FANDOM


Richard „Ritchie” Simpson – były członek zespołu z Newcastle, który posłał duszę młodej Astry w ręce Nergala. Był jednocześnie dobrym przyjacielem Johna Constantine’a, lecz odwrócił się od niego po incydencie.

Osobowość Edytuj

Przed incydentem z Newcastle, Ritchie był podobny do Johna – porywczy, arogancki i pewny siebie. Taki wpływ miał na niego przyjaciel, lecz po tym, jak przypadkowo wysłali duszę małej dziewczynki do Piekła, Simpson popadł w paranoje. Odciął się od przyjaciół, przestał sypiać i żył w ciągłej depresji. Zaczął jednak zażywać antydepresanty, lecz nawet one nie były w stanie mu pomóc. Gdy po tych latach zobaczył Johna w swoim biurze, był przerażony i nie zamierzał się z nim sprzymierzać, gdyż uznawał go za winnego całego zajścia. Jakiś czas później ponownie na niego natrafił, lecz tym razem wszystkie problemy były po części jego winą. Ritchie to dostrzegał i pomogło mu to zrozumieć, dlaczego John jest taki, jaki jest – wszystko przez to, że teraz czuje się tak samo. To było jego motywatorem do działania i stawieniu się Jacobowi Shawowi w jego własnej rzeczywistości, w której początkowo planował zostać.

Moce i zdolności Edytuj

Ritchie Simpson and John Constantine fight with Jacob Shaw (7)

Magia Ritchiego

Moce Edytuj

Zdolności Edytuj

  • Zdolności techniczne – Ritchie posiada szeroką gammę zdolności technicznych, które pozwalają mu włamać się do infrastruktury miejskiej i wyłączyć całą sieć energetyczną.
  • Geniusz – Ritchie posiada niezwykłą inteligencję na temat nadprzyrodzonych zjawisk, technicznych rzeczy oraz metafizyki.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Po tym, jak mała dziewczynka została opętana przez demona, John Constantine wraz z Anną Marią Flynn, Garym Lesterem, Ritchim Simpsonem i Chasem Chandlerem zamierzali jej pomóc. Celem było wypędzenie demonicznej istoty z jej ciała, lecz nie było to takie proste. John postanowił więc wezwać większego demona – Nergala, aby ten ukazując swoją siłę, pozbył się mniejszego demona. Początkowo plan się sprawdzał, lecz demon chwycił gwałtownie Astrę przed wszystkimi i zabrał jej duszę do Piekła. Samo ciało zostało rozerwane na małe kawałki i porozrzucane po całym pomieszczeniu[1].

Tak jak reszta zespołu, Ritchie nie chciał mieć nic wspólnego z Johnem i poszedł w swoją stronę. Przed końcem 2014 roku mężczyzna uzyskał doktorat i został profesorem metafizyki na Kiedyś przed końcem 2014 r. Ritchie uzyskała doktorat i został profesorem metafizyki na uniwersytecie Ivy[1].

Powrót przyjaciela Edytuj

Ritchie Simpson meet John Constantine after years (3)

Spotkanie Johna po latach

Ritchie pracował w swoim biurze na uniwersytecie Ivy, kiedy wszedł do niego John Constantine. Naukowiec jest wrogo nastawiony do egzorcysty i zamierza odejść, lecz ten go powstrzymuje. John stara się przekonać przyjaciela, aby mu pomógł, kiedy ten zaczyna mówić, że żałuje, że podczas incydentu w Newcastle to właśnie Constantine nie zginął. Ostatecznie jednak decyduje się współpracować z nim, słysząc jego groźby dotyczące wyjawienia policji, że Ritchie też był przy śmierci Astry. Wspólnie polują na Furcyfera, który zamierza dopaść Liv Aberdine i w odpowiednim momencie Simpson wyłącza prąd w całej Atlancie, osłabiając demona. Zaraz po tym naukowiec zabiera dziewczynę i odwozi ją do domu. Po drodze zgodnie z prośbą Johna zahacza o miejsce zbrodni innego demona, ukazując Liv, że bycie u boku Constantine’a jest niebezpieczne[1].

Ritchie wykładał lekcje za pomocą dyktafonu na uniwersytecie, kiedy to po zakończonych zajęciach z tłumu uczniów usłyszał pytanie od Constantine’a, zdając sobie sprawę z faktu, iż jego dzień będzie popsuty przez byłego przyjaciela. Zabrał go do swojego gabinetu, gdzie dowiedział się o śmierci Gary’ego Lestera i o tym, że coś mrocznego dzieje się wokół jego osoby, a John zamierza stawić temu czoła. Rozmowę przerwał telefon od jednego z uczniów, Adama, który poinformował o swojej nieobecności związanej z nieoczekiwaną śmiercią przyjaciela. Oboje natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie egzorcysta ukradkiem wykradł policjantowi notatki, dowiedziawszy się tym samym o przyczynie zgonu. Wieczorem przed szkołą na czuwaniu związanym ze śmiercią ucznia, Ritchie i John spotkali się z Lily, od której dowiedzieli się o tym, co czwórka robiła kilka dni temu. Constantine samotnie postanowił zbadać cmentarz, a kiedy wrócił, przedstawił wszystko fizykowi. Odkrył bowiem, że uczniowie odprawiali mistyczny rytuał powiązany z egipską kulturą. Właśnie wtedy Ritchie przypomniał sobie o dzienniku Jacoba Shawa, który posiadał. Mężczyzna opisywał tam podróże do innych światów, które zakończyły się dla niego tragiczne. Ku zaskoczeniu, dziennik zniknął z kolekcji Simpsona, co dało mu do zrozumienia, że jest przyczyną problemów kampusu. Zrozumieli również, że Adam może próbować tam wrócić i jak najszybciej udali się na cmentarz. Na ratunek było już jednak za późno, gdyż na ciele chłopaka zaczęły pojawiać się cięte rany obronne, które w końcu doprowadziły go do wykrwawienia. Niedługo po tym Ritchie i John wrócili do kampusu, gdzie dowiedzieli się o śmierci Mirandy, którą znaleźli martwą w studiu tanecznym. Simpson zaczął w końcu rozumieć, jak się czuje Constantine i co skrywa. Uznał, iż oboje są jak rak, który rozsiewa chorobę dalej i dalej[2].

Ritchie, John and Lily leave Shaw World (9)

Podróż do innej rzeczywistości

Mimo to pamiętali o tym, że jeszcze jedną osobę mogą uratować i odwiedzili Lily, której przekazali wiadomość o śmierci Adama. Przerażoną dziewczynę zabrali do młyna, gdzie ich celem było zajęcie się jej problemem. Chwila nieuwagi sprawiła, że Lily spojrzała w telefon i nieświadomie przez odbicie trafiła do drugiego świata. Mężczyźni po małej sprzeczce postanowili sami odwiedzić inną rzeczywistość i odprawili rytuał, który pozwolił im tam wkroczyć. Chwilę później odnaleźli siebie i wspólnie podążali dalej, gdzie to Simpson miał okazję wykazać się tym, o czym uczył się przez lata – modyfikacja światów. Nie zdawali sobie sprawy z faktu, że Shaw ich obserwował, aż w końcu postanowił się ukazać. Ritchie zrozumiał wtedy, że w legendzie o drugim życiu Jacoba było źdźbło prawdy. Rozwścieczeni mężczyźni próbowali walczyć z wrogiem, lecz to był jego świat i on posiadał tu władzę, raniąc ich. Constantine wytłumaczył Ritchiemu, że rany, które im zadaje, nie są prawdziwe i może z tym walczyć. Tym samym profesor nabrał odwagi, wstał i zaczął modyfikować świat na przekór zasad Shawa, niszcząc go raz na zawsze. Przez ten czyn mieszkanie zaczęło się zawalać, co zmusiło Ritchiego i Johna do ucieczki. Po chwili do wyjścia przyprowadzili Lily przyjaciele, którzy sami nie mogli opuścić tego miejsca. Tym samym Simspon pokazał dziewczynie, jak ma wyjść z tego świata. Constantine rozumiał, że Ritchie może chcieć tutaj zostać, gdyż widział potencjał tego miejsca, którego Shaw nie dostrzegał. Sam wrócił do rzeczywistości i obserwował, a po chwili Ritchie również wrócił. Po otrząśnięciu się i powrocie do nauczania profesor przestał wykorzystywać na wykładach dyktafon i sam mówił – nauczał na podstawie tego, co przeżył[2].

Występy Edytuj

ConstantineEdytuj

  1. Non Est Asylum
  2. A Whole World Out There

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ConstantineEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Non Est Asylum” wyemitowany 24 października 2014 roku.
  2. 2,0 2,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „A Whole World Out There” wyemitowany 30 stycznia 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.