FANDOM


Ricardo Diaz – kryminalista znany pod pseudonimem Dragon, będący królem podziemia narkotykowego w Star City. Opracował formułę sterydów wywodzących się z vertigo, tworząc tym samym na jej fundamentach ogromną organizację przestępczą, działającą w cieniu Star City. Poprzez zabójstwo Owena Posta manipulował światowej sławy hakerem i jego ojcem, Caydenem Jamesem, dołączając do jego zespołu, który przetarł drogę dla Diaza. Gdy ten okazał się niepotrzebny, Ricardo zabił go i zaczął wcielać w życie swój plan polegający na przejęciu Star City. Dzięki pieniądzom zarobionym podczas współpracy z hakerem mężczyzna skorumpował polityków, sędziów i policjantów, przejmując kontrolę nad infrastrukturą miasta. Tym samym dołączył do potężnego imperium kryminalnego, znanego jako Kwadrant, których członków później wymordował i został jedynym przywódcą.

Kiedy FBI wtargnęło do Star City i zaczęli współpracować z mścicielami, jego imperium zaczęło podupadać, co zmusiło Diaza do wycofania się. Pozornie zginął w głębi rzeki po walce z Zieloną Strzałą i Laurel Lance, lecz w rzeczywistości zaczął ukrywać się ze swoimi nowymi sojusznikami – Longbow Hunters.

Osobowość Edytuj

Ricardo ma płytką, nieczułą i agresywną, a nawet psychopatyczną osobowość. Dorastając w sierocińcu, nagromadził strach i złość, nazywając swojego oprawiciela „Dragonem”. Obecnie jako dorosły i bezwzględny władca zbrodni, zaczął tak nazywać siebie, wyzwalając emocje, które tłumił za dzieciaka. Eksponuje wiele, jeśli nie wszystkie cechy klasycznego psychopaty: całkowity brak sumienia, brak wyrzutów i empatii, płytkie afektowanie, a nawet bezduszność. Bez skrupułów zamordował Owena Posta, przewidując działania jego ojca i manipulując nim tak, by przygotował Star City do jego planów. W tym momencie ukazał, że jest niewiarygodnym kłamcą i manipulatorem, udając kogoś, kim nie był przez wiele miesięcy. Pomimo cierpliwej i inteligentnej postawy, Diaz był zadowolony ze swoich działań i szydził z wrogów, wyjawiając cały plan Caydenowi przed zabiciem go. Wykazuje się również gigantycznym sadyzmem, będąc ciekaw, dlaczego Anatoly Knyazev nie torturował jak on Vincenta Sobela.

Diaz ma swoiste wojownicze poczucie honoru i filozofii życia, stwierdzając, że „walka o trofea różni się od walki o życie” i szanował każdego, kto zdołał z nim walczyć, wręczając im pieniądze i miejsce w swojej organizacji, w zależności od umiejętności, które wykazali. Jakby tego było mało, mężczyzna swoją organizację traktuje jako rodzinę i nie lubi, kiedy ktoś działa przeciw niej. Daleko mu jednak do prawdziwego honoru i potrafi oszukiwać nawet w czystej walce, uważając, że samo życie jest niesprawiedliwe. Najcharakterystyczniejszą cechą Diaza jest utrzymywanie nienagannego spokoju i mówienia bez emocji oraz podnoszenia głosu. W rzeczywistości tłumi swoje emocje i wyładowuje je w postaci agresji na swoich przeciwnikach, czy też przedmiotach martwych. Nie zna litości i żywił urazę do oprawcy z sierocińca, którego obserwował przez około trzydzieści lat, zanim go zabił. Ricardo porównuje siebie do Olivera Queena i uważa, że mimo iż były milioner spędził pięć lat w piekle, on urodził się w nim, usprawiedliwiając tym samym całą swoją agresję.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Ricardo Diaz niszczy własne laboratorium (3)

Zdolności strzeleckie Dragona

 • Ekspert w walce wręcz – Ricardo jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać wielu przeciwników w krótkim odstępie czasu.
 • Ekspert w walce bronią – Ricardo niejednokrotnie pokazał, że potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – Ricardo regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Jesse znęca się nad Diazem w sierocińcu (1)

Ciężkie życie w sierocińcu

Ricardo urodził się w Starling City i od początku miał pod górkę, starając się zdobyć szacunek ojca, nawet jeśli oznaczało to udawanie kogoś, kim nie był, dopóki ten nie zmarł, a Diaz nie został wysłany do sierocińca przed 1986 rokiem[1]. Dorastając tam, walczył z każdym dniem o jedzenie, a także był zastraszany psychicznie przez starszego chłopaka, Jessego. Ten bowiem torturował go, paląc przedramiona i niszcząc jego ostatnie zdjęcie po ojcu. Chłopak sięgnął jednak w płomienie po pamiątkę, doznając poważnych poparzeń. W celu powstrzymania swojego gniewu i strachu wpojonego w dzieciństwie Diaz nazwał Jessego „smokiem” i robił wszystko, co tylko możliwe, aby go kontrolować tak, by ten nie kontrolował jego[2].

Dorastając, Diaz wstąpił do zorganizowanej grupy przestępczej, Skorpionów, gdzie zaczął rozwijać skrzydła i zyskał imponującą notkę kryminalną. W pewnym momencie oddzielił się od zespołu i zaczął działać sam, produkując i sprzedając vertigo, które zwiększało skuteczność i koncentrację podczas walki[3][4].

Ricardo, potrzebując porządnego fundamentu pod swoje plany dotyczące przejęcia Star City, 1 lutego 2017 roku wynajął Karla Iscove do zabójstwa Owena Posta – syna haktywisty Caydena, zabijając później samego najemnika. Przewidział bowiem reakcję mężczyzny na stratę bliskiego, który tym samym przygotowałby miasto Star City do przejęcia przez niego samego. Przerobił również filmik z zabójstwa na taki wyglądający, jakby to sam Zielona Strzała zabił młodzieńca. Nieco później wypuścił zdjęcie Olivera Queena w kostiumie Zielonej Strzały, wzbudzając kontrowersje i podejrzenia w stronę burmistrza[5].

Podwaliny pod własny biznes Edytuj

Ricardo Diaz niszczy własne laboratorium (1)

Ricardo testuje steryd

Ricardo kierował w Star City narkotykowym biznesem, będąc tym samym odpowiedzialnym za produkcję i sprzedaż sterydu zwiększającego sprawność bojową i koncentrację. Po pewnym czasie wysłał swoich ludzi, aby zdobyli wojskową wersję drukarki 3D, lecz jego zespół został pokonany przez mścicieli. Dragon zdołał jednak uciec, zanim bohaterowie go złapali. Niedługo po tym odwiedził go niejaki John Diggle, który odwiedził producenta sterydu, mając nadzieję na dostanie dodatkowej porcji. Kryminalista nie dał mężczyźnie tego, co chciał, mówiąc, iż musi uważać, gdyż nie posiada jeszcze pozwolenia Agencji Żywności i Leków. Tej samej nocy Diaz ponownie poprowadził ludzi po wojskową drukarkę 3D, tym razem z działu biologicznego Palmer Technologies, lecz ponownie został zaatakowany przez mścicieli. Przed ucieczką zdołał postrzelić Zieloną Strzałę. Niedługo po tym Diaz sprawdzał postępy w swoim laboratorium, kiedy do budynku wtargnęli bohaterowie. Ricardo nie chcąc, aby produkt wpadł w niepowołane ręce, spalił wszystko, skutecznie zbiegając z pożaru[3].

Kilka dni później Ricardo dołączył do spotkania drużyny Caydena Jamesa w kryjówce, z której na monitorach oglądali rozpad zespołu mścicieli w bunkrze[6].

Drużyna Caydena Jamesa zdobywa port Bertinellich (5)

Diaz zabija ostatniego Bertinelliego

Diaz wraz z Caydenem i Laurel odwiedził Jerry'ego Bertinelliego, do którego przestępcy mieli propozycję. Chcieli bowiem, aby przemyślał sprawę sprzedania im portu – ostatniej rzeczy należącej do rodziny Bertinellich. Oczekując nieco później na odpowiedź w opuszczonym hangarze, zaatakował ich Zielona Strzała. Łucznik nie spodziewał się, że Cayden posiada liczne wsparcie i zdecydował się uciec, aby uniknąć walki. Kilka godzin później nadszedł moment transakcji z Bertinellim, z którym przestępcy spotkali się w jego porcie. Tam również pojawił się łucznik, który współpracował z Jerrym. Kryminaliści okazali się jednak sprytniejsi, ponownie prowokując bohatera do ucieczki i zabijając Bertinelliego[7].

Członkowie drużyny Jamesa podejrzewali Vincenta Sobela o zamordowanie Shecka, lecz ten nie przyznawał się do tego faktu. Dopiero kilka godzin później Cayden przejrzał sojusznika i z pomocą Anatoly'ego porwał go, a następnie wspólnie z Diazem torturował. Chcąc podpuścić obie drużyny mścicieli w pułapkę, poszukiwana przez nich bomba została przewieziona w inne miejsce, a sam Vigilante ostatecznie został zamordowany przez Czarną Syrenę[8].

Realizacja celu Edytuj

Ricardo Diaz morduje Caydena Jamesa (2)

Diaz zabija Caydena Jamesa

Cayden planował aktywacje bomby późnym wieczorem, więc oficjalnie zakończył współpracę z sojusznikami, którym obiecał transport z miasta i przelanie pieniędzy na ich konta bankowe. Jako że obiecany pojazd się nie pojawił, przestępcy postanowili wydostać się ze Star City na własną rękę. Gdy Diaz uciekał, Mister Terrific i Wild Dog złapali go, i podobnie jak pannę Lance oraz Knazeva zaprowadzili do Caydena, który otrzymał nowe fakty dotyczące zabójstwa jego syna. Uważał bowiem, iż uczynił to ktoś z zespołu, więc namówił mścicieli na łapaninę byłych sojuszników, grożąc aktywacją bomby. Na miejscu Laurel, chcąc zdenerwować Caydena, przyznała się do zabicia jego syna i podeszła do niego, zaczynając go obrażać. Ten wiedząc, iż kobieta kłamie, spoliczkował ją, nie zdając sobie sprawy, iż aktywator bomby zakłóca działanie obroży blokującej meta-geny. Tym samym Laurel udało się uwolnić i narobić bałaganu, ogłuszając Caydena i pozwalając pozostałym uciec. W pościg za Diazem ruszył Spartan, lecz kryminalista zdołał mu uciec. Kiedy James został aresztowany i trafił do pokoju przesłuchań na komendzie, Ricardo wykorzystał fakt, iż opłaca kapitan Hill i odwiedził hakera. Przyznał, że wszystkie jego działania były sprowokowane przez jego osobę, a potrzebował kogoś do przygotowania miasta do przejęcia. Następnie wbił nóż w szyję Caydena, zdradził mu, że to on stoi za zabójstwem Owena Posta i wyszedł, pozwalając mężczyźnie się wykrwawić[5].

Diaz przedstawił cały swój plan Anatoly'emu, który ochoczo dla pieniędzy postanowił współpracować z gangsterem, organizując spotkanie z Czarną Syreną na jego polecenie. W tym czasie Ricardo trenował z nowymi wojownikami, którzy będą zasilali szeregi jego zespołu. Gdy dostrzegł Laurel, był zły, że tak go zdradziła i chciała uciekać, lecz rozumiał, że boi się Dinah Drake. Uważał, że zdoła się nią zająć w swoim czasie i opowiedział o swoich planach, co jej się spodobało. Niedługo później Ricardo sam zajął się torturowaniem Roya Harpera, którego zamierzał użyć przeciwko Queenowi w sądzie. Harper był jednak nieugięty i wytrzymał do momentu przybycia mścicieli, którzy skutecznie odbili chłopaka. Ricardo miał przyjemność być schwytanym przez Zieloną Strzałę, ale ten nie mógł oddać go w ręce policji z powodu ustawy przeciw mścicielom, co skłoniło go do ucieczki bez Diaza[9].

Laurel grozi Diazowi w domu Quentina

Laruel grozi Diazowi

Diaz pomógł Knyazevowi w zamordowaniu policjanta Hursta, kiedy tylko Anatoly opuścił areszt. Niedługo po tym mężczyzna zdecydował się odwiedzić Laurel w jej domu z jedzeniem, próbując jej wmówić, że nie może stać się kimś, kim nie jest. Ostatecznie jednak nauka prawa Lance doprowadziła do przekazania rady Armandowi i Hill, którzy zostali wyrzuceni z pracy przez burmistrza Queena. Po tym wszystkim oboje spotkali się ze sobą, a Dragon wręczył kobiecie ostatnią fiolkę vertigo, która się zachowała[1].

Diaz rozkazał Kullensowi otruć za pomocą vertigo Queena, wystawiając go na walkę ze swoimi lękami i samym sobą. Kiedy będąc na komisariacie, mężczyzna dowiedział się, że Strzała zmierza w jego kierunku, zabunkrował się wraz z grupą skorumpowanych policjantów. Mimo wszystko nie doszło do rozlewu krwi, lecz Ricardo osiągnął swój cel — doprowadził do degradacji burmistrza. Następnego dnia Diaz ponownie spędzał czas na komisariacie, na którym pojawiła się Laurel. Mężczyzna zdradził kobiecie, że teraz mogą ogłosić, że Star City czeka na oferty[10].

Kontrola smoka Edytuj

Diaz podpala Jessego na oczach Laurel

Diaz pozbywa się „smoka”

Laurel udała się wraz z Diazem do Blüdhaven, gdzie spotkali się z Ericem, synem wpływowego człowieka, będącego członkiem Kwadrantu. Przestępcy zaproponowali organizacji użycie Star City jako miejsca na prowadzenie działalności przestępczej, w zamian za miejsce Diaza u boku członków Kwadrantu. Dwójka dostała jednak wpierw zadanie odnalezienia Roberta Baylora przetrzymywanego przez FBI, odkrywając jego powiązania z federalnymi agentami. Kiedy Ricardo przekazał te informacje Ericowi, ten nakazał mu dostarczyć mężczyznę żywego, chcąc sprawdzić jego lojalność. Podczas prowadzenia celu do samochodu, Cartier wydał rozkaz rozstrzelania obu, chcąc pozbyć się problemów. Diaz przeżył tylko dzięki kevlarowi, a Laurel zaczęła mieć obawy co do planu działania ukochanego. Chcąc się zemścić, Ricardo zaatakował klub mężczyzny i dowiedział się, że Kwadrant nawet o nim nie słyszał, gdyż jest on nikim. Ostatecznie zdecydowali się wykorzystać Erica jako „prezent” i podrzucili go na kolejne spotkanie organizacji wyposażonego w bombę. Likwidując ochroniarzy, dwójka dotarła do członków Kwadrantu, którym Diaz zaczął przedstawiać całą sytuację, jaka go spotkała, mordując przy tym Remy'ego Cartiera i zajmując jego miejsce przy stole. Tej samej nocy Laurel miała czekać na dachu budynku w Star City, aż Diaz do niej przyjdzie. Gdy tylko ten się pojawił, miał przy sobie Jessego Fredericco – jego znajomego z sierocińca, który się nad nim znęcał. Mężczyzna oblał go benzyną i podpalił, chcąc pokazać ku zdziwieniu Lance, że nie jest już słabym człowiekiem[2].

Krawiec mierzył Diaza, aby wykonać garnitur na miarę. Po skończonej przymiarce przybyła Laurel, która była zażenowana tym, jak mężczyzna wykorzystuje pieniądze Kwadrantu. Ten jednak nie wziął tego do siebie i poinformował ją, że muszą otrzymać coś od Quentina, co nie specjalnie spodobało się kobiecie. Zaproponowała, że sama się tym zajmie, lecz Ricardo miał już wszystko rozplanowane. Nakazał Laurel spotkać się z burmistrzem w Chinese Food, gdzie dwójka chwilę oczekiwała na Diaza. Quentin nie spodziewał się niczego, kiedy to przestępca od razu przedstawił dokumenty do podpisania, które sprawią, że pewne budynki w mieście staną się jego własnością. Zaraz po tym mężczyzna pokazał, jakie uczucie dzieli z Laurel i wyszedł z nią, pozostawiając burmistrza samego. Po powrocie do swojej kryjówki okazało się, że Anatoly przyprowadził mężczyźnie Olivera Queena. Przestępca zaczął kopać okutego mściciela, szydząc z jego osoby. Dopiero za namową Knyazeva rozkuł go i ustalili zasady walki. Jeśli Diaz by wygrał, opuściłby miasto, a jeśli Queen okazałby się zwycięzcą, to Ricardo musiałby wyjechać. Tym samym przeszli do pojedynku wręcz, podczas którego Oliver zaczął dusić wroga, nakazując mu się poddać. Niespodziewanie gangster wyciągnął nóż i przebił nim bok brzucha przeciwnika, wygrywając w nieuczciwej walce. Nakazał Anatoly'emu zamknąć go w celi. Kilka godzin później do Diaza przybyła Laurel, która wręczyła mu podpisane papiery. Okazało się, że te nie były mu do niczego potrzebne i je porwał. Chciał bowiem dowiedzieć się tylko, czy mogą liczyć na Quentina. Zaraz po tym gangsterzy wyprowadzili z celi pobitego Olivera, którego następnie aresztowała skorumpowana policja, wyznaczając datę jego procesu na 3 maja[11].

Diaz oskarża Laurel o zdradę i dusi ją

Diaz grozi Laurel

Kiedy proces Olivera rozpoczął się, Diaz wezwał do siebie Laurel. Był zawiedziony, że ta podczas krótkiego wywiadu z Bethany Snow nie powiedziała prawdy o tym, kto kryje się pod maską mściciela. Przyglądając się zachowaniu kobiety od kilku tygodni, dostrzegł, że może ona grać na dwa fronty. Niespodziewanie zaczął dusić Laurel, spodziewając się współpracy i solidnych zeznań w sądzie. Nieco później, kiedy Rene Ramirez zeznawał, Diaz wtargnął do sądu z jego córką, wymuszając na nim oskarżenie Queena. Plan nie szedł jednak do końca po myśli gangstera przez pojawienie się Human Targetu w masce Tommy'ego Merlyna, który przyznał się, że jest Zieloną Strzałą. Ostatecznie również Laurel wystawiła Ricardo i przyznała, że Queen nie jest łucznikiem, doprowadzając rozprawę do uniewinnienia oskarżonego. W związku z tym mężczyzna nocą nakazał swoim ludziom przyprowadzić mu sędziego, którego zabił za niekompetencję. Niespodziewanie ukazała się Laurel, która ogłuszyła wszystkich i zamierzała pozbyć się przestępcy, lecz ten zablokował jej moce specjalnym urządzeniem. Wyjawił swoje zaniepokojenie jej zachowaniem i kazał swoim ludziom ją zamknąć, a sam postanowił przejść do planu „B” – zabić Queena[12].

Ricardo nakazał zabić mścicieli Star City, lecz jego ludzie zawiedli. To wywołało kłótnię między nim, a Lydią Cassamento, której nie podobało się niezaplanowane działanie Diaza. Kiedy kobieta opuściła biuro przestępcy, Anatoly zaproponował przeniesienie gangstera w bezpieczniejsze miejsce, gdzie będzie łatwiej się obronić. Tak też się stało, jednak ciężarówkę zaatakowali mściciele. Kiedy jego ludzie walczyli, ten próbował zbiec. Dogonił go jednak Mister Terrific, który w wyniku złości związanej ze zranieniem chłopaka zaczął go bić. Ricardo szybko jednak przejął kontrolę i dźgnął bohatera w brzuch, po czym miał go wykończyć. Widząc jednak podążającego w jego kierunku łucznika, zrezygnował z morderstwa, chwycił dysk przenośny, który mu wypadł i zbiegł na komendę. Tam nakazał informatykowi sprawdzić kompletność danych na pendrivie, po czym zaczął dusić Anatoly'ego, oskarżając go o zdradę. Rosjanin jednak się wywinął, odsuwając od siebie podejrzenia i kierując je na Cassamento. Chwilę później okazało się, że na komisariat przyszła dyrektorka A.R.G.U.S., która w rzeczywistości wykradała dane z dysku Dragona. Gdy mężczyzna się zorientował, zaczął obławę. Pojawienie się mścicieli sprawiło jednak kłopoty. W związku z tym postanowił on zaatakować kryjówkę Outsiderów, lecz przed tym zamordował Cassamento. Na miejscu przestępca wypełnił kryjówkę bohaterów duszącym gazem i sam w masce wkroczył do środka, gdzie miał okazje powalczyć z łucznikiem. Mężczyzna został jednak zaskoczony bombą, która zraniła go poważnie, lecz mimo to zdołał zbiec. Następnie spotkał się z Cyrusem Broderickiem oraz Dragosem Ibanescu, zabijając jednego z nich za brak chęci współpracy[13].

Upadek smoka Edytuj

Dragon ogląda Queena w telwizji, który wyjawia, że jest Green Arrowem

Planowanie zemsty na Queenie

Kiedy komendę policji przejęło FBI współpracujące z mścicielami, Diaz uciekł i gdy tylko miał okazje, spotkał się z Anatolym, którego podejrzewał o zdradę. Podał mu fałszywe współrzędne kryjówki, zdając sobie sprawę, że Rosjanin przekaże informacje Oliverowi. Niedługo po tym zadzwonił do burmistrza Lance'a, któremu nakazał usunąć federalnych ze Star City, grożąc zamordowaniem Laurel. Mężczyzna nie zgodził się, co zdenerwowało gangstera. W tym czasie mściciele wpadli prosto w jego pułapkę, która była zaminowana. Gdyby spróbowali się ruszyć, zaryzykowaliby eksplozję budynku. Ricardo odpalił zdalnie ładunki, lecz interwencja Overwatch pomogła bohaterom uniknąć śmierci. Zaraz po tym Dragon ponownie skontaktował się z burmistrzem, z którym umówił się na spotkanie. Gdy Quentin się zjawił, wyjawił, że federalni mogą go namierzać, zmuszając mężczyznę do zabrania go ze sobą do kryjówki Laurel. Bohaterowie zdali sobie sprawy, że niewiele wcześniej Lance zdradził, iż ma rozrusznik, dzięki czemu od razu Felicity rozpoczęła namierzanie. W tym czasie Diaz zamknął burmistrza z Laurel, lecz mimo to mężczyzna wciąż nie zamierzał wygonić federalnych z miasta. To zdenerwowało Ricardo, który zamierzył postrzelić kobietę. Kulkę na siebie przyjął jednak mężczyzna i kiedy zabójca miał oddać kolejny strzał, do kryjówki wtargnęli mściciele. Diaz uciekł na dach, gdzie oczekiwał transportu. Tam jednak dostrzegł go Zielona Strzała, który zaczął walczyć z przeciwnikiem, który wyśmiewał łucznika, że ten nigdy go nie pokona, gdyż nie zabija. Wtedy też niespodziewanie pojawiła się Laurel, która sonicznym krzykiem wyrzuciła Dragona z dachu budynku do wody. Gangsterowi udało się ostatecznie przeżyć, w przeciwieństwie do Quentina, który zmarł w szpitalu. Organizacja przestępcza mężczyzny zaczęła jednak upadać, gdyż mściciel podczas walki pobrał listę jego płac, usuwając ze Star City skorumpowanych policjantów, sędziów i urzędników. Ceną za współpracę z FBI była jednak wolność Olivera, który został aresztowany i przez przetransportowaniem do więzienia, przyznał się publicznie do bycia Zieloną Strzałą. Całą transmisję oglądał w telewizji zraniony i wściekły Diaz, który już rozmyślał nad zemstą[14].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Ricardo Diaz jest zbrodniarzem i mistrzem sztuk walk zamieszkującym Seattle, który był odpowiedzialny za założenie Longbow Hunters. Po zmianach związanych z The New 52, mężczyzna został nazwany Richardem Dragonem.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Brothers in Arms” wyemitowany 5 kwietnia 2018 roku.
 2. 2,0 2,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Dragon” wyemitowany 19 kwietnia 2018 roku.
 3. 3,0 3,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Promises Kept” wyemitowany 16 listopada 2017 roku.
 4. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Thanatos Guild” wyemitowany 29 marca 2018 roku.
 5. 5,0 5,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Devil's Greatest Trick” wyemitowany 8 lutego 2018 roku.
 6. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Irreconcilable Differences” wyemitowany 7 grudnia 2017 roku.
 7. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Divided” wyemitowany 18 stycznia 2018 roku.
 8. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „All for Nothing” wyemitowany 1 lutego 2018 roku.
 9. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Doppelgänger” wyemitowany 8 marca 2018 roku.
 10. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fundamentals” wyemitowany 12 kwietnia 2018 roku.
 11. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Shifting Allegiances” wyemitowany 26 kwietnia 2018 roku.
 12. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Docket No. 11-19-41-73” wyemitowany 3 maja 2018 roku.
 13. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Ties That Bind” wyemitowany 10 maja 2018 roku.
 14. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Life Sentence” wyemitowany 17 maja 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.