą w samochodzie przed budynkiem, po czym pobił Curtisa i zabrał go ze sobą. W banku zażądał spotkania z Zieloną Strzałą, grożąc Holtowi zabiciem go. Gdy Vigilante zamierzał oddać śmiertelny strzał, łucznik go powstrzymał i schwytał, lecz ten dzięki kontrolowanemu wybuchowi uciekł[6].

Tean Green Arrow with Flash and Supergirl Cyberwoman (17)

Współpraca z meta-ludźmi

Rory trenował w kryjówce, kiedy Felicity przyprowadziła Cisco, który to miał pomóc drużynie odnaleźć porwanych przez Dominiatorów członków zespołu. Do tego było potrzebne urządzenie z Van Horn Industries, które skradła Cyberwoman. Współpracując z Supergirl i Flashem udało im się zdobyć poszukiwany element, dzięki czemu odkryli, że dane wroga są zakodowane w języku podobnym do hebrajskiego. Za pomocą tego ustalili lokalizacje przyjaciół, którzy znajdowali się w przestrzeni kosmicznej[7].

Rorym z Rene przygotowywali świąteczną kolację w kryjówce Diggle'a, aby ten mógł spędzić je bezpiecznie z rodziną. Po chwili odwiedziła ich Evelyn, która przyniosła prezenty w postaci świątecznych skarpet z nadrukowanymi pseudonimami mścicieli. Kiedy Prometeusz zabójca zaatakował Curtisa, wysyłając go do szpitala, zespół udał się tropem narkotyku wstrzykniętemu Holtowi i postanowili zaatakować wroga w Claybourne Pharmaceuticals. Tam jednak Artemis ukazała zespołowi, że tak naprawdę od pewnego momentu nie gra z nim czysto i współpracuje z Prometeuszem. Przyznała, że miasto musi zostać oczyszczone z zarazy, jaką jest Queen. Za pomocą gazo-pylnej strzały wystrzelonej w ziemię sprawiła, że udało się jej i Prometeuszowi uciec z budynku. To zaskoczyło drużynę, która przez kolejne godziny bezskutecznie próbowała dowiedzieć się, kim jest niebezpieczny zabójca, tracąc przy tym sojusznika – detektywa Malone[8].

Nowy skład Edytuj

Recruits before fight with Black Siren

Chwila po starciu z Syreną

Rory wraz z resztą drużyny świętował powrót Laurel, w co nie do końca mógł uwierzyć. Niedługo później okazało się, że to nie była Laurel, ale jej sobowtór z Ziemi-2. Wspólnie przyszykowali pułapkę na Czarną Syrenę, kiedy ta chciała się spotkać z Zieloną Strzałą i zaatakowali ja z rozkazu Felicity, skutecznie ją łapiąc. Później drużyna ponownie stawiła się w kryjówce, gdzie okazało się, że Felicity pozwoliła uciec Czarnej Syrenie, aby ta doprowadziła ich do Prometeusza. Dzięki urządzeniu zbudowanemu przez Holta drużynie udało się „dezaktywować” zdolności przestępczyni i ponownie ją zamknąć w celi A.R.G.U.S.[9].

Zespół próbował odnaleźć godną następczyni imienia Laurel, kiedy to Curtis ukazał film z monitoringu przedstawiający niezidentyfikowaną kobietę walczącą z ulicznymi przestępcami w Hub City. Queen uznał, że warto ją sprawdzić i kiedy znaleźli jej dokładną lokalizację, próbowali ją rekrutować jednak nadaremno – dziewczyna odmówiła. W tym czasie Rory został w Star City wspierając Felicity, kiedy ta próbowała włamać się do NSA aby uratować Johna. Kiedy dziewczyna w darknecie natrafiła na osobę, która mogła pomóc i chciała spotkać się w rzeczywistości, Regan postanowił pilnować dziewczyny z ukrycia. W parku Felicity odwiedziła niejaka Kojo Sledgehammer – haktywistka z organizacji Helix, która dała ostatecznie informatyczce to, czego ta szukała, pozwalając tym samym wyciągnąć Johna z więzienia. Kiedy reszta drużyny wróciła do Star City, cieszyła się z sukcesu Felicity i Rory'ego, a niedługo po tym Tina zdecydowała się dołączyć do drużyny, zdradzając, że tak naprawdę ma na imię Dinah Drake, a Boland było jej przykrywką[10].

Ragman resuce Russia above bomb

Ocalenie Rosji przed bombą

Kiedy John Diggle opuścił więzienie, Rory udał się wraz z drużyną do Rosji w poszukiwaniu generała Walkera. Już po wylądowaniu w kraju, na wstępie powitał zespół jeden z pakhanów mafii sołncewskiejAnatoly Knyazev, który był wściekły na Queena i kazał mu się wynosić. Po znalezieniu kryjówki, drużyna zadomowiła się na czas nieokreślony, próbując z pomocą Felicity odnaleźć cel. Ten jednak był nieosiągalny, więc informatyczka zabrała Holta i Regana na spotkanie z niejakim Maximem Ostrovskym, od którego dowiedziała się wielu rzeczy – między innymi miejsca pobytu celu, który chciał opuścić kraj i sprzedać bombę. Na drodze stanęli mu jednak mściciele z mafią sołncewską, którzy zatrzymali Walkera, a Ragman ograniczył destrukcję wybuchu urządzenia. Po aresztowaniu generała mściciele wrócili do Star City, gdzie chłopaka odwiedziła Smoak. Bohater zdradził przyjaciółce, że jego szmaty uległy zniszczeniu i nie może nawiązać z nimi kontaktu, więc postanowił opuścić na pewien czas zespół, aby ponownie „uzyskać połączenie” z kostiumem[11].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Rory Regan był bohaterem posiadającym kostium dusz, przez który przy każdej zabitej osobie, pojawiała się na nim łata, zwiększająca zdolności nosiciela.

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „A Matter of Trust” wyemitowany 19 października 2016 roku.
 2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Recruits” wyemitowany 12 października 2016 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Penance” wyemitowany 26 października 2016 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Human Target” wyemitowany 2 listopada 2016 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „So It Begins” wyemitowany 9 listopada 2016 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Vigilante” wyemitowany 16 listopada 2016 roku.
 7. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Invasion!” wyemitowany 30 listopada 2016 roku.
 8. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „What We Leave Behind” wyemitowany 7 grudnia 2016 roku.
 9. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Who Are You?” wyemitowany 25 stycznia 2017 roku.
 10. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Second Chances” wyemitowany 1 lutego 2017 roku.
 11. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Bratva” wyemitowany 8 lutego 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.