Arrowwersum
Advertisement

Wiele razy powtarzałem, że zrobiłbym wszystko, żeby ocalić żonę i syna, ale już wiem, że to nie prawda! Nie mogę cię zabić i to nie jest słabość, tylko dobro...

Rip Hunter, „Potomstwo

Rip Hunter – urodzony jako Michael to znany podróżnik w czasie, dawniej członek Rady Mistrzów Czasu. Widząc, jakie zło wyrządził Vandal Savage w 2166 roku postanowił na własną rękę stworzyć zespół legend składający się z bohaterów oraz łotrów, który będzie w stanie zminimalizować zagładę Ziemi. Kiedy Mistrzowie Czasu zostali zlikwidowani, a kilkoro członków drużyny zginęło w walce, Rip zamierzał zacząć działać na własną rękę. Jego przyjaciele jednak nie chcieli się poddawać i wspólnie z nimi zabili raz na zawsze Vandala Savage, torując sobie tym samym możliwość uratowania żony i syna.

Po sześciu miesiącach spędzonych na naprawianiu aberracji czasowych stworzonych przez Piratów Czasu legendy napotkały na aberrację wywołaną przez nieznanego sprintera. Próbując ją naprawić, Waverider doznał poważnych uszkodzeń, więc dla bezpieczeństwa Hunter porozsyłał swoich przyjaciół w różne okresy, a sam udał się na spotkanie z Amerykańskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwości, z którym podzielił Włócznie Przeznaczenia na kilka fragmentów. Chcąc obronić artefakt przed wpadnięciem w niepowołane ręce, poprzenosił towarzyszy w różne miejsca w czasie i sam uczynił podobnie, ukrywając się pod tożsamością reżysera Phila Gasmera w 1967 roku. Niedługo później został porwany przez Legion Zagłady, którego celem było zdobycie potężnego artefaktu, a jego umysł został „przeprogramowany”, pomagając tym samym przestępcom w realizacji ich celu. W końcu kapitan za pomocą legend odzyskał dawną świadomość, jednak Legion Zagłady zdołał zmienić rzeczywistość z pomocą skradzionej bohaterom Włóczni Przeznaczenia. Mimo to udało się przywrócić dawny ciąg linii czasu, likwidując tym samym ostatnią aberrację stworzoną przez upadły już Legion Zagłady – samego siebie. Po tych wydarzeniach zdał sobie sprawę, że zespół doskonale funkcjonuje bez niego i odszedł z drużyny, zamierzając rozpocząć nowe życie.

Wraz z opuszczeniem legend, Hunter założył organizację strzegącą linii czasu - Biuro Czasu. Z powodu własnej obsesji na punkcie nieznanej istoty nazywanej Mallusem, która doprowadziła do śmierci kilku agentów organizacji z rąk Damiena Darhka, został wyrzucony i aresztowany. Niedługo po tym wydostał się i odnalazł Wally'ego Westa, z którym ponownie dołączył do legend. Wraz z tym został przywrócony przez nową dyrektorkę Biura, Avę Sharpę na stanowisko agenta. Podczas konfrontacji z Mallusem, Hunter kupił trochę czasu dla przyjaciół, aby ci zdążyli uciec, wysadzając siebie w pobliżu demona jednym z napędów Waveridera.

Osobowość[]

Rip jest postrzegany jako bardzo współczujący człowiek, który kocha swoją żonę Mirandę i syna Jonasa do tego stopnia, że złamał najważniejszą zasadę Mistrzów Czasu i próbował uratować bliskich przed śmiercią. To jednak nie było jego jedynym celem, gdyż zamierzał doprowadzić do upadku zdobywcy i dyktatora Vandala Savage'a, który to doprowadził do wojny w 2166 roku i zabił z zimną krwią rodzinę Huntera. W tym celu skradł wehikuł czasu i poszukiwał ludzi w czasie i przestrzeni, którzy podołaliby zmierzyć się z wrogiem, kompletując tym samym elitarną drużynę. Chcąc zachęcić ich do działania, wmówił im, że w przyszłości zostaną zapamiętani jako najwięksi z największych – jako legendy. Dopiero podczas pierwszej nieudanej misji wydało się, że wybrał ich tylko dlatego, że w rzeczywistości ich życie nie ma większego wpływu na oś czasu. Mimo tego, że motywy Ripa są dobre, jego taktyka i niezwykła chęć osiągnięcia celu często powoduje, że wchodzi on w konflikt z własnym zespołem. Hunter wpatrując się w możliwość uratowania własnej rodziny i zmiany przyszłości, często nie zwracał uwagi na to, że rani bądź lekceważy uczucia innych. Było tak w przypadku, kiedy Sara Lance chciała pomóc Oliverowi i Connorowi w alternatywnej wersji osi czasu, w której Star City zostało doszczętnie zniszczone przez Deathstroke'a. Nawet kiedy uległ jej namowom, zagroził, że jeśli nie wróci na statek w wyznaczonym czasie, zostawi ją i nigdy nie wróci. Kolejnym podobny przypadkiem była chwila frustracji po uwięzieniu przez Piratów Czasu, kiedy to Hunter powiedział Mickowi, że wziął go do zespołu tylko jako umowę wiązaną, gdyż bez niego Leonard Snart nie byłby gotowy pomóc. Przyczynił się tym samym do zdradzenia przez Rory'ego zespołu i późniejszego powstania Chronosa.

Kiedy po wielu przygodach i trudnych chwilach Rip odkrył, że przez ten cały czas Mistrzowie Czasu byli w zmowie z Vandalem Savage'm i w dodatku manipulowali historią, będąc tym samym odpowiedzialnymi za śmierć jego rodziny, załamał się i zmienił nie do poznania. Początkowo nie mógł zrozumieć, że organizacja, dla której miał tak wielki szacunek dopuściła się takich rzeczy. Mimo to pozbierał się i wraz z zespołem zniszczył punkt wyjścia. Kiedy po zabiciu Savage'a drużynie został do zniszczenia ostatni z meteorów, Hunter postanowił działać sam. Właśnie przez to był bliski śmierci i podczas konania miał wizję swojej rodziny. Po tym, co usłyszał, pogodził się z utratą bliskich i postanowił strzec czasu, nie rezygnując ze swoich młodzieńczych decyzji. Poprzez to doświadczenie Rip stał się o wiele bardziej stabilnym człowiekiem, niepozwalającym swojej pasji lub nienawiści na pokonanie go. Poprawie uległa też jego charyzma oraz cynizm i w dodatku zaczął okazywać należyty szacunek swojej drużynie, której większość członków zdecydowała się kontynuować swoją podróż wraz z nim jako liderem.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności Ripa Huntera

 • Ekspert w walce wręcz – Rip Hunter jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać dłuższą walkę z kilkoma przeciwnikami.
 • Ekspert w walce bronią – Hunter potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Jego największą zdolnością jest obsługa laserowego rewolweru, z którego bardzo często korzysta.
 • Kondycja fizyczna – Rip jako początkujący bohater, regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.
 • Geniusz – Rip Hunter jest niezwykle inteligentny, co przejawił, budując jedną z pierwszych na świecie kapsuł czasu. Do stworzenia tego urządzenia musiał zrozumieć działanie czasu, a także jego niebezpieczne strony, dzięki czemu maszyna działa poprawnie i pozwala podróżować w czasie. Posiada niezwykłe pojęcie o czasie, a także rozumie, co ma na niego wpływ, starając się tym samym nie dopuścić, aby linia czasu została zerwana.
 • Zdolności techniczne – Rip okazał się być wysoko wykwalifikowanym technikiem, wystarczająco dobrym, aby bezproblemowo naprawić Waveridera.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Rip Hunter będąc jednym z Rady Mistrzów Czasu zakochał się, mimo ostrzeżeń członków ugrupowania. Jego miłością została Miranda, a z ich związku urodził się Jonas Hunter. W pewnym momencie swojego życia Hunter zbudował jedną z pierwszych kapsuł czasu, które umożliwiały podróżowanie w czasie. Kiedy w 2166 roku Vandal siał spustoszenie, Hunter odnalazł swoją martwą rodzinę pod gruzami Londynu[1].

Nabór legend[]

Zapoznanie drużyny z przyszłością

Rip stawił się na zebraniu Rady Mistrzów Czasu, których próbował przekonać do niebezpieczeństwa, jakie stanowi Vandal Savage i tego, co w 2166 roku osiągnął – całkowity podbój świata. Uznał, że Cezar, Hitler czy sam Per Degaton przy nieśmiertelnym mężczyźnie to amatorzy. Rada nie chciała ingerować w zmiany w czasie i nie zezwolili też na oddanie jednego ze statków, bojąc się tego, że mogą doprowadzić do gorszych wydarzeń. Ostatecznie jednak Hunter ukradł Waveridera i wcielił swój plan w życie. Wyznaczył kurs na Star City, stycznia 2016 roku, aby zebrać kilkoro ludzi, będących w stanie uratować świat. Spotkał tam Ray Palmera, którego ogłuszył. Podobnie zrobił z Sarą Lance, Martinem Steinem, Jeffersonem Jacksonem, Carter Hallem, Kendrą Saunders, Leonardem Snartem i Mickiem Rory'm, których przeniósł na dach jednego z budynków. Kiedy wszyscy się przebudzili, Rip przedstawił się i opowiedział historię o Vandalu Savage. Wytłumaczył, że ze wszystkich epok wybrał właśnie tą ósemkę, gdyż w niedalekiej przyszłości nie są bohaterami, tylko legendami. Po przedstawieniu im, jak ich świat będzie wyglądał za 150 lat, jeśli mu nie pomogą, Rip uzgodnił, że za 36 godzin spotkają się w wyznaczonym miejscu[2].

Po określonym czasie, Rip spotkał się z ósemką, po czym pokazał im swój wehikuł czasu, którym będą podróżować. Nazwał go Waveriderem i zdradził, że podróżuje nim od dziesięciu lat. Na pokładzie Hunter przedstawił ekipie Gideon – interaktywną sztuczna świadomość, która jest głównym systemem statku. Przyznał, że mimo inteligencji komputera, Gideon nie jest w stanie odnaleźć żadnej wcześniejszej działalności Vandala, a jedyny specjalista zajmujący się tym tematem to profesor Aldus Boardman żyjący w 1975 roku, którego odwiedzą. Podczas startu powiedział, że ludzkie ciało przyzwyczajone jest do czasu linearnego. Po znalezieniu się w wyznaczonej porze w St. Roch, Rip wylądował, zapominając wcześniej wspomnieć towarzyszom, że podróże w czasie mogą wywołać mdłości, bezwładność ciała i utratę wzroku. Są to tymczasowe efekty, jednak im większa różnica w czasie tym gorsze skutki uboczne. Zabrał ze sobą profesora Steina, doktora Palmera, Cartera i Kendrę, pośpieszając ich, gdyż profesor Boardman miał za kilka godzin umrzeć. Udali się na Uniwersytet świętego Rocha, gdzie zastali mężczyznę w jego biurze. Profesor rozpoznał w kochankach Egipskiego księcia i kapłankę. Rip pośpieszył jednak rozmowę, chcąc dowiedzieć się więcej o Vandalu. Po opowiedzeniu historii o nieśmiertelnym przestępcy i wręczeniu swojego dziennika zdradził, że poprzednie inkarnacje Kendry i Cartera byli jego rodzicami. Kiedy Stein wyczuł, że coś złego dzieje się z Jeffersonem, Hunter rozpoczął odwrót do statku[2].

Wspólne kontynuowanie misji

Po drodze zatrzymała go Kendra, która nie zgodziła się na zostawienie tutaj swojego syna, wiedząc, że ten niedługo umrze. Za namową Cartera, Rip zgodził się go zabrać. Przy Waveriderze rozpoczęła się walka z Chronosem, jednak drużynie udało się uciec. Podróżnik nakazał Gideon zablokować statek w strefie międzyczasowej na czas naprawy uszkodzeń pojazdu. Kednra zaczęła kłótnię, gdyż przez niego jej syn jest ranny. Mężczyzna zdradził, że tak naprawdę kiedyś był Mistrzem Czasu, a Chronos pracuje właśnie dla rady Mistrzów Czasu. Pod wpływem agresji ekipy zdradził, że wybrał właśnie ich, bo ich życie za sto lat będzie miało znikomy wpływ na linię czasu, więc potrzebował ich pomocy bez wpływania na historię w 2166 roku. Przez Raya, Hunter opowiedział, że w całej misji ma swój cel – zamierza zemścić się na Vandalu za morderstwo jego rodziny. Zdecydował się tak działać, gdyż Rada Mistrzów Czasu ignorowała zagrożenie ze strony Savage'a. Po chwili pozwolił im wrócić do domu, kiedy tylko statek zostanie naprawiony, a stan profesora Boardmana się poprawi. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie żyje. Mimo wszystko ekipa postanowiła pomóc, pod warunkiem, że sami będą decydować o swoim losie. Rip słysząc to, zgodnie z dziennikiem Aldusa postanowił odnaleźć wroga w pewnym miejscu, do którego się udali[2].

Drużynowe problemy[]

Podczas planowania, kiedy drużyna ma zaatakować Vandala doszło do kłótni o dowództwo nad zespołem. Hunter próbował rozwiązać konflikt, zaznaczając, że to jego statek i on wie najwięcej o podróżach w czasie. Każdy próbował jednak działać po swojemu i ukazali się w norweskim magazynie oraz przyczynili się do walki. Rip nie był zachwycony całym zajściem, gdyż podczas przebywania tam, ludzie Savage'a odnaleźli kawałek urządzenia z egzoszkieletu Atoma. Przez to linia czasu została zaburzona, co skutkowało całkowitym zniszczeniem Central City w 2016 roku. Nie mogąc teraz powrócić do swoich czasów, drużyna pod dowództwem Ripa postanowiła odnaleźć Sztylet Amona, który jako jedyny może zabić wroga. Po pewnym czasie, na Waveridera wdarła się młodsza wersja Martina Steina, którą ostatecznie udało się wygonić. Następnie drużyna napotkała Vandala, dzięki czemu Carter Hall miał okazję do zabicia nieśmiertelnego wroga. Wbił mu ostrze w klatkę piersiową, jednakże bezskutecznie. Kiedy reszta zespołu przybyła na miejsce, napotkali martwego przyjaciela a przy nim ranna Kendrę, którą szybko zabrali na statek do pokoju lekarskiego. Załamany Rip widział, że sens istnienia drużyny nie ma sensu, gdyż nie potrafią się dogadać i stracili jednego ze swoich ludzi. Był gotowy się poddać, jednakże reszta obiecała walczyć w dalszym ciągu dla Cartera[3].

Infiltracja przyjęcia Vandala

Rip podczas rozmowy z Sarą zrozumiał, że Vandal musi mieć pieniądze i mogą go opóźnić o kilka lat, jeśli zamrożą jego konto bankowe. Gideon wyszukała bank wroga, więc Hunter zamierzał się tam udać samotnie. Panna Lance nie dała jednak za wygraną i udała się na misję razem z podróżnikiem. Na miejscu udawali potencjalnych klientów banku, jednak zostali zaatakowani w najmniej oczekiwanym momencie przez pracowników. Oszczędzili jednego z nich – pana Blake'a, którego zabrali na statek i przesłuchali. Okazało się, że Vandal chce użyć ciała Cartera jako „naczynia” przy obrzędzie. Niestety, na miejscu Sara i Rip ponownie zostali uchwyceni, a Savage rozpoznał w mężczyźnie Gareeba. Po krótkiej rozmowie, na ratunek przyjaciołom przybyła reszta drużyny. Podczas walki z ludźmi wroga i jego sektą, Hunter zajął się nieśmiertelnym Vandalem, któremu przebił klatkę piersiową ostrzem. Po powrocie na statek okazało się, że Ray i Martin wyleczyli Kendrę, po czym wszyscy udali się pochować ciało Cartera. Następnie mogąc spowodowanie podróżować w czasie, Rip postanowił udać się do 1987 roku, gdyż tam Gideon wykryła kolejną działalność Savage'a[4].

Stub.svg Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy[]

Legends of Tomorrow[]

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Carter znany był jako Rip Hunter, który był bohaterem podróżującym i strzegącym czas. Jego pochodzenie i wszelkie dane były tajemnicą, aby chronić go przed innymi podróżnikami. W rzeczywistości wiadomo, że jest on synem Booster Golda.
 • Rip Hunter został wspomniany w odcinku „Wystarczająco szybki” przez Eobarda Thawne'a, który próbował użyć stworzonej przez Cisco Ramona kapsuły czasu. Mężczyzna uznał, że ten człowiek zbudował pierwsze na świecie urządzenie, które działało w taki sam sposób.
 • Aktor Arthur Darvill grający Ripa Huntera, jest najbardziej znany z roli Rory'ego Williamsa w serialu „Doktor Who”. Rory był towarzyszem jedenastej inkarnacji podróżującego w czasie i przestrzeni kosmity nazywającego się „Doktorem”.
 • Fakt, że Rip Hunter kradnie Waveridera jest nawiązaniem do serialu „Doktor Who”, w którym główny bohater ukradł TARDIS, która tak jak statek była wehikułem czasu.

Galeria[]

Grafiki promocyjne[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Wystarczająco szybki” wyemitowany 19 maja 2015 roku.
 2. 2,0 2,1 2,2 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 1” wyemitowany 21 stycznia 2016 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 2” wyemitowany 28 stycznia 2016 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Więzy krwi” wyemitowany 4 lutego 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement