FANDOM


Przemierzyłam oceany gwiazd w poszukiwaniu syna. Nie staniesz mi na drodze, rodzina czeka...
Rhea, „Odległe słońce

Rhea (zm. w maju 2017 roku) – Daxamianka z planety Daxam. Królowa Daxamu, a także żona Lar Ganda i matka Mon-Ela. Zarządza małą odsetką społeczności, która uratowała się przed zniszczeniem planety szczątkami Kryptonu i wraz z nimi chciała podbić Ziemię, aby utworzyć na jej gruzach miejsce dla jej gatunku. Działania drużyny Supergirl pokrzyżowały jej plany, doprowadzając ją do śmierci poprzez uduszenie się pyłem ołowiu.

Osobowość Edytuj

Rhea podobnie jak mąż wydaje się być miłą kobietą, troszczącą się o swoją rodzinę i o społeczność swojej planety. Kiedy dowiedziała się, że jej syn żyje, od razu zaczęła go poszukiwać, chcąc odzyskać utracone lata. Mimo dobrego początku, zainteresowania odbudową planety, Mon-El nie zamierzał powrócić z rodzicami. Ci wiedząc, że nie mogą go znowu stracić, postanowili zagrać na psychice Kary Zor-El, z którą ich syna wiele łączyło. Pomimo fakt, iż plan za planem nie udawały się, kobieta nie zamierzała zakończyć tego tak szybko. Zamordowała męża, który się z nią nie zgadzał i zaplanowała kolejny atak, chcąc przejąć Ziemię i zbudować na jej gruzach nowy Daxam. Jej chciwość i zawziętość doprowadziły do porażki i odwrócenia się syna, a także śmierci w męczarniach.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Kiedy gruzy ze zniszczonego Kryptonu zmierzały w kierunku Daxamu, Rhea wraz z mężem i nieliczną służbą uciekli z planety w swoim statku. Przez wiele lat żyli poza światem, obijając się w przestrzeni kosmicznej, kiedy to odkryli, że ich syn, Mon-El, żyje. Tym samym rozpoczęli poszukiwania, podążając jego tropem, aż w końcu okazało się, że jest on na Ziemi[1].

Odnalezienie zguby Edytuj

Daxam Royal Family dinner with Kara Zor-El

Wspólny posiłek

Kiedy statek zbliżył się do Ziemi, Rhea wraz z mężem zauważyli, że żółte słońce w dziwny sposób na nich wpływa i poczuli przypływ siły[2]. Kiedy osiedlili się w atmosferze planety, wysłali wiadomość do wszystkich mieszkańców, aby ziemianie przekazali im Mon-El, myśląc, iż ten jest przetrzymywany przez ludzi mimo swojej woli. Gdy Supergirl podleciała do statku, Daxamianie zaatakowali, kiedy to nagle Mon-El wysłał im wiadomość, aby zawiesili działania zbrojne. Za pomocą sfery teleportującej w siedzibie D.E.O., chłopak wraz z Karą udali się na statek. Gdzie rodzice przywitali syna, nie mogąc uwierzyć w to, że udało im się go znaleźć. Mimo niechęci spędzenia czasu z Kryptonianką ona wraz z Mon-Elem zostali zaproszeni na posiłek, na którym Rhea była zdumiona, że jej syn zdołał przetrwać. Podczas obiadu pojawiły się debaty moralne na temat wykorzystywania niewolników przez ludność Daxamu. Para królewska obwieściła synowi, że atmosfera ich planety ponownie jest przyjazna i zamierzają tam wrócić i odbudować swoje społeczeństwo, lecz po tych słowach Kara i Mon-El odeszli od stołu. Po kilku godzinach Rhea udała się na Ziemię porozmawiać z Karą i prosząc ją, aby przekonała Mon-Ela, aby wrócił na Daxam. Widząc, że ich obu coś łączy, starała się zagrać na psychice dziewczyny, tylko po to, aby odzyskać syna. Po dłuższym czasie Mon-El wrócił na statek i powiedział rodzicom, że nie zamierza wracać z nimi, gdyż tutaj odnalazł swój dom – swoją rodzinę. Zaznaczył też, że znienawidzona Kara pomogła mu się stać lepszym człowiekiem – człowiekiem, którym zawsze miał być. Po tych słowach opuścił statek z gniewem, zostawiając Rheę i Lar Ganda zamyślonych i zniesmaczonych swoim postępowaniem[1].

Daxamianie nie odlatywali z orbity ziemskiej, co wywołało w Mon-Elu podejrzenia, że to oni nakazali łowcą nagród zabić Karę. Para królewska zaprzeczyła i udała się na statek. Chcąc to wszystko zakończyć, Mon-El poprosił matkę o spotkanie z nim i Karą w Fortecy Samotności, gdzie chciał wszystko jasno przedstawić. Lar Gand nie wiedział, że kobieta udała się tam sama, gdyż miała swój własny cel – zmusić syna do powrotu. Mon-El widząc, że jego ukochana cierpi, zgodził się na ten układ. Wtedy też Lar Gand dowiedział się, że to jednak Rhea wystawiła nagrodę za głowę dziewczyny. Królowa Daxamu obawiając się, że książę zmieni zdanie i będzie starał się wrócić na Ziemię, postanowiła go zamknąć w celi. Niedługo po tym jego przyjaciele przybyli na statek i starali się odbić Mon-Ela. Lar Gand widząc, opór ludzi i chęci syna nakazał zaprzestania walki, widząc, że chłopak już wybrał drogę przyszłości. Po tym wydarzeniu para królewska została zmuszona przez syna do opuszczenia ziemskiej orbity, lecz kiedy to robili, Rhea dźgnęła męża, uważając, że kiedyś byli zgodni, a teraz nie są. Zaznaczyła też, że nie skończyła z tą planetą, kiedy to Lar Gand zmarł[3].

Inwazja na ziemię Edytuj

Lena Luthor and Rhea eat together dinner

Wspólny posiłek z Leną

Rhea udała się do L-Corp, gdzie spotkała Lenę Luthor, która była załamana po ciężkiej próbie uratowania Jacka Spheera. Kobieta wyznała, że ma coś dla zaoferowania młodej filantropce – coś, co może jej znacznie pomóc. Przedstawiła jej plany urządzenia teleportującego, które chciała, aby jej firma stworzyła. Lena miała wątpliwości, które postanowiły omówić na wspólnej kolacji, na której obie zaczęły narzekać na swoje rodziny, jednocześnie się do siebie zbliżając. Jakiś czas po wspólnie spędzonym czasie, Rhea ponownie odwiedziła Luthor, chcąc wiedzieć, czy już wszystko przemyślała. Lena jednak nie będąc pewna zamiarów kobiety, sprawdziła ją za pomocą urządzenia, które wykryło, iż jest kosmitką. To zdenerwowało Luthor, która nie zgodziła się na pomoc komuś, kto ją oszukiwał, nakazując jej tym samym opuścić firmę. Kobieta jednak nie zamierzała się poddać i wróciła jakiś czas później, przedstawiając wszystko dokładnie kobiecie i zdradzając, że udawała człowieka, gdyż wie, iż jej rodzina nie lubi kosmitów i tego samego spodziewała się po niej. Po tej rozmowie Lena postanowiła zaufać Rheii i rozpocząć pracę nad jej projektem[4].

Kiedy pierwszy test telportera nie wypalił, Rhea zabrała Lenę na obiad, gdzie przedyskutowali sobie efekty pracy. Przez cały czas kobieta starała się zmotywować dziewczynę, uważając, iż tylko to pomoże jej odnieść sukces. Kolejnego dnia odwiedziła laboratorium, gdzie Luthor pracowała zawzięcie nad projektem, który mimo starań nie chciał działać. Rhea wytłumaczyła Lenie, że stara się to zrobić tak, jakby to zrobił jej brat, a nie tak jakby zrobiła to ona sama, przyczyniając się do nowego pomysłu kobiety, jakim była równowaga mocy urządzenia. Gdy prace zostały zakończone, kosmitka ku zdziwieniu naukowca uruchomiła teleport i powiedziała jej, iż plany się zmieniły. Po chwili pojawili się Supergirl, Marsjanin Łowca i Mon-El, którzy starali się zatrzymać Rheę. Tymczasem z teleportera zaczęły przylatywać statki Daxamianów, którzy przetrwali zniszczenie Daxama. Jej syn chcąc ją powstrzymać, wymierzył do niej z broni, lecz kobieta przekonała go, że nikt nie ma na tyle odwagi, aby zabić własną matkę. Po tych słowach Rhea przeteleportowała siebie, syna i Lenę na statek[5].

Rhea runs the wedding ceremony of Mon-El and Lena

Królewska ceremonia ślubna

Rhea wysłała swoje wojska, aby zniewoliły ziemian, po czym za pomocą hologramu przedstawiła ludzkości swoje plany. Następnie udała się do pokoju, w którym spała Lena. Po przebudzeniu dziewczyny, kobieta wyjaśniła jej, że słowa i komplementy, które w jej stronę kierowała, były szczere, ale potrzebuje naukowca do czegoś jeszcze. Po tym wszystkim skontaktowały się z nią prezydent Marsdin i Cat Grant, które leciały na statek kobiety porozmawiać o dalszych losach świata. Rhea jednak nie zamierzała się zgodzić i nakazała zestrzelić samolot prezydencki. Zaraz po tym kosmitka zagroziła synowi i Lenie, że jeśli się nie pobiorą i nie dadzą jej królewskiego potomka, zaczynie niszczyć szpitale. Wiedząc, ilu istnieniom zagraża, oboje się zgodzili na jej plan. Kilka godzin później Rhea prowadziła ślub młodej pary, kiedy to została poinformowana o działaniach Cat Grant. Przerwała obrzędy i nakazała się zająć tą sytuacją swoim ludziom. Niedługo po tym na statku pojawiła się Supergirl, która zabrała przyjaciół z powrotem na Ziemię. Wróciła do kokpitu, dając Rheii szansę na ucieczkę ze swoimi ludźmi, tłumacząc przy tym, że jej statek zaraz zostanie zestrzelony. Kobieta niczego nie obawiała się i zaczęła kpić z bohaterki, po czym wysłała na nią do ataku Supermana[6].

Rhea zamierzała wykończyć Ziemię i jej mieszkańców, kiedy to Supergirl wyzwała ją na Dakkam Ur – święty pojedynek, po którym zwycięzca decyduje o losach przeciwnika. Kobieta się zgodziła i pojawiła w wyznaczonym miejscu, gdzie przed rozpoczęciem walki ustaliły zasady. Rhea początkowo dawała sobie radę z bohaterką, lecz tej udało się zadać serię konkretnych ciosów powalające kobietę. Ta jednak zaczęła się śmiać, patrząc w niebo i anulując zasady pojedynku, co zdziwiło Daxamianów, dla których pojedynek Dakkam Ur był świętym wyzwaniem bogów. Rhea zaczęła wyśmiewać się z przeciwniczki, ukazując pogardę, kiedy to bohaterka aktywowała broń wypuszczającą do atmosfery ołów szkodliwy dla jej gatunku. Kobieta zaczęła się dusić, prosząc ostatnimi tchnieniami syna o pomoc, po czym rozpadła się w proch[7].

Występy Edytuj

SupergirlEdytuj

 1. Meduza
 2. Supergirl jest z nami
 3. Exodus
 4. Spod nieszczęśliwej gwiazdy
 5. Odległe słońce
 6. Najlepsza reporterka
 7. Alex
 8. Miasto zaginionych dzieci
 9. Opór
 10. A jednak wytrwała

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics istniały dwie postacie o imieniu Rhea, jednak żadna z nich nie odpowiada Rhei z serialu.
  • Pierwszą byłą Tytanka, czczona jako Bogini Ziemi, która później dołączyła do Młodych Tytanów.
  • Drugą była elektromagnetyczna bohaterka Lodestone służąca w Doom Patrol.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „SupergirlEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Odległe słońce” wyemitowany 27 marca 2017 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Spod nieszczęśliwej gwiazdy” wyemitowany 20 marca 2017 roku.
 3. Drugi sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Najlepsza reporterka” wyemitowany 24 kwietnia 2017 roku.
 4. Drugi sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Alex” wyemitowany 1 maja 2017 roku.
 5. Drugi sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Miasto zaginionych dzieci” wyemitowany 8 maja 2017 roku.
 6. Drugi sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Opór” wyemitowany 15 maja 2017 roku.
 7. Drugi sezon serialu „Supergirl”, odcinek „A jednak wytrwała” wyemitowany 22 maja 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.