Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum
Stub.svg Ta strona jest zaledwie zalążkiem artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go korzystając z odpowiedniego wzoru.

Myślałem, że mamy więcej czasu... Nie jestem taki jak myślisz. Zawiedliśmy nasze miasto – ja i inni.

Robert Queen, „Pilot

Robert Queen (ur. w 1958 roku, zm. w 2007 roku) – były dyrektor naczelny Queen Consolidated, mąż Moiry Queen, ojciec Olivera Queena i ojczym Thei Queen, najlepszy przyjaciel Waltera Steele'a, były kochanek Isabeli Rochev i były przyjaciel Malcolma Merlyna. Popełnił samobójstwo podczas dryfowania w szalupie ratunkowej razem ze swoim synem, by zwiększyć jego szanse na przetrwanie.

Osobowość[]

Multimilioner i ojciec, który często zdradzał swoją żonę. Gdy w grę weszło życie jego córki, Robert wybrał rodzinę, opuszczając tym samym kochankę. Tym samym pokazał swoją troskę o rodzinę i zaczął dbać o jej bezpieczeństwo. Gdy podczas podróży do Chin z synem, jego jacht zatonął, Queen po kilku dniach dryfowania popełnił samobójstwo, by zwiększyć szanse na przetrwanie swojego syna.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Robert popełnia samobójstwo

Robert Queen założył własną firmę oraz rodzinę. Jednakże, zdradzał swoją żonę, a ona odpłaciła mu się zdradą z jego przyjacielem, Malcolmem, a owocem tego romansu była ich córka Thea. Moira nigdy nie powiedziała Robertowi, że Thea nie jest jego córką, czego Malcolm też nie wiedział. Jakiś czas później, Robert miał romans z Isabelą Rochev, dla której chciał on opuścić swoją rodzinę, lecz gdy Thea miała wypadek, Robert musiał wybrać pomiędzy kochanką a rodziną. Jakiś czas później, przypadkowo spowodował on śmierć pewnego radnego.

Po tym zdarzeniu, Robert założył z Malcolmem organizację Tempest, która miała na celu zniszczenie dzielnicy Glades. Robert, przerażony tym, że mogło zginąć kilka tysięcy ludzi, zaplanował zapobiegnięcie temu razem z Frankiem Chenem. Mieli się oni spotkać w Chinach, gdzie Robert wybrał się jachtem, a na pokład zabrał też swojego syna.

Niestety jacht zatonął, a on, jego syn i współpracownik znaleźli się na szalupie ratunkowej. Kilka dni później, Robert zastrzelił współpracownika, a potem siebie, by dać Oliverowi większe szanse na przetrwanie. Ostatecznie Oliver powrócił pięć lat później do Starling City, gdzie zaczął wypełniać ostatnią wolę swojego ojca, oczyszczenie swojego miasta z korupcji.

Występy[]

Arrow[]

 1. Pilot
 2. Spuścizna
 3. Przedsięwzięcie
 4. Poświęcenie
 5. Promień rażenia
 6. Wspinaczka
 7. Powrót
 8. Invasion!
 9. Honor Thy Fathers

Komiksy[]

Arrow: Komiks[]

 1. Test Drive
 2. Time's Arrow
 3. Fathoms
 4. Limbo
 5. From the Darkness

Arrow: Sezon 2.5[]

 1. Haunted

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Robert Queen był ojcem Olivera Queena i mężem Moiry Queen . Obaj rodzice zmarli podczas polowania w Safari, kiedy zostali poturbowani przez lwy. Mały chłopak obwiniał się o ich śmierć, ponieważ bał się podnieść broń i ich uratować.
 • W odcinku Promień rażenia dowiadujemy się, że Oliver pogrzebał Yao Feia i Shado obok grobu swojego ojca.
 • W odcinku Człowiek w kapturze dowiadujemy się, że Isabel Rochev miała romans z Robertem, jak i z Oliverem.

Przypisy[]


Zobacz też[]

Advertisement